Puslapis 11

Restrepia mendosae

Parašytas: 06 Bal 2010, 13:26
Egle
Pražydo mano Restrepia mendosae - dideli, geltoni žiedai, kurių kvapas nėra malonus. Kaip ir nuo kitų Restrepijų - kvapas apima visą palangę :)
Šiaip nėra reikli. Žiemojo ant palangės, laikyta sausiau. Pavasarį vėl pradėta intensyviau lieti, substratas nuolat drėgnas. Netręšiama. Vasara gyvena balkone, pavėsyje kitų orchidėjų. Purškiama kasdien (nebent pamirštu kartais). Žydi beveik visi auginiai vienu metu. Vienam žiedui nuvytus, skleidžiasi kiti.
Gauta iš Ekvadoro.

Paveikslėlis

Re: Restrepia

Parašytas: 06 Bal 2010, 13:29
MrGreen
Gražu! Patinka man restrepijų žiedai, kol kvapo nereikia uostyt :D :lol:

Re: Restrepia

Parašytas: 07 Bal 2010, 16:51
Egle
Kol nejudini ir prie jų nelendi, tai kvapo iš viso nėra. Tačiau jei jau ją "pakibini", visa palangė "kvepia" :)

Re: Restrepia

Parašytas: 07 Bal 2010, 18:50
Nagas
Gal galėtumi "vaizdžiau" aprašyti tą kvapą? :question: :lol: Kita vertus - neseniai automobilyje gabenau Coelogyne - kvapas labai malonus - tačiau kai pasėdėjau uždaroje erdvėje su augalėliu 30 minučių - jis pasidarė toks šleikščiai svaiginantis, kad po to iš tolo tą kvapą pajutus nupurtydavo. Gerą pusdienį po to galvą skaudėjo, nors į kelionės pabaigą jau važiavau atidarytais langais... Na, kad suprastumėt apie ką aš čia - pasiimkit didelę puokštę ievų ir pasėdėkit su ja užsidarę automobilyje.

Re: Restrepia

Parašytas: 07 Bal 2010, 19:00
Egle
Man kažkuo panašu į bulbophyllum, tik stipresnis.

Re: Restrepia

Parašytas: 07 Bal 2010, 19:08
Nagas
Kitaip tariant - prakaito ir šlapimo kvapai, atskiesti lygiom dalim :lol: :lol: :lol: Labai gera reklama augalėliui :!:

Re: Restrepia

Parašytas: 07 Bal 2010, 21:17
Egle
Na, as auginu tas restrepijas, jos puikiai lengvai žydi, man jų žiedai labai gražus ir kvapo juk galima neuostyti :P Auga lengviau nei masdevalijos, todėl tai puikūs augaliukai. Žodžiu, į reklamą apie kvapą siūlyčiau per daug nekreipti dėmesio :)
Šiaip, jei rimtai, tai tikrai geri, lengvai prisitaikantys, dažnai žydintys ganėtinai reti augaliukai :)

Re: Restrepia

Parašytas: 16 Lap 2011, 08:28
Egle
Buvau susidūrusi su tokia problema, jog mano R.mendosae visa laiką augino garbanotus lapus. Liejau pakankamai, pradėjo pūti šaknys, o lapai vis tiek garbanoti. Tekdavo praplėšti lapą dengiantį vokelį, nes pati ji to niekaip nepadarydavo. Tada sukišau į truputį jai per mažą mikro šiltnamiuką. Ir kągi, pradėjo leisti naujus lapukus, kurie pagaliau buvo tiesūs. Vadinasi, tokiems augalams kaip ji labai svarbi aplinkos, o ne substrato drėgmė :!:

Re: Restrepia

Parašytas: 29 Kov 2014, 13:34
mam
Ir mano nepailstančioji žydėtoja

Re: Restrepia

Parašytas: 29 Kov 2014, 22:01
Urze
Vaje, kokia miela citrinukė. :thumbupleft: Maniškė P. brachypus pradėjo keikius leisti, nors gal metus, jei ne daugiau, visai nieko naujo apart žiedų neaugino, nesiplėtė. Jei jau perėjo prie keikių, tai gal nebebuvo likusios nei vienos sveikos miegančios akutės. Na, svarbu, kad išsijudino. Ir, kas be ko, žydi, žydi, žydi. :)