Clowesia

Catasetum, Clowesia, Cycnoches, Galeandra, Mormodes ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: misterija, Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Clowesia

Standartinė Urze » 01 Lie 2015, 07:33

Vitaj, o kaip, kokiu būdu nupūdėt? Man viskas įdomu. :D

vitaj

Standartinė vitaj » 01 Lie 2015, 07:43

Net nežinau :shrug: Greičiausiai liedama, nors atrodo liejau labai atsargiai.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 01 Lie 2015, 07:50

Ačiū. Reiks būt ir man atidesnei.

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 01 Lie 2015, 11:41

Mano vienintelė „morkytė“ clowesia Jumbo Grace tupi be lapų, be naujų ūglių, su dalinai gyvom šaknim ir nieko :no:
Ir šiaip jai nelabai sekasi :( Pernai užaugintas gumbas labai liesas, nes „morka“ per patį augimą smarkiai nukentėjo nuo kenkėjų - pirma nuo tokios diiidelės gauruotos su dantimis :evil:, o jau po to apkramtytus lapus užpuolė erkutės :Hmmmm:

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 01 Lie 2015, 21:43

Maniškė Clowesia Jumbo Grace gan ilgai "tylėjo". Kažkur prieš mėnesį pradėjo augintis naują ūglį. Persodinau į daug didesnį, ir aukštesnį molinį vazoną. Tai dabar šaknų būklės nematysiu. Bet praeitų metų svogūnas užaugęs gražus, riebus, nepasiraukšlėjęs. Žinoma, man irgi nuolat nagai nižo perlieti, ką ir padarydavau. Gal ir dėl to, taip ilgai nerodė jokios naujos gyvasties.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 03 Lie 2015, 17:07

Urze rašė:Mam, o gal galima pamatyti nudegusių augalų nuotraukų? Švietėjiškais tikslais būtų, kad ir kiti žinotume, ką tokie požymiai reiškia, jei juos pamatytume savuose augaluose.
O kodėl nusprendei nepersodinti pernykščius lapus turinčių "morkų"? Paprastai rekomenduojama tą daryti, nes aktyviai tręšiant per metus substratas gerokai uždruskėja ir paskui pradeda šaknys nebegaugti normaliai. O jei aktyviai netręšiama, tai ūgliai kūdi užauga.
rodau foto, man atrodo, kad tai nudegintos šaknys. Gal kas mano kitaip? Pasidalinkit
Prikabinti failai
DSC_0242a.jpg
DSC_0242a.jpg (117.73 KiB) Peržiūrėta 8999 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Lap 2015, 22:32

Kaip klovesijos laikosi? Maniškė Clowesia Jumbo Grace pabudo tik visai birželio gale, persodinau (šaknys buvo ne tokios gausios, kokių tikėjausi, tiesiog pusėtinos), pradėjo smagiai augti, tada kažką pridirbau ir baigėsi smagumas - pradėjo ruduoti ties pagrindu. :o Nuplėšus kelis lapus paaiškėjo, kad pagrindas sveikas, matyt, tik tarpulapin patekęs vanduo lapų pagrindus papūdė. Stovi po lempomis, labai pamažu gumbą formuoja, tręšiu daug kalio turinčiomis trąšomis kas kelias savaites. Šiais metais proveržio akivaizdžiai nebus. [nezinau]
Gal kam geriau su jomis sekėsi susikalbėti šį sezoną? Kada pabudo, ką dabar daro?

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 24 Lap 2015, 13:51

Aš net gėdijuos rašyt apie savo Clowesia [Geda2] . Kadangi šią vasarą namie vyko remontas ir buvau priversta išvykt, o augalus palikt namie. Taigi per 2 mėnesius mano gražutė, laiku pabudusi ir užsiauginusi gražią lapiją, nusmurgo :(. Morkos (ar bulvės) neužsiaugino, lapus numetė dar rugsėjo pradžioje. Ir dabar aš visiškoje nežinioje ką su visu tuo reikalu daryt - laistyti ar ne :( . Šaknys (kiek matosi iš viršaus) gražios.
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 24 Lap 2015, 17:59

Clowesia rosea gal prieš mėnesį numetė lapus. Stovėjo ant vėsios pietinės palangės, bet vis randu straipsnių kad joms šviesa labai svarbi, tai šiandien pradėjau eksperimentą, dieną laikysiu šiltai ir po lempomis, o naktį nešiu į vėsų kambarį. Įdomu tik kiek man pavyksta taip žaisti :lol: bet labai žiedų noriu sulaukti, o pokolkas jų nė ženklo.. ir pernai nebuvo.. :Hmmmm:
Likusios clowesios su lapais dar. Jei išlįs kada saulutė, pafotografuosiu.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 24 Lap 2015, 22:32

Mano visos "morkos" žaliuoja, lapai negeltonuoja, nors laistau mažiau. Ir šviesos gauna mažiau. Visos vienodai auginamos, ant tos pačios pietinės palangės, plastikiniuose vazonuose, tokiame pačiame substrate pasodintos, vienodai laistomos. Tikiuosi, kad kuri nors pradžiugins žiedais

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 10 Sau 2016, 13:37

Šiemet žydi savaite anksčiau
Prikabinti failai
DSC_0779a.jpg
DSC_0779a.jpg (122.03 KiB) Peržiūrėta 5523 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 mam. Iš viso redaguota 6 kartus.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 10 Sau 2016, 13:39

Labai ši graži.
O mano Jumbo dar vis su lapais :Hmmmm: .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Sau 2016, 14:19

Mam, labai gražu!
O mano Clowesia Jumbo Grace ne tik su lapais dar, bet ir su puviniu gumbo šone. :cry: Matyt, laistant pateko vandens tarp senojo ir naujojo gumbo ir jis užsistovėjo (vadinas, nepakankama ventiliacija buvo), kas lėmė puvinio įsimetimą. Kelinta savaitė žiūriu į tą nurudusią duobę gumbo šone ir svarstau, ką daryti - operuoti (bet labai nepatogus priėjimas), laukti, mesti lauk iškart. Jis nebesiplečia (arba pasalūniškai lėtai plečiasi, arba viduj puotauja toliau), tai ir neapsisprendžiu, ką daryti.

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 10 Sau 2016, 17:50

Koks gražus pūkis :w00t:
Urze rašė: Kelinta savaitė žiūriu į tą nurudusią duobę gumbo šone ir svarstau, ką daryti - operuoti (bet labai nepatogus priėjimas), laukti, mesti lauk iškart.
Sumasčius mest mielai pasiūlyčiau savo šiukšlinę [Geda2] :lol: Palinkėsiu, kad viskas būtų gerai :thumbsup:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Sau 2016, 18:34

Amise, turėsiu omeny. ;)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių