Masdevallia 2

Moderatoriai: Evaja, Egle

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Masdevallia 2

Standartinė Slogaa » 20 Rgp 2019, 11:50

Visiems aš čia verkiu, kad šie metai man labai skaudūs augalų atžvilgiu. Tai paverksiu dar ir šioj temoj :D

Pirkau Masdevallia paivaeana pavasario parodoje iš Lorenco (Laurence Hobbs). Pirkau, nes labai gražus ir pigus krūmas buvo.
Kadangi joms patinka šalčiai, o Anglijoje buvo pavasaris tuo metu - ji gyveno lauke. Naktimis temperatūra nusileisdavo tik iki kokiu 10 šilumos.
Kai viena ryta darbe kalbu su vyru, o jis man sako: šiandien iš ryto taip šalta buvo! Net visi mašinos langai apšalę buvo..."
Šalta.. apšąlę... APŠĄLĘ???? :pacing:
Pasižiūrių buvusią nakties temperatūrą, o ten -1...
Grįžtu namo, o ten vargas vargelis. :cry:

Visi masdevallia lapai stovėjo balti kaip popierius. Praradę visiškai savo spalvą (pirmą kartą mačiau tokį nušalimą!).
Sekančia dieną vienas paskui kitą nubyrėjo visi, palikdami kyšančius stagarus ir vieną vienintėlį lapuką kuris buvo augalo jauniausias ūglys su bepradančia augti akute. Keista, gal šalna taip ėjo, o gal išliko stipriausi - bet senas augalas, principe buvo palaidotas.

Ši masdevalija buvo pasodinta Lorenco į kiminus maišytus su perlitu. Apžiūrėjus - mano nuostabai, šaknys buvo visiškai nepažeistos (įtariu mažą vazonėlį nuo užšalimo išsaugojo oro tarpai viduje).

Morališkai, aš žinoma, pasiruošiau blogiausiam, ką čia ir bepridursi. :pacing: Pasinaudojau mam patarimu - pastačiau ant šiaurinio lango ir kiminų beveik nelaistydavau. Kartais jie net spėdavo pradžiūti. Ne visai iki traškėjimo, bet netoli to.

Ir ką jūs galvojat? Tas vienas lapas/uglys vis dėlto sugebėjo užsiaugint tą savo nubudusią akutę!
Šiai dienai masdevalija su puikiausiom šaknim ir savo puse nudaigoto krūmo perkelta į mandra vazoną, ant higrolono, apdengta gyvom sąmanom.
Iš naujo ūglio taip pat kaip ir to vienintėlio ūglio visur leidžiami nauji auginiai.

Kaip manot.. pasisekė man ar vis dėlto močiučių daržai būna gajūs? :lol:

http://orchids.lt/forumas/download/file ... 32ef89bf77

Masdevalija iškart antroji, po D. cuthbertsonii su dviem lapukais.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Rgp 2019, 12:57

Matyt, šalna ėjo tik žemės paviršuje ir kliudė tik lapus, o rizomos ir šaknų - ne. Pasisekė.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 11 Rgs 2019, 08:11

Masdevallia setacea, pavasarį pirkta iš Orchids & More
DSC_0835a.jpg
DSC_0835a.jpg (108.94 KiB) Peržiūrėta 5088 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 11 Rgs 2019, 12:56

Labai graži Masdevalija :thumbsup:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
InetaSka

Standartinė InetaSka » 07 Gru 2019, 23:02

Visai neseniai gauta Masdevallia confetti :heartsfade: Mano pati pirmoji Masdevallia apskritai.

Paveikslėlis

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių