Dendrochilum (medlielė)

Dendrochilum, Panisea, Pholidota ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Liepa

Dendrochilum (medlielė)

Standartinė Liepa » 04 Bir 2010, 12:16

Ar yra auginančių Dendrochilum genties orchidėjas? Pasidalinkite savo patirtimi ir priežiūros ypatumais. Gundausi įsigyti Dendrochilum magnum, tik kol kas abejoju, ar pavyktų man su juo susidraugauti. :roll: Ar labai kaprizingos šios rūšies orchidėjos?

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Re: Dendrochilum

Standartinė Olivija » 07 Bir 2010, 17:24

Auginu D. wenzelii. Turiu jį porą metų, pirmą žiemą vos nenudaigojau, nes pasiūliau per drėgnai ir tamsiai...
dabar gyvena antrą sezoną molinuke vazone substrate iš lavos, žievės, kokoso plaušo ir keramzito, kartu su masdevalijom vasarą (t.y.sodas, grynas oras, daug drėgmės ir daug netiesioginės šviesos..) Žiemą - kartu su katlėjom - pietinė palangė, laistoma maždaug kartą per savaitę.
Įsitvirtino, bet veiksmo nedaug. Žavi mane savo tvirtais kietais smulkiais lapeliais ir nedideliu dydžiu. Dar kol kas nežydėjo, todėl šio sezono užduotis - atrasti , ko augalui trūksta iki žydėjimo... Kyla įtarimas, kad visai negauna trąšų, kaip ir masdevalijos... o lava ir keramzitas nedaug organikos gali pasiūlyt. :shock: :lol:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

KateKatinaite

Standartinė KateKatinaite » 27 Rgp 2010, 14:01

aš irgi auginau, kol per Didįjį Sausros Periodą nudžiuvo visi. Pavasarį - vasarą laisčiau gana gausiai ir trąšų negailėjau. Žiemą - sausokas periodas. Pradėdavau laistyti kai išlįsdavo naujas auginys. žydėt nežydėjo, gal per maži kerai dar buvo, bet augo gana stabiliai ir greitai.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 02 Rgs 2010, 16:03

KK, o tu kurį Dendrochillum turėjai ?
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

KateKatinaite

Standartinė KateKatinaite » 03 Rgs 2010, 09:42

Glumaceum ir dar kažkokį, kurio pavadinimo jau nebeprisimenu :oops: :oops: :oops: :oops:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Urze palangė

Standartinė Urze » 17 Sau 2012, 14:29

Oi, Krialda, su tom medlielėm vis dar bandau susišnekėti. Dendrochilum wenzelii pas mane atkeliavusi stovėjo ir nekrutėjo 5 mėnesius. Spalio pabaigoje tik op - ir 6 naujus ūgliukus-lapukus pradėjo leisti iš viso 13 senųjų teturėdama. Tai nuo 17-18 laipsnių palangės perkėliau į šiltesnę vietą (apie 22 laipsnių temp.), kur dirbtinis apšvietimas padarytas, kad nesustotų augti nuo šviesos trūkumo. Tai vis dar auginasi lapukus, bet palyginus labai pamažu. Gal jai nepatinka, kad šilčiau, nes atrodo, kad ant palangės greičiau augo. Olivija sakė, kad ir pas ją šita medlielė tik žiemop pradeda augti. Saviškę auginu grynuose kokoso čipsuose, išdžiūti substratui neleidžiu, tik truputį pradžiūna (nors vasarą visko buvo), keliskart per dieną apipurškiu. Kiek skaičiau, jiems reikalingas pastoviai drėgnas substratas. Man labai patinka D. wenzelii lapukai - sodriai žali ir tokie tvirti lyg viksvos, tik šiek tiek storesni, mėsingesni. Gal kada ir žiedų bus. :roll: Beje, pirkau kaip suaugusį augalą, bet šiaip nedickas augaliokas, maniškio lapai sprindžio dydžio, nors gali užaugti ir ilgesni.
Kita medlielė yra neseniai atkeliavusi ir, atrodo, serganti, nes keli lapukai per kelias dienas nurudo ir nukrito, tai apie ją dar nieko papasakoti negaliu.
Ar buvote šiame puslapyje http://www.dendrochilum.com/? Jame labai daug medlielių rūšių sudėta, tik praktinės priežiūros patarimų palyginti nedaug.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 31 Rgp 2012, 22:49

Noriu prikelti šitą temą ir išjudinti Dendrochilum augintojus.
Apie D. tenellum informacijos internete galima rasti be didesnių problemų. Kiek žinau, Olivija jį irgi turi, todėl noriu pasitikslinti dėl ramybės periodo, kada, kaip kas?
O va, apie D. infractum - informacijos radau tiek, kiek pasiūlo pardavėjai savo tinklalapyje.
Gal kas nors kartais užmatėt kokį neblogą puslapį apie šias orchidėjas?
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 01 Rgs 2012, 15:56

Nerandi todėl, kad tokios D. infractum rūšies iš viso nėra. Turiu iš to pačio tiekėjo medlielę, kuri taip pat klaidingai užvadinta. Lauk, kol pražys, o tada jau galėsi eiti į www.dendrochilum.com ir bandyt pagal apibūdinimus atrinkti, katrą turi. Bet lapai jos labai faini, tai ir be žiedų smagu gal bus.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 01 Rgs 2012, 20:44

Urze rašė:Nerandi todėl, kad tokios D. infractum rūšies iš viso nėra. Turiu iš to pačio tiekėjo medlielę, kuri taip pat klaidingai užvadinta. Lauk, kol pražys, o tada jau galėsi eiti į http://www.dendrochilum.com ir bandyt pagal apibūdinimus atrinkti, katrą turi. Bet lapai jos labai faini, tai ir be žiedų smagu gal bus.
Mat kaip :think:
Tada reikės laukti, kol žydės. Bet vienaip ar kitaip, pats augalas tikrai nuostabus. Man viksvos labai patinka, o čia - toks mielas "varputis" :heartsfade:
Tiesa, labai nustebino D. tenellum. Niekada dar nesu matęs, kad žiedstiebius augintų iš lapo galo :w00t:
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 11 Rgs 2012, 10:21

Taigi, žiūrim, ką turim :)
Dendrochilum tenellum
Dydžiui palyginti - stovi ant A3 formato rėmelio.
Paveikslėlis

Dendrochilum infractum?
Kas jis toks, sužinosim jau per parodą, manau. Užvakar radau keistų "ufonautų" pas jį. Buvo penki. Šiandien jau devyni ir tai dar ne pabaiga :thumbsup:
Tik "ufonautai" per maži, nelabai mano "muilinė" pagauna juos
Paveikslėlis

Labai gražūs "varputiniai" lapai :heartsfade:
Paveikslėlis

O čia visas augalas, ant to paties rėmo
Paveikslėlis

Naujokai iš LOD
Dendrochilum filiforme
Atskirtas gabaliukas, su naujais auginiais, iš kurių kyšojo sudžiūvę žiedstiebiai. Labai gražūs lapai :heartsfade:
Paveikslėlis

Dendrochilum cobbianum
Atskirtas gabaliukas su naujais auginiais ir sudžiūvusių žiedstiebių liekanomis.
Pas šitą man labai gražūs ir lapai, ir "bulvės" :thumbupleft:
Paveikslėlis

Tam kartui tiek, dabar reikia bandyti susidraugauti su jais :shifty:
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 11 Rgs 2012, 13:12

O, ačiū už nuotraukas. Aš irgi laukiu, kada vienas nežinomos medlielės "ufonautas" prasiskleis. :) Bet jis labai ilgai sėdėjo lyg užsikonservavęs panašioj stadijoj, kaip Andriaus nuotraukoj esantis didesnis žiedynas, o dabar pradėjo sparčiai augti.

OT: žiedus ant lapų galų formuoja ir kai kurie Pleurothallis genties atstovai, pvz., Pleurothallis aspergillum čia ir čia.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 11 Rgs 2012, 13:49

Nuėjau saviškį apžiūrėt Dendrochilum wenzelii, jis man kelis mėnesius nieko nerodo, lyg miręs, o aš jo nei laisčiau, nei ką dariau, stovi užkištas ant pietinės palangės- pamirštas. Šiandien ištraukiau iš vazoniko ir... be reikalo. Šaknys auga gražiausiai :doh: galėjo gi nors vieno naujo auginio snapuką parodyt, būčiau nelietęs...
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Spa 2012, 17:53

Kol aš prisiruošiau nufotografuoti, medlielė spėjo ir pražysti, ir nužydėti. Bet kelis žiedus dar pagavau. Iš viso - 35 žiedeliai.
Čia pumpurai jau nosis kiša.
Dendrochilium sp..JPG
Dendrochilium sp..JPG (82 KiB) Peržiūrėta 8283 kartus(ų)
Dendrochilium sp. 1.jpg
Dendrochilium sp. 1.jpg (29.65 KiB) Peržiūrėta 8283 kartus(ų)
Dendrochilium sp. 2.JPG
Dendrochilium sp. 2.JPG (107.88 KiB) Peržiūrėta 8283 kartus(ų)
Pagal rozetės kraštą paskutinėj nuotraukoj galit maždaug nustatyti, kokio ši medlielė mažumo. Tikslaus jos pavadinimo nežinau.

Sandra

Standartinė Sandra » 16 Lap 2012, 08:50

Jau galvojau kad su tuo augalu man nepakeliui...Nieko nedarė stovėjo kaip ybėstas vietoje :)
Vakar aptikau 6 mažus ragelius lendančius iš substrato...auga ant rytinės palangės toliau nuo radijatoriaus pastatytas ant drėgno keramzito...per ta gera pusmeti gal pora kartu ir buvau vasara ymerkus i vandeni....visada ji drėkinu su purkštuvu i vazono kraštus kad nesupudyt augalo iš vidurio.... :)
Dendrochilas buvo padalintas i 4 dalis tad būtu ydomu kaip kitiem sekas su ja draugauti...gal kokiu pastebejimų pamatėte
Relaxxx,Kuniga,orchida...kaip jūsų dendrochilas wenzelii

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 16 Lap 2012, 12:54

Sandra, pas mane nuo vasaros pabaigos išlindę pypsiukai toliau nei krust. Dabar laikau sausai.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių