Paphiopedilum bellatulum

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Vartotojo avataras
Giriniss

Paphiopedilum bellatulum

Standartinė Giriniss » 13 Vas 2012, 00:42

Paphiopedilum bellatulum

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Re: Paphiopedilum bellatulum

Standartinė vendigo » 13 Vas 2012, 11:42

Ale žiedukas tai toks mažas, sakyčiau. Kataloguose kai būna pasižiūriu, tai atrodo toks didelis žiedas. O čia, pasirodo, jis visai nedidelis? :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 13 Vas 2012, 19:50

Meri rašė:o ar senai jį auginate, ar ilgai adaptavosi kol sulaukėt žydėjimo?
kiek virs pusmecio gyvena, augalas labai kabinosi y gyvenima, nepaisant nudziovinimo totalaus ir ytariu apnuodytu saknu, kazkas labai nenorejo jog jis isgyventu (teorishkai buvo pirktas kaip Paph. leucochilum `Black Mountain'). ne taip senai baige zydet, ilgokai ziedas laikesi. tokio dydzio belatulumo dar neteko matyt, lapai virs 20 cm, kai dazniausia 15cm jau didelis skaitosi. ziedas graziai susiformaves ir budingos belatulumam formos :) . adaptavosi tai greitai, tik labai jau letai saknis leidzia, visi kiti tureti brachipetalumai kurkas greiciau saknyna stume i prieki. siuo metu turi 4 auginukus, neaisku kiek pasirinks stumti i prieki o kiek "uzkonservuos"

ziedas tikrai nera mazas, salia liniuotes ten nepilnai issiskleides (po savaites beveik tik pilnai atsidare) tai iki 7cm ziedas, kas belatulumam netoli max., salia nesveikai dideliu lapu gal optiskai atrodo, kad ziedas mazesnis (brachipetalumai linke zydeti jauni ir kai sukrauna dideli zieda ne pats didziausiais augaliukas tai proporcingai atrodo didesni ziedai.)

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 26 Bal 2012, 09:48

Giriniss, aš iš e-bay pirkau Paph. leucochilum `Black , gal net ir iš to pačio pardavėjo, nes nuotrauka ta pati, tai manasis dar iki šiol kabinasi į gyvenimą, nors atvažiavo pakankamai sveikai atrodantis. Kažkas jam netiko LT, na, svarbu, kad šiaip ne taip peržiemojom.

Meri

Re: Paphiopedilum 2

Standartinė Meri » 02 Bir 2012, 13:12

man tai jis toks keistas su tuo trumpu stiebeliu, kad galvos net nenulaiko, bet visai neįnoringas. Jam visai patiko kamštinio ąžuolo vazonėlyje glaustis.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 02 Bir 2012, 16:16

Aš tai eilinį kartą įsitikinau, kaip svarbu matyti perkamą augalą "gyvai". Esu dėkinga įdėjusiems paph. bellatum nuotraukas "visu ūgių". Ir parodoj pavyko šį augalą pamatyti "gyvai". Tai tik pasidžiaugiau, kad visgi neįsigijau jo per užsakymus. Kataloguose nuotraukos stambiu planu, atrodydavo super įspūdingai. Žiedas atrodė toks didelis ir įdomus. Atbaidydavo tik tai, kad augalas margalapis. O pas mane, neįsivaizduoju dėl kokių priežasčių, margalapiai paph. negyvena :( Bet pamačius žiedą "gyvai" supratau, kad šis augalas ne man. Žiedukas, pasirodo, labai mažas. Nuotraukos kataloguose žiauriai klaidinančios. Tai esu šiuo atveju patenkinta, kad neišleidau pinigų, ir galbūt vietoj to galėsiu įsigyti labiau patinkantį augalą :) Nors žiedai nuotraukose vis tiek atrodo įspūdingai :clap:

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 02 Bir 2012, 17:57

O aš po parodos kaip tik susižavėjau itin mažais augalais ir mažais žiedais. O.o
Gražus tas Ph. Bellatulum'as, bet dar ne man :)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Meri

Standartinė Meri » 02 Bir 2012, 20:15

na ne toks tas žiedas ir mažas, tik, kai ant trumpo kotelio, tai taip atrodo.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 02 Bir 2012, 20:31

Tikrai,žiedas ne iš mažųjų,bet ...kiekvienam savo,man jis nuostabus,gaila,kad jau nužydėjo ;)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 03 Bir 2012, 09:51

Meri rašė:na ne toks tas žiedas ir mažas, tik, kai ant trumpo kotelio, tai taip atrodo.
Nu nežinau, parodoj man pasirodė mažas. Ne kotelio ilgis lemia dydį. Jei žiedas didelis, tai ir ant trumpo kotelio atrodo didelis. Trumpas kotukas netgi vizualiai padidina žiedą. Aš kažkaip tikėjausi pagal nuotraukas kataloguose, kad bellatum žiedo dydis panašus (ar gal net didesnis) kaip pas mus parduotuvėse parduodamų hibridinių paph. Tokių kur būna stambiažiedės, su dideliais žiedais.

Meri

Standartinė Meri » 03 Bir 2012, 10:16

vendigo, juk nieks Jums nesiūlo paph.belatullum pirkt, jei nepatinka, reiškias nepatinka :)
Žiedo dydį visada galima pasižiūrėti http://www.orchidspecies.com/ enciklopedijoje.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 03 Bir 2012, 12:41

Tai aš ne dėl to, kad siūlo ar nesiūlo :) Aš tiesiog pasidžiaugiau, kad pavyko augalą pamatyti "gyvai", ir nepadariau klaidos jį įsigydama ;)

migles

Standartinė migles » 25 Kov 2013, 11:58

Labai efektingas ziedas :clap:

Meri

Standartinė Meri » 25 Kov 2013, 15:23

Rifas, lb dailutis Jūsų bellatulum.
Maniškis gražiai peržiemojo, užsiaugino gražų auginį, taigi, turiu didelių vilčių.

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 01 Geg 2013, 12:04

Ar jie neveda atžalų, ar tik mano "užsispyręs"? :evil:
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių