Pūslinis kriauklenis (lot. Cephalotus follicularis)

Aldrūnė (Aldrovanda), Saulašarė (Drosera), Tuklė (Pinguicula), Skendenis (Utricularia), Ąsotenis (Nepenthes), Heliamfora (Heliamfora), Darlingtonija (Darlingtonia), Rasotė (Drosophyllum), Kriauklenis (Cephalotus), Saracėnija (Sarracenia) Vaivorykštenis (Byblis) ir kt. Daugiau informacijos apie šiuos augalus rasite ir mūsų draugų tinklalapyje http://www.musekautas.lt

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 255
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Pūslinis kriauklenis (lot. Cephalotus follicularis)

Standartinė mozaika »

Cephalotus follicularis'14.jpg
Cephalotus follicularis'14.jpg (85.91 KiB) Peržiūrėta 407 kartus(ų)

Pūslinis kriauklenis (lot. Cephalotus follicularis) yra vienintelė rūšis kriauklenio gentyje.
Manoma, kad pirmą kartą kriauklenis buvo aptiktas savo gimtinėje 1792 m. Kai Australijos pietiniuose krantuose lankėsi Prancūzijos mokslininkų ekspedicija. Kriauklenis, kaip ir daugelis vabzdžiaėdžių yra randamas drėgnuose vietovėse. Jis auga durpingose su smėliu maišytose šlapynėse su geru drenažu. Konkrečiau, paplitęs pietvakarinėse Australijos pakrantėse. Gimtinėje auga prie vandenyno kranto, kur temperatūra vasaros metu vidutiniškai pakyla iki +25ºC (retai kada būna virš +40°C), o žiemos būna švelnios ir drėgnos, temperatūra nukrenta iki +5ºC, retai pasitaiko šalnos.

Kriauklenis yra vienas iš sunkiausiai auginamų vabzdžiaėdžių augalų, bet įdėjus nemažai pastangų, galima pasiekti norimą rezultatą. Didžiausios problemos auginant kriauklenį - staigi augalo žūtis, dėl šaknų puvinio. Skirtingai nuo daugelio kitų vabzdžiaėdžių augalų, kriauklenis nemėgsta nuolat mirkti vandens pilname padėkliukyje.

Kriauklenio ąsotėlio briauna yra su rantytais apvadais. Ropojančius vabzdžius privilioja iš ąsotėlių sklindantis nektaro kvapas.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių