Phragmipedium 1

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Mestė

Re: Phragmipedium 1

Standartinė Mestė » 14 Gru 2013, 16:10

Phragmipedium yra vyžūnė [Baksnoju] nors ir aš jas visas vadinu raibuolėm ir vyžūnes ir klumpaites [Geda2]
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Gru 2013, 16:22

Mestė rašė:nors ir aš jas visas vadinu raibuolėm - ir vyžūnes, ir klumpaites [Geda2]
Ar Jonas, ar Danielius, vis tiek Mindaugu šauki? [Baksnoju] :lol:

Mozaika, pritariu Mumrikui - tikrai labai gražūs ne tik žiedai, bet ir pats augalas gražiai nuaugęs! Ne veltui net du žiedai vienu kartu prasiskleidė - iš gero gyvenimo, matyt. Kame saviškes vyžūnes esi pasodinusi?

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 14 Gru 2013, 21:55

Dėkui už pagyras. Man kas mėgsta šlapiai augti nėr problemų dėl auginimo, bet pavojus užburškalioti irgi yra. Turiu tą bėdą :shifty: .
Urze rašė: Mozaika, pritariu Mumrikui - tikrai labai gražūs ne tik žiedai, bet ir pats augalas gražiai nuaugęs! Ne veltui net du žiedai vienu kartu prasiskleidė - iš gero gyvenimo, matyt. Kame saviškes vyžūnes esi pasodinusi?
Substratas dažniausiai būna mix'as: vidutinės ir smulkios frakcijos žievė, kokoso čipsai, medžio anglies gabaliukai, perlitas. Kiminų uždedu tik vasarą, kaip lauke laikau ir ant naujai pasodintų. Dar priklauso kokia vyžūnė, pvz. besseae daugiau dedu kokoso čipsų, bet galima sakyti kiekvienais metais ir reikia persodinti. Greit suyra. O kovachii hibridams daugiau toks rupesnis substratas.
Na jau ką mėgsta, tai mėgsta organines trąšas. Svarbu ir drėgmę atitaikyti.

Pas vyžūnes yra vienas minusas, kurias labai erzina. Ūglių jos prisiaugina ne mažai, pvz. šioji "Hanytė" per vasarą užsiaugino apie penkis naujus ūglius. Bet pilnai subrendo tik du, o kiti matosi, kad dėl energijos pasilieka :Hmmmm: .
Na ką, laukiu ir kitais metais poros sapraizų :shhh:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Gru 2013, 22:05

mozaika rašė:Man kas mėgsta šlapiai augti nėr problemų dėl auginimo
Va kodėl pas Tave ir vabzdžiaėdžiai taip gerai auga. :D O kokiu pavidalu vyžūnėm organines trąšas duodi? Į substratą maišai ar kokiu raugu laistai?

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 14 Gru 2013, 22:20

Organinės būna arklio "aukso" ir dilgėlių raugai. Pasiimu laistytuvą, kažkur pusantro ltr., prisipilu vandens, ketvirtadalį palieku, o tą ketvirtadalį iš akies šliukštelėju mix'o. Ir augalus perlieju. Pasitaiko, kad būna arklio š. ar dilgėlių priemaišų ir patenka ant substrato. Tai tikrai nerankioju, palieku, nes po poros dienų kelis kartus tada perlieju švariu lietaus vandeniu.
Su kitomis trąšomis laistau rečiau, toms pritingiu pasiruošti :shifty: . O kvapas man nemaišo, nes augalai lauke vasaroje. ;)
Bet dilgėlių raugą naudoju, tik iki rugpjūčio mėnesio.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
agnicc
Susisiekti:

Standartinė agnicc » 03 Sau 2014, 12:22

Iš Peru atvykusi Phragmipedium Andean Tears parodė judesį, kadangi tai mano pirmoji vyžūnė- tai labai džiaugiuosi :D Įdomu kaip pas kitus?(Kažkodėl nemažai orchidėjų pas mane rodo augimą būtent dabar , žiemą...kambario temperatūra dieną maždaug 13- 16°C , vakarais apie 20°C )

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 03 Sau 2014, 13:12

Galiu pasakyt, kad pas mane dabar ir geriau auga nei vasarą lauke.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 05 Sau 2014, 13:24

Norėjau pasitikslinti dėl ko galėtų ruduoti vyžūnių lapų galiukai. Užsienio forumuose perskaičiau informaciją, kad taip dažnai būna dėl pertręšimo. Ar yra kam pasitaikę? Ta priežastis galėtų būti, nes kelis kartus iš tingėjimo jas patręšiau tokia pat trąšų koncentracija kaip ir phalaenopsius (po to pasitaisiau ir taip nebedariau) [Geda2]

Mano dviejų vyžūnių parudavo patys lapų galiukai (maždaug po pusę cm). Rudumas toliau nesiplečia, ant pačių lapų jokių rudų dėmių nėra, augalai tvirti, atrodo sveiki ir sėkmingai augantys.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 05 Sau 2014, 18:32

Aš dar pasimaivysiu su savo "Hanyte barbyte" :). Jau trečias žiedukas prasiskleidė, bet bus ketvirtas ir didelė tikimybė, kad ant to pačio žiedynstiebio ir penktas žiedukas išsiskleis, jeigu aš iki to laiko be kilnodama ir fotkindama nenulaušiu :shifty: .
Phragmipedium Hanne popow'14.01.jpg
Phragmipedium Hanne popow'14.01.jpg (50.95 KiB) Peržiūrėta 4606 kartus(ų)
Dėl tų lapų galiukų, pvz., pas mane taip elgiasi kai kurių vyžūnių, kaip apatiniai lapai atgyvena savo amžių ir nuo galiukų pradeda ruduoti. O vat lepūnės kovachi hibridai, tai nesuprasi: ir nuo trąšų pertekliaus, ir dar spėju dėl per mažos drėgmės aplinkoje.
Paskutinį kartą redagavo 1 mozaika. Iš viso redaguota 6 kartus.
Galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 05 Sau 2014, 19:03

dažna priežastis, kai ruduoja lapų galiukai, tai uždruskėjąs substratas.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 05 Sau 2014, 20:21

Pas maniškius uždruskėjimas neturėtų būti priežastis, nes per savaitę mažiausiai du kartus praplaunama lietaus vandeniu. Šiemet paprasta su šviežiu vandeniu.
Paskutinį kartą redagavo 1 mozaika. Iš viso redaguota 6 kartus.
Galerija

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 05 Sau 2014, 20:47

mozaika, maniškio caudatum senesniųjų auginių lapai tokie pasidarė po vasarinių kelionių perdžiuvimų, kai buvo laistoma pernelyg retai. Kai pasibaigus vasarai vėl grįžau prie normalaus laistymo ritmo, tai naujų auginių lapai sustandėjo, auga vėl normalūs, o tie senieji, pasiraukšlėję dabar yra jau standūs, bet liko tokie nelygumai kaip taviškėse nuotraukose.

Tai bent teoriškai padariau išvadą, kad taip nutiko dėl drėgmės trūkumo substrate, kažkiek dėl pernelyg sausos aplinkos ir galbūt kartais gali būt dėl problemų su šaknimis :scratchheadyellow:

Dėl rudų lapų galiukų ir uždruskėjimo, tai pas mane nelabai galėtų būt, nes laistau tik lietaus vandeniu, substrato paviršius švarus, visiškai nesimato nei kiek baltų "nuosėdų", po tų minėtų tręšimų laistyta tik labai atskiestomis trąšomis, o dabar jau netrumpą laiką tik grynu lietaus vandeniu be jokių priedų laistau:scratchheadyellow: Aišku gal tai tik liekamieji reiškiniai nuo vasaros, nes naujų auginių lapų galiukai neruduoja [Baksnoju]

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 05 Sau 2014, 21:11

Mano Phragmipedium caudatum seni lapai irgi tokie patys.
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 05 Sau 2014, 21:39

Mozaika, nepergyvenk, kaip mumrikas rašė, tokie lapai pasidarė dėl kažkada buvusio drėgmės trūkumo (aplinkos ar substrate ar pan.) tokie patys lapai gali būti ir pas Paphiopedilum, visai nepavojinga ir pergyvent nereikia. Kartais ląstelių kolapsą gali sukelti ir ligos, kenkėjai bei šaltis, daug info apie tai anglų kalba galima susirasti, bet ligų atvejų dar ir kitokių simptomų pasitaiko. Tie lapai, bent jau pas mane tokie ir liko, bet nauji auga gražūs.

Dėl ko ruduoja lapų galiukai jau buvo išvardinta - nuo per didelio trąšų kiekio iki uždruskėjusio substrato, noriu priminti, kad jei gyvename mieste, tai kartais net ir lietaus vanduo gali būti nelabai koks, beveik visos orchidėjos neparodys jokių požymių, bet Phragmipedium labai jautrūs vandens kokybei, todėl jei kažkas tinka visoms orchidėjoms tai nebūtinai tiks Phargmipedium, taip pat jei neruduoja nauji lapai, tai seni parudavimai ankstesnio laikotarpio klaidos, vėlgi nieko tokio ir pergyvent nereikia, aišku ateityje reikia stengtis laistyti kuo gerenės kokybė vandeniu ir nepersistengti su trąšom.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 05 Sau 2014, 21:56

Aišku, nes Phrg. caudatum var warscewiczianum rečiau perliedavau žinant, kad jis pakantesnis pradžiuvimui. Dariau dėl to, kad auginosi naujus tris ūglius. Tai pabijojau, kad nenupūdyčiau, nes pavyzdžiui su Phrg. Eumelia Arias ši nemaloni procedūra labai lengvai ir greitai įvyksta, jeigu per ne lyg šlapiai būna :Hmmmm:. Dėl to, šios žiemos metu aš juos dažniau perlieju nei baloje laikau.

Kažkaip pastebiu, kad Phrg. Eumelia Arias yra sudėtingiau auginti nei Phrg. Andean Tears. Nors gal dar ir per mažai laiko praėjo.
Galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių