Paphiopedilum 3

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Paphiopedilum 3

Standartinė mozaika » 07 Rgp 2013, 12:58

Relaxxx, gali būtų, kad pačiame vazone problemos su šaknimis.
Paskutinį kartą redagavo 1 mozaika. Iš viso redaguota 15 kartus.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 07 Rgp 2013, 13:05

Mozaika, pas mane yra ir iš po trečio lapo augančių :mrgreen:
Kartais pagalvoju, kad galbūt galėčiau būt koks nors orchidėjų formavimo meistras ar kažkas panašaus :lol:
Kas dedasi vazoniko viduj- nežinau, bet persodinėjau gal kokiam balandy, buvo tvarkoj. Galvoju, jei būtų kas blogai tai gal visai neaugtų :think: o dabar vienas ūglys ir gimdymui ruošiasi :shhh:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 07 Rgp 2013, 19:24

pas mane tokie irgi augo, ir pas kai kurias margalapes. Bet tai augimui netrukdo, koks skirtumas ;)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Rgp 2013, 22:37

relaxxx84 rašė:Kas pasakys kame bėda, kad hibridinė raibuolė (margalapė) leidžia šaknis virš substrato? Ta prasme panašiai iš ūglio vidurio, kaip kokia vanda. O paaugus kokius 3 mm šaknis nudžiūna :think: Bet šiaip auga, ūglių nesuskaičiuoju, bet jau taip lėtai :doh:
Relaxxx, neseniai Rita keli puslapiai atgal buvo patalpinusi nuorodą į straipsnį rusų kalba apie raibuoles. Man jis tikrai geras, nes paaiškino ne vieną man anksčiau nežinomą problemą ar požymį. Perskaičiusi puoliau kelių saviškių persodinėti. Viena buvo nustojusi augti ir niekaip nežydėjo, nors šaknų turėjo. Persodinant paaiškėjo, kad šaknys tik palei vazono kraštus, o vidury tuščia. Kita be proto daug naujų ūglių buvo pradėjusi auginti, bet jie sustojo augti, taip pat šaknis bandė leisti, bet jos irgi kelių mm ilgio būdamos užsiraukdavo. Persodinant šaknų radau, bet neilgos, neaugančios ir šiaip nesužavėjo. Rezultatas - kelios savaitės po persodinimo reikalai džiugiai pajudėjo abiems. Mano atveju galėjo būti substrato uždruskėjimas ir perlaistymas (ypač antrajai raibuolei taikytina).

Gal ir pas Tave kas panašaus? Jei daug naujų ūglių išleido, bet jie lėtai arba visai neauga, tai gali būti požymis, kad augalas bando gelbėtis, nes kažkas negerai, tikėtina - su šaknimis. O ir tai, kad šaknys nenori liestis prie substrato, irgi negeras požymis. Ir prisiminkim, kad orchidėjos žydi dviem atvejais - kai joms gerai ir kai tuoj galus atiduos. Spėju, kad Tu tikriausiai lietaus vandeniu laistai, tai uždruskėti substratas negalėjo, ypač jei persodinai prieš 4 mėnesius. Bet gal tada perlaistymas? Tokiu atveju uždėti kiminai ant viršaus problemą tik padidina, nes lėčiau išgaruoja vanduo. Smeik vazonan pagaliuką arba persodink - toks būtų mano pasiūlymas. Nes kažkas tikrai negerai su šaknimis.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 08 Rgp 2013, 09:12

Taip substrato kokybė labai svarbi, raibuolės jautrios uždruskėjimui ir pan. Dar pridėsiu prie Urzės - margalapės raibuolės (kaip suprantu pas tave Maudiae tipo?) kartais užaugina labai ilgus stiebus, kurie vis auga į viršų kol skrotelė nepradeda žydėti, toks augalas vos ne kaip vanda atrodo :lol: ir aukščiau substrato išaugusios šaknys tik pradėjusios augti sustoja, nes nėra pakankamai drėgmės. Taip šios raibuolės auga todėl, kad gamtoje jos gyvena miško paklotėje, kur joms vis reikia stiebtis į viršų, nes augančios samanos ir krentantys lapai jas tiesiog palaidotų. Aišku kai augalas taip stiebiasi į viršų augdamas vazone, tai mums labai nepatogu. Apie tai kažkurioje temoje apie raibuoles kalbėjom, yra ir nuotraukų :think:
Čia pora nuorodų su foto:
http://www.slippertalk.com/forum/showthread.php?t=1504
http://www.slippertalk.com/forum/showth ... 189&page=2
Ten vienas rašo, kad raibuolės "stiebiasi" dėl šviesos trūkumo, bet pas mane net ir daug šviesos gaudamos tam tikros rūšys "lipa" į viršų.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 08 Rgp 2013, 12:53

Man viena įstrigo, kai buvom Parodoje Rygoje, visų raibuolių substratas buvo tiesiog perdžiūvęs. O man yra užsifiksavę, kad jos mėgsta drėgmę, žodžiu, vos ne baloj laikyt. Tai kai pradėjau laikyt sausiau, kuo gražiausiai pradėjo augt, ir su šaknim nėra bėdų. Anksčiau žalialapių irgi šaknys paaugdavo, ir nepasiekusios substrato nudžiūdavo,pajuoduodavo.
Urze, mano viena margalapė ar 5 ūglius auginas, nežydėjus dar. Bet tikrai nepasakyčiau, kad jai galas, gražiai atrodo ir auga visi.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 08 Rgp 2013, 12:57

Kažkada lyg buvo minėta , kad Paphiopedilum rothschildianum lėtai auga, tai galiu pasakyti, kad nuo pavasario lapas paaugo 3-4 cm, tai gal nėra toks lėtapėdis :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Rgp 2013, 18:28

Ne visos aktyviai augančios raibuolės yra artėjančios prie komposto. :) Bet jei prasideda staigus ir gausus ūglių augimas, o paskui jie sustoja taip ir nesuaugę, va tada reiktų sunerimti. Vyžūnės yra mėgėjos šlapesnėm šaknim būti, o raibuolės mirkti nemėgsta (žinoma, yra ir išimčių, bet čia kelioms rūšinėms tas būdinga). Aš irgi pradėjau leisti raibuolių substratui lengvai pradžiūti.

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 08 Sau 2014, 09:57

Labai džiaugiausi kad mano raibuolė augina net 2 žiedus, bet žiedeliai liko neišsiskleidę iki galo :(. Ar galėjo taip atsitikti dėl šviesos trūkumo? Ji stovi ant vakarinės palangės.. O kitų priežasčių nesugalvoju :scratchheadyellow:
Prikabinti failai
IMG_0940.JPG
IMG_0940.JPG (140.58 KiB) Peržiūrėta 5294 kartus(ų)

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 08 Sau 2014, 12:05

Gražuolė :thumbupleft: Bet tai gal dar ne vėlu jai išsiskleist - nešk į šviesesnę vietą ir gal žiedas išsiskleis iki galo :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 08 Sau 2014, 12:40

Tai kad jau ilgiau nei savaitę tokie neprasiskleidę žiedai, kažin ar įmanoma dar kažką pakeisti :think: porą dienų laikiau šalia kitų orchidėjų, kurioms papildomą apšvietimą vakarais įjungiu, bet poto kelioms dienoms išvažiavau.. be manęs nieks lempos nejungė.. ir kita hibridinė raibuolė sparčiai žiedstiebį augina, tai jau pernešiau ant pietinės palangės.. vis daugiau šviesos gaus, o kitą savaitę dar ir saulėtą žada.. :roll:

Vartotojo avataras
Gintare
Susisiekti:

Standartinė Gintare » 08 Sau 2014, 14:48

Pas mane tris raibuoles su ziedstiebiais, tiksliau jau su pumpurais, bet nei viena neprasiskleidzia. :viking: Nebera namuose sviesesnes vietos... [O.0] Tai manyciau kad neprasiskleidima ir itakoja sviesos trukumas, taciau paphiopedilum Pinocchio, regis, nerupi, kad tamsu. Zydi issijuoses, viena zieda numeta, kitas prasiskleidzia ir t.t.
Ypac laukiau paphiopedilum delenatii vinicolor prasiskleidimo ir se tau... :no:

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 08 Sau 2014, 15:03

Pas mane tokia pat kaip pas Uranija jau visai visai baigia išsiskleist, tai greit pasidemonstruosiu :roll: Pastačiusi ją šviesiausioj vietoj prie pietinio terasinio lango, tai matyt šviesos pakanka :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 10 Sau 2014, 17:43

uranija rašė:Labai džiaugiausi kad mano raibuolė augina net 2 žiedus, bet žiedeliai liko neišsiskleidę iki galo :(. Ar galėjo taip atsitikti dėl šviesos trūkumo? Ji stovi ant vakarinės palangės.. O kitų priežasčių nesugalvoju :scratchheadyellow:
Graži raibuolė :heartsfade: taip ir bus, kad šviesos trūksta, pas mane taip su delenatii buvo.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 11 Sau 2014, 20:21

Visiškai teorinis klausimas - ar raibuolė gali pražysti, jei visą parą temperatūra pastovi (ten, kur ji auga) ? Kelios mano margalapės raibuolės gyvena virtuvėje, auga gerai, bet temperatūra joms visad pastovi. Jos laikomos ant spec. lentynėlių, maždaus metras ar pusantro nuo lango, todėl nebūna jokio skirtumo tarp dienos ir nakties :scratchheadyellow:

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių