Masdevallia 2

Moderatoriai: Evaja, Egle

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Masdevallia 2

Standartinė Ramsis » 28 Gru 2012, 19:36

Paskutiniu metu masdevalijos pradėjo intensyviai atsikratyti senų lapų, kaip pas jus ar čia tik mano nepriežiūros klaida. :neutral:

Vartotojo avataras
Kaštonė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Masdevallia 2

Standartinė Kaštonė » 28 Gru 2012, 20:20

Pas mane tik M. ignea numetė kelis senus lapus, kitos tokios... snaudžiančios - lyg nori lyst nauji lapeliai, bet lyg ir laukia kažko, sulėtėjo viskas.
Tiesa, yra vienas labai labai laukiamas pažadas, bet dar nesigirsiu :shhh: .

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 28 Gru 2012, 20:58

Mano ignea, tai masiskai :x

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 28 Gru 2012, 21:24

maniškės lapų nemeta, kai kurios dar augina naujus lapelius, o masdevallia asterotricha ir masdevallia carruthersiana- žiedstiebius

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 30 Gru 2012, 09:55

nesuprantu ir aš, bet pas mane panašiai: Vienos snaudžia, o keletas meta lapus. Nors pvz. kelias turiu vienos rūšies, auginamas identiškai, viena meta lapus, o kita ne.. :neutral: :scratchheadyellow:
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: Masdevallia 3

Standartinė MrGreen » 30 Gru 2012, 19:37

Pas mane beveik visos masdevalijos gyvena orchidariume, ten problemų nėra - vėdinimas įjungtas visą dieną, purškiu kiekvieną rytą ir vėliau kelis kartus vakarais, visos auga gana aktyviai šiuo metu. Tos kurios gyvena vonioje ant šiaurinės palangės irgi nesiskundžia, auga ypač gerai. Virtuvėje, ant palangės su masdevalijom kitas reikalas, M. amabilis taip ir neįsitvirtino nuo tada kai gavau iš Ekvadoro, nubarstė šiemet visus lapus, bet dar neišmečiau, nes šaknys gražios (vilčių aišku mažai, nes nežinau kas jai nepatiko :doh: ). Taip pat netekau M. descendens, nors ji buvo lepi, bet visada augo stabiliai ir žydėjo :think: Bet iš jos nieko neliko per kelias dienas, nors sąlygos nesikeitė, kelis metus sekmingai augo...
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 31 Gru 2012, 23:36

aš saviškes tik prieš kalėdinius didžiuosiu šalčius "nuleidau" iš oranžerijos (+6+8) į seminarų salę (+13+15), tai kažkaip nieks nieko nemeta, bet ir augint neskuba :scratchheadyellow:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Sau 2013, 20:33

Masdevallia norops, praėjusių metų spalį persodinta į neglazūruotą molinį vazoną su kokosų čipsų, perlito ir šiek tiek žievės mišiniu-substratu, visai džiaugiasi gyvenimu, pradėjo kelis naujus lapus augintis (tik tas šviesos trūkumas viską lėtina) ir pumpurą. Deja, per kalėdines atostogas šiek tiek padžiuvo ir pumpuras pasakė "Tiu tiu". Na, bet svarbu, kad augalas gyvas, tai ir žiedų sulaukti tikimybė dar yra. :)

Gal auginantieji šios genties atstoves galėtų pasakyti, kurios masdevalijos yra savo lapais ir dydžiu panašios į Masd. decumana? Susidariau tokį įspūdį, kad šiek tiek panašios yra Masdevallia asterotricha, Masdevallia prodigiosa, Masdevallia wageneriana. Bet jų tikriausiai yra ir daugiau? Gal kas pratęs sąrašą? Į augimo sąlygas kol kas nesigilinu, tiesiog lapų forma ir dydis įdomi.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 14 Sau 2013, 21:15

Urze rašė:

Gal auginantieji šios genties atstoves galėtų pasakyti, kurios masdevalijos yra savo lapais ir dydžiu panašios į Masd. decumana? Susidariau tokį įspūdį, kad šiek tiek panašios yra Masdevallia asterotricha, Masdevallia prodigiosa, Masdevallia wageneriana. Bet jų tikriausiai yra ir daugiau? Gal kas pratęs sąrašą? Į augimo sąlygas kol kas nesigilinu, tiesiog lapų forma ir dydis įdomi.

Masdevallia xanthina, Masdevallia andreettaeana, Masdevallia josei, Masdevallia citrinella, Masdevallia setacea, Masdevallia mandarina, Masdevallia sanctae-inesae, Masdevallia pteroglossa, M. caudata ir t.t. Nors jų visų lapai kažkiek skiriasi, gražiausi man lapai pas Masdevallia prodigiosa, jų forma ir pilkšvai žalia spalva :drool:

http://www.orchids.se/masdevallia_andreettana.htm
http://www.orchids.se/masdevallia_caudata.htm
http://www.orchids.se/masdevallia_citrinella.htm
http://www.orchids.se/masdevallia_josei.htm
http://www.orchids.se/masdevallia_mandarina.htm
http://www.orchids.se/masdevallia_pteroglossa.htm
http://www.orchids.se/masdevallia_setacea.htm

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 14 Sau 2013, 22:20

Evaja rašė:Masdevallia andreettana gerokai įnoringa.
O kas su ja negerai ? maniškė auga, nors gan lėtai, žydėti bandė, bet žiedpumpuris nugelto, gal per sausai laikiau.

Masdevallia xanthina augo be kaprizų ir žydėjo. Parsivežiau iš pavasarinės Budapešto parodos, tai dar ne taip seniai turiu palyginti, todėl plačiau kalbėsim vėliau. :)

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 14 Sau 2013, 22:31

mm... vos kas nepatinka ir lapus mėto
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 14 Sau 2013, 22:36

Tai kaip mano M.decumana, ateinu o ji visai be lapų :shock: :cry: Nežinau ką padariau ](*,)

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 14 Sau 2013, 22:44

Mano masdevalijos tik kelis lapus numetė, Bet priežastį žinau- per tas mano keliones, jos paprasčiausiai kelis kartus perdžiuvo. Ir taip, kai tik visiškai sausai kelias dienas pabūna, taip -2 lapai nukrenta. Bet šiap, tai kai kurios labai gerai auga, kai kurios ramybėje. Atrodo, kad žiemą galimas vos lengvas pradžiuvimas tarp laistymų.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 14 Sau 2013, 22:48

MrGreen rašė:Evaja, reik ieškot kas jai nepatinka, kaip minėjau, pas mane tik lėtai auga, bet lapų nemeta, gyvena ji orchidariume kur vėsiau nei kambaryje. Ramsi čia ta senoji taip buvo ar vėl su nauja?
vėl su nauja, prieš tris dienas...

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 14 Sau 2013, 22:49

iš to pačio tiekėjo augalai buvo ? Šiaip keista, nes sąlygos pas tave puikios yra joms augti :think:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių