Gongora

Acineta, Cirrhaea, Coryanthes, Embreea, Trevoria, Gongora, Houlletia, Kegeliella, Lueddemannia Paphinia, Polycycnis, Schlimmia, Sievekingia ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Gongora

Standartinė Urze » 21 Bir 2012, 14:23

Oi, kaip liūdna. Bet svarbu, kad pats augalas išgyventų, tada bus tų žiedų. Aš apie saviškę Gongora scaphephorus vaikštau va taip -> :pacing: ir niekaip nenusprendžiu, ką su ja daryti - nusitaškavusi, nusiduobėjusi klaikiai, auginių augimas užstrigęs, tikriausiai reiktų mesti lauk ir nerizikuot kitomis orchidėjomis, bet taip gaila... :cry:

Vartotojo avataras
Rama
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Rama » 23 Bir 2012, 21:21

Man jau tas žiedstiebis senokai buvo įtartinas. Prie pagrindo kažkoks ne toks atrodė :shifty: , bet galas vis tįso ir vis žemyn link vandens leidosi. Pumpurų dalį nudžiovino dar orchidariume, o kai ištraukiau iš jo kelias dienas pastovėjo lygtai 2 pumpurus auginosi, bet... atėjo pabaiga. Pats augalas tai toks užsikonservavęs. Kažkaip kyla noras jį išrauti ir per naują persodint, nes man vaidenasi, kad negerai įsodinau į krepšelį - visgi mano pirmas bandymas. Bet kolkas nieko neliesiu, o tik toliau laikysiu jį orchidariume ir toliau purškaliosiu HB101 :think:
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Bir 2012, 21:26

Rama, gali būti, kad kol augino žiedynstiebį, tai ir visas jėgas skyrė tik tam, o kitko augimas buvo sustojęs. Dabar, kai žiedynstiebio nebėr, gali būti, kad po kelių savaičių pradės akivaizdžiau krutėti.
Beje, kokį substratą jai naudojai?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Rgp 2012, 19:59

Vyyy! Šventė mano ir gongoros kieme! Po tiek laiko tylos pamačiau išlindusį naują ūgliuką! Senieji lapai klaikiai nusitaškavę (bet situacija po česnakų užpilo ir antibiotikų vonios atrodo stabili), bet tikiuosi, kad naujieji jau bus be ligos požymių. Prieš kelis mėnesius persodinau ją iš kiminų į molinį neglazūruotą vazoną (bet pilko molio, tai jis vandens beveik visai nesiurbia kaip kad rudasis, gal ir garina prasčiau, o planas tai buvo ne toks :doh: ). Substratas - keramzito drenažas ant dugno, o toliau jau kokoso čipsų, smulkaus keramzito, anglies ir smulkintų kiminų kuisalynė. O planas buvo vasaros metu laikyti vazoną baloje, kad molis jį ir gertų, substratą drėkintų, bet kartu ir kvėpuoti jam leistų, vandenį garintų, šaknis vėsintų. Benaršydama interneto platybes užtikau panašų vaizdą, tik va nepavyko jo įgyvendinti. Laistau RO vandeniu, kai pradžiūna kiminai substrato paviršiuje, bet šiaip stengiuos pastoviai drėgnai laikyt, kartais ir trąšų duodu, ir stimuliatoriaus. Per metrą nuo pietinio lango, tiesioginės šviesos nedaviau, saugojau.
Viltis, kad išgyvens nepaisant ligų, dar labiau sustiprėjo. :pray:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Rgp 2012, 20:00

Moderatoriai, gal galit pirmąsias temos žinutes nukelti atgalios į lūpragių temą, nes dabar jos čia yra gerokai nevietoje.

FUJI

Standartinė FUJI » 01 Rgs 2012, 20:16

Sveiki, :) bandysiu ir as jungtis i gongoru augintoju gretas.Auginu Gongora portentosa ,turiu ja nuo pavasario,is Perufloros.Atejo 5 bulves be saknu ir su vieninteliu,pusiau nupuvusiu lapu.Vaizdas buvo nekoks,maniau neisgyvens,todel nesigyriau labai,o dar kai stazas pradedanciojo.Teko konstruoti reanimatoriu.Kadangi bijojau,kad toliau lapas neputu,tai pilnai viso augalo nekisau i vidu.Turejau nemaza stiklini keturkampa inda,i kuri tilpo vazonas,ant virsaus beveik idealiai tiko 5l plastmasinio vandens butelio nupjauta virsutine dalis,per kakleli iskisau lapa.Vazone vidutine zieve su anglim ir kiminais,o virsuje apie 2-3 cm vieni kiminai,i kuriuos ir ikisau besakni augala.Lapas nepuna,isliko grazus,viduje silta ir dregna.Uz 2,5 men.pasirode auginukas,kuris dabar jau apie 15 cm,vazone,kiminuose,jau matosi saknys aplink.Atrodo,kad jau kabinasi i gyvenima...Tik tie naujai besiformuojantys lapai tokie susiglamze,susisuke,ar taip ir turetu buti.Matysim,kas cia darysis toliau... O.o

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 03 Rgs 2012, 09:24

Fuji, sveikinu su progresu! :) Tikrai labai smagu būna, kai augalas atsigauna. Mano turima gongora atkeliavo su dviem jaunais auginiais. Tai kai jie pradėjo vėl augti, lapai irgi kiek sunkiai vyniojosi, bet aš tą užpuolusioms ligoms pripaišiau. Bet jie natūraliai būna susilankstę kaip vėduoklė, o paskui išsitiesia, kai gerokai paauga.

FUJI

Standartinė FUJI » 03 Rgs 2012, 12:40

Aciu,Urze,nuraminai...

sineriuke

Standartinė sineriuke » 03 Rgs 2012, 17:18

mažoka kažkaip nuotraukų :oops: Urze, FUJI parodykite savo augintines, norėtusi pamatyti, kaip auga, kaip atrodo tie susilamdę lapai :poke:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 04 Rgs 2012, 08:12

Kadangi aš savo gongoros vieną ūglį sugebėjau visai nurauti :doh: , o kitas jau išsukęs lapą, tai kol kas neturiu, ko rodyti, nes naujausias dar viso labo kelių cm ūgio.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 13 Lap 2012, 09:02

Istorija jau buvo pakrypusi į gražiąją pusę - du nauji ūgliukai iš tūtelių suko lapus, augo. Bet ant vieno lapo galo pastebėjau vėl tokias šviesias dėmeles, nuo kurių jau anksčiau šitą gongorą gelbėjau. Staigiai buvo nupurkšta antibiotikais, kelis dienas iš eilės vis pakartodavau. Lyg ir nebeplito, lyg ir gerai viskas. Bet dalį orchidėjų purškiau fungicidu "Champion", tuo pačiu nusprendžiau apipurkšti ir gongorą. Iš ūgliukų-piltuvėlių didžiąją dalį vandens išvaliau popierine nosine, dar po to per naktį laikiau šiltoje patalpoje, kad visas likutis išdžiūtų - atsargumo priemonių buvo imtasi. Bet po kelių dienų pamačiau, kad jų buvo per mažai. :( Abiejų ūglių visi lapukai prie pagrindo pradėjo ruduoti ir vos peštelėjus liko rankoje - nupuvo prie pat pagrindo. :cry: Gal ir nuo purškimo antibiotikais ne viską išvalydavau. Liūdna ir pikta. Kaip iš tų piltuvų išvalyti vandenį?! Neprieisi lengvai, pernelyg grūsi nosinę - išlaužysi, jaunus lapus sužeisi, o nepurkšti kartais neišeina, kai reikia gydyti. Et. Dar keliems mėnesiams ar net pusmečiui nusikelia augimas, jei jo iš viso dar bus. :doh:

kaa

Standartinė kaa » 13 Lap 2012, 10:49

gal nepurkšti, bet vatos gabalėliu padrėkinti

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 13 Lap 2012, 11:32

Užjaučiu, Urze. O aš tai nutariau saviškę iškelti iš orchidariumo ir pakabintį ant lango. Maniškės ūglis tvirtas ir didelis, tai , manau, kad pasikeitimas augalui nepakenks :Hmmmm:
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 13 Lap 2012, 15:52

Urze, tokiu atveju prieš purkšdama prikišk vatos į tą piltuvėlį, jis daugiau mažiau vistiek suges vandenį, ir valyti tiek daug ir lapų žaloti nereiks

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Lap 2012, 08:31

Ačiū už puikius patarimus ir palaikymą!
Rama, saviškę laikau ant palangės, be jokio orchidariumo, tai nerodo, kad labai jai blogai nuo sausesnio oro. Nors, manau, tikrai nebrokytų.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių