Restrepia mendosae

Moderatoriai: Evaja, Egle

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Restrepia mendosae

Standartinė Egle » 06 Bal 2010, 13:26

Pražydo mano Restrepia mendosae - dideli, geltoni žiedai, kurių kvapas nėra malonus. Kaip ir nuo kitų Restrepijų - kvapas apima visą palangę :)
Šiaip nėra reikli. Žiemojo ant palangės, laikyta sausiau. Pavasarį vėl pradėta intensyviau lieti, substratas nuolat drėgnas. Netręšiama. Vasara gyvena balkone, pavėsyje kitų orchidėjų. Purškiama kasdien (nebent pamirštu kartais). Žydi beveik visi auginiai vienu metu. Vienam žiedui nuvytus, skleidžiasi kiti.
Gauta iš Ekvadoro.

Paveikslėlis
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Restrepia

Standartinė MrGreen » 06 Bal 2010, 13:29

Gražu! Patinka man restrepijų žiedai, kol kvapo nereikia uostyt :D :lol:
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 07 Bal 2010, 16:51

Kol nejudini ir prie jų nelendi, tai kvapo iš viso nėra. Tačiau jei jau ją "pakibini", visa palangė "kvepia" :)
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
Nagas
Moderatorius

Standartinė Nagas » 07 Bal 2010, 18:50

Gal galėtumi "vaizdžiau" aprašyti tą kvapą? :question: :lol: Kita vertus - neseniai automobilyje gabenau Coelogyne - kvapas labai malonus - tačiau kai pasėdėjau uždaroje erdvėje su augalėliu 30 minučių - jis pasidarė toks šleikščiai svaiginantis, kad po to iš tolo tą kvapą pajutus nupurtydavo. Gerą pusdienį po to galvą skaudėjo, nors į kelionės pabaigą jau važiavau atidarytais langais... Na, kad suprastumėt apie ką aš čia - pasiimkit didelę puokštę ievų ir pasėdėkit su ja užsidarę automobilyje.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 07 Bal 2010, 19:00

Man kažkuo panašu į bulbophyllum, tik stipresnis.

Vartotojo avataras
Nagas
Moderatorius

Standartinė Nagas » 07 Bal 2010, 19:08

Kitaip tariant - prakaito ir šlapimo kvapai, atskiesti lygiom dalim :lol: :lol: :lol: Labai gera reklama augalėliui :!:

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 07 Bal 2010, 21:17

Na, as auginu tas restrepijas, jos puikiai lengvai žydi, man jų žiedai labai gražus ir kvapo juk galima neuostyti :P Auga lengviau nei masdevalijos, todėl tai puikūs augaliukai. Žodžiu, į reklamą apie kvapą siūlyčiau per daug nekreipti dėmesio :)
Šiaip, jei rimtai, tai tikrai geri, lengvai prisitaikantys, dažnai žydintys ganėtinai reti augaliukai :)

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 16 Lap 2011, 08:28

Buvau susidūrusi su tokia problema, jog mano R.mendosae visa laiką augino garbanotus lapus. Liejau pakankamai, pradėjo pūti šaknys, o lapai vis tiek garbanoti. Tekdavo praplėšti lapą dengiantį vokelį, nes pati ji to niekaip nepadarydavo. Tada sukišau į truputį jai per mažą mikro šiltnamiuką. Ir kągi, pradėjo leisti naujus lapukus, kurie pagaliau buvo tiesūs. Vadinasi, tokiems augalams kaip ji labai svarbi aplinkos, o ne substrato drėgmė :!:

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 29 Kov 2014, 13:34

Ir mano nepailstančioji žydėtoja
Prikabinti failai
DSC_1620.JPG
Restrepia mendosae
DSC_1620.JPG (120.52 KiB) Peržiūrėta 5113 kartus(ų)

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Kov 2014, 22:01

Vaje, kokia miela citrinukė. :thumbupleft: Maniškė P. brachypus pradėjo keikius leisti, nors gal metus, jei ne daugiau, visai nieko naujo apart žiedų neaugino, nesiplėtė. Jei jau perėjo prie keikių, tai gal nebebuvo likusios nei vienos sveikos miegančios akutės. Na, svarbu, kad išsijudino. Ir, kas be ko, žydi, žydi, žydi. :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių