Gongora

Acineta, Cirrhaea, Coryanthes, Embreea, Trevoria, Gongora, Houlletia, Kegeliella, Lueddemannia Paphinia, Polycycnis, Schlimmia, Sievekingia ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Stanhopea

Standartinė Urze » 23 Bal 2012, 20:15

Svarstau, kaip jai atauginti šaknis (iš Ecuageneros ji, tai be substrato atkeliavo). Kol kas patupdžiau į lengvai drėgnus kiminus ir padėjau taip, kad temperatūra po kojomis būtų beveik 25 laipsniai. Gal šiluma paskatins leisti naujas šaknis? Gal kas kokių patarimų turi?

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 24 Bal 2012, 06:47

tai matyt čia nieko daugiau ir nesuglavosi. nebent kokių preparatų panaudot šaknų stimuliavimui (pvz perku korneviną)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 24 Bal 2012, 07:43

A gal ją į gyvus kiminus kišti? Tolygesnė drėgmė tada palaikoma. :think:

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 29 Bal 2012, 22:27

Urze rašė:A gal ją į gyvus kiminus kišti? Tolygesnė drėgmė tada palaikoma. :think:
jei turi kiminų- kišk
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 12 Geg 2012, 09:22

Maniškė Gongora scaphephorus kaip ir Urzės atkeliavo su nudžiūvusiomis šaknimis. Aš saviškę pasodinau į krepšelį į gana stambų substratą. Įkišau į exakvariumą po flora lempa, ant dugno pripyliau vandens ir apipurškiu rytasi su HB101. Užvakar pastebėjau, kad mano gongorytė išleido šviežutėlį gražutėlį pypsą :heartsfade: . Klausimas dabar toks - ar galiu toliau purkšti visą augalą, ar visgi to mažo ūgliuko geriau nešlapinti??? :Hmmmm: Visur rašo, kad augalas mėgsta aplinkos drėgmę, bet kaip su tiesiogine drėgme ant ūglių? :shifty:
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

kaa

Standartinė kaa » 12 Geg 2012, 09:32

turbūt kaip ir su visom, vengti, o tai dar supūs..

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Gongora

Standartinė Urze » 22 Geg 2012, 08:59

Va ir tikslas yra. :lol: Kaip gongora laikosi? Maniškė pradėjo judėti. Atkeliavo su vienu didesniu ir vienu visai šviežiu auginiais, tai jau kelinta savaitė jie auga. Matyt, gyvens. :thumbsup:

Gal reik susikurti atskirą temą joms, kad lūpragių temon nereiktų veržtis su klausimais?

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Re: Ramos orchidėjos

Standartinė Rama » 22 Geg 2012, 09:07

:shifty: Maniškė išleido žiedstiebį ir nuo visų "bulbių" numetė po 1 lapą ir po 1 pasiliko. Lygtai yra gyvų šaknų.
Dėl temos, tai aš 10 proc. už naują atskirą, bet, matyt, dėl pasiruošimo parodai moderatoriai nepamatė mano prašymo :D

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 22 Geg 2012, 09:37

Ooo, geras, žiedynstiebis! :w00t: Laikau špygas, kad viskas tik gerai būtų! Iš kurios vietos žiedynstiebį leidžia? Kažkaip dabar nepamenu, nors skaičiau. Gerai, kad maniškė kol kas nerodo noro žydėti, nes būtų baisiai sunku nuspręsti, leisti jai žydėti ar ne. Nes situacija su šaknimis tai ne itin puiki buvo, kai atkeliavo. Ir iš vis tos šaknys tokios keistos, nematytos, kad nelabai supratau, kurios gyvos ir kurios ne. :shifty:
Rama rašė:Dėl temos, tai aš 10 proc. už naują atskirą, bet, matyt, dėl pasiruošimo parodai moderatoriai nepamatė mano prašymo :D
Nu kai tik 10 procentų, tai ir nesureagavo. O.o Temą galim pačios sukurti, tik paskui moderatorių prašysim, kad žinutes iš kitos temos perkeltų.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 22 Geg 2012, 09:50

Urze rašė:Nu kai tik 10 procentų, tai ir nesureagavo. O.o Temą galim pačios sukurti, tik paskui moderatorių prašysim, kad žinutes iš kitos temos perkeltų.
:rollingred: Beraštystė - baisi šiuolaikinė rykštė :pink:
100 procentų :mrgreen:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Gongora

Standartinė Urze » 28 Geg 2012, 12:53

Vakar įlindau į maišą patikrinti, kaip gongora gyvena, ir radau du naujus dalykus - augančią naują gražutę šaknį ir totaliai dėmėmis nusėtus lapus. Tos dėmelės nedidelės, apie 1 mm skersmens, šviesiai gelsvos ir jų yra ant visų lapų - tiek senų, tiek naujai augančių. :( Nepatinka man taip. Kas tai galėtų būti ir kaip gydyti? Laikoma kiminų substrate su maišu ant galvos, 22-25 laipsnių šilumoj ir toli nuo lango. Pagal nuotrauką panašu į Iron Bletilla striata lapų dėmes.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 05 Bir 2012, 09:14

Man labai reikia patarimo ką daryt toliau. Kaip jau rašiau mano Gongora išleido žiedstiebį. Šiuo metu jis jau 43 cm ilgio. Kadangi Gongora stovi orchidariume nors ir ant apverstos dėžutės, kad būtų aukščiau, bet žiedstiebis jau pasiekė dugną. Ką man dabar daryti??? Orchidėją traukt lauk iš orchidariumo bijau nes bus šioks toks temperatūrų skirtumas (namuose šalčiau). Ar galima tą žiedstiebį vielute prikabinti, kad jis augtų horizontaliai, ar tokio tipo orchidėjų žiedstiebiai būtinai turi svirti žemyn????
Labai laukiami įvairūs pasvarstymai ir patarimai :)
Foto pridedu :D
Prikabinti failai
žiedstiebiai 004.2.JPG
žiedstiebiai 004.2.JPG (255.42 KiB) Peržiūrėta 8357 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Bir 2012, 08:10

Natūraliomis sąlygomis gongorų žiedynai svyra žemyn, bet jei nori, gali atsargiai parišti prie vielutės ir išraityti, kaip norisi ir kiek pats žiedynstiebis leidžia nelūždamas. Turėsi gongorą-bonsą. ;) Laikau kumščius už Tavo gongorą toliau!

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 20 Bir 2012, 20:20

:cry: Viskas - žiedynas nudžiuvo. Dabar toliau laukiu iš Gongoros kokių nors gyvybės žinių. Kolkas nei naujų šaknų nei auginių nei kvapo :no:

kaa

Standartinė kaa » 21 Bir 2012, 08:07

o blin. kažką keitei? traukei iš ten?

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių