Masdevallia 1

Moderatoriai: Evaja, Egle

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Re: Masdevallia 1

Standartinė misterija » 17 Bal 2012, 12:43

Eliss geriau pasakykit,kas kiek laiko laistot, mirkot ir kokiom salygom laikot.
pvz, aš saviškei ,kai pradžiūna substratas, tiesiog įpilu apie 1cm vandens į molinį vazonėlį kuris naudojamas kaip įdėklas, pakolkas visi auginiai auga tvarkyngai, kas kiek laiko pilu vandenį, tiksliai nežinau, tiesiog vadovaujuosi poreikiu, kuris kinta pagal temperatūra.

ir dar , pro šviežios žievės gabalus, kurie ,mano galva per stambūs, matosi kas? šaknynas? jei ten senas substratas, ar nebus jis sukrites?
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 17 Bal 2012, 12:52

prie misterijos komentaro pridėsiu, kad matomas substratas atrodo per stambus. Masdevalijoms patinka smulkesnis :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 17 Bal 2012, 13:24

Nėra tos žievės tokios didelės,taip tik atrodo,gal viena kita didesnė ant viršaus padėtos,neseniai persodinau.O smulkaus substrato aš baidaus,jau vieną supūdžiau jame,ir šiaip,mano namų sąlygom jis netinka ;)
Laistau irgi kai pradžiūna,gal dukart į savaitę,laikau ant vakarinės palangės.Niekuo nesiskundžiu,lapai auga,šaknys taip pat.Tik vat įdomu ,ko jie taip įdomiai rangos...gal be reikalo kimbu :lol: Bet šiaip,man jos tamsus miškas,pabandymui antrą kartą paėmiau,nelabai aš jų mėgėja ;)

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 17 Bal 2012, 13:27

jei pūva, tai greičiausiai dėl vėdinimo trūkumo :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Masdevallia 2

Standartinė Urze » 26 Bal 2012, 07:31

Jei masdevalijos pasodintos į gyvus kiminus, tai ar šiuo metų laiku augančioms kambaryje, 19-21 laipsnio šilumoje, laikyti balutę po kojomis, kad kiminai galėtų gerti, ar tiesiog kasdien gerokai apipurkšti kiminus vazonėlio paviršiuje? Viena iš masdevalijų yra Masdevallia norops, kuri yra vidutinių temperatūrų (intermediate) mėgėja ir kuriai reikia daug drėgmės, bet ji dar neseniai iš kito žemyno be substrato atkeliavusi ir į kiminus įkišta visai neseniai. Kita masdevalija yra hibridinė NoID (tokia pat, kaip LOD parduotuvėj), tai spėkim, kad ji irgi vidutinių temp. mėgėja.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 26 Bal 2012, 08:14

Geriausiai masdevalijos auga sukištos po kelias į kokį didesnį žemą vazoną ar pintinę (išklotą polietilenu). Tuomet drėgmė pasilaiko savaime. Dar jei kokį papartį šalia- tai išvis OK.
Bet jei nėra tokių galimybių, tai geriau apipuršk kiminus iš viršaus, juk viršutinis sluoksnis greičiau išdžiūna. Apačia ir taip visada lieka drėgna.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 26 Bal 2012, 08:18

pastebėjau, kad maniškėms patiko toks substrato "receptas": į dugną 1-2 cm pridedu keramzito arba stambių substrato gabalų, o likusį substratą dedu smulkesnės frakcijos ir maišau su kiminais, jų dedu ir ant viršaus. Šiltuoju metų laiku vis pripilu vandens į lėkšteles, kad kojos sušlaptų, o žiemą laistau kai viršutiniai kiminai pradžiūsta.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 26 Bal 2012, 08:31

Dalia Raimonda rašė:Bet Evaja, viršutinis kiminų sluoksnis vasarą būna sausas?
aš apie žiemą kalbėjau, o vasarą stovi baloje, tad viršutinis sluoksnis būna drėgnas, kaip ir visas substratas :)
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 05 Bir 2012, 13:51

Kažkodėl šviesėja lapai. Gal saulės per mažai? Saulę mato rytais nuo 5:30 pusvalandį ir nuo 18:30 iki laidos.
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 05 Bir 2012, 14:25

Pas masdevalija lapai šviesėja kai per daug saulės, tamsėja kai jos trūksta :idea:
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Masdevallia 2

Standartinė Urze » 07 Bir 2012, 09:42

Kas esate įsigiję iš LOD parduotuvės masdevalijos hibridą, kurio tėviniai augalai buvo oranžinis ir lelijavas? Sandra, ar ne Jūs? Noriu pasiklausti, kaip auginate. Nes maniškė sėdi tuose pačiuose kiminuose, kaip ir buvo pirkta, kas kelias dienas gauna balą po kojomis, ant šiaurinės, bet gan šviesios palangės sėdi, temperatūra nuo 24 dieną iki 15 laipsnių naktį svyruoja. Auginasi naują lapą, bet jau taaaaiiiip lėėėtaiii. Per pusantro mėnesio gal viso labo pusę centimetro paaugo. Matyt, kažkas jai netinka, bet tik kas? Kaip kiti būtent šitą hibridą laikot ir kokie rezultatai?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Bir 2012, 14:26

Kam įdomu - Lynn O'Shaughnessy kiek plačiau anglų k. aprašyta apie masdevalijų auginimą - ką, kaip, kur ir kada daryti.
Prikabinti failai
Culture_of_Masdevallias.zip
(14.48 KiB) Atsisiųsta 87 kartus(ų)

Sandra

Standartinė Sandra » 07 Bir 2012, 18:41

Aš Urze pas manes tas gražuolis..... :) Kai jis pas manes atkeliavo...palikau ji kiminuose pastačiau ant rytines palanges padėkle su kitom kurios drėgme mėgsta ant keramzito....tik jis stovi daugiau i kambario puse o ne i langą.Ir taip kiekvieną ryta kai apžiuru mazgikes visada papurškdavau vanduo kartais su stimuliatorium kartais su trašomis.(ka naudoju galit rasti mano albume skyrelis Priemonės)....Tiesa vanduo virintas arba iš parduotuves tie 5l.diena temper. 20-23.nakti sumažėja skirtumas 15.langas visada atvertas tai oro gryno gauna visada....kartais net išsigazdavau kad skersvejis gaudavos...Drėgmė tai 60-80.nuo dienos priklauso...
Tai po savaites žiuriu kad gal 6 kaži kas nauji lenda :think:
dar palaukus pamačiau kad bus du žiedukai...tai iš tos laimės kaip visada...galvoju kur ja pasidėti kad žiedų sulaukti :think:
Pakeičiau vietą ir matau kad amen vienam žiedui nudžiuvo.... :(
Aš ji atgal i ta pačia vietą purškimo nenutraukiau kiekvieną rytą jau kaip reikalas pridrėkindavau...Puoliau skaityt žurnalus kaip ten su jom....padariau pelke visai po kojom tik nugaruoja vėl pripilu...dar kad rytinė saulė nepakenktu pakišau po Phaleanopsio lapu....Ir taip sulaukiau antro žiedelio kai žydi tik 2 diena :heartsfade: bet kaip perteikt spalva (mano fotikas nemoka)
šendiena spalva dar kitokia.... :heartsfade: :heartsfade: :heartsfade:
gerai apžiurejau auginamės jau 6 naujus ir tokie riebus lenda..
Prikabinti failai
DSCI0672mazdevalija.JPG
DSCI0672mazdevalija.JPG (146.89 KiB) Peržiūrėta 5888 kartus(ų)

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 08 Bir 2012, 08:00

Ir aš esu įsigijusi iš LOD masdevalijos hibridą ;) Laikau stiklintame balkone, pietvakarių pusėje, kadangi pastatyta aukščiau, tai saulės nemato. Temperatūra balkone dažniausiai 5 laipsniai didesnė nei lauke, naktimis žemiausia turbūt buvo nukritusi iki 11, o šiaip svyruoja 15-25 šilumos. Auga tuose pačiuose kiminuose, kas porą dienų, kai pastebiu kad viršutinis kiminų sluoksnis pradžiūna, perpilu vandeniu. Vakar į indelį kuriame stovi, įpyliau daugiau vandens, kad mirktų, prieš tai būdavo vandens tik ant dugno ir nesiekdavo, nes kai tokios naktys šaltos buvo, baisu buvo kad nepakenktų tas vanduo.. Auginasi 2 lapukus, įdedu nuotrauką :) Drėgmės tik nedaug balkone, 40-50 %, o kartais ir tik 30 :Hmmmm:

Urze, Sandra - įdomu pamatyti ir jūsiškes ;)
Prikabinti failai
IMG_2502.JPG
IMG_2502.JPG (63.88 KiB) Peržiūrėta 6238 kartus(ų)
IMG_2501.JPG
IMG_2501.JPG (87.26 KiB) Peržiūrėta 6238 kartus(ų)

Sandra

Standartinė Sandra » 08 Bir 2012, 08:37

Pasirodom ir mes :) Kur gyvenam....
kaip žydim....
ir kaip augam..... :) :) :)
Prikabinti failai
DSCI0673bbbbbb.JPG
DSCI0673bbbbbb.JPG (185.55 KiB) Peržiūrėta 6232 kartus(ų)
DSCI0674ccccccccc.JPG
DSCI0674ccccccccc.JPG (183.38 KiB) Peržiūrėta 6232 kartus(ų)
DSCI0675aaaaaa.JPG
DSCI0675aaaaaa.JPG (184.92 KiB) Peržiūrėta 6232 kartus(ų)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių