Masdevallia coccinea

Moderatoriai: Evaja, Egle

Vartotojo avataras
Kaštonė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Masdevallia coccinea

Standartinė Kaštonė » 06 Lap 2012, 13:33

Kaštonė rašė:
Rita rašė:ar labai kaprizinga Masdevallia coccinea?
Verta paminėti, kad ji yra šalčiamėgė :!:
Visgi prisižiūrėjusi forumiečių sėkmingai auginamų ir žydinčių Masdevallia coccinea nuotraukų, susigundžiau ir aš pabandyt su ja susidraugaut. Pas mane auga jos alba forma.
uranija rašė:Norėjau pasiteirauti kiokioj temperatūroje žiemoja pas jus Masdevallia coccinea? ir kitos šalčiamėgės :scratchheadyellow: ir kokią aukščiausią temperatūrą jos dar gali pakęsti?
Pagal M. ir Ch. Baker Orchid species culture sheet, Masdevallia coccinea natūraliose augimvietėse ištisus metus dienos temperatūra yra 13-14 laipsnių, naktį 8-9 laipsniai. Todėl norint ją sėkmingai auginti, ko gero reikia "šaldyti". Tą galima daryti įvairiai, pvz., statyti vazonus ant šaldymo blokelių (kokie dedasi į transportinius šaltkrepšius, apdėlioti vazonus ledukais ir pan.

O beje, Ramsi, labai laukiam žadėtojo straipsnio apie šią masdevaliją :poke: ;) .

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 30 Bal 2013, 15:41

Paspalvosiu šią temą. Žiedai ne mano nuopelnas, tiesiog augalus iš Frankfuto parsivežiau su pumpurais. Matyt nuo kelionės žiedstiebiai susiraitę, ir šsikraipę.
Nuotraukos tam kad parodyti kiek įvairovės galima aptikti vienoje rūšyje. O kažkur skaičiau, kad atmainų yra apie 200.
Taigi Masdevallia coccinea "Orange"

Paveikslėlis

ir Masdevallia coccinea var. harryana

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 01 Geg 2013, 18:36

O nebūtų galima viso augalo vaizdo? Įdomu būtų pamatyti augalo ir žiedų santykį :roll: .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 01 Geg 2013, 18:51

mozaika rašė:O nebūtų galima viso augalo vaizdo? Įdomu būtų pamatyti augalo ir žiedų santykį :roll: .
galima M. coccinea alba formos žiedų ir augalo santykį :)
Prikabinti failai
P1090359 kore.jpg
P1090359 kore.jpg (129.55 KiB) Peržiūrėta 6445 kartus(ų)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 21 Bir 2013, 19:17

Kaži šios Masdevallia coccinea var Thea... nereiktų nešti, į kokį vėsesnį rūsį, kai tokie karščiai?
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 06 Lie 2013, 10:30

karštomis dienomis svarbu, kad augalas nestovėtų vidurdienį šlapias, nes šaknys gali tiesiog "išvirti". SAugoti nuo tiesioginių pietinių saulės spindulių, atokaitos, užtikrinti gerą vėdinimą, na o vakare palaistyti, kad per naktį atgautų jėgas :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 06 Lie 2013, 12:46

Šiandien sugebėjau nulaužti naują gražų ūglį :cry: . Norėjau perlieti, kėliau ir užkliuvo už dendrobium'o lapų. Nesitikėjau, kad tokie trapūs.
Galerija

migles

Standartinė migles » 17 Lie 2013, 13:47

Mano Masdevallia coccinea sėkmingai auga lauke pavėsyje, nuo lietaus apsaugotoje vietoje. Pavasarį buvau išigandusi, nes trys seni lapai pagelto, tad juos iškirpau. šiuo metu aktyviai augina naujus lapelius, bet kol kas dar labai nedideli. Kiek supratau ji bijo trąšų, tai jos išimtinai netręšiu, nors gal reikėtų, kai ji aktyviai auga?

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 17 Lie 2013, 14:37

Aš saviškes vis patręšiu silpnu trąšų tirpalu kas kokį trečią laistymą. Nemačiau, kad pakenktų :)
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 17 Lie 2013, 22:42

Na kaip tik šiandien dalinausi savo pastebėjimais apie šį augalą, kaip žinia aš turiu gan nemažą jo krūmą, ir aš veliju geriau jį persodinti griežtai kas du metai, negu naudoti trąšas, tiesa tikrai negaliu tvirtinti kad nuo jų man ankščiau ruduodavo lapų galiukai, tačiau jau antra vasara kai trąšas sumažinau beveik iki 0,o lapai nustoju ruduoti. Tiesa dar teks palaukti kol galutinai pasikeis lapija tačiau pamažu jau krūmas tampa gražus.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 18 Kov 2014, 13:03

Ar dabar būtų tinkamas metas persodint masdevalijai? Gavau pasodintą kiminuose ir akmenukuose.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 18 Kov 2014, 20:35

Ieškokite naujų ūglių ir naujų šaknų, kitaip augalas labai ilgai merdės.

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 16 Bal 2014, 20:08

M. coccinea alba auginosi 2 žiedstiebius, prieš savaitę pagelto vienas, šiandien mačiau gelsta ir antrasis.. :( auga dar vienas, tai neįsivaizduoju kaip jį išsaugoti.. pastačiau tolėliau nuo lango (žiemojo ant pietinės vėsios palangės), kambaryje temperatūra apie 20 laipsnių.. Vėsiau neturiu kur pastatyti, nebent nešti į stiklintą balkoną, bet ten gal per vėsu dar bus.. :think:
M. cocinea var. Thea irgi auginasi naujus lapus ir žiedstiebius..

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 16 Bal 2014, 20:33

Gal per sausas oras?
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 16 Bal 2014, 20:51

Kai mano masdevalijos meta pumpurus , pirmiausiai žiūriu, ar: 1)nėra per šlapia, ar pradžiūsta šaknys, ar jos nemirksta ir nepūva, 2) jei auga ant palangės, ar ne per sausa( vazonėlio viršų apdedu drėgnais kiminais ir stengiuosi, kad jie būtų drėgni, bet ne šlapias substratas) ir 3) dažniausiai reikalai pagerėja palaisčius su trąšom :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių