Masdevallia constricta

Moderatoriai: Evaja, Egle

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
mam

Masdevallia constricta

Standartinė mam » 19 Vas 2013, 20:45

Masdevallia constricta
Prikabinti failai
IMG_1677 (2).JPG
IMG_1677 (2).JPG (43.89 KiB) Peržiūrėta 8220 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: Masdevallia constricta

Standartinė MrGreen » 19 Vas 2013, 20:55

Labai graži :thumbupleft: Papasakokite apie priežiūrą, ar lepi? kaip Jūs auginate? Substratas, temperatūra ?
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 20 Vas 2013, 07:32

oho :heartsfade: mam jau galima skelbti masdevalijų karaliene :)

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 20 Vas 2013, 08:41

mam rašė:Masdevallia constricta (sin. Masdevallia urosalpinx)- viena iš anksčiausiai indentifikuotų masdevalijų, surasta Poepping, tyrinėjant Peru tarp 1829 ir 1831 metų. Tai epifitas , augantis debesų miškuose (1500-1700m), Andų kalnuose nuo pietų Ekvadoro iki centrinės Peru. Vidutinių (intermediate) temperatūrų augalas.
2012 m. pavasarį atvežtas iš Perufloros plikom šaknim. Pasodinau į džiovintus kiminus. Vasarą augo balkone. Rudenį perkėliau į drėgną orchidariumą ( apie jį rašiau orchidariumų skyriuje). Iš kiminų persodinau į kokoso, pušies žėvės, kamščio, keramzito, kiminų mišinį. Mano manymu, auginti lengva.
Eliss rašė:oho :heartsfade: mam jau galima skelbti masdevalijų karaliene :)
Dėkui, bet tai per skambiai [Geda2] Masdevalijas augina ir Evaja, Olivija, Dalia Raimonda, Ramsis, MrGreen. Mano tai tik pradžia :)

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 20 Vas 2013, 08:58

na o aš matau ne tik žiedą, atkreipiau dėmesį, kad pats augalas gražus ir sveikas :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 20 Vas 2013, 09:28

mam rašė:Dėkui, bet tai per skambiai [Geda2] Masdevalijas augina ir Evaja, Olivija, Dalia Raimonda, Ramsis, MrGreen. Mano tai tik pradžia :)
[/quote]
Pastebėjau, kad kiekvienas daugmaž atsirenka savo augalą, vieniem geriau sekasi phalenopsiai, kitiem - vandos ar dendrobiai. Štai tamstos kol kas matau tik nuostabias masdevalijas :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Vas 2013, 10:29

Super, mam! Tikiuosi ir aš pavasarį sulaukti iš Perufloros šios masdevalijos ir susidraugauti. Tik man įstrigę iš internetinių nuotraukų, kad žiedai būna šiek tiek ryškesnio gelsvumo. Kaži, čia Perufloroj toks šviesesnis klonas ar tiesiog kad žiedai žieminiai? Nors orchidariume pas Jus tai po lempom sėdi, tai gal šviesos netrūksta. Nes šviesesni žiedai būna dažniausiai nuo šviesos stygiaus ir per šiltos temperatūros (bent jau su vyžūnėmis taip būna). Kad ir kaip bebūtų, Jūsų ir augalas, ir žiedai puikiai atrodo! O dar šitos masdevalijos žiedo "figūra" labai graži man. Ui, kaip laukiu pavasario ir atkeliaujančių užsakymų! :D
Eliss rašė:Štai tamstos kol kas matau tik nuostabias masdevalijas :)
Aš tai dar matau gražius afrikiečius ir katlėjas, griautenes ir Trisetella's. :D

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 20 Vas 2013, 10:52

Urze, viena iš priežasčių, kodėl auginu masdevalijas yra ta, kad kaskart joms pražydus, skiriasi ne tik žiedo dydis, bet ir atspalvis. Kaip jau ir minėta, pagrinde dydį įtakoja aplinkos temepratūra, drėgnis, spalvą - šviesos srautas :) Negana to, žydint laipsniškai, pirmas žiedas dažnai didžiausias, o antrieji tretieji palaipsniui smulkėja... na ir kur dar arba/arba variantas: ar laipsniškas žydėjimas, ar gausus vienu metu keletos ar keliolikos žiedų. Šios teigiamos "neapsisprendėlės" kartais primena mane :) :oops:

p.s. matyt, reikės pareguliuoti šią temą ir bendrines žinutes iškelti prie Masdevallia...
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Vas 2013, 12:48

Ačiū, Evaja, už žinių praplėtimą!

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Lap 2014, 16:19

Orai atvėso ir Masdevallia constricta padūko - leidžiami 9 nauji ūgliai ir pumpuras. Visus metus stovi akvariume ant pietinės palangės, vasarą nuo tiesioginės saulės buvo paslėpta, tik rytinės ir vakarinės saulės kiek gaudavo. Šiaip gyvena tikrai šviesiai. Ant akvariumo dugno visad vandens šiek tiek papilta, kad jis garuodamas kiek padidintų aplinkos drėgnį, dar per karščius dienomis rūko generatorius būdavo įjungiamas. Vasarą jos plastikinis vazonėlis buvo įstatytas į molinuką, o šis - į RO vandens balą, kad šaknims būtų kiek vėsiau. Vasarą per karščius substratas kartais ir visai išdžiūdavo ir kelias dienas toks pabūdavo, ir temperatūra apie +28 ar net kiek daugiau dienomis būdavo, o naktimis tik ligi +20 su bišku nukrisdavo, ir nieko - gyva, sveika, auganti, tik kelis senus lapus per vasarą nugeltusius numetė. Taigi, tikrai atspari mažylė. :thumbupleft: Kas nori pabandyti auginti masdevalijas, tikrai siūlyčiau šią rūšį kaip pirmąją masdevaliją.
Prikabinti failai
Masdevallia constricta 2013-07-03 2.JPG
Masdevallia constricta 2013-07-03 2.JPG (141.64 KiB) Peržiūrėta 7619 kartus(ų)
Masdevallia constricta 2013-07-03 3.JPG
Masdevallia constricta 2013-07-03 3.JPG (135.15 KiB) Peržiūrėta 7619 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 05 Lap 2014, 16:28

Laaabai graži :thumbsup:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 05 Lap 2014, 19:16

Tokia sveika atrodo :thumbupleft: ir su gana dideliu žiedu palyginus

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 06 Lap 2014, 21:16

Labai didelis žiedas kaip M. constricta. :o
LOD Facebook'e
FOTO

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių