Lepanthes

Moderatoriai: Evaja, Egle

zemuoge

Re: Lepanthes

Standartinė zemuoge » 21 Lap 2019, 15:18

Tikriausiai su ūsais, bet žiedelis nemažas :thumbupleft: .
Tikiuosi, Ecuagenera pavasarį jų dar turės))
O aš telipogonifloros lapelį daiginu, tiksliau- keikiuką. Tupi gyvuose kiminuose ir kažką augina iš pilvo )), pats be šaknų, labai norėčiau, kad įstengtų išperėt.
Toks buvo 2019.11.06

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

2019.11.15 paaugo

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 21 Lap 2019, 18:27

Žemuoge - manau, kad Ecuagenera jį turės.. nes pakolkas ji vienintėlė jį turi, tai manau jie tai žino ir savo atsargas pasipildę yra. :roll: Plius jo tokia kaina.. nei du nei dešimt :roll: tai manau tikrai turės.

O kas dėl lepantheso keikio - manau kad "išperės" - lenpanthesai neblogi su keikių auginimais. Tokį panašų variantą turiu su calodictyon;u - motininis augalas turi du susisukusius lapus, kai tuo tarpu keikis taip pat turi du lapus :)
Laikykit didelėje oro drėgmėje ir sąmanose.
Half woman, half amazing.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 21 Lap 2019, 21:02

Slogaa, saugokit savo gražuolį, antrąkart kažin ar benusipirksit , o dar geriau- priauginkit keikių, gal ir mums kada klius)) [taip.gif]
Jau gal kartosiuos, bet prisiminiau, kaip mano telipogonifloras augino keikius ant žiedyno. Stovėjo labai šiltai ( apšviesdavo rytinė saulė) ir labai drėgnai ( indelio dangtelis išrasodavo ).

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 21 Lap 2019, 21:56

Matamorosis mėgsta šaltį. Vienas internautas rašė, kad jis megsta 2-4 laipsniu šilumą naktį ir apie 18C diena. Plius parašė, kad gamtoje šis lepanthes gauna tiesioginės saulės tarp debesų ir šiaip, mėgsta apšvietimą. Nuo jo lapai paraudonuoja ir žiedo raudona spalva būna kur kas intensyvesnė. Nuo 10-15 lapū krūmas skaitosi suaugęs ir gebantis išgyvent daug metų.

Del tos naktinės 2-4 laipsnių temp. Tai aš kiek abejoju. Bet faktas, kad tikriausiai, per mažai jam apšvietimo pas mane.

Ir šiaip jo, tai vienintėlis augalas kolekcijoje dėl kurio drebu. Kai nusipirkau ir įkurdinau terariume ateidavau į jį nervingai pažiūrėt kasdien - bemaž jau lapus meta - kad tik spėčiau laiku gelbėt. Poto sedėjau ir kankinau save - kam gi vis dėlto tokį pirkau, kad šitiek nervų dabar kainuoja.

Bet išties, man rodos, kad telipogoniflora ko gero, kur kas lepesnis ir nepakantesnis augalas. Žiūrėk, tik šiek tiek sąmanos pradžiūvo - šast ir pumpurą numetė. O matamorosis apkeliavęs pusę pasaulio tris lapus auginasi! :heartsfade:
Half woman, half amazing.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 21 Lap 2019, 23:47

Nebūčiau pagalvojus, kad gali būti toks šaltmėgis. Ką gi, gyveni ir mokaisi )).
O kiek dabar iš viso turi lapų? Tuos tris naujus augina , teisingai supratau?
Pavsarį gaus saulutės, ir pralinksmės, svarbu, kad žiemą pas jus gerai jaučiasi, jei pražydo :thumbupleft:

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 22 Lap 2019, 10:39

Įdomu, kad kiekvienas Lepanthes turi savo priežiūros ypatybių, galima sakyti, jų priežiūra skiriasi kardinaliai, nelygu koks Lepanthes. Keletas pastebėjimų iš asmeninės patirties:
Pavyzdžiui, Lepanthes escobariana nepakenčia ryškaus apšvietimo ir jeigu lapai bent šiek tiek pigmentuojasi raudonai, reiškia žydėjimo niekada nebus, žiedstiebiai užauga, net pumpurų užuomazgos, bet taip niekad ir nepražysta, nudžiovina, numeta pumpurus. Bet nors tai vidutinės temperatūros mėgėjas, puikiai auga ir žydi kartu su šilumamėgiais Lepanthes'ais.
O Lepanthes uxoria, kuo daugiau šviesos, tuo daugiau žiedų, nors reikia pastebėti, kad žiedai mažesni jeigu lapai stipriai nusiraudonina. Jeigu šviesa ne tokia intensyvi lapai tik čiut rausvi, tada žiedų mažiau, bet kur kas didesni ir ilgiau žydi.
Lepanthes telipogoniflora baisiai jautrus persodinimui arba bet kokiam šaknų judininimui. Su apšvietimu irgi geriau nepersistengti.
Lepanthes calodictyon nepastebėjau, kad stipriai reaguotų į šviesos pokyčius, intensyvumą, puikiai auga ir žydi kartu su vesiamėgiais ir šilumamėgiais Lepanthes'ais, prisitaiko.
Lepanthes caprimulgus, šitas ožys, jam reikia idealių sąlygų, kad žydėtų! Tikrai mėgsta būti vėsiai, ir ne tik skirtumas tarp dienos ir nakties aktualus, bet ir visas jo gyvenimas, irgi labai jautrus šviesai, kuo didesnė prieblanda, kuo vėsiau, tuo geriau jaučiasi. Per tris bendro gyvenimo metus turime tik 3-4 lapus ir vieną kartą žydėjo. Vasarą nusibaiginėja, per žiemą truputį atsigauna.
Va taip va. Jie turi charakterį. Ir visi skirtingi.
Kas dar kokių Lepanthes turit? Pasidalinkite patirtimi, labai įdomu, kartais net tuos pačius egzempliorius prižiūrime skirtingai. Kas kam kaip veikia? Kiek pamenu, Rasiukonas ir Aga turi šių mažylių [Baksnoju]
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

zemuoge

Standartinė zemuoge » 22 Lap 2019, 11:02

Ačiū už lepančių apžvalgą.
Mano filamentosa , rodos, keikį augina iš žiedstiebio. Auga uždengtas, ant palangės plius lempa virš galvos. Dracula tokiom pat apšviestumo sąlygom, tik anapus stiklo ( ryte +10 ) žiedyną po truputį (kasdien pastebiu pokyčius ) augina.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Lap 2019, 10:13

Mano patirtis su Lepanthes caprimulgus kaip tik teigiama ir smarkiai kitokia nei Abitalės - ir augo, ir žydėjo, ir šiltai kabėjo. Čia iš orchidėjų stebėjimo užrašų, kai dar tokius rašiau: "Iš Peruflora. Pasodinta ant papartmedžio kamieno bloko, ant šaknų - džiovinų kiminų sluoksnis. Pradžia - plikašaknė, 13 ūglių, keli iš jų belapiai, kelios gyvos šaknytės ir keli mažyyyčiai ūgliukai. Blokas palaikomas smarkiai drėgnas, pirmus kelis mėn. buvo dengta plastikine dėžute. Ant šiaurinės virtuvinės palangės, langas beveik pastoviai pravertas vėdinimui. 2013.07.18 - aktyviai auga - 5 jau lapukus išskleidę ir 5 dar tik augantys ūgliukai. Iškart puolė auginti 5 žiedstiebius, 2 nunyko, dar 2 gerokai vėliau nunyko jau ilgi būdami, dar vienas jau pumpurą augino, bet kelias dienas pabuvo be vėdinimo ir jis nudžiuvo. Bet toliau tęsia žiedstiebį ir kitą pumpurą krauna. Dar keli ūgliai ruošiasi žiedstiebius auginti. Aktyvuolė."

Paskui perkėliau į orchidariumą, kuriame pastoviai šilta, bent 21 laipsnius kiaurus metus, apšvietimas vidutinis, išsklaidytas. Ten irgi augo ir žydėjo. Paskui pardaviau, paauginusi gal metus ar kiek daugiau. Tik kad jos žiedas nusisukęs į kerą kabo, tai dalies gražuno nesimato.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 23 Lap 2019, 23:58

Pažiūrėkit, kokia graži Lepanthes dodsonii, ir ne tokia jau ir maža, galima be padidinimo stiklo apsieiti ))

https://www.orchidsforum.com/threads/le ... nii.21936/

rasiukonas

Standartinė rasiukonas » 03 Gru 2019, 22:55

Abitale, o mano caprimulgus gyvena stiklinėje vazoje, prie balkono,gyvuose kiminuose. Tai jis ten ir žydi, ir keikius auginasi, ir prigijo vienas lapas, kuris buvo visai be šaknų..Aš tiesiog jį visai pamiršusi.. Ir žiemą ir vasarą jam ten gerai.
Sunkiausiai sekasi man su telipogoniflora bei tsubotae.. Kažkokia karma, kad tos, kuriomis labiausiai rūpinuosi(nešioju,ieškau tinkamiausios vietos ir t.t,,),manęs visai nemyli :? :yellow: , o gal, niekada neturėjau tikrai sveiko augalo :roll:

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 03 Gru 2019, 23:19

Rasiukonai, dabar aš rimtai galvoju, kad gal man tiesiog nepasisekė su caprimulgus :scratchheadyellow: gal būtent šis egzempliorius kažkoks silpnas :think:
O su Tsubotae... tragedija ištiko, nebeturiu, viskas... Mirė... Net sunku kalbėti... Taip aš jį mylėjau, kai gavau, toks silpnas buvo, paskui lyg atsigavo, naujų lapų išleido, tada vienu metu pasirodė vėl liūdnas ir taip lėtai nusibaigė... Taip ir nesupratau kas nutiko.. Bet siaubingai gaila! Norėčiau kada dar kartą pabandyti jį prisijaukinti.
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

rasiukonas

Standartinė rasiukonas » 04 Gru 2019, 01:16

Labai gaila :( pažįstamas jausmas ir dėl to paties augalo..Pastebėjau, kad šiems augaliukams labai svarbu tvirtos šaknys,, Jei atkeliauja pusiau papuvusiom- bėda [taip.gif]

zemuoge

Standartinė zemuoge » 04 Gru 2019, 10:55

rasiukonas rašė:
03 Gru 2019, 22:55
mano caprimulgus gyvena stiklinėje vazoje, prie balkono,gyvuose kiminuose. Tai jis ten ir žydi, ir keikius auginasi, ir prigijo vienas lapas, kuris buvo visai be šaknų..Aš tiesiog jį visai pamiršusi.. Ir žiemą ir vasarą jam ten gerai.
Ar vaza uždengta , ar atvira stovi, ir ar su lempa, jei taip, tai žiemą-vasarą vienodas dienos ilgumas?

Paskaičiau apie pažįstamas bėdas , ir peršasi vienintelė mintis- reikia išmoki lepantes dauginti iš lapo. Mano keikiukas kos kas po truputį auga, išleido šaknytę, bet pats lapelis pradėjo blykšti, gelsti. Jei mažylis pereis prie savarankiškos mitybos, gal ir gyvens...

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

rasiukonas

Standartinė rasiukonas » 04 Gru 2019, 11:47

Vaza neuždengta,- taip, auga po lempa.Bet žiemą apšvietimo laiką trumpinu 2h, nes ne vienas augalas ten pas mane :? .

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių