Lepanthes calodictyon (liet. tinklinė žvynlielė)

Moderatoriai: Evaja, Egle

Vartotojo avataras
Jurgita
Moderatorius

Lepanthes calodictyon (liet. tinklinė žvynlielė)

Standartinė Jurgita » 24 Bir 2010, 17:19

Lepanthes calodictyon (Tinklinė žvynlielė) gamtoje sutinkama Kolumbijos ir Ekvadoro Andų kalnuose, auga 750-1300 m aukštyje.
Tai miniatiūrinė orchidėja. Žydi praktiškai visą laiką, tačiau ši orchidėja labiau vertinama dėl tamsiomis gyslomis išmargintų smaragdo spalvos lapų, kurie išauga ant "plauko" storio ilgų stiebelių. Prigludę žiedynai išauga iš lapo pamato ir vienas po kito skleidžiasi labai smulkūs, tačiau sudėtingi forma raudoni žiedeliai (norint gerai apžiūrėti - prireiks padidinamojo stiklo pagalbos). Žiedų vainiklapiai turi ilgas išaugas, tarsi uodegėles, lūpos skiauterėtos.
Geriausiai auga pritvirtintos prie medžio žievės gabalėlio, labai drėgnoje aplinkoje (šaknys negali išdžiūti!). Auga ištisus metus drėgnai (tiek šaknys, tiek oras), šiltai, šešėliuotoje vietoje, be ramybės periodo. Galima auginti uždarame (su oro patekimu!) akvariume, gerai apsaugotame nuo tiesioginių saulės spindulių, stebint, kad neįsiveistų drėgmę ir šilumą mėgstantys grybai. Laistyti tik minkštu, drungnu vandeniu, kartais patręšiant labai silpnu kiekiu trąšų. Augalas labai gležnas, tačiau atradus priimtinas sąlygas, auga noriai ir pakankamai greitai (patikrinta praktiškai )
Gamtoje augalas retas, įrašytas į Raudonąją knygą.
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis

katux

Re: Lepanthes calodictyon (liet. tinklinė žvynlielė)

Standartinė katux » 28 Bal 2012, 22:55

Puikus pavyzdys kaip galima įrengti namukus šiai mažylei :) ir gražios nuotraukos. http://www.phalaenopsis.net/phpBB/viewt ... 39fd36fa03

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 31 Gru 2012, 01:14

Gal kas nors turu parduoti šios šeimos orchidėjų?
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 01 Sau 2013, 22:32

Jeigu kalbi apie Lepanthes calodictyon tai su jo dauginimu šiek tiek sudėtinga. Šaknelės labai plonos, krūmeliai nedidukai o ir parduodamas jis ant riešuto dydžio bloko. todėl padalinti tokį gigantą praktiškai neįmanoma.
Kalbant apie kitus Lepanthes patirties jokios neturiu. Žinau tik vieną jiems reikia drėgmės ir vėsos. Ir kaip įtariu šių augalų nori dėl to, kad žadi rengti orchidariumą :question:
Na manau rezultatas bus neblogas, tačiau kaip sakiau drėgmės palaikymas bus ypač svarbus veiksnys.
O kalbant apskritai apie Lepanthes, kas turite laiko pavartykit šią nuorodą. Išpradžių mane tas nežavėjo, bet vėliau prikaustė dėmesį. Gaila kad žiedai yra mažyčiai - būtų jei phalaenopsio dydžio, tai dėtų į vietą visas kallėjas, raibuoles ir dar daugelį kitų. Žiedų formų ir spalvų įvairovė kaip iš kito pasaulio, atrodo tikrai tikrai labai kosmiškai. Negalėjau patikėti tokiu grožiu.
http://www.flickr.com/photos/__pjm__/se ... 287134455/

Vartotojo avataras
Salaite
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Salaite » 06 Sau 2013, 13:40

Lepanthes caldictyon dalijimas nera visai sudetingas, nes pati savaiji is vieno lapelio isauginau, ir nelaikau sio niekur ypatingai, bet to, kad jis auga stikliniam burbule, o siaip intermediate. Del dalinimo ir ankstesnes nuotraukos keiki and lapo isauga del to jei yra augalas laikomas per siltai, cia mazdaug visai Pleurothalid giminei tinkanti taisykle.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Sau 2013, 19:37

Salaite kiek tai truko laiko, na kai augalas tapo jau nemažas :question:
Nežinau, neapsisprendžiu ar jis greitai augantis ar lėtapėdis. Žodžiu vasarą aš jį laikiau beveik uždarame indelyje ir šiltnamyje, ir namie. Po truputėlį lyg judėjo, kai rudeniop parkeliavo namo buvo pakabintas orchidariume, tačiau niekas nesikeitė ir netgi įtariu ,kad pradėjo stoti ir taip vos matomas augimas. Tada neapsikentęs jį įtrenkiau į kiminais išklotą permatomą dėžutę nuo saldainių ir padėjau ant palangės. Kaip žinia palangės pakrasčiuose kiek vėsiau, o dėžutė stovi toje vietoje kur orlaidė, kuri laikas nuo laiko atidaroma vėdinti kambariui. Augimas pasidarė labai greitas, tai dabar nežinau ar jam reikėjo vėsos, ar čia suveikė menkas patręšimas :think:

Vartotojo avataras
balina
Susisiekti:

Standartinė balina » 07 Sau 2013, 21:06

Ramsi, įmesk savo augaliuko foto, aš irgi nufotkinsiu -- mes gi kartu pirkom, tai galėsim palygint kaip auga :)

Vartotojo avataras
balina
Susisiekti:

Standartinė balina » 07 Sau 2013, 21:35

Va mano:
IMG_3893c.jpg
IMG_3893c.jpg (67.66 KiB) Peržiūrėta 8159 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Sau 2013, 21:47

Tavo kažkaip man lapai didesni ir apvalūs :think:
Prikabinti failai
DSC_0101.JPG
DSC_0101.JPG (248.28 KiB) Peržiūrėta 8158 kartus(ų)

Vartotojo avataras
balina
Susisiekti:

Standartinė balina » 07 Sau 2013, 21:53

Na lapai tai tikrai praktiškai apskriti, o dydis, manau, panašus.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Sau 2013, 21:57

Tas lapas centre kitokio atspalvio, jis jaunas ar apverstas :question: toks jausmas kad čia kažkiek skirtingi augaliukai. Nors kol gyvai nematom, tai nuotraukose gali atrodyti visaip.

Vartotojo avataras
balina
Susisiekti:

Standartinė balina » 08 Sau 2013, 08:24

Ten jaunas. Gal ir apšvietimas nuotraukose skiriasi, bet mano tikrai ne toks žalias visas augalas.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Sau 2013, 09:53

Balina, super gražus augalas! Kokiom sąlygom jį augini? O ir Tavo, Ramsi, augalas tikrai paaugo nuo įsigijimo laiko. Vis pavarvinu seilę į šitą Lepanthes, ale pas mane jai per šilta būtų, o saldainių dėžutėse laikyti ant palangių nenoriu (jau ir taip jų pakankamai turiu, estetikos nepriteikia). Tai belieka kitų augalais grožėtis. :)

Vartotojo avataras
balina
Susisiekti:

Standartinė balina » 08 Sau 2013, 10:14

Kad lyg ir nieko ypatingo, kasdien apipurškiama, šviesos neypatingai daug, drėgmė gal kokie 60-70 %.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 08 Sau 2013, 13:17

:mrgreen:
Paveikslėlis

Paveikslėlis
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių