Masdevallia 1

Moderatoriai: Evaja, Egle

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Masdevallia 1

Standartinė Olivija » 23 Bal 2010, 14:46

Aš staiga supratau, kad visai netrešiu masdevalijų... Na, nebent kokį kartą per metus, nes jos visąlaik su vabzdžiaėdžiais gyvena... Vis tik, gal reikėtų kažkiek paskatint bent minimalia koncentracija???
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Re: Masdevallia 1

Standartinė Egle » 23 Bal 2010, 15:37

Aš saviškių netręšiu absoliučiai... Šiaip, kai kurie užsienio augintojai jas rekomenduoja tręšti silpnomis koncentracijomis, kiti nerekomenduoja. Aš manau, kad hibridus tręšti reikia. O va rūšinių bijau :roll:
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 23 Bal 2010, 16:40

kažkas minėjo ,kad masdevalioms purškimas naudos neduoda, jei teisingai pamenu.
o saviškes reiškia trešiu dažnai , karta per maždaug 2 mėn :roll: , tokiais intervalais prisimenu , nes kai stovi pastoviai drėgnai tai ir laistymas jų atskirai vyksta.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 24 Bal 2010, 10:55

Masdevalijos gerai auga ir ant šiaurinės palangės (pas mane vonioje pvz :lol: ), aš taip pat labai retai tręšiu, ir labiau praskiestomis trąšomis, nes šaknis labai greit nudegint galima...
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 27 Bal 2010, 12:50

manoji irgi sekmingai auginasi, jau 10 didelių auginukų, ir dar kokie 3-4 jau matosi prie substrato.
žiūrėjau prognozę- jei nuo gegužės 1d naktimis mažiau 10 laips. nebus, tai gal galima į lauką keliaut, į balkoną?

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 23 Geg 2010, 11:40

Mano bevardė pūkuotoji pumpurą nudžiovino. Net nepastebėjau, kada, ir kad apskritai jį auginasi :oops: Užtat vakar pamačiau pumpurą pas M. infracta :shock: Ką dabar daryt, kaip nenudžiovint... Su ja tokie įtempti santykiai - kiek per metus prisiaugina, tiek (jei ne daugiau) ir nudžiovina auginių :?
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 23 Geg 2010, 21:07

Pamerk jos kojas į vandenį, tik žiūrėk, kad nebūtų per daug vandens lėkštelėje. Iki pusės cm gali palikti vandenyje - bus didesnė drėgmė. Jei turi galimybę, gali išnešti į lauką ir palikti pavėsyje :) Ji bus patenkint. Tik nepamiršk ir palaistyti ;)
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 04 Bir 2010, 09:05

Per parodą pasiguodžiau, kad mano masdevalija leidžia tik lapus ir gavau patarimą išvežti ją į sodą. Bet paklausti kaip ją sode įtaisyti man nedašilo (atsiprašau kalbininkų). Gal galit prainstruktuoti kaip ir kur jūs jas soduose laikote. :roll:
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 04 Bir 2010, 10:03

pavėsis, tokia vieta kad nepasiektų sraigės, kiek galima vėsiau, galima pripilti indą vandens į jį padėti pakylą o ant jos masdevaliją su vazonu.
Galima dar padaryti taip kad vazono dugnas liestų vandenį kokius 2 mm.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 13 Bir 2010, 21:24

Egle rašė:Žinok, pastebėjau tokią tendenciją - po gerų kankinimų orchidėjos geriau žydi... :? :oops: Šiemetinė mano praktika tai tik patvirtina :oops: :oops: :oops:
gerai būtu jei pakankinti užtektu 2-3 savaites :lol: , nu bet dabar jau nebepykstu , per savaitę pasirodė 6 žiedstiebiukai, tai jau kaip žydės :D
Your trust is my inspiration

Meri

Standartinė Meri » 15 Bir 2010, 11:44

Neseniai ir aš įsigijau Masdevallia rigens, įdėmiai skaitau jūsų postus ir mokausi.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 15 Bir 2010, 13:22

Meri, panašu, kad daugumos patirtis nelabai tiks :lol: Čia visi šaldo, kankina, o Masdevallia rigens auginimo sąlygos, pasak http://www.orchidspecies.com, hot to warm, tai yra, nuo šiltų, 18-24 C - iki karštų, 24-29 C.
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Meri

Standartinė Meri » 15 Bir 2010, 14:15

Taip, Evaja, esu dėkinga už perspėjimą laiku, nespėjau sušaldyti. Bet tas "kojų mirkymas" gal jai tinka?
Šiaip "mirkomes" jau dvi savaites, nieko blogo nepastebėjau, tik naujų auginių išdygimą. Nesinorėtų prarasti.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 16 Bir 2010, 13:43

Meri rašė:Neseniai ir aš įsigijau Masdevallia rigens, įdėmiai skaitau jūsų postus ir mokausi.
yra dar esminis skirtumas - Masd.rigens yra epifitinė, mūsų noid-ikai yra "terrestrial" , t.y.žemėje augantys
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Meri

Standartinė Meri » 16 Bir 2010, 13:53

Tai taip išeina, kad jai nereikia "kojų šlapinti" ir ji auginama paprasčiausiai namų sąlygomis?
Nepykit, nieko nesigaudau :oops:

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių