Paphiopedilum 2

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Paphiopedilum 2

Standartinė Urze » 12 Rgs 2012, 14:39

Rasuole, gerai praplaukit tas kriaukles per kelis vandenis, ir tiks. Baltijos jūra labai menkai to sūrumo turi. Palyginus su Viduržemio jūra ar vandenynais, Baltija yra panašesnė į gėlą ežerą nei į jūrą. :D Bet pirma reikia išsiaiškinti, ar tam hibridui reikalingos kriauklės. O tam reikia išsiaiškinti, kas jos tėvai ir tada jų poreikius patyrinėti. Kažkur buvo Girinio parašyta gera nuoroda apie rūšines raibuoles ir MrGreen yra rašęs, kur galima sužinoti hibridų tėvus, bet dabar greitosiom neatsimenu, kur. Ar tik ne pačioj pirmojoj temoj?

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 12 Rgs 2012, 15:18

Ačiū, Urze, kad taip dažnai mane gelbėji su atsakymais :hand: Pas mane yra Paph. Maudiae Vinicolor Schwarze Madonna, jų tėvelius žinau, ir iškart pasidomėjau, kad kalcio šiems reikia :) Dėl hibridų tai būtinai paieškosiu kur ta nuoroda, nes turiu kitą tokį hibridą ir labai įdomu būtų sužinoti kas tėvai :)

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 17 Rgs 2012, 10:55

Paveikslėlis
Įdomus Paph.emersonii žiedas, žiedlapiai apvesti ruda linija ir pats turi malonų kvapą (prikišus nosį).
Paveikslėlis
o čia hibridas paph.emersonii ir bellatulum. Taip pat savotiškai žavingas.

sineriuke

Standartinė sineriuke » 17 Rgs 2012, 13:23

koks grožis :heartsfade: pagaliau ir aš, po ilgo laiko tarpo, susidraugavau su savo raibuole :thumbsup: Žiedų sulaukti dar nesitikiu, bet kad lapelius naujus pradėjo augintis tai man didelė laimė :w00t: dabar tikiu, kad kada ir kokio žiedelio sulauksiu :oops:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 17 Rgs 2012, 17:37

Meri abu labai gražūs, tik ta ruda juostelė pas emersonii labai neįprasta :think: Beje tavo hibridinė raibuolė turi vardą :arrow: Paphiopedilum Cam's Cloud, labai įdomus žiedas, aš vis pas italus pasižiūriu bet kažkaip niekad neužsisakau :)
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Meri

Standartinė Meri » 17 Rgs 2012, 17:44

nu ačiū, užsirašau :)

Vartotojo avataras
Rovena

Standartinė Rovena » 26 Rgs 2012, 09:14

Kokias gražuoles jūs čia auginat.Įsigijau ir aš pirmą raibuolę King Arthur.Bet kiek ieškojau apie priežiūrą ,nelabai ką radau.Gal kas auginat tokią ,kaip prižiūrit,ar ji kalciamėgė?Ačiū

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Rgs 2012, 09:45

Aš ją auginu kaip kalciamėgę, nes jos tėviniai augalai yra kalciamėgiai (tik dabar nepamenu, ar visi, ar tik dalis jų). Kaip ir daugelis raibuolių, mėgsta pastoviai lengvai drėgną, bet ne šlapią substratą, netiesioginę saulę, šiltą klimatą, šiek tiek trąšų nepamaišys. Gali gyventi ir be didelės aplinkos drėgmės, bet kokie 50 % tai gerai, jei būtų, o daugiau - dar geriau. Šią vasarą paauginau balkone šalia rūko generatoriaus, tai augalas labai džiaugėsi, naujų šaknų ir lapų prileido, dabar net tviska karalius Artūras sveikumu ir tvirtumu. Eksperimentų metu gavo ir tiesioginės saulės rytais bei antroje dienos pusėje, bet nesiskundė. Kol kas dar nežydėjo. Žiemop laikymo sąlygos keisis - jokių trąšų, retesnis laistymas, kuo šviesesnė vieta.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 30 Rgs 2012, 12:25

Padėkit suprasti ką mano raibuolė Superbiens išdarinėja :roll: Žiedas žydėjo keturis mėnesius nuo gegužės (šiuo atžvilgiu ji mano rekordininkė raibuolių draugijoje), vakar nukrito ir vaizdelis buvo visai kitoks nei iki šiol pas mane žydėjusių raibuolių.

Vietoj susisukusio koteliuko nukritus žiedui pasimatė kaip ir plona "burbuolė", o po ja dar auga ir kažkoks žalias "spuogelis". Kas tie dariniai, ar ta "burbuolė" šaip sau, ar sumanė maniškis sėklas brandint (ko visai nenoriu) - aišku gal aš visai nusikliedžiu, bet visai neturiu patirties tokioj situacijoj. Ir kas tas žalias pumpuriukas - lyg Superbiens nėra revolverinė, kad antras žiedas ant to paties žiedkočio lįstų :scratchheadyellow:

Vat toks mano gėliuko vaizdelis šią akimirką

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 30 Rgs 2012, 12:49

Pas mane tas pats,bet nemanau,kad čia bus kitas žiedas.Mano superbiens dar vis žydi :) O vat Ma Belle pati nulaužiau netyčia,taip gaila buvo :no:

Basakoje

Standartinė Basakoje » 04 Spa 2012, 18:26

Broliai kurmiai, apšvieskit jeigu kuris žinot - kokios "skonio" raibuolės buvo pardavinėjamos Senukuose, na tos arkliško dydžio žiedais (berods panašūs į Mozaikos įdėta nuotraukėlę). Nusipirkau vieną nukainotą, dabar kaip tik žiedą kelia :thumbsup: taigi norėčiau išsiaiškint ar jam duot kalcio ar jis nepageidauja tokio meniu :think:
Ir dar - jei neklystu philippinense kalciamėgis :shifty: pataisykit, jei klystu :oops:

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 04 Spa 2012, 21:07

Aš į savo stambiažiedžio hibrido substratą įmaišiau išdžiovintų smulkintų kiaušinio lukštų. Bet, kaip pradėjo leisti žiedyną tikrai nesistengiau pernelyg lepinti trąšomis ar kitu gėriu.
Maniškis šiemet užsiaugino 5 naujus ūglius: trys suaugėliai, du dar paaugliai. Labai prašosi būti persodinamas, bet jau teks laukti pavasario.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Spa 2012, 07:33

Basakoje, užsitikrinimui dėl filipiniečio pažiūrėk čia. ;)
O čia gali panaršyti tie, kuriems įdomu, kokie pirminiai hibridai iš rūšinių raibuolių buvo padaryti ir palyginti jų žiedus su tėvinių augalų žiedais.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 24 Spa 2012, 20:57

Prisižaidžiau su Paphiopedilum micranthum eburneum. Kai kurioms savo raibuolių vasarai ant substrato uždedu kiminų, kad geriau drėgmę palaikyti ir kad substratas neišbyrėtų laistant. Tą patį padariau persodinus ir su Paphiopedilum micranthum eburneum. O pasirodo to nereikėjo daryti. Ši raibuolė iš smulkesniųjų, ūgliukai labai maži, auga palei substratą ir labai jautrūs drėgmei. Laiku pastebėjau, tai dviejų ūgliukų netekau. Nėr didelis nuostolis, nes aplamai augus krūmelis pasitaikė, tik aišku gaila, nes vis norisi, kad greičiau dideliu krūmu pataptu.
Tai, kas ateičiai įsigysit prisiminkit, kad labai atsargiai reikia laistyti ir, kad vanduo substrato paviršiuje jokiu būdu neužsistovėtų. ;)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Rita

Standartinė Rita » 27 Spa 2012, 16:16

Ant Paphiopedilum praestans lapukų atsirado rudos dėmės (nuo vakar dėmė "įkrito"). ar tai galėjo atsirasti nuo žemos kambario temperatūros? jai tinka žemiausia temperatūra - 19 laipsnių, o pas mane dabar buvo nukritus ir iki 14 :scratchheadyellow:
Prikabinti failai
PA270016.JPG
PA270016.JPG (155.36 KiB) Peržiūrėta 5492 kartus(ų)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių