Paphiopedilum 4

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Re: Paphiopedilum 4

Standartinė zuzla » 17 Kov 2014, 11:05

taigi, apšnekėta raibuolė :)
iš pirmo žvilgsnio gražus kūpstelis
raib_1.jpg
raib_1.jpg (137.02 KiB) Peržiūrėta 5526 kartus(ų)
ištraukus vaizdas švelniai tariant nelabai
raib_2.jpg
raib_2.jpg (173.62 KiB) Peržiūrėta 5526 kartus(ų)
substratas molio? pagrindu, nekvepuojantis visiškai
raib_3.jpg
raib_3.jpg (235.48 KiB) Peržiūrėta 5526 kartus(ų)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 17 Kov 2014, 11:08

kūpstelis pasidalino savaime į tris dalis
raib_4.jpg
raib_4.jpg (157.92 KiB) Peržiūrėta 5524 kartus(ų)
kas liko
raib_5.jpg
raib_5.jpg (159.25 KiB) Peržiūrėta 5524 kartus(ų)
šiaip visi trys kūpsteliai su pažadais, arba auginukas, arba šaknytės lenda. žiūrėsim...
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 23 Kov 2014, 14:01

Pas mane šita žydi jau ne pirmą kartą :) , bet tikėjausi, kad bus kita nežiniukė. Praeitais metais persodindama sumaišiau ir galvojau, kad čia kitas hibridas, kuris dar nežydėjęs.
Bet deja, ta kita raibuolė antrus metus vokus nudžiovina :Hmmmm: .
Prikabinti failai
Paphiopedilum NoID.JPG
Paphiopedilum NoID.JPG (63.04 KiB) Peržiūrėta 5483 kartus(ų)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Re: Susitikimas Vilniuje, balandžio 6 d., 12 val.

Standartinė zuzla » 29 Kov 2014, 22:22

Urze rašė: Ir tuo pačiu laukiam klausimų jau dabar. [taip.gif]
kodėl mano raibuolė nežydi, o tik lapus auginasi? auginu drėgnai, ne šlapiai, be kalcio, paskui su kalciu, o ji tik lapus vieną po kito leidžia, jau 9.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Kov 2014, 19:21

Zuzla, o temperatūrų svyravimų gauna, kokioj temp. auga, kur vasaroja ir kaip su šaknimis reikalai? Hibridukė?

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 30 Kov 2014, 20:23

Urze rašė:Zuzla, o temperatūrų svyravimų gauna, kokioj temp. auga, kur vasaroja ir kaip su šaknimis reikalai? Hibridukė?
pirkau suaugusį Paphiopedilum primulinum x delenatii prieš 1,5 metų, viena skrotelė, 6,5 lapų. neatsimenu, kaip buvo aną žiemą, bet šią temp.svyravimą tikrai gavo, nes stovėjo tarp lango ir užuolaidos, kuri dieną buvo atidengiama, ir stovas buvo kambario temperatūroje, t.y. 22-23, o nakčiai uždengiama ir stove buvo tikrai vėsiau. radiatorius šalia buvo išjungtas visą žiemą. gavus persodinau, buvo gražios šaknys. metus auginau OrchidCare substrate, žydėjimo nesulaukiau, pabarsčiau ant viršaus smulkintų kriauklių. kadangi augalą laistau purškimo būdu arba perlieju po kranu, tai kalcis turėtų pasiskleisti po substratą ir šaknis :scratchheadyellow:
jei lapus gerai auginas, tai gal su šaknimis viskas gerai..

o pagyrų stalui galima atsivežti bet kokias žydinčias orchidėjas ar tik raibuoles?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Kov 2014, 22:05

Ačiū už papildymą.
[taip.gif]

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Bal 2014, 00:39

Zuzla, kaip suprantu tu turi garsūjį Paphiopedilum Deperle. Kiek man teko pasinagrinėti, jis tiesiog yra gausialapis, todėl jeigu jis dar vis auginasi lapus vadinasi jam to reikia. Iš tavo žinutės nelabai supratau, ar jis pas tave vienos skrotelės augalas, ar jau kelių. Kad nežydi gali būti kelios priežastys:
● kolkas jis dar nėra pasiekęs suaugusiojo lygį.
● jam trūksta masės, todėl viskas skirta lapų auginimuisi
● nepataikai auginimo sąlygų
● arba augini visai ne tą augalą kas parašyta ant kortelės.
Pirmais dviem atvejais ir paskutiniu ketvirtuoju nieko nepakeisi.
Trečiuoju atveju, turi gerai išsinagrinėti ką darei ankščau ir bandyti keisti sąlygas, tačiau turi nepamiršti, kad šiam hibridui nereikalingas stipriai išreikštas ramybės periodas, augimo sezono metu negali leisti išdžiūti substratui, temperatūrų skirtumas turi būti ne mažiau kaip 4°C, vasarą temperatūra turi varijuoti tarp 17-30°C, žiemą 14-21°C, šviesos gana daug tik be tiesioginės saulės, vazonas ne per didelis.
Tačiau aš manau, kad greičiausiai, jam kolkas dar ne laikas. Be to kažkas kužda, kad rudenį gali sulaukti žiedų. Belieka palinkėti kantrybės :)

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 07 Bal 2014, 08:27

Ramsis rašė:Zuzla, kaip suprantu tu turi garsūjį Paphiopedilum Deperle. Kiek man teko pasinagrinėti, jis tiesiog yra gausialapis, todėl jeigu jis dar vis auginasi lapus vadinasi jam to reikia. Iš tavo žinutės nelabai supratau, ar jis pas tave vienos skrotelės augalas, ar jau kelių. Kad nežydi gali būti kelios priežastys:
● kolkas jis dar nėra pasiekęs suaugusiojo lygį.
● jam trūksta masės, todėl viskas skirta lapų auginimuisi
● nepataikai auginimo sąlygų
● arba augini visai ne tą augalą kas parašyta ant kortelės.
Pirmais dviem atvejais ir paskutiniu ketvirtuoju nieko nepakeisi.
Trečiuoju atveju, turi gerai išsinagrinėti ką darei ankščau ir bandyti keisti sąlygas, tačiau turi nepamiršti, kad šiam hibridui nereikalingas stipriai išreikštas ramybės periodas, augimo sezono metu negali leisti išdžiūti substratui, temperatūrų skirtumas turi būti ne mažiau kaip 4°C, vasarą temperatūra turi varijuoti tarp 17-30°C, žiemą 14-21°C, šviesos gana daug tik be tiesioginės saulės, vazonas ne per didelis.
Tačiau aš manau, kad greičiausiai, jam kolkas dar ne laikas. Be to kažkas kužda, kad rudenį gali sulaukti žiedų. Belieka palinkėti kantrybės :)
supratau, ačiū.
pas mane vienos skrotelės augalas.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 07 Bal 2014, 10:01

Nors raibuoles auginu ne taip ilgai 1 metus, bet norėčiau pasidalinti savo priežiūros būdu. Auginu 5 raibuoles:
1 sukhakulii - pirktas 0-1 metai iki žydėjimo, per metus pabaigė augintis lapą, užaugino naują, pražydo;
2 callosum - pirktas 0-1 metai iki žydėjimo, per metus užsiaugino lapą, ruošiasi žydėti;
3 Quick Sand (niveum x wenshanense) - pirktas su pumpuru, peržydėjo, auginasi 2 ūglius;
4 Hiroki Tanaka (armeniacum x wenshanense) - pirktas 1-2 metai iki žydėjimo (su gerokai pajuodusiu stiebu, papuvusiom šaknim, ko pasekoje pametė 3 lapus), per metus pabaigė augintis lapą ir pradėjo augintis naują, lenda šaknytės ir 2 nauji ūgliukai, manau šita skrotelė nežydės;
5 Pinnoccio - pirktas su pumpuru, žydi, augina ūglį.
Dabar apie augimo salygas: auga ne smulkiose žievėse su putplasčio gabaliukais, substratas nesuspaustas, daug oro tarpų. Pasodinti plastmasiniuose vazonuose, didesniuose - 2 eilėm padarytos skylutės, greitam substrato išdžiūvimui. Stovi ant vakarinės palangės, kur žiemą oro temperatūra krisdavo ir iki +5oC, nesušalo, nes tuo metu stovėjo sausos. Paskutinį kartą treštos tikriausiai vasaros viduryje, bet tik aktyviai augusios [Geda2]. Laistymas: kadangi laistau ne substratą, o gėles, tai ne pagal substratą, o pagal gėles ir sprendžiu, ar laikas laistyti. T. y. kai matau, kad lapai truputį prarado stangrumą - laistau, kai ryte palaistau, tai kitą rytą lapai atstato stangrumą. Žiemą dėl šalčių nemirkydavau ir ant palangės statydavau tik gerokai pradžiūvusius vazonus, dabar, orams atšilus, kelis kartus mirkiau. Laistymo dažnumas priklauso nuo oro sąlygų ir augalo augimo fazės (čia ne pomidorai ir visgi turi poilsio periodą, kai lapai/ūgliai trumpam sustoja augti, nors ir neilgam) t.y. kai vėsiau arba augalas neauga, jis naudoja daug mažiau vandens. Pvz sausio mėn kai kurias raibuoles laistydavau kas 40d, vasario mėn gaudavosi kas 25d, dabar kas 15d (turiu pasidariusi lentelę, kur žymiuosi įdomumo dėlei :lol: ), kadangi substratas išdžiūdavo per 1d, max per 2, tai visą kitą laiką iki laistymo raibuolės stovėdavo visiškai sausos :!: iki kol vėl neparodydavo, kad nori gerti. Beje raibuolės, kartu su katlėjomis yra nelaistymo rekordininkės :w00t: , kas man visiškai paneigia jų drėgmės mėgimo/reikalingumo mitą. Tokia mano auginimo patirtis, kai kam ji tikriausiai pasirodys per trumpa ar klaidinga, bet man ji tinkama ir rodo neblogus rezultatus.

Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė iron » 07 Bal 2014, 11:57

Dar Megos parodoje Misterijos man dovanota raibuolė jau antrą kartą žada džiuginti žiedais. Pirmo žydėjimo metu čia mes kartu nutarėme, kad tai Paphiopedilum Deperle. Ko gero, taip ir yra - laikau, kad tai teisybė.
Iki šiol nenunyko nei viena skrotelė - nei ta, kuri dar ne pas mane buvo žydėjusi, nei ta, kuri žydėjo pas mane.
Prikabinti failai
Paphiopedilum Deperle.jpg
Paphiopedilum Deperle.jpg (172.12 KiB) Peržiūrėta 5509 kartus(ų)
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Bal 2014, 16:37

Evelina, na labai įdomi patirtis! Man kaip laistytuvui būtų neįgyvendinama. :D

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 07 Bal 2014, 16:54

Tai jokiu būdu ne varžybos, kiek ilgai augalas išbus nelaistytas :lol: Aš manau, kad laistymas, orientuojantis pagal augalą yra teisingiausias ir ne tik orchidėjoms. Man atrodo dažnai yra painiojamas aplinkos ir substrato drėgnis, pastarasis epifitiniams augalams su specialia šaknų sistema yra nereikalingas, o prie mūsų klimato drėgmės orchidėjos prisitaiko ir jis nėra svarbiausias. Geras apšvietimas, va kas reikalinga augalams auginamiems mūsų klimato zonoje (prisiminkime fotosintezę).
O gėlėmis galima grožėtis ir džiaugtis ir be laistytuvo rankose [Cha]

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Bal 2014, 17:02

Kad daugeliui orchidėjų trūksta pakankamo šviesos kiekio tai pritarčiau. Vasarą dar nieko, bet kitais metų laikais tai striuka būna. Pereina į ramybės stadiją, o paskui kol išsibudina, pusė vasaros praeiti gali, jei nesiimi veiksmų.
evelina rašė:prie mūsų klimato drėgmės orchidėjos prisitaiko ir jis nėra svarbiausias.
Dalis tikrai prisitaiko, bet tikrai ne visos.
evelina rašė:O gėlėmis galima grožėtis ir džiaugtis ir be laistytuvo rankose [Cha]
Kūno dalies gi nepaliksi eidamas prie orchidėjų. :snooty: :lol:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 07 Bal 2014, 19:06

Evelina , neisižeiskit bet su laistymu truputi perlenket [Cha] . Suprantu žiema kad reikia retai lieti bet vasara ir kai žydi perdžiovimas , kaip jūs rašet , laukiu kol lapai paleips . Žydejimo metu toks perdžiovimas orhideja numes pumpurus , žiedus , o jaunos šaknys padžius . Nepagalvokit kad Jūs mokinu , juk kiekvienas laisto kaip jam patinka .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių