Laelia regentii

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Laelia regentii

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Mon Jul 13, 2020 6:07 pm
:pray: :pray: :pray: :pray: :w00t: :w00t:

Aš tik negaliu net nupasakot, ant kiek tas pumpuras yra mažas - neįtikėtina. Jokio voko.
Drymodos siamensis pumpuras turbūt penkis kart didesnis buvo

Tik kad aš tikiuosi jis gal dar augs, nepradės skleistis :lol:
IMG_20200713_161323.jpg
IMG_20200713_161323.jpg (7.67 MiB) Viewed 1006 times
Slogaa wrote:
Mon Jul 13, 2020 6:24 pm
Laelia regentii.
Bus mano pirmoji rūšinė katlėja-laelia pražydinta. Valio :lol: (nu tfu tfu.., tikiuosi nesustresuos, pumpuro nenumes, ir viskas susiklostys gerai )
MrGreen wrote:
Mon Jul 13, 2020 6:35 pm
ir tikiuosi niekas jo nesuvalgys [Baksnoju] :lol: juodas humoras :lol:
Sėkmės ir lauksim žiedpumpurio augimo progreso foto.
Slogaa wrote:
Mon Jul 13, 2020 7:29 pm
Blemba.. geras priminimas apie tuos, kas valgo viską, kas gražu.. Einu kokia pėdkelnę ant galvos uždėsiu [Geda2]
Slogaa wrote:
Sat Aug 01, 2020 5:10 pm
Nu kodėl mane reikia taip bausti. Užvakar žiūrėjau - pumpuras apsoliučiai buvo sveikas. Vakar UK +34 buvo.. ir matyt kažur kažas sušuto... (Buvo palikta pavėsy)
IMG_20200801_142117.jpg
IMG_20200801_142117.jpg (4.7 MiB) Viewed 1006 times
kiele wrote:
Thu Aug 06, 2020 4:39 pm
Mano Laelia regentii atkeliavo šiemet balandį iš Wlodarczyk, FS amžiaus.
Laelia regentii1.JPG
Laelia regentii1.JPG (325.1 KiB) Viewed 1006 times
Pasodinau į akmenukų, vulkaninės uolienos, žievės, anglies mišinį molinuke. Labai greitai pradėjo augintis naują ūglį, ir netikėtai, mažiau nei 3 mėn. nuo ūglio pasirodymo,radau štai ką:
Laelia regentii2.JPG
Laelia regentii2.JPG (278.61 KiB) Viewed 1006 times
Pražydo per porą savaičių nuo žiedynstiebio pasirodymo, pirma vienas žiedelis, po kelių dienų ir kitas. Šiek tiek išbluko kremiška spalva, saulei šviečiant beveik baltas:)
Laelia regentii3.JPG
Laelia regentii3.JPG (141.1 KiB) Viewed 1006 times
Ir dydžio palyginimui su Phalenopsiu
Laelia regentii4.JPG
Laelia regentii4.JPG (232.73 KiB) Viewed 1006 times
Abitalė wrote:
Thu Aug 06, 2020 5:10 pm
Kiele, kaip gražu! Kaip smagu, kad iškart pradžiugino žydėjimu, netgi dviem žiedais!!!
MrGreen wrote:
Fri Aug 07, 2020 1:53 pm
Kiele, super!
Aš dabar tik abejoju dėl vienos savo lašvos, kuri gauta iš ten pat, Laelia alvarenguensis pavadinimu ir augalas atrodo įdentiškai, toks vaizdas, kad mano augalą nufotografavote. Kaip tik dabar auginasi pumpurus, tai jei niekas nenuvalgys, greitai bus aišku ką aš turiu.
kiele wrote:
Fri Aug 07, 2020 4:38 pm
Abitale, ačiū:) Kai pražydo, dar labiau jas įsimylėjau :D

MrGreen, ačiū :) Taip pat greitai užaugo ūglis ir pumpurai, nuo balandžio? Labai įdomu bus pamatyti :)
MrGreen wrote:
Sat Aug 08, 2020 10:39 am
Taip, iš to pačio užsakymo ir nauji ūgliai tikrai gana greitai auga, tik reikia pakankamai drėgmės. Žiedpumpuris irgi didėja greitai.
Įdomu kiek laiko išsilaikys Jūsų Laelia regentii žiedai, dauguma šių laišvų žiedus išlaiko gana ilgai lyginant su didžiažiedėm.
Ir dar nelabai suprantu, kodėl ji geltona, o ne balta kaip googlėj?
MrGreen wrote:
Mon Aug 03, 2020 3:38 pm
Gaila, bet bent jau žinai, kad tikrai tas augalas :)
Žiedo spalva pasikeičia su amžiumi, taip dauguma katlėjų daro.
Slogaa wrote:
Mon Aug 03, 2020 4:14 pm
Tai, kad nežinau, ar tas ar ne! Ji ne balta!! O tokių panašių į ją daug :D

Na bet... Lauksim kito žydėjimo, kad išbluktu spalva. O gal dėl saulės? Ji pas mane labai daug jos gavo. Gal pamažint kitąmet.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia regentii

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sun Aug 09, 2020 8:56 pm
pagaliau išsiaiškinau, pasirodo pats sumaišiau korteles persodindamas augalus :) peržiūrėjau užsakymų atsiliepimų temoje savo darytas foto ir sudėjau korteles su pavadinimais atgal į vietas :D L. alvarenguensis lapai ilgesni nei regentii.
Todėl ir pas mane ruošiasi žydėti Laelia regentii
Image
Slogaa wrote:
Sun Aug 09, 2020 9:19 pm
Jos visos pas mus visus kaip susitarusios - tuo pat metu žydi!! Geras.. įdomu ar kitąmet taip pat bus?

Ignai - labai labai gražios sąmanos!!!
MrGreen wrote:
Sun Aug 09, 2020 10:26 pm
Sukūriau atskirą Laelia regentii temą, kad nepasimestų mūsų rašliava :) bus tikrai įdomu stebėti kaip seksi auginti ir ar kitais metais taip pat žydės panašiu metu.
Slogaa, ačiū, paprastos samanos iš kiemo, nuimtos nuo betoninio bortelio :lol: bet jos visai gerai įsitvirtino ant laišvų vazonėlių paviršiaus, vietomis net pradėjo lipti per vazono kraštą, tik manau žiemą kai reikės sausros periodo, tai samanos nudžius.
kiele wrote:
Mon Aug 10, 2020 8:15 am
Slogaa tikrai susitarė, tais tik augalams įmanomais būdais :D
MrGreen, gražus jūsų augalas, ir samanos puošia :)
Tikiuosi manoji žydės ilgai, nors ir taip karšta.
Slogaa wrote:
Thu Aug 20, 2020 4:12 pm
OP - Mr green - sustokim ties tuo sausros periodu.
O tai reikia jas žiemą laistyt kuo įmanoma rečiau? Ant kiek rečiau? Tas galioja visoms žemaūgėms brazilėms?
MrGreen wrote:
Thu Aug 20, 2020 10:10 pm
Slogaa wrote:
Thu Aug 20, 2020 4:12 pm
OP - Mr green - sustokim ties tuo sausros periodu.
O tai reikia jas žiemą laistyt kuo įmanoma rečiau? Ant kiek rečiau? Tas galioja visoms žemaūgėms brazilėms?
Taip, žiemos metu reikia laikyti sausiau kol augalai neauga ir ilsisi, tiesiog leisti pradžiūti substratui tarp lasitymų. Jei jos vėsiau stovi (tarkim kiti laiko jas apie 10-15C žiemos periodu) tada su laistymu reikia išvis labai atsargiai. Kai kurios rūšis yra šilumamėgės (pvz Laelia crispilabia), tai tokių ekstremalių pokyčiu tikrai nereikia.
Prašau nekreipti dėmesio į purvinus pirštus :lol: Tiesiog dirbau sode ir pamačiau, kad netikėtai prasiskleidė laelia regentii pirmas žiedas :)
Laelia regentii.jpg
Laelia regentii.jpg (119.66 KiB) Viewed 1005 times
Slogaa wrote:
Fri Aug 21, 2020 10:39 am
Ačiū už info. Purvini pirštai - sodininkams priklauso - kitaip nesodininkas :lol: O žiedelis labai gražus, matau net šiokie tokie dryžiai yra.
MrGreen wrote:
Fri Aug 21, 2020 10:49 am
Tie dryžiai tai žalios "gyslos", žiedlapiai žvilga saulės apšviesti. Šiaip labai dailus mini augalas.
kiele wrote:
Fri Aug 21, 2020 11:00 am
MrGreen, tikrai, žiedlapiai kaip deimančiukais nubarstyti žvilga :)
Mano Laelia regentii žiedai jau nuvytę. Pirmas žiedas pražydo liepos 29 nuvyto rugpjūčio 13, taigi 16 dienų žydėjimo, bet buvo labai karšta.

O kiek dienų žydėjo pas Slogaa?
MrGreen wrote:
Fri Aug 21, 2020 12:14 pm
Žiedai gali iki mėnesio išsilaikyti gražūs, gal tikrai karštis suveikė.
Relax wrote:
Fri Aug 21, 2020 1:09 pm
MrGreen, gražūs tie pirštai, o žiedas tai čia ta balta musė kur ant piršto tupi? O.o
Slogaa wrote:
Fri Aug 21, 2020 5:44 pm
Aš savąjai neleidau atžydėt. Man akis badė tie rudi reikalai ant žiedlapių tad gal trečią dieną po išsiskleidimo nuskyniau. Neįžiūrėjsu žalių gyslelių, bet, kad deimantais nusagstyta - tai tikrai!

Bet man taaaaaip patinka šitos mažytės laelios, nu nerealūs augalai. Ir kuo jos mažesnės - tuo man gražesnės.


Aš turiu tokį planą chuliganą porą jų perkelt į terariumą, o terariumą iš tropikinio perdaryt į "sacharos" - t.y. karštojo klimato. Žiemą po lempom jom tikriausiai patiks bet aš vis apie vasarą galvoju... Jom gi gerai lauke/šiltnamy augt.
MrGreen wrote:
Fri Aug 21, 2020 8:03 pm
Relax wrote:
Fri Aug 21, 2020 1:09 pm
MrGreen, gražūs tie pirštai, o žiedas tai čia ta balta musė kur ant piršto tupi? O.o
:lol:
Slogaa wrote:
Fri Aug 21, 2020 5:44 pm

Aš turiu tokį planą chuliganą porą jų perkelt į terariumą, o terariumą iš tropikinio perdaryt į "sacharos" - t.y. karštojo klimato. Žiemą po lempom jom tikriausiai patiks bet aš vis apie vasarą galvoju... Jom gi gerai lauke/šiltnamy augt.
gal galima taip sukonstruoti didelę šaką ar akmenis, kad vasarai lengvai išmontuoti būtų galima ir išnešti į lauką/šiltnamį? tuo labiau, kad augalai mažiukai tai daug sutalpinti galima, tarkim kokia Laelia liliputana išvis mini augaliukas.
MrGreen wrote:
Sun Aug 23, 2020 10:16 pm
Prasiskleidė antras Laelia regentii žiedas. Žiūrėsim kiek išsilaikys abu.
Laelia regentii (1).jpg
Laelia regentii (1).jpg (187.64 KiB) Viewed 1005 times
Slogaa wrote:
Mon Aug 24, 2020 3:31 pm
Ignai pas tave tikrai ji balta!!! Super!!
Mane taip užburia tos sąmanos... !!!

O dėl terariumų - galvojau tą patį!
MrGreen wrote:
Mon Aug 24, 2020 4:30 pm
Ji nėra visiškai balta, sakyčiau gal šiltai balta spalva. Galima palyginti su šalia esančia pavadinimo kortele, kuri tikrai yra balta.
Slogaa wrote:
Tue Aug 25, 2020 1:21 am
Aha.. tikrai, viskas ateina palyginimuose.

Bet man vis dėl tų sąmanų idomu - jos taip įsibujoja šiltnamy? Nes ten drėgna? Ir čia tikrai asfaltinės sąmanos? Nes nu jau tokios gražios, žemaūgės, sodriai žalios.
MrGreen wrote:
Tue Aug 25, 2020 7:43 am
Jos taip gerai auga, jei gauna pakankamai drėgmės, t.y. beveik kas dieną apipurškiu. Jei tik dieną ar dvi neprieinu prie augalų samanos visiškai sausos. Manau norint rečiau apipurkšti reiktų po jomis gal ploną sluoksnį kiminų padėti, nes dabar jos tiesiai ant akmenukų vazone stovi ir viskas išdžiūna labai greitai. Šiltnamis visada atviras vasaros metu tai ten nebaisiai didelė oro drėgmė o dar ir vėjas prapučia. Bet jei karšta diena tai net it atviras užkaista, per karščius kelios neofinetijos iškepė pavėsyje.
Samanų kieme rasti įvairių galima, nežinau konkrečiai kokia čia rūšis, rinkausi tokias kurios neužgožtų mažų augalų. Porą L. lucasiana apdengiau kitokiom samanom, nes šitos mažos lauke pasibaigė, tai L. lucasiana beveik paskendo tarp samanų kai jos pradėjo augti...
MrGreen wrote:
Thu Sep 17, 2020 7:13 pm
Žiedai gražūs išsilaikė 3 sav ir 5 dienas. Manau pakankamai, bet gal ir ilgiau gali žydėti, nes buvo didelių karščių, o po to purškiau chemija nuo kenkėjų profilaktiškai, nes iš kelių tiekėjų miltuotų ir paprastų skydamarių atkeliavo ant kai kurių augalų. Kai kurių afrikiečių žiedai sureagavo į chemiją ir nukrito, nors ant žiedų ir nepurškiau...
ricardas wrote:
Thu Sep 17, 2020 7:22 pm
MrGreen wrote:
Thu Sep 17, 2020 7:13 pm
Žiedai gražūs išsilaikė 3 sav ir 5 dienas. Manau pakankamai, bet gal ir ilgiau gali žydėti, nes buvo didelių karščių, o po to purškiau chemija nuo kenkėjų profilaktiškai, nes iš kelių tiekėjų miltuotų ir paprastų skydamarių atkeliavo ant kai kurių augalų. Kai kurių afrikiečių žiedai sureagavo į chemiją ir nukrito, nors ant žiedų ir nepurškiau...
Tiek laiko pilnai užtenka pasidžiaugti žiedais . Ar ne taip Ignai ?
Na čia man tiek užtenka bet, turiu kelias katlejas kuriu žydėjimų norėčiau ilgiau džiaugtis nei 2-3 savaites, nes netik grožis bet ir kvepia labai maloniai.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Laelia regentii

Post by kielė »

Vienintelė (kol kas Svil_ ) iš mano mažųjų laišvų, kuri kasmet žydi :D
20220822_Laelia regentii1.jpg
20220822_Laelia regentii1.jpg (326.65 KiB) Viewed 250 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia regentii

Post by MrGreen »

Labai graži Plo_ Aplenkei mane, dar tik naujas ūglis auga, žiūrėsim ar šiemet žydės :)

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests