Dracula

Moderatoriai: Evaja, Egle

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2658
Užsiregistravo: 22 Sau 2011, 23:05
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Dracula

Standartinė mozaika » 02 Lie 2019, 22:51

Prieš porą mėnesių youtube žiūrėjau trumpą video apie vėsiamėgius augalus ir ten kalbėjo panašiai kaip aprašė Urzė. Praėjo jau laiko, neatkartosiu, bet ten ir buvo sakyta, kad vėsiamėgiai augalai nakties metu turi turėti daug mažesnę temperatūrą, kad jiems nereiktų užsiimti ir naktį papildoma funkcija šaknų sistemos vėsinimu, nes dienos metu tam iš naudoja daug energijos. O naktį turėtų galimybę vystyti dalinę fotosintesę ir maistinių medžiagų apykaitą bei ~n visokių kitų funkcijų. O jeigu augalai ir dieną, ir naktį save saugoja nuo perkaitimo, nelieka laiko atstatyti maistinių medžiagų funkcijoms palaikyti ir pirmiausia augalo nykimas prasideda nuo šaknų. Buvo akcentuojami temperatūrų skirtumai.
Be to, drakulos ir masdevalijų šaknų sistemai reikia daugiau drėgmės. Ir vėl prasideda užburtas ratas. Šie augalai surėdyti taip, kad naktį tvarko savo vandens indus, kuriuos dienos metu naudoja vandens garinimui ir apsaugai nuo perkaitimo. Tai jeigu augalas naktį save toliau bando vėsinti, vandens apykaitos sistemos sutrinka. Liaudiškai augalas mirksta, bet tuo gėriu nepasinaudoja ir taip žūva šaknys.
Kai pažiūrėjau tą video supratau, kad pirma reikia kiekvienos augalų grupės funkcionavimo sistemą perprasti, o tada auginti. O dažniausiai mes lyginame su savo pojūčiais.
Galerija


Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas
Pranešimai: 2305
Užsiregistravo: 19 Gru 2013, 15:17
Miestas: Klaipėdos rajonas

Re: Dracula

Standartinė ricardas » 02 Lie 2019, 23:53

Va mes diskutuojam diskutuojam bet svarbiausio daliko pamiršom :D
Paimkim orchidspecies , ten parašyta beveik viskas tik sustokim ties temperatūra, ten parašyta pvz, naties temperatura +12, dienos +22, bet tokia temperatura duodama tik žiemos metu , vasara net drakulu augimvietėse tokių žemų temperaturų nebuna, nebent ten naktys vėsios .Tai kad aukštesnė temperatura normos ribose vasara nemanau kad pakenks. Suliginkit pvz schomburgkia thomsoniana, ten parašyta, tiesioginė saulė , šiltas auginimas bet pabandikit vidurvasari ją pastatyti per karščius +30 ant tiesioginės saulės , ji tiesiog iškeps.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 6591
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Dracula

Standartinė Urze » 22 Rgs 2019, 07:14

Slogaa rašė:
01 Lie 2019, 14:40
Taigi mano sprendimu, drakula naktim gyvena šaldytuve ir mėgaujasi 8 laipsnių temperatūra Pažiūrėsim, kas iš to išeis.
Slogaa, praėjo keli mėnesiai, užsakymuose užsisakai dar drakulų, tai reik manyt, kad naktys šaldytuve pasiteisino? :)

Vartotojo avataras
Slogaa
Pranešimai: 819
Užsiregistravo: 23 Sau 2018, 15:19
Miestas: Londonas

Re: Dracula

Standartinė Slogaa » 23 Rgs 2019, 11:07

Urze - ir taip, ir ne, ir nežinau.

NE, nes.. Skaudžiuoju budu teko sužinoti, kad ne visai Draculos šeimai galima taikyti tuos pačius šalčio principus. Nes vis dėlto - vienos mėgsta ta šaltį, o kitos visai ne. Dracula chimaera mano suteiktu šalčiu neapsidžiaugė visiškai... ir pumpurą numetė ir nauji ūgliai apšalo. Tad manyčiau prieš teikiant šaltį reiktų gerokai pasidomėti apie konkretų individą. Šiuo metu Anglijoj apie 22 laipsnius šilumos dieną, ir apie 12 laipsnių naktį - ir tas 12 laipsnių jai visiškai nepatiko.

TAIP, nes... Dracula diana nuo LABAI stiprių apdėgimų ir karštos vasaros, principe, šaldytuvas su savo 7 laipsniais naktimis išgelbėjo nuo pražūties ir leido užsiauginti naujų ūglių (... na arba elementariai bando išgyventi)

NEŽINAU, nes.... abi mano drakulos atvažiavo iš Ekvadoro plikom šaknim (kas kaip žinoma, drakulom tikrai nepatinka)... Augalai atvažiavo superinės būklės.. bė nei vienos dėmelės... tad ar čia mano nemokšiška priežiūra su nudeginimais ir karščiais ar čia elementarus stresas - pasakyti sunku.. Augalai vis gi daugiau nei mėnesį praleido tranzite. [Geda2]
Half woman, half amazing.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 12 ir 0 svečių