Paphiopedilum 5

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: Paphiopedilum 4

Standartinė MrGreen » 07 Bal 2014, 19:58

Juk ir gamtoje lyja ne pagal laikrodį (tam tikromis dienomis ir valandomis), aišku yra sausas periodas ir drėgnasis, bet ir tai priklausomai nuo vietovės, kai kurios raibuolės kilusios iš tokių vietų kur visada drėgna ar net šlapia, ir jas labai sunku išlaikyti namuose. Aš kada turiu laiko tada ir palaistau (jeigu jau reikia). Žiemą augalai mano tikrai sausai būna, tame tarpe ir raibuolės. Taučiau reikia nepamiršti, kad kai kurių raibuolių poreikiai gali būti specifiniai, tarkim P. sangii padžiovinsite ir augalo neliks, jau nekalbant apie augimą ir žydėjimą, kai tuo tarpu P. vietnamense auginantį pumpurus palaistysite, pumpurai jau kitą dieną paruduos. Pvz mano sąlygom vasarą jei laistyčiau raibuoles ar kitas orchidėjas kas 12-14 dienų, tai vasaros galo dauguma mano raibuolių nesulauktų.
Žodžiu kas tinka vienam, gali būti pražūtis kitam, bet kiekvienas mes žinom kokius augalus auginame ir kokie tų augalų poreikiai :)
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 07 Bal 2014, 20:03

Ričardai, aš gi neparašiau, kad visai jų nelaistau :lol: Ir kodėl žmogus galvoja, kad geriau žino, kada orchidėjai per sausa? Kai ji aiškiai parodo, kad nori gerti, tada laistau ir neperdžiovinu, nes lapai nebūna nuleipę, o tik truputį praradę stangrumą, kuris atsistato - palaisčius.
ricardas rašė:Taip daug orhideju žydi , kaip Jūs rašot sausuoju metu, bet ? Pvz . paimkim katleja , po bulbos subrendymo ji laikoma sausai bet nedaleidžiama bulbos susiraukšlejimo , tai kad truputi paliejama , o kai iš voko pradeda augti žiedkotis pradedama po truputi lieti. Tai va išvada tokia , orhideja nežydi jei jai yra per sausa . Jūs rašet kad orhideja paliejus ji numetė žieda , gali buti jei ji buvo ilga laika sausa ir staigus dregmes perteklius , arba papuvo šaknis .
Raudonai pažymėtas teiginys gali būti labai plačiai interpretuojamas :lol: , vienam po truputį - reiškia kas 3 dieną, o kitam - kas 3 sav

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 07 Bal 2014, 20:09

MrGreen rašė:Pvz mano sąlygom vasarą jei laistyčiau raibuoles ar kitas orchidėjas kas 12-14 dienų, tai vasaros galo dauguma mano raibuolių nesulauktų.
Žodžiu kas tinka vienam, gali būti pražūtis kitam, bet kiekvienas mes žinom kokius augalus auginame ir kokie tų augalų poreikiai :)
Kodėl visi perskaito, tik tai ką nori perskaityti :razz_: Aš gi neagituoju visiems laistyti orchidėjas kas 40dienų, aš agituoju laistyti ne substratą (pagaliuko, ar pradžiūvimo metodu), o augalą, pagal jo parodomus požymius, kad jau reikia vandens :lol:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 07 Bal 2014, 20:12

MrGreen, norių paklausti , p. vietnamense jei neklystu yra daugiažiedė , Jūs rašot kai auga žiedkotis negalima lieti , tai suprantu lieti pradeti kai prades skleistis žiedai ? Ir dar klausimelis , ar visas daugiažiedes taip lieti ?
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Bal 2014, 20:23

Kalbant apie pastabas, iš tikrųjų, kaip ir sakiau čia kiekvieno reikalas. Jų nebus. Atvirai pasakius būtų visai įdomu tą pačią rūšį paauginti Jūsų taikomu metodu ir daugiau mažiau rekomenduojamu standartiniu. Įdomu kuris pasitvirtintų labiau.
Šiaip dirbantys žmonės greičiausiai visi savo augalus lieja ne pagal grafiką, o tada kai tikrai reikia, tačiau bent jau aš stengiuosi labai neperžengti kraštutinumų.
Kodėl visi perskaito, tik tai ką nori perskaityti :razz_: Aš gi neagituoju visiems laistyti orchidėjas kas 40 dienų,
Evelina, visi mes perskaitėm teisingai, niekas čia neįžvelgėm agitacijos, MrGreen tiesiog lygiai taip pat dalinasi savo patirtimi, beja kaip ir aš. O pagaliuko metodas tikrai yra geras dalykas, jis daugiau mažiau taikomas pradedantiesiems, nes patikėkit, tikrai yra daug sunkiau nustatyti pagal lapus, reikia tam augalui vandens ar ne. O pagaliuką belieka tik ištraukti... po kurio laiko, kai perpranti savo augalus, viskas eina savaime.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 07 Bal 2014, 20:24

evelina rašė:
MrGreen rašė:Pvz mano sąlygom vasarą jei laistyčiau raibuoles ar kitas orchidėjas kas 12-14 dienų, tai vasaros galo dauguma mano raibuolių nesulauktų.
Kodėl visi perskaito, tik tai ką nori perskaityti :razz_: Aš gi neagituoju visiems laistyti orchidėjas kas 40dienų, aš agituoju laistyti ne substratą (pagaliuko, ar pradžiūvimo metodu), o augalą, pagal jo parodomus požymius, kad jau reikia vandens :lol:
Aš nieko netaikau sau, tik norėjau pasakyti, kad kas tinka Jūsų augalams (Jūsų sąlygomis namuose), nebūtinai tinka mano augalams (augantiems mano sąlygomis) ;) Pagaliukais nesinaudoju, tuo labiau, kad didelė dalis mano orchidėjų auga be substrato. Ir kaip minėjau ne visos orchidėjos dovanoja "sausrą", yra tokių kurios kai jau parodys, kad reikia vandens, nebus ką gelbėti...Nors didesnė dalis orchidėjų labiau apsidžiaugs sausra nei perlaistymu (kas man negresia :lol: nes amžinai nepalaistaus kai reikia :doh: ).

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 07 Bal 2014, 20:28

MrGreen rašė: Taučiau reikia nepamiršti, kad kai kurių raibuolių poreikiai gali būti specifiniai, tarkim P. sangii padžiovinsite ir augalo neliks, jau nekalbant apie augimą ir žydėjimą, kai tuo tarpu P. vietnamense auginantį pumpurus palaistysite, pumpurai jau kitą dieną paruduos.:)
Priklausomai nuo vietovės, kurioje auga vienos raibuolės pakantesnės vandens pertekliui pumpurų auginimo metu, o reiškiasi vietnamense auga sausiau, ir vandens pertekliaus nedovanoja...
O jei orchidėja labai jautriai reaguoja į padžiovinimą, ar negali būti tokia priežastis, kad jis turi blogas šaknis, velameno atžvilgiu. Juk velamenas formuojasi tik tada, kai šaknis yra sausa, t.y. kuo ilgiau šaknis augimo metu būna sausa, tuo storesnis velameno sluoksnis susiformuoja, o storesnis sluoksnis savyje išlaiko daugiau vandens, tokiu atveju orchidėja neprašo dažnai gerti? Kai šaknys būna pastoviai drėgnos, jos augdamos nesuformuoja storo velameno sluoksnio ir todėl bijo bet kokio perdžiūvimo? Taip pat ir su lapais/ūgliais, gaudami daug vandens, jie užauga vandeningi ir nuo menkiausio padžiovinimo nugeibsta. Tai gerai pas mano augalus matosi, tų lapų, kurie auga daug sausiau, struktūra šiek tiek kitokia...na kiek kitokie jie būna, tvirtesni gal.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 07 Bal 2014, 20:41

evelina rašė:
MrGreen rašė: Taučiau reikia nepamiršti, kad kai kurių raibuolių poreikiai gali būti specifiniai, tarkim P. sangii padžiovinsite ir augalo neliks, jau nekalbant apie augimą ir žydėjimą, kai tuo tarpu P. vietnamense auginantį pumpurus palaistysite, pumpurai jau kitą dieną paruduos.:)
Priklausomai nuo vietovės, kurioje auga vienos raibuolės pakantesnės vandens pertekliui pumpurų auginimo metu, o reiškiasi vietnamense auga sausiau, ir vandens pertekliaus nedovanoja...
O jei orchidėja labai jautriai reaguoja į padžiovinimą, ar negali būti tokia priežastis, kad jis turi blogas šaknis, velameno atžvilgiu. Juk velamenas formuojasi tik tada, kai šaknis yra sausa, t.y. kuo ilgiau šaknis augimo metu būna sausa, tuo storesnis velameno sluoksnis susiformuoja, o storesnis sluoksnis savyje išlaiko daugiau vandens, tokiu atveju orchidėja neprašo dažnai gerti? Kai šaknys būna pastoviai drėgnos, jos augdamos nesuformuoja storo velameno sluoksnio ir todėl bijo bet kokio perdžiūvimo? Taip pat ir su lapais/ūgliais, gaudami daug vandens, jie užauga vandeningi ir nuo menkiausio padžiovinimo nugeibsta. Tai gerai pas mano augalus matosi, tų lapų, kurie auga daug sausiau, struktūra šiek tiek kitokia...na kiek kitokie jie būna, tvirtesni gal.
Būtent, o pagal tai kur augalas auga natūraliai, galima susidaryti vaizdą, kaip reikia jį auginti namuose. O jei kalbėtume apie hibridus, ir jei nežinom tėvų, tada tenka spręsti pagal patį augalą apie jo poreikius.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Bal 2014, 20:49

Kai šaknys būna pastoviai drėgnos, jos augdamos nesuformuoja storo velameno sluoksnio ir todėl bijo bet kokio perdžiūvimo?
Kalbant apie raibuoles, jos jau genetiškai užprogramuotos, kad jų velameno sluoksnis yra plonesnis, nei pvz. Vandos, Phalaenopsio, tačiau, jos dažniausiai turi plaukelius, kurie padeda surinkti vandenį iš jas supančios aplinkos, o tai dažniausiai yra samanų, nuobirų, lapų ir t.t. sluoksnis. Raibuolės dažniausiai "nelipa" į medžius, nebent apsigyvena kokiame apleistame paukščio lizde. Jos, dažniausiai, yra žemės paviršiaus augalai, mėgsta apsamanojusias uolas, kelmus, išvirtusių medžių kamienus, pakrūmes.
Dėl didesnių mutacijų, pakeičiančių augalo fiziologiją, vieno augimo sezono metu, aš abejočiau, juk gamta rūšis kūrė milijonus metų, todėl galvoju, kad augalas labai greitai grįžtų į savo rūšiai būdingus rėmus, jeigu jį pradėtume auginti taip kaip jis yra pripratęs savo auginvietėse.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Bal 2014, 20:53

Evelina, kažkodėl manau, kad Jūs jaučiatės dabar nejaukiai. :oops: Nepagalvokit nieko blogo, mes diskutuojam, juk tikrai išsivystė geras pokalbis.

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 07 Bal 2014, 21:46

Nejaukiai aš nesijaučiu, tiktai atrodo, kad įsisenėjusių stereotipų laužymas yra sunkus darbas [Baksnoju]
Aš noriu parodyti žmonėm, kad raibuolės gali sėkmingai augti be drėgmę sulaikančių kiminų, be pastoviai drėgno substrato, be drėkinimo lovelių, be pūvančių šaknų ir t.t., jos puikiai auga ilgą laiką būdamos sausos ir tai yra normalu namų sąlygomis. Gamtoje jos auga ant samanų, prie upelių, bet tuo pačiu turi gerą ventiliaciją vėjelį, ko namuose mes ne visada suteikti galime. Dėl drėgmės užsilaikymo prasideda puviniai ir grybelinės ligos, todėl ir turi būti greitas substrato pradžiūvimas, kuris apsaugo šaknis ir jautrų raibuolių stiebą nuo puvinio.
Ir pagrindinė mintis yra ta, kad augalą laistyti reikia tokiu dažnumu (ir pasirodo ne taip jau dažnai), kokio reikia pačiam augalui (priklauso ir nuo augimo fazės) ir kad augalas tai puikiai parodo, tereikia stebėti.
Manau, kad atsirado tokių žmonių, kurie įsigilino ir suprato ;)
Nu ką gi laukiam antro sezono ir žiūrėsim ką turėsim. :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Bal 2014, 22:02

evelina rašė:Nejaukiai aš nesijaučiu, tiktai atrodo, kad įsisenėjusių stereotipų laužymas yra sunkus darbas
Tikrai taip! Iš smarkiai kitos operos gali būti pavyzdžiai, kai moterys kelnes dėvėti pradėjo arba balsavimo teisę gavo. Gi pirma tai buvo nesuvokiamas dalykas, o dabar jau apsipratę visi. :D
Man tai labai įdomu tokie netradiciniai auginimo būdai ir jų rezultatai, nes vis ką naujo sužinai, iš kito kampo pažiūrėti gali. Tad šaunuoliai, kas parašot apie tai forume, pasidalinat. Kas norės, tas pabandys, kas nenorės, tas liks prie savo praktikos. Čia jau vienos tiesos visiems nėra ir nebus. Ir nereikia. :)

Vartotojo avataras
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalytė » 07 Bal 2014, 22:16

aš visai sutikčiau, kad perlaistymas blogiau nei padžiovinimas, pati kartais nukenčiu tiek nuo vieno tiek nuo kito :D bet perlaistymo padariniai dažniausiai būna skaudesni, tai aš visai už tokį auginimą.dėl suglebimo pasireiškimo gal labai nedžiūgauju, bet kol auga ir žydi - tyliu, jokių priekaištų :)

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 08 Bal 2014, 08:53

Taip,tik dabar supratau [Cha] ,kad šitaip laistau visus savo augalus(išskyrus orchidėjas).Tik metus žvilgsnį į augalą,jau žinai ,ar jis nori gerti jau,ar dar ne.Kažkaip net nesumasčiau to taikyti orchidėjoms :think: Atrodo įprasta,kad laistau augalus kitus ne pagal tai,ar žemė jau išdžiuvus,bet pagal augalo rodomus ženklus.Kiekvienas tai parodo savaip ir,kai augalą gerai pažysti,viskas labai aišku.......Kiekvieną peržiūrėt ar substratas jau sausas,nėra nei noro,nei laiko.Reiks kokią orchidėją,kurios ne taip gaila,paimti eksperimentiniam laistymui :smartass:
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 26 Bal 2014, 20:38

Spekit kas?

Prasymas Ramsiui su MrGreenu duot bent dienele kitiem paspeliot :)

Paveikslėlis

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 24 ir 0 svečių