Lepanthes

Moderatoriai: Evaja, Egle

Vartotojo avataras
mam

Re: Lepanthes

Standartinė mam » 15 Gru 2019, 21:48

Slogaa rašė:
15 Gru 2019, 00:54
Liuciferis!!! Papasakokit apie jį, jei nesunku!
Ar įnoringas, ar reikia daug šviesos norint išgaut lapų raudonumą ar jis toks ir yra? Kur pirkot? Ar žiedas stipriai raudons?
Pirktas iš Akerne. Kiek skaičiau, tai pavėsio augalas. Tai orchidariume laikau žemai, kiti augalai šiek tiek užstoja šviesą. Nauji lapai auga žali ir nelabai raudonuoja. Galima bus kelti aukščiau į šviesą. Bet dabar man labiau norisi, kad augalas užsiaugintų daugiau auglių, lapų. Žiedai nėra tokie tamsiai raudoni, kaip nuotraukose internete, bet aš labai džiaugiuosi, kad žydi. Ir lucifer, ir leporina žiedai panašaus dydžio kaip telipogoniflora

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Gru 2019, 15:27

Bet kokie Liucipiero ragai įspūdingi! :twisted:

zemuoge

Re: Lepanthes matamorosii

Standartinė zemuoge » 05 Sau 2020, 21:37

Slogaa rašė:
05 Sau 2020, 19:50
Jau senokai kaupiu informaciją ties masdevalijų pogrupiu. Palaikau šiokį tokį ryšį su didelio mąsto kolekcininkais Instagrame ir Facebooke. Kadangi mėgstu klausinėt nesamoningų klausimų, tad kartais sužinau idomių dalykėlių. Vienas iš visai neseniai sužinotų - kokie gi apdulkintojai yra būtent šios giminės?
Daugumai turbūt nepaslaptis, kad visokias drakulas apdulkina musės, tačiau kai sužinojau, kad ir masdevalijas su Lepanthes - taip pat musės, pasidarė įdomiau.
Jei atsidūrėt Lepanthes skyriuje reiškias žinot, kokio mažumo yra šios giminės žiedai. Patys stambiausi - Lepanthes grandiflora (1cm) ir Lepanthes matamorosii (1cm) (abu turbūt skaičiuojami be ūsų?). Dauguma kitų Lepanthes žiedų yra mažesni nei 1cm.
Tai kas gi per MUSĖS juos apdulkina?
Ogi, tie patys mūsų mylimi drėgmės uodai - grybiniai uodeliai (fungus gnats). Bet visas įdomumas slypi visai ne muselėse, o ką veikti priverčia augalas.

Pasirodo, Lepanthes yra sexualy deceptive - išvertus lytiškai klaidinantis (?) augalas. Tradiciniame augalų ir gyvūnų santykyje - apdulkintojas mainais už savo pasisvečiavimą žiede gauna atpildą - maistą. Tačiau Lepanthes atveju - apdulkintojas mainais gauna visiškai tobulą nieką. Lepanthes žiedai imituoja muselių moteriškąją lytį ne tik savo išvaizda, bet ir kvapu. To pasekoje muselės patinėlis žiede atsiduria ne norėdamas maitintis, o pratęsti giminę - būtent tai jis ir daro, būdamas žiede. Procedūros metu muselės patinėlis yra apdovanojamas žedadulkėm.
Įdomu yra ir tai, kad:
1. Toks augalų elgesys labiausiai būdingas orchidėjų giminei (Ophrys, Pleurothallis, Masdevallia, Lepanthes, Restrepia).
2. Žiedas ant tiek gerai suimituoja musės patelę savo kvapų pagalba, kad muselės patinas apgaulės neįtaria viso akto metu.
3. Kodėl pasirenkamas būtent toks metodas? Naudodamas tokį būdą, augalas yra beveik 100% tikras kad prisivilios tik tam tikrą muselių rūšį ir jų pagalba pratęs savo giminę kitur (tam tikros muselių rūšys būna tik tam tikrose vietose ir sąlygose ir skraido tik po tam tikrus augalus).
4. Lepanthes ant tiek gerai imituoja pateles, kad kai kurios muselės atsisako poruotis su tikromis patelėmis.

Daugiau paskaityti anglu kalba galit čia ----> https://ideas.ted.com/the-sexual-deception-of-plants/
(Labai geras šaltinis)
Tai dabar nebenaikinkit uodelių, arba specialiai užveiskite, o Vidmanas išaugins tą "vaikų darželį" :thumbupleft:

zemuoge

Standartinė zemuoge » 13 Sau 2020, 14:19

Reikia išmokti juos visus dauginti ))
Man iš Elsner L. saltatrix toks išdžiuvęs atvyko, kad taip ir neatsigavo...
Reikės HB101 prasimanyt ir išbandyt, gal kokie stebuklai pradės vykti))
L.filamentosa atvyko be pastebimų juodulių ir kt. bjaurasčių, ir auga , ir žydi pati sau be papildomo apšvietimo, tiesa, pridengta aukštu gaubtu, purškiau jau senokai,bet, rodos, viskas ok.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 13 Sau 2020, 16:01

Aš jau labai kartojuosi bet noriu užakcentuoti - Visų lepanthesų šaknys yra labai jautrios, kurios neperneša jokių persodinėjimų, krapštymų ir panašiai. Labai geras pavizdys - aš ir Lepanthes calodictyon kurį gavau prieš porą metų iš tropiscape. Aš jį visą išrengiau iki nuogumo (pirmas mano lepanthes.. :roll: ) kaip kokia katlėja kad. Nufotkinau, įkėliau į forumą ir Mozaika su kažkuo dar gražiai man pasakė "Gali mest", nes taip niekas su lepanthesais nesielgia. Po dviejų metų tas augalas turi du lapus (atvažiavo su trimis) ir keikį. Keikis turi daugiau lapų nei motina, bet lapai mažiukai mažiukai, net neturintys dryžių. Tai pavizdys, kaip lepanthesai nemėgsta šaknų klibinimo. (keista kaip maniškis nenumirė iki šiol)

Kalbant apie šaknis - pastebėjau, bet pakolkas labai bijau dalintis tokia informacija, - lepanthesų šaknim visai patinka kartais pabėgti iš savo kiminų gniužulų. Tokius "prikolus" esu netyčia padarius ir matamorosii, ir telipogoniflora, ir filamentosa. O viskas prasidėjo, jei neklystu, nuo matamorosii, kai visiškai atsitiktinai nepamačiau, kad nepridengiau kiminais poros šaknų. Pirma išsigandau ir pagalvojau, kad reikia dengti. Bet ar laiko nebuvo, ar pamiršau - taip ir palikau. Vėliau gavau filamentosą kartu su telipogoniflora. Ką aš darau dabar, kai gaunu lepanthesą: dažniausiai jie visi būna įsukti į milžinškus kiminų bumbulus, tad:
Pirma - man tie bumbulai nepatinka ir netinka, nes aš jų negaliu pririšt prie savo kompozicinių blokų.
Antra - mano terariumai labai mažiukai, nors ir yra ten to vėdinimo, bet tuose bumbuluose iš tiekėjų mano net labiausiai balas mėgstantys lepanthesai elementariai supus (ir jau tai buvo sužinota per chelonion netekimą vasarą).

Ką aš darau: Nedrąskant, labai lėtai, neskubant, po truputį nuiminėju pirmus kiminų sluoksnius taip mažindama patį bumbulą. Lepanthesų šaknys mažytės tad principe, normalu atardyt beveik puse to kiminų gniužulo ir vis dar nepamatyt šaknų. Būtent tokia metodika tų šaknų kai kurie galiukai lieka nepridengti. Jei labai daug nepridengtų - apvynioju pora kiminų atgal.
Pakolkas lepanthesam patinka tos šiek tiek atidengtos šaknys - jos arba grįžta atgal į kiminus (pvz matamorosii) (kurie nebūna šitaip smarkiai suvynioti) arba, auga toliau išsikišę iš kiminų (pvz filamentosa). Viska susodinus į norimas vietas, principe, užsileidžia biologinis procesas - auga lepančių šaknys, auga lygiai taip pat ir sąmanos aplink. Taip vienas kitą pradeda dengt natūraliai , su daugiau vietos, oro.

Dar norėčiau pridurt, bet pabrėžiu - tai tik mano asmeninė nuomonė - visas miniatiūras ir ypač lepanthes aš patarčiau pirkt iš Ecuagenera. Taip, yra didėlė rizika, kad kelionėje užsilenks, nes kelionė tikrai ilga. Bet jų augalai yra dideli, ne vienus metus gyvenantys nebe flaske.. tad subrendę augalai turi didesnę tykimybę išgyventi. Ecuagenera skaičiuoja daug metų - pas juos pastovus srautas naujų augalų, ir pardavimas jau užaugusių. Tuo tarpu pvz Belgo auagalai iš tropiscape - skaičiuoja vos pusmetį ar dar mažiau, kai buvo ištraukti iš flasko. Dauguma jų yra mažiukai. Tropiscape skaičiuoja vos porą metų rinkoje. Bet sakau, čia tik mano dabartinė nuomonė, susidariusi po poros pirkimų iš Ecuageneros ir stendų pamatymu per parodas.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 18 Kov 2020, 09:43

Iš Lepanthes gyvenimo porą filmukų susukau :roll:

Lepanthes calodictyon:
https://youtu.be/J6CaNHL8VIQ

Lepanthes uxoria:
https://youtu.be/37gLIgRn6wo
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 18 Kov 2020, 13:46

Koks kerų gražumas! :thumbupleft:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Bal 2020, 07:45

Šiek tiek aptvarkiau Lepanthes temą ir žinutes apie telipogoniflora ir calodictyon perkėliau į jų temas. Jei nerandate savo anksčiau šioje temoje rašytos žinutės, ji ne ištrinta, o perkelta.
Zemuoge, Jūsų keikio istorija irgi perkelta. Lauksim tęsinio ten.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 21 Bal 2020, 11:16

Gerai, jei tik keikis augs , bus ir tęsinys))

zemuoge

Re: Lepanthes telipogoniflora

Standartinė zemuoge » 29 Bal 2020, 22:13

Lepanthes leporina

Pažiūrėkit, kokia riebi šaknelė

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 21 Geg 2020, 20:36

Dar vienas tobulas Lepanthes!!! Ir lapų spalva ir žiedų spalva, viskas raudona - visiškai mano skonio Lepanthes!
Pirmas žiedas, žinau, kiti bus didesni, bet tas pirmasis toks brangus!
Lepanthes lucifer
Prikabinti failai
9f54501b_compress48.jpg
Lepanthes lucifer
9f54501b_compress48.jpg (601.18 KiB) Peržiūrėta 84 kartus(ų)
d1d88cfa_compress84.jpg
Lepanthes lucifer
d1d88cfa_compress84.jpg (567.27 KiB) Peržiūrėta 84 kartus(ų)
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 21 Geg 2020, 21:56

Gražus žiedas :thumbupleft:
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 21 Geg 2020, 23:02

Ohooo, o šitas tikrai superinis!
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių