Coelogyne fimbriata (blakstienuotoji ertmenė)

Dendrochilum, Panisea, Pholidota ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
Giriniss

Re: Coelogyne fimbriata (blakstienuotoji ertmenė)

Standartinė Giriniss » 13 Vas 2012, 11:10

Meta jos lapus nuo senų bulvių, nieko baisaus dažniausiai.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 20 Vas 2012, 07:45

Dar šitaip jos gali reguoti į per sausą aplinkos orą. Bet tai baigiasi sulig pavasariu :)
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 13 Kov 2012, 09:22

Šiokie tokie pastebėjimai apie blakstienuotosios ertmenės augimo ypatumus. Kai pasirodo naujas ūgliukas, jis pirmiausiai išleidžia šaknis, o tik po to pradeda leisti lapus. Jei tuo metu bus pažeistos naujai augančios šaknys, tas ūgliukas naujų nebeleis, nors pats toliau augs. Lapams pasiekus beveik normalų dydį, pradeda formuotis ir stiebo sustorėjimas ("bulvė"). Vieno ūgliuko lapus pagraužė sraigės, liko tik keli milimetrai sveikų lapukų. Tai augalas dar bandė juos auginti, bet po kiek laiko sustojo augimas ir bulvės nesuformavo, taip ir liko kiurksoti.

Buvo pagavusi greitai augti, bet dabar vėl sulėtėjo labai. Galvoju, gal kad kelias savaites mažai saulės buvo? Gal dabar vėl pradės augti, nes keli ūgliukai dar tik pradėję bulves pūsti.

Čia taip mano turima ertmenė elgiasi. Ar jūsiškės taip pat o gal kas skiriasi? Įdomu. :)

Kuniga

Standartinė Kuniga » 13 Kov 2012, 15:21

Na mano kai pradėjo auginti naujus ūgliukus, tai labai bulvytės susitraukė, ir papurškiu ir palieju kartais, nebeatsistato :(
manoji auginasi 2 naujus ūgliukus, taip ir šaknytės jau išlindusios storos, bet augimas paspartėja ir palėtėja, net nežinau nuo ko priklauso :scratchheadyellow:
o dėl lapų ir bulvyčių augimo, negaliu per daug ką ir sakyti, nes nesenai ji dar tik pas mane, bet manau kad taip ir auga, nes žiūriu savo pagal augimą, kad tie 2 ūgliukai auginasi lapukus ir neauga dar jokios bulvytės, o senesnis auginukas yra su lapukais ir auginasi bulvytę :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 13 Kov 2012, 20:14

Pas mane vieno gabaliuko bulvytės gražios, nesiraukšlėja, o va kito tai kaip turi būti pasiraukšlėjusios, nors abu gabaliukai taip pat ir ten pat įkurdinti. Kai persodinau, paaiškėjo, kad ne vienas augalas buvo pasodintas, o du mažesni augaliukai sudėti vienan vazonan.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 19 Kov 2012, 08:59

Urze rašė:Kai pasirodo naujas ūgliukas, jis pirmiausiai išleidžia šaknis, o tik po to pradeda leisti lapus. Jei tuo metu bus pažeistos naujai augančios šaknys, tas ūgliukas naujų nebeleis, nors pats toliau augs.
O vat ir ne :D - nužiūrėjau, kad naujas šaknytes beveik visi ūgliukai leidžia - ir tie, kurie dar tik lapus išsiauginę, ir jau bulvikes pučiantys. Vienas ūgliukas gal prieš mėnesį baigė augti, o dabar jau pats pradeda kito ūgliuko pumpurą storinti. Matyt, nėr jokio noro ilsėtis. Puiku! Nes man patinka orchidėjos, kurios per sezoną daugiau nei vieną lapą išaugina. :lol:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 28 Geg 2012, 08:58

Urze rašė:Kai ši ertmenė įsitvirtina, geromis sąlygomis auga gan greitai ir gali per metus padvigubinti savo pseudogumbų skaičių.
Žiūrint į savo turimą Coelogyne fimbriata pradeda kilti įtarimas, kad šis teiginys yra nevisai teisingas. Su tokiais augimo tempais pseudogumbų skaičių gali ne tik padvigubinti, bet ir patrigubinti! :w00t: Vakar suskaičiavau 7 naujai augančius ūglius! Ir jau lapus auginančių, ir tik bundančių akučių yra. Fantastika. Sėdi vis dar vazoje virš vandens, tik tiesioginės saulės negauna, kad neiškeptų, šiltomis dienomis drėgmė gerokai šokteli, tai vakarop atidengiu, kad prasivėdintų. Laistau, kai ant šaknų uždėti kiminai gerokai pradžiūsta. Šaknys jau kiaurai papartmedžio bloką peraugo.
Urze rašė:Vieno ūgliuko lapus pagraužė sraigės, liko tik keli milimetrai sveikų lapukų. Tai augalas dar bandė juos auginti, bet po kiek laiko sustojo augimas ir bulvės nesuformavo, taip ir liko kiurksoti.
Kai šalia esantis naujas ūglys išleido šaknis, šitas pagraužtasis irgi pradėjo krutėti - lapukų liekanėlės paaugo gal 1 cm, o dabar po truputį ir pseudogumbą pūsti pradeda. Smaguma!

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 28 Geg 2012, 20:13

:shhh:
Maniškė žiedyną kelia :mrgreen:
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 28 Geg 2012, 20:55

Ū, kaip smagu! Įmesk nuotrauką, kad būtų aišku, ko ieškoti. :D

Kuniga

Standartinė Kuniga » 31 Geg 2012, 20:10

O.o aha o kur foto O.o
na manoji buvo pasiraukslijusi, bet nieko atsigavo po persodinimo, sukaupiau drasa ir persodinau :) zieduku noreciau ir aš :think: :roll:

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 31 Geg 2012, 20:35

Foto bus gal ryt. :shifty: Nes vakare nelabai matosi nufotkinti, o anksti rytais ir taip darban vėluoju :lol:
Maniškė pirkta žiemą. Vazonėlyje buvo trys bulbos. O šį pavasarį išlindo naujas auginys, kuris ir kelia žiedstiebį. Beje, mėnesį prieš, ji vargšė porą savaičių voliojosi išrauta iš vazono. Nunyko visos senos šaknys, bet dabar turi kuokštą naujų. Gyvena orchidariume, gal dėl to sumąstė žydėti?
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 22 Bir 2012, 17:30

Kad Andrius taip atkakliai į darbą vėluoja ir niekaip mūsų lauktąja nuotrauka nepradžiugina, tai maniškė ertmenė nusprendė man gyvai pademonstruoti, kaip gi tas "žalias ir smailas", kurio laukti reikia, atrodo. :thumbsup:
Taip atrodo visas augalas. Du salotiniai auginiai gerokai didesnius lapus užsiaugino nei ankstesni auginiai. Prileido nemažai šaknų jau, tai gali ir didesnius auginius išmaitinti. Gali būti, kad žydės jie abu. :)
Coelogyne fimbriata 1 2012-06-10.jpg
Coelogyne fimbriata 1 2012-06-10.jpg (119.33 KiB) Peržiūrėta 6063 kartus(ų)
Coelogyne fimbriata 2 2012-06-10.jpg
Coelogyne fimbriata 2 2012-06-10.jpg (92.82 KiB) Peržiūrėta 6063 kartus(ų)

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 24 Bir 2012, 22:02

Psio, nebesidžiaugsiu daugiau viešai tokiais pasiekimais. Žiedstiebis nugelto...
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 25 Bir 2012, 17:22

Kiba dėl to, kad pasidžiaugei, nugelto? :roll: Mano tai kuo puikiausiai toliau abu snapučiai auga. O.o

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 25 Bir 2012, 22:17

Urze rašė:Kiba dėl to, kad pasidžiaugei, nugelto? :roll: Mano tai kuo puikiausiai toliau abu snapučiai auga. O.o
Galimas dalykas, kad taip. Bet aš dėl to baisiai nesijaudinu, nes augalas visvien silpnas žydėjimui. Va, kai jau bus toks krūmas, kaip pas pačią, tada girsiuosi :razz_:
Beje, off toppic. Po poros savaičių, gal daugiau, sulauksiu žiedų, kurie LT pas nieką dar nežydėjo :poke:
Rabindranatas Tagorė

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 13 ir 0 svečių