Kompleksiniai Paphiopedilum hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Vartotojo avataras
ricardas

Re: Kompleksiniai Paphiopedilum hibridai

Standartinė ricardas » 06 Vas 2015, 20:50

Ramsis, tai ir norėjau pasakyti, masinio auginimo nėra kad nekristu kaina , o kai mažai jų auginama biznis nenukenčia dėl aukštų kainų. Bet yra ir tokiu ( aš turiu o kiti netūri) Gal nelabai į tema, akvariumistykoi ta pati rutina, retos žuvitės kaina ohoho , o jų priveisti neproblema.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
mumrikas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mumrikas » 06 Vas 2015, 23:13

Manieji hibidai (ne pirminiai, o n-tosios kartos) man lygiai tokie pat brangūs kaip ir rūšiniai augalai. Su rūšiniais viskas aišku - ir iššūkis, ir įdomumas, ir namų, šeimininko "auros" atitaikymas, ir pan. ir t.t.

O hibridai smagiai stabilūs bei lankstūs. Auga puikiai, formuoja vešlius kerus, žydi kasmet, žiedai laikosi ilgai. Man orchidėjos prie viso kito gėrio yra ir namų puošmena, todėl hibridai kartais šiuo aspektu namuose groja ir pirmuoju smuiku :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Vas 2015, 23:25

Dar mintis atėjo - jei su rūšinių pražydinimu pravalas būna, tai bent hibridai pradžiugina žiedais.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 06 Vas 2015, 23:27

[Baksnoju] betgi turim Dalytės pavyzdį :lol:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Vas 2015, 23:29

Tai ji su rūšinėm atsigauna. :D Kaip skelia kokios purpuratos žiedus! :w00t:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 12 Vas 2015, 20:24

Matau labai nedrąsūs forumiečiais, tačiau taip norisi daugiau nuomonių...

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 12 Vas 2015, 20:54

Mano pagaliau pražydo ne vienu, bet dviem žiedais :heartsfade: pražydo + - savaitę po naujų(vis dar žydi).
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 14 Vas 2015, 00:35

Nors kompleksiniai raibuolių hibridai turi daug teigiamų savybių: dideli žiedai, spalvoti, ilgai žydi iki 3 mėn., atsparūs ligoms, žydi beveik kiekvienais metais, pasitaiko net ir du kartus per metus. Per vienerius metus užsiauginą kelis naujus ūglius, kurie gali vienu metu pradėti žydėti ir t. t. Dar galima ilgai vardinti, bet man jie nekelia didelio susižavėjimo. Turiu tris: vienas pirktas prieš keturis metus, kaip pirmoji raibuolė, kiti du nukainuoti.
Man mažai, kurie spalviškai yra gražūs: per ne lyg margi, per ne lyg spalvos nesuderintos. O ilgas žydėjimas man nėra pliusas. Kaip Urzė minėjo, 3 mėnesius pūsti nuo lapų ir žiedo dulkes pasidaro nuobodu. Prarandama intriga ir suinteresuotumas augalu. Dar nevisų patinka žiedų formos. Pvz., didelės apvalios "ausys" su rudais atspalviais man visiškai negražu. Geltoni, raudoni, žalsvi dar nieko, bet rudi, rusvi... fiaaaa [Geda2] .

Pastaruoju metu, laukiu kada viena hibridinė raibuolė prasiskleis, su kuria du metus nesisekė susikalbėti. Tai kaip pareiškiau, kad iš namų išvysiu į kitus. Tai šiemet vokai neužsiraukė. Bet jeigu žiedo forma ir spalva nepatiks, tai vis tiek jos neišgelbės nuo iškraustymo ;) .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 14 Vas 2015, 00:54

Mozaika, dažniausiai būna taip , kai pradedam auginti orhidėjas , džiugina bet kokia raibuolė, bet kai igyjam daugiau patirties, norisi vis kažko naujo sudėtingesnio , taip ir pereinam prie rimtesniuų raibuolių .
Man patinka ir gibridinės ir rūšinės raibuolės, jos visos gražios , o kad gibridinės ilgai žydi, ir jau rašė , kad atsibosta žiurėti į tą žiedą , tai patarčiau jį nupjauti , ir kamnors padovanoti , gausis dvi naudos , pirma, kam padovanojot , tas apsidžiaugs, o antra , raibuolė bus stipresnė .
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 14 Vas 2015, 01:05

Na esu Skrudžas, tai tikrai nieko niekam nedovanosiu :mrgreen: .
Ir pradedančiojo augintojo palyginimas irgi netinka, nes rinkausi ir toks pojūtis buvo nuo pat pirmos.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 14 Vas 2015, 01:12

Anaip tol :) aš ne Jus liginu o bendrai parasiau . O srudžu negalima būti , juokauju :lol:
Mano galerija

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 14 Vas 2015, 09:15

Orchidėjų galima rasti beveik ant kiekvienos palangės,žmones džiugina žiedai ir tikrai nedaugelis tik užsikabina ir juda toliau, ieškodami kažko išskirtinio,tikro...Ne visiems priimtinas tas tūpčiojimas apie augalus,ne daug kas tai supranta.Todėl jiems tikrai priimtinas tas grožis,ilgas žydėjimas,paprastesnė,neįpatingų žinių reikalaujanti priežiūra.Ne kartą teko siūsti telefonu savo kokios žydinčios raibuolės ar kitos orchidėjos foto,kad ir sesei,tai komentaras :kaip iš siaubiako... :yuck:
O ir augintojams rimtesniems tai puiki proga užpildyti nišas,tarp nežydinčių augalų.Norisi juk tų žiedų vis dėlto.Labai džiugu,kai pražysta lepūnėlis koks,o kol žiedų kitų nėra...tai puiki alternatyva.Pvz.mane gausiu žydėjimu džiugina ir sanpaulijos(nors irgi rūšinės),norisi juk tų žiedų namuose...Man tikrai patinka daug,daug augalų ir nebūtinai jie turi būti rūšiniai :heartsfade:
O masiniai pardavimai,tik tokie augalai pasieks vartotoją prekybos centruose,tik ne lepiems ten vieta,geros sveikatos reikia augalui,kad atlaikytų tiek stresinių situacijų:kelionės,temperatūrų šokinėjimai,o ir laistančiojo neišmanymas.
Toliau,gal daugumai,toks augalas ir bus pirmas žingsnis link rimtesnio susidomėjimo.Dauguma žmonių augalų ieško,tiek sau,tiek dovanoms,prekybcenrtuose.O pamatę kitokį,nei falenopsis,maloniai nustemba,susižavi ir ''jama''.Tokie augalai gali praminti kelią tiems tikriesiems,natūraliems,kilmingiems....Mes visi nuo to ir pradėjom !!! :smartass: Todėl nereikia nurašyti šių gražuolių,jie daro didelį darbą...
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 14 Vas 2015, 19:23

Turėjau kelis, deja, jie pas mane nežydėjo, nors ir 'atseit' lengvai auginami ir pražydinami. Atsibost, gal ir neatsibostų, vis geriau nei tuščia palangė :)

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 14 Vas 2015, 23:38

vork rašė: Todėl nereikia nurašyti šių gražuolių,jie daro didelį darbą...
vork, pritariu jūsų minčiai.
Sakyčiau hibridinių raibuolių vienas iš didžiausių pliusų, kad žiedais galima pavergti ir savo namiškius, kurie neretai į šį mūsų hobį žiūri gan su priekaištas, kol susitaiko, kad kitaip nebus :) .
Galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių