Puslapis 11

Pūslinis kriauklenis (lot. Cephalotus follicularis)

Parašytas: Tre Spa 21, 2020 6:00 pm
mozaika
Cephalotus follicularis'14.jpg
Cephalotus follicularis'14.jpg (85.91 KiB) Peržiūrėta 285 kartus(ų)

Pūslinis kriauklenis (lot. Cephalotus follicularis) yra vienintelė rūšis kriauklenio gentyje.
Manoma, kad pirmą kartą kriauklenis buvo aptiktas savo gimtinėje 1792 m. Kai Australijos pietiniuose krantuose lankėsi Prancūzijos mokslininkų ekspedicija. Kriauklenis, kaip ir daugelis vabzdžiaėdžių yra randamas drėgnuose vietovėse. Jis auga durpingose su smėliu maišytose šlapynėse su geru drenažu. Konkrečiau, paplitęs pietvakarinėse Australijos pakrantėse. Gimtinėje auga prie vandenyno kranto, kur temperatūra vasaros metu vidutiniškai pakyla iki +25ºC (retai kada būna virš +40°C), o žiemos būna švelnios ir drėgnos, temperatūra nukrenta iki +5ºC, retai pasitaiko šalnos.

Kriauklenis yra vienas iš sunkiausiai auginamų vabzdžiaėdžių augalų, bet įdėjus nemažai pastangų, galima pasiekti norimą rezultatą. Didžiausios problemos auginant kriauklenį - staigi augalo žūtis, dėl šaknų puvinio. Skirtingai nuo daugelio kitų vabzdžiaėdžių augalų, kriauklenis nemėgsta nuolat mirkti vandens pilname padėkliukyje.

Kriauklenio ąsotėlio briauna yra su rantytais apvadais. Ropojančius vabzdžius privilioja iš ąsotėlių sklindantis nektaro kvapas.