Masdevallia 1

Moderatoriai: Evaja, Egle

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
mam

Re: Masdevallia 2

Standartinė mam » 04 Lap 2012, 19:06

Ramsis rašė:Ką Jūs turite galvoje
negyvose sąmanose
čia sudžiūvę kiminai ar tiesiog miško paklotės samanos :question:
sudžiuvusiuose kiminuose :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 04 Lap 2012, 19:09

Tai čia nieko smerktino nėra, keletą savo mažų masdevalijų auginu kiminuose, dideles auginu substrate, kadangi nesu nei laistytuvas nei džiovintuvas, jos pas mane kolkas auga, na ir kartais žydi...

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 04 Lap 2012, 23:29

DR abi gražuolės pas tave :thumbupleft: Tikiuosi kitais metais ir aš sulaukti Masdevallia coccinea žiedų. Šiuo metu žydi M. ignea, labai šauni rūšis, žydi kai tik užauga nauja lapų karta :)
Prikabinti failai
Masdevallia ignea.JPG
Masdevallia ignea.JPG (201.79 KiB) Peržiūrėta 5388 kartus(ų)
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Rita
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Rita » 04 Lap 2012, 23:37

ar labai kaprizinga Masdevallia coccinea? ;) nerealaus grožio :thumbsup:
na ir aš pasirodysiu kokia mažyle turiu :oops:
Prikabinti failai
Masdevallia floribunda var. galleottiana.jpg
Masdevallia floribunda var. galleottiana.jpg (122.83 KiB) Peržiūrėta 5387 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 05 Lap 2012, 09:17

Masdevallia coccinea man pasirodė visai nekaprizinga, pasiaugino masės truputį po atsisiuntimo ir pražydo iškart gausiai (na kaip tokiam krūmeliui). Kitos daug ilgiau nežydi, o jei ir žydi, tai žiedų tikrai nebūna tiek daug vienu metu. Aš kalbu turėdama galvoje ir pas Ramsį žydėjusią coccinea :)
MrGreen pas tave labai gražiai ryškai dryžuota ignea. Maniškė, nors ir žydėjo vasarą nebuvo tokia ryški.

PaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 05 Lap 2012, 12:50

Na ir grožių parodėt :OMG:
Labai man jos gražios :heartsfade: :heartsfade:, pokolkas turiu vienintelę hibridinę pirktą iš LOD. Žiedų per vasarą nesulaukiau, bet lapų nemažai augina. Namuose pas mus šilta, tai viename kambaryje šiek tiek prisukau radiatorių (būna 16-20 laipsnių) ir sunešiau visas vėsos megėjas. Bandysim išgyventi žiemą :?

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 05 Lap 2012, 13:01

Rita rašė:ar labai kaprizinga Masdevallia coccinea?
Verta paminėti, kad ji yra šalčiamėgė :!:
Visgi prisižiūrėjusi forumiečių sėkmingai auginamų ir žydinčių Masdevallia coccinea nuotraukų, susigundžiau ir aš pabandyt su ja susidraugaut. Pas mane auga jos alba forma.

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 05 Lap 2012, 15:05

Visgi nusprendziau siandien persodinti, tai yra pakeisti jom substrata, ka jau sumastau, ta ir iskart padarau :lol: nes jau ilga laika nebuvo keistas, gal tas jom nepatikdavo, na ziuresiu kas bus. Dejau toki miksa, naujas pabandymas: ant dugno stambia vulkanine uoliena, po to smulku substrata, agroperlito, kakavos lukstu, kiminu, augalas, substratas, agroperlitas, kiminai, kakavos lukstai. Gavos kaip sluoksniuotas tortas :lol: tik nereikia isivaizduoti, kad ten kilograminiai sluoksniai. Mano akiai gavosi lengvas, pralaidus substratas. na tikiuos, kad jom patiks 8-)

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 05 Lap 2012, 18:38

Eliss rašė:Uii,kokių gražuolių pridėjot :w00t: kiek žinau,M.ignea prie didesnių,tai man ji mmm :heartsfade:
Pas mane ir Masdevallia ignea, ir coccinea vienodo dydžio. Žiedai gal coccinea truputį didesni.

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 05 Lap 2012, 23:40

nila rašė:Man dar nera pavyke prazydinti masdevallios :doh: Vanda perlauziau, bet siu grazuoliu :no:
Baltai pavydziu Jum Jogaila :thumbupleft: Lauksim tesinio, kai pilnai prasiskleis ;)
Na, va ir visas "pralaužimas" ir tęsinys :) Atsiprašau, įsiterpdamas kiek pertraukiu diskusijas apie temperatūrą, bet bijau, kad kitaip pamiršiu prasiskleidimo momentą įkelt ;)
skleidziasi_masdevalia_hybr-1_diena.JPG
skleidziasi_masdevalia_hybr-1_diena.JPG (73.63 KiB) Peržiūrėta 5597 kartus(ų)
Pirmoji diena besiskleidžiant. Nuotrauka kiek blankoka, bet taip jau gavosi - ryte dar pumpuras buvo, o kai parsiradau, buvo jau tamsu - tai su blykste kažkodėl labiau fokusas į lapus visuose bandymuose nufotografuoti.

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 06 Lap 2012, 11:51

Šiemet kimininių kompozicijų ir vazonų demontavimo metas. Labai jau daug vietos užima. Liko keturi: du su masdevalijom (kitaip jų auginamų neturiu), du su skendeniais. Stovi visi keturi bendroje aukštoje plastikinėje dėžutėje da;inai uždengti stiklu - kad ir oras judėtų, ventiliuotųsi, ir kad bent šiek tiek drėgmė būtų didesnė. Vandens apačioje kokie 3 cm su trupučiu. Vanduo lietaus. Nupurškiu kartą-kitą per savaitę. Bet ne dėl masdevalijų, o dėl kiminų. Ypač žiemą jie turi gauti "lietaus", kad nedžiūtų viršūnių galiukai ir gražiau atrodytų. Tręšimo faktiškai jokio, tik kiek iš vieno kito beržiuko lapo bei apačioje pūnančių kiminų. Palangė - pietinė.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 08 Lap 2012, 14:23

nila rašė:
Evaja rašė: Nila, per kelias temas vis paskaitau, kaip patinka Masdevalijos ir kaip nesiseka jų pražydinti :)

Norėjau paklausti, kurios konkrečiai rūšies jos pas tave, kokioje temperatūroje augini ir kaip su laistymu? :)
Turiu Rolfeana, Barleana (taviske) ir rudeni isigyta coccinea alba (su ja dar nieko negaliu sakyti nes kaip ir naujoke).
Stengiuos palaikyti dregme, bet ziurint pagal Jogaila, jom mazokai dregmes buvo, darbar truputi daugiau padidinau. Vasara praleido rytineje lauko puseje, rudeni parnesiau i vakarini kambari, kuriame yra vesiau, na kazkur iki 17-18 laipsniu, stovi netoli lango. Barleana nunesiau i priespirti, kol dar nenaudojam, ten yra vesu, gal kokia iki 15, tiksliai nezinau. Lyg ir viska surasiau.
Vat trasu nelabiau daviau, bet dabar pasitaisiau :oops:

mano asmenine nuomone, nežydi dėl temperatūros :) Maniškės šiemet aktyviau pradėjo augti savaitę naktimis ir dienomis pastovėję prie 4-8 laipsnių šilumos :) Namo iš balkono gražuolės pargrįžo jau po pirmųjų kelių šalnų 9tiesa, jos buvo prie žemės, o ne balkone), o dabar stovi ant palangės prie atviro lango kambaryje, kuriame viduje dieną apie 16 laipsnių, žiemą bus dar mažiau...

Žinoma, ne visoms Masdevalijoms tinka toks režimas. :) Pasidalinau savo pastebėjimais :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 08 Lap 2012, 20:38

Aciu Evaja, reikes pamatuot tiksliai temperatura, gal ten ant palanges daug vesiau yra nei maniau :)

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 13 Lap 2012, 18:49

nila rašė:
Evaja rašė:
nila rašė:Aciu Evaja, reikes pamatuot tiksliai temperatura, gal ten ant palanges daug vesiau yra nei maniau :)
man labai įdomu pasidarė kokia ten temperatūra. Parašyk ir čia išmatavus ;)
kiek matavau vis :arrow: 15
jau neblogai :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 19 Lap 2012, 09:22

Prieš 3 su puse savaitės persodinau masdevaliją. Šaknų buvo kukliai, dar jas pakedenau iškarpydama negyvas šaknis, tai galvojau, kad nepatiks jai. Persodindama pamačiau, kad yra paruošusi kelis mažus naujus ūgliukus prie pat kero pagrindo. Rezultatas šiandien - nei vienas lapas nenugelto, tik ant vieno šviežesnio kažkokie patikimai, nelygumai atsirado, bet ir 2 nauji ūgliukai iškišo nosis iš substrato. Labai džiugu! Ir tęsiu maldas toliau, kad prigytų ir suklestėtų. :pray:

Rita, kokiomis sąlygomis laikote savo Masdevallia floribunda var. galleottiana? Naujai įsigyta Masd. floribunda labai greitai nubarstė visus žiedelius ir sustabdė naujo ūglio auginimą. Manau, kad dėl staigaus sąlygų pasikeitimo. Šiuo metu įkurdinta orchidariume, kur temperatūra svyruoja apie 18-21 laipsnį, o drėgmė 60-80 %. Tikiuosi, apsipras ir atsigaus.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių