Puslapis 11

Auginam vazone

Parašytas: Ant Lap 10, 2020 8:13 pm
MrGreen
zuzla rašė:
Šeš Vas 28, 2015 12:33 pm
Dausa, užmačiau nuotraukose, kad auginate pomidorus kartu su gėlėmis viename vazone, kiek įžiūrėjau, su lobelija. šiemet irgi noriu pabandyti auginti pomidorus vazone ir pasiskolinti Jūsų idėją :) gal žinote, su kokiomis dar gėlėmis galima sodinti pomidorus, kad jie "nesusipyktų"?
Olivija rašė:
Šeš Vas 28, 2015 4:25 pm
zuzla rašė:Dausa, užmačiau nuotraukose, kad auginate pomidorus kartu su gėlėmis viename vazone, kiek įžiūrėjau, su lobelija. šiemet irgi noriu pabandyti auginti pomidorus vazone ir pasiskolinti Jūsų idėją :) gal žinote, su kokiomis dar gėlėmis galima sodinti pomidorus, kad jie "nesusipyktų"?
geriausia "gėlė" pomidorui į kompaniją yra bazilikas :heartsfade:

daugiau kompanjonų ieškok čia http://thegardengeeks.net/garden-articl ... ting-guide
Dausa rašė:
Sek Kov 01, 2015 9:34 am
Jeigu pagrindinis augalas yra pomidoras, tai geriau rinktis svyrančius bazilikus, kad neužstotų. Ir žiūrėti, koks žadamas pomidoro aukštis, pagal jį vazono dydis. 'Vilma' būna gana žema, tai prie jos sodinau svyrančias lobelijas. Jeigu aukštesnis centrinis augalas, tai galima ir nasturtų sėklų šalia pakaišioti, bet man jų skonis nelabai patinka. Patogu (jei stuburas leidžia) statyti vazoninius bokštus, tada apatiniame vazone būna daug vietos šaknims, o iš viršutinio gali žemai svirti. Čia dar mažai sužėlęs pavyzdys pavasarį, be trečio apatinio plataus vazono, nes netelpa į objektyvą:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Jeigu centrinis augalas daugiametis, kuris žiemos patalpoje, tai galima jį įkasti į didesnį vazoną, o rudenį ištraukti. Šonuose prisodinti vienmečių. Čia viduryje aitrioji paprika 'Satan's Kiss' ir aplinkui pomidorai, sukaišioti su durpių tabletėmis. Bet man trūksta spalvų, matyt pritrūkau gėlių:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Dėl bazilikų aukščio, tai ne visada gnaibymas padeda sumažinti. Šitoje nuotraukoje įvairūs bazilikai kibiro dydžio vazone, smulkialapis svyrantis turbūt yra 'Minnette':
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Gėlės šalia gražiau, bet geriau rinktis mažiau geriančias, nes vieno laistymo per dieną neužteks net su vandenį kaupiančia žele. Kokie svyrantys lakišiai ar sanvitalijos karštomis dienomis neištveria. Man gražu vazone prie pomidorų batatiniai sukučiai - jų lapų dydis, forma ir spalva gerai kontrastuoja, nebūtinos net žydinčios gėlės šalia.