Mormodes

Catasetum, Clowesia, Cycnoches, Galeandra, Mormodes ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: misterija, Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Mormodes

Standartinė misterija » 08 Geg 2012, 19:39

taigis- Mormodes, pagrindinė auginimo info:
Naturalios šių orchidėjų augimvietės - Pietų Amerika. Tai epifitinės orchidėjos, turinčios sustorėjusius stiebus, kiek primemnančius morkas , mėgstančios šiltesnes temperatūras, o žiemos metu reikalauja vėsumos ir turi smarkiai išreikštą augimo ciklą. Rūšis artima Catasetum ir Cycnoches rūšims.
Pavasaris- augimo pradžia , per kelis vasaros mėnesius , augalai turi užsiauginti stiprų auginį kuris vasaros pabaigoje , ar rudens pradžioje turi žydėti. Tad reikalinga pritaikyti trešimą daugiau azotnėmis trašomis, kad augalas galėtu sukaupti daug masės. laistymas vasaros metu - gausus ir dažnas. Po žydėjimo pradeda geslti lapai, ir tai yra ženklas ,kad augalas ruošiasi žiemos poilsiui. Besiilsintį auglą reik laikyti vėsiau, sumažinti iki minimumo laistymą, ir žinoma jokio trešimo. Laistymą suaktyvinti pavasary, pasirodžius naujiems augiams, kuriuos reikia saugoti nuo vandens.

Asmeninės patirties su būtent šia rūšim dar neturiu, tačiau galiu pasidalinti pirmaisiais įspūdžiais. Įsigytas mormodes warscewiczii (pavadinimo parašyti savarankiškai dar nemoku ) pritrenkė "morkos" dydžiu, pats stiebas 15 cm , jei nedaugiau, o dar lapai, o internete dar radau rašant , kad ji mažo dydžio. Praėjus maždaug mėnesiui judėjimo- auginukų nesimato, tačiau patys stiebai kiek pasiraukšlėje , tad tikiuosi savo maistines medžiagas koncentruoja į kokį vieną tašką ir greitu laiku pradžiugins naujienomis.
Pasodinau augalą į sumaišytą smulkios frakcijos žievės, anglies substratą, ir maistingumui pakelti dadėjau džiovinto arklio mėšlo . Laistau tik substatą, krtais skubėdama tik perlieju substrata , kartais užmerkiu 15-20 min. Augalas gauna kiek įmanoma daugiau švieos. Gegužės šalnoms pasibaigus keliaus į balkoną.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Mormodes

Standartinė Ramsis » 08 Geg 2012, 21:01

Mano marmodes war...zii, nu žodžiu toks kaip tavo, numetė beveik visus lapus, gumbas tas jaunasis tai lyg ir nieko, bet senasis tai raukšlėjasi labai, negana to jį matyt lagamine - perlaužė per pusę. Saviškį jau laikau šiltnamyje, kai turiu laiko rytais papurškiu substratą, šaknų pas jį nulis, tai dabar ir nežinau ko iš jo tikėtis.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 08 Geg 2012, 21:43

mano dar su lapais, irgi be šaknų, bet žiūrint catasetumą, išgi iš Peru, numetusį lapus ir bešaknį, bet su nauju spuogu, turiu vilčių ,kad mormodes irgi paseks geru pavyzdžiu.
o kaip jis galėjo sulūžti :shock: , na bet gal kokių keikių prisiaugins, turėtu gerai atrodyti :)

Vartotojo avataras
Rama
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Rama » 09 Geg 2012, 08:54

Na, ačiū Dievui , oi persiprašau - misterijai :D ,- pagaliau atsirado ši tema. Jau ruošiausi pati atidaryti :oops: . Maniškė Mormodė dar turi 3 senus, bet jau gelstančius lapus. Jaunasis gumbas (rusai jį vadina morka :w00t: ) kietas ir gražus, o 2 senieji jau visiškai susiraukšlėję. Tiesa, gyvų šaknų kogero nelikę nei vienos, tai sodinant (patarta misterijos) nurėžiau gana nemažai, palikau tik tiek, kad laikytųsi vazone. Kolkas stvi jis kambario glūdumoj, bet ruošiuos jį pernešti į pietinį kambarį kur labai šilta ir šviesu.
Pamiršau parašyti, kad aš rytais papurškalioju ir substratą, ir gumbą , ir lapus .
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 24 Geg 2012, 19:56

Kas naujo mormodžių fronte? Maniškė numetė visus lapus, o daugiau jokių pasikeitimų nematyt :no:

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 24 Geg 2012, 20:13

išstatyta balkone ir užstatyta, taip ,kad nosies arti negaliu prikišti , tai nelabai ir pasitikrinasi, savatgali matyt koks laistymas nusimato, tai patikrinsiu. bet lapų dar yra.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 05 Bir 2012, 08:53

Maniškė stovi orchidariume ir leidžia žiedstiebį :shock: iš nukritusio lapo "pažasties".

kaa

Standartinė kaa » 05 Bir 2012, 08:58

uau :) sveikinam - tfutfutfu :thumbsup:

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 05 Bir 2012, 09:09

:shifty: Man tai stresas, nes kažkodėl atrodo, kad tokios, vargiai spėjusios prigyti, orchidėjos pas mane žydi prieš nusibaigimą :Hmmmm: :lol: . Štai parodau tą žavų spuogiuką.
Prikabinti failai
žiedstiebiai 005.2.JPG
žiedstiebiai 005.2.JPG (161.14 KiB) Peržiūrėta 7477 kartus(ų)

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 05 Bir 2012, 15:18

tikrai ,kad , Rama sveikinu , salygos reiškiasi tinkamos žydėjimui :lol:

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 02 Lie 2012, 08:56

maniškė turi du spuogus ir jie ne prie morkos pagrindo :evil:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Lie 2012, 11:51

A dėl ko raukaisi? Apšviesk, kas išlenda iš spuogų prie pagrindo ir iš esančių ne prie pagrindo.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 02 Lie 2012, 12:53

nu dažniausiai nauji auginiai lenda iš pagrindo , žinoma neatmetu ir keikių galimybės, bet šiuo atveju man tai abejotina, dėl to ir raukausi.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Lie 2012, 15:15

Tai gal žydėti ruošiasi? Ar tas netinkama Tau, nes nori daugiau morkų? :lol:

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 02 Lie 2012, 15:52

noriu daugiau morkų , kurios augintusi šaknis ir išgyventu iki kitų metų, kodėl to norėti yra blogai :question:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių