Lepanthes

Moderatoriai: Evaja, Egle

rasiukonas

Re: Lepanthes

Standartinė rasiukonas » 03 Gru 2019, 22:55

Abitale, o mano caprimulgus gyvena stiklinėje vazoje, prie balkono,gyvuose kiminuose. Tai jis ten ir žydi, ir keikius auginasi, ir prigijo vienas lapas, kuris buvo visai be šaknų..Aš tiesiog jį visai pamiršusi.. Ir žiemą ir vasarą jam ten gerai.
Sunkiausiai sekasi man su telipogoniflora bei tsubotae.. Kažkokia karma, kad tos, kuriomis labiausiai rūpinuosi(nešioju,ieškau tinkamiausios vietos ir t.t,,),manęs visai nemyli :? :yellow: , o gal, niekada neturėjau tikrai sveiko augalo :roll:

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 03 Gru 2019, 23:19

Rasiukonai, dabar aš rimtai galvoju, kad gal man tiesiog nepasisekė su caprimulgus :scratchheadyellow: gal būtent šis egzempliorius kažkoks silpnas :think:
O su Tsubotae... tragedija ištiko, nebeturiu, viskas... Mirė... Net sunku kalbėti... Taip aš jį mylėjau, kai gavau, toks silpnas buvo, paskui lyg atsigavo, naujų lapų išleido, tada vienu metu pasirodė vėl liūdnas ir taip lėtai nusibaigė... Taip ir nesupratau kas nutiko.. Bet siaubingai gaila! Norėčiau kada dar kartą pabandyti jį prisijaukinti.
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

rasiukonas

Standartinė rasiukonas » 04 Gru 2019, 01:16

Labai gaila :( pažįstamas jausmas ir dėl to paties augalo..Pastebėjau, kad šiems augaliukams labai svarbu tvirtos šaknys,, Jei atkeliauja pusiau papuvusiom- bėda [taip.gif]

zemuoge

Standartinė zemuoge » 04 Gru 2019, 10:55

rasiukonas rašė:
03 Gru 2019, 22:55
mano caprimulgus gyvena stiklinėje vazoje, prie balkono,gyvuose kiminuose. Tai jis ten ir žydi, ir keikius auginasi, ir prigijo vienas lapas, kuris buvo visai be šaknų..Aš tiesiog jį visai pamiršusi.. Ir žiemą ir vasarą jam ten gerai.
Ar vaza uždengta , ar atvira stovi, ir ar su lempa, jei taip, tai žiemą-vasarą vienodas dienos ilgumas?

Paskaičiau apie pažįstamas bėdas , ir peršasi vienintelė mintis- reikia išmoki lepantes dauginti iš lapo. Mano keikiukas kos kas po truputį auga, išleido šaknytę, bet pats lapelis pradėjo blykšti, gelsti. Jei mažylis pereis prie savarankiškos mitybos, gal ir gyvens...

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

rasiukonas

Standartinė rasiukonas » 04 Gru 2019, 11:47

Vaza neuždengta,- taip, auga po lempa.Bet žiemą apšvietimo laiką trumpinu 2h, nes ne vienas augalas ten pas mane :? .

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 14 Gru 2019, 20:21

dar keli
DSC_0987a.jpg
Lepanthes leporina
DSC_0987a.jpg (156.46 KiB) Peržiūrėta 521 kartus(ų)
DSC_0953a.jpg
Lepanthes lucifer
DSC_0953a.jpg (134.94 KiB) Peržiūrėta 521 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 14 Gru 2019, 20:41

Mam, gražumėlis :thumbsup:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 15 Gru 2019, 00:54

Mam!! :clap:
Liuciferis!!! Papasakokit apie jį, jei nesunku!
Ar įnoringas, ar reikia daug šviesos norint išgaut lapų raudonumą ar jis toks ir yra? Kur pirkot? Ar žiedas stipriai raudons?

Ačiū! Vienas klasiką tapęs lepanthes.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 15 Gru 2019, 21:48

Slogaa rašė:
15 Gru 2019, 00:54
Liuciferis!!! Papasakokit apie jį, jei nesunku!
Ar įnoringas, ar reikia daug šviesos norint išgaut lapų raudonumą ar jis toks ir yra? Kur pirkot? Ar žiedas stipriai raudons?
Pirktas iš Akerne. Kiek skaičiau, tai pavėsio augalas. Tai orchidariume laikau žemai, kiti augalai šiek tiek užstoja šviesą. Nauji lapai auga žali ir nelabai raudonuoja. Galima bus kelti aukščiau į šviesą. Bet dabar man labiau norisi, kad augalas užsiaugintų daugiau auglių, lapų. Žiedai nėra tokie tamsiai raudoni, kaip nuotraukose internete, bet aš labai džiaugiuosi, kad žydi. Ir lucifer, ir leporina žiedai panašaus dydžio kaip telipogoniflora

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Gru 2019, 15:27

Bet kokie Liucipiero ragai įspūdingi! :twisted:

zemuoge

Re: Lepanthes matamorosii

Standartinė zemuoge » 05 Sau 2020, 21:37

Slogaa rašė:
05 Sau 2020, 19:50
Jau senokai kaupiu informaciją ties masdevalijų pogrupiu. Palaikau šiokį tokį ryšį su didelio mąsto kolekcininkais Instagrame ir Facebooke. Kadangi mėgstu klausinėt nesamoningų klausimų, tad kartais sužinau idomių dalykėlių. Vienas iš visai neseniai sužinotų - kokie gi apdulkintojai yra būtent šios giminės?
Daugumai turbūt nepaslaptis, kad visokias drakulas apdulkina musės, tačiau kai sužinojau, kad ir masdevalijas su Lepanthes - taip pat musės, pasidarė įdomiau.
Jei atsidūrėt Lepanthes skyriuje reiškias žinot, kokio mažumo yra šios giminės žiedai. Patys stambiausi - Lepanthes grandiflora (1cm) ir Lepanthes matamorosii (1cm) (abu turbūt skaičiuojami be ūsų?). Dauguma kitų Lepanthes žiedų yra mažesni nei 1cm.
Tai kas gi per MUSĖS juos apdulkina?
Ogi, tie patys mūsų mylimi drėgmės uodai - grybiniai uodeliai (fungus gnats). Bet visas įdomumas slypi visai ne muselėse, o ką veikti priverčia augalas.

Pasirodo, Lepanthes yra sexualy deceptive - išvertus lytiškai klaidinantis (?) augalas. Tradiciniame augalų ir gyvūnų santykyje - apdulkintojas mainais už savo pasisvečiavimą žiede gauna atpildą - maistą. Tačiau Lepanthes atveju - apdulkintojas mainais gauna visiškai tobulą nieką. Lepanthes žiedai imituoja muselių moteriškąją lytį ne tik savo išvaizda, bet ir kvapu. To pasekoje muselės patinėlis žiede atsiduria ne norėdamas maitintis, o pratęsti giminę - būtent tai jis ir daro, būdamas žiede. Procedūros metu muselės patinėlis yra apdovanojamas žedadulkėm.
Įdomu yra ir tai, kad:
1. Toks augalų elgesys labiausiai būdingas orchidėjų giminei (Ophrys, Pleurothallis, Masdevallia, Lepanthes, Restrepia).
2. Žiedas ant tiek gerai suimituoja musės patelę savo kvapų pagalba, kad muselės patinas apgaulės neįtaria viso akto metu.
3. Kodėl pasirenkamas būtent toks metodas? Naudodamas tokį būdą, augalas yra beveik 100% tikras kad prisivilios tik tam tikrą muselių rūšį ir jų pagalba pratęs savo giminę kitur (tam tikros muselių rūšys būna tik tam tikrose vietose ir sąlygose ir skraido tik po tam tikrus augalus).
4. Lepanthes ant tiek gerai imituoja pateles, kad kai kurios muselės atsisako poruotis su tikromis patelėmis.

Daugiau paskaityti anglu kalba galit čia ----> https://ideas.ted.com/the-sexual-deception-of-plants/
(Labai geras šaltinis)
Tai dabar nebenaikinkit uodelių, arba specialiai užveiskite, o Vidmanas išaugins tą "vaikų darželį" :thumbupleft:

zemuoge

Standartinė zemuoge » 12 Sau 2020, 12:51

Lepanthes telipogoniflora
Keikiukas paaugo

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 12 Sau 2020, 13:14

Zemuoge, ačiū! Kaip įdomu stebėti, sekti Jūsų keikiukio eigą!
Perskaičiau temą, bet nepastebėjau (gal praleidau) kaip Jūs jį pradėjote auginti? Ar tiesiog pastebėjote keikį, ar specialiai vieną lapą atskyrėte?

zemuoge

Standartinė zemuoge » 12 Sau 2020, 22:27

Abitale, kažkur rašiau, bet jau pati neberandu, tai pasikartosiu čia .
2019.10.01 gavau is Karol neypatingai stiprų kerelį,bet tikėjausi, kad išaugins naujus ūglius ir sustiprės, bet po kelių dienų kažką fotografavau ir nepastebėjau, kaip blokelį nusičiupo ir krestelėjo mano šuniškas vaikiukas , ko pasekoje augalėlis subyrėjo, ir atsiskyrė lapelis, kurio neišmečiau tik Agos dėka (įsiminiau jos žodžius, kai demonstravo L. telipog. žiedelį, kad išaugino iš vieno lapelio. Tada pagalvojau, kad jis buvo įsišaknijęs, bet tai nesumažina tokio triūso vertės)), ir tai mane paskatino tokiam eksperimentui, nes pačiai nebūtų į galvą šovusi tokia mintis...)
Kitos kerelio dalys neišgyveno...
Tai štai, įkišau į gyvus kiminus prie Platystele umbellata, uždengiau stikliniu gaubteliu ir pastačiau aukščiau prie lempų ( 4000K). Pradžioj kasdien patikrindavau, dabar jau net pamirštu,kad stovi. Retkarčiais ištįsusias samanas reikia prispausti, o šiaip jokių problemų.

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 12 Sau 2020, 22:48

Ačiū, nu va kaip įdomu! Tikrai verta taip eksperimentuoti! Nors šiaip šis Lepanthes yra labai labai jautrus persodinimui! Jau porą sykių skaudžiai pasimokiau. Bet pastebėjau, kad jam labai patiko būti įtaisytam ant paparčio šaknų bloko. Šiaip daug kas atsigavo ir sustiprėjo būtent perkėlus ant to bloko. Štai kaip atrodė besiruošiantis žydėti Lepanthes telipogoniflora (to didžiojo žydėjimo, deja, taip ir nepavyko nufotografuoti).
8a882434.jpg
Lepanthes telipogoniflora
8a882434.jpg (1.3 MiB) Peržiūrėta 317 kartus(ų)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių