Organinės trąšos

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Organinės trąšos

Standartinė Dalia Raimonda » 26 Kov 2012, 19:04

N-P-K Azotas- Fosforas- Kalis
Azotas reikalingas pavasarį, jis skatina augimą, t.y. skirtas, kad augalas prisiaugintų "žalios masės"
Fosforas skatina žiedų formavimasi, vadinasi reikia jo prieš augalui pražystant.
Kalis- sveikata, padeda augalui sustiprėti, užsiauginti atsparesnes stipresnes šaknis, sumedėti stiebams. Duoda pasiruošimą žiemai.
Na, jei ką netiksliai parašiau- pataisykite :)

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Standartinė DobileliS » 27 Kov 2012, 10:18

Viskas aišku. Ačiū už paaiškinimą :heartsfade:
Gėlės daro žmones geresnius ir laimingesnius; tai saulė, penas ir vaistai sielai.
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Salaite

Standartinė Salaite » 27 Kov 2012, 23:48

vendigo rašė:Orchidėjom ir kaktusam aš irgi neeksperimentuoju, naudoji pirktines trąšas. Bet va paprastom lapinėm gėlėm esu išbandžiusi laistymą pienu. Galiu pasakyti kad lapai nuo tokio laistymo užauga tiesiog gigantiški. Matyt augalams patinka. Taip pat teko šiek tiek laistyti mėsos nuoviru. Tačiau tiek pirmu tiek antru atveju galėčiau patarti nelaistyti dažnai. Nes žemėje atsiranda tokios mažytės juodos musytės. Nelabai malonu. Nuo palaistymo tik retkarčiais neužsiveisia (bent jau pas mane).

Skamba kaip raganavimas :lol: topas vendigo :thumbsup:

As galiu patarti kas man veikia labai gerai:

vasara naudoju Akerne rain mix galima isigyti http://www.akerne-orchids.com kaip matosi is pavadinimo laistyti reikia tik su lietaus vandeniu, ten yra ir kaliopermaganatas taip kad del gyviu ir vandens filtravimo jaudintis nereikia. Skirtumas matosi jau po pirmo laistymo.
ziema kai lietaus vanduo ne toks prieinamas laistau su krano vandeniu, lasu Superthrive hormone ir paprastomis zydejima&augima skatinanciomis trasomis
http://www.ebay.co.uk/sch/items/__super ... 459_228459

abu variantai veikia vienodai gerai.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 28 Kov 2012, 10:13

Joks čia raganavimas. Faktas, ir tiek. Kaip jau minėjau, bandžiau ne su orchidėjomis. Kartais kai namie užsilieka nesunaudoto pieno, išnešu jį išpilt ant gėlių į lauką. Ant kokių rožių ar dar ko nors. Dažniau palaisčius, lapai taip pat užauga bent dvigubai didesni nei paprastai. Beje, kas augina paprastas lapines gėles. Gali pabandyt kokį kartą į savaitę gėlę palaistyti pienu. Turės progą patys įvertinti poveikį ;) Tai ne kažkoks sunkiai prieinamas preparatas, kurio nėra kur nusipirkt :)

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 28 Kov 2012, 10:20

Na o aš galiu pasakyti,kad kai kurie Rododendrus lieja kefyru ir sakė labai bujoja.Tik manau pirma reikia išsiaiškinti kokiems augalams kokių reikia trąšų ,o tada eksperimentuoti.

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Standartinė DobileliS » 28 Kov 2012, 11:35

Salaite rašė:ziema kai lietaus vanduo ne toks prieinamas laistau su krano vandeniu, lasu Superthrive hormone ir paprastomis zydejima&augima skatinanciomis trasomis
O žiemą augalam neduodat pailsėt?
Gėlės daro žmones geresnius ir laimingesnius; tai saulė, penas ir vaistai sielai.
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Standartinė DobileliS » 28 Kov 2012, 13:46

Olivija rašė:
DobileliS rašė: O žiemą augalam neduodat pailsėt?

Jei yra įrengtas papildomas apšvietimas ar orchidariumas, tai nereikia stabdyt tų, kurie neturi aiškiai išreikšto ramybės periodo .
O jei auga ant palangės gėlės, neturinčios aiškiai išreikšto ramybės periodo?
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Salaite

Standartinė Salaite » 28 Kov 2012, 14:39

reiskia reikia laistyti.

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 28 Kov 2012, 15:01

Salaite rašė:
vendigo rašė:Orchidėjom ir kaktusam aš irgi neeksperimentuoju, naudoji pirktines trąšas. Bet va paprastom lapinėm gėlėm esu išbandžiusi laistymą pienu. Galiu pasakyti kad lapai nuo tokio laistymo užauga tiesiog gigantiški. Matyt augalams patinka. Taip pat teko šiek tiek laistyti mėsos nuoviru. Tačiau tiek pirmu tiek antru atveju galėčiau patarti nelaistyti dažnai. Nes žemėje atsiranda tokios mažytės juodos musytės. Nelabai malonu. Nuo palaistymo tik retkarčiais neužsiveisia (bent jau pas mane).

Skamba kaip raganavimas :lol: topas vendigo :thumbsup:

As galiu patarti kas man veikia labai gerai:

vasara naudoju Akerne rain mix galima isigyti http://www.akerne-orchids.com kaip matosi is pavadinimo laistyti reikia tik su lietaus vandeniu, ten yra ir kaliopermaganatas taip kad del gyviu ir vandens filtravimo jaudintis nereikia. Skirtumas matosi jau po pirmo laistymo.
ziema kai lietaus vanduo ne toks prieinamas laistau su krano vandeniu, lasu Superthrive hormone ir paprastomis zydejima&augima skatinanciomis trasomis
http://www.ebay.co.uk/sch/items/__super ... 8459_22845
bu variantai veikia vienodai gerai.

Kartais patarciau palaistyti svelniai roziniu kalio permanganato tirpalu, po pirmo laistymo jau tie gyvuneliai zemeje(lervutes baltos,tu skraidanciu juodu musyciu)is karto pilvais aukstyn isvirsta,o ir gelems jis i nauda.Skaiciau,bent jau sanpaulijoms po persodinimo praejus kokiai 2-3 savaitems palaistyti juo,padeda geriau saknydintis ir skatina zydejima.Taigi ,manau ir kitiems augaliukams nepakenks karts nuo karto,tik aisku atsargiai-tirpalui uztenka net vieno grudelio kokiam 1 litrui vandens.
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Kov 2012, 06:52

DobileliS rašė:O jei auga ant palangės gėlės, neturinčios aiškiai išreikšto ramybės periodo?
Tada reikia žiūrėti, ką pati gėlė sako - jei augimas smarkiai sulėtėja arba sustoja, geriau visai netręšti. Jei augimas nesulėtėjo, galima ir trąšų duoti, tik aš sumažinčiau jų kiekį, tikrai ne vasarinę porciją duočiau.

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 27 Rgs 2012, 17:05

Ar kas biohumusą ir biohumusines trąšas išbandėte su orchidėjomis? :think: Kokioms orchidėjoms tinka?

Vartotojo avataras
Zozefina

Standartinė Zozefina » 28 Sau 2016, 18:33

Šiandien nupirkau Biolan jūros dumblių ekstraktą.
Gal kas nors jau išbandė šį produktą? Gal galite pasidalinti įspūdžiais?
Prikabinti failai
get.jpg
get.jpg (9.35 KiB) Peržiūrėta 6660 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 20 Bir 2016, 08:56

Sveiki, kiekvieną savaitgalį pravažiuoju bent kelis žirgynus ir vis kirba mintis užsukt pasirinkt arklių "aukso". Tik klausimas - kaip jį džiovint [Geda2] : ar saulėje ar pavėsyje, ar galima šiltnamyje ???? Patarkit prašau :)
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 20 Bir 2016, 09:46

Jis greit išdžiūsta :) Jei iš levados rankiojant tai galima ir sausų burbuliukų iškart prisirinkt. Tik klausimas kiek "šviežias" bus, nes lietūs išplauna visą gėrį, tai reiktų patyrinėt :lol:

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 08 Rgs 2016, 16:34

Amise rašė:O kuo jos tokios ypatingos?
kh5-1[1].jpg
kh5-1[1].jpg (40.66 KiB) Peržiūrėta 6122 kartus(ų)
Čia yra viskas apie tas trąšas ir rekomendacijos, kaip jas naudoti:
http://www.biogold.co.jp/english/product/sb.html

N-5 P-8 K-5
WP_20160908_17_39_10_Pro.jpg
WP_20160908_17_39_10_Pro.jpg (65.25 KiB) Peržiūrėta 6122 kartus(ų)
Svarbiausia - jos yra natūralios. Nekenksmingos nei vaikams, nei gyvūnams, negresia pertręšimas.
Gali būti naudojamos:
- tiek padėtos ant substrato, tiek įmaišytos (abiem šiais atvejais patirpsta po truputį kiekvieno laistymo metu),
- tiek ištirpinus (ilgai tirpsta) laistoma, tiek purškiama.
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 58 ir 0 svečių