Reanimacija

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Re: Reanimacija

Standartinė Murfika » 31 Kov 2015, 15:46

Yra vienas dalykas, baisesnis už supūdytą orchidėją. Tai supūdyta orchidėja su žiedais.
Čia dendrobium unicum lavonas. Ar verta tikėtis, kad pamerkti žiedai prasiskleis?
Prikabinti failai
unicum.jpg
unicum.jpg (50.01 KiB) Peržiūrėta 7094 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 31 Kov 2015, 15:59

Kažkada pats esu nuskabęs pumpurus glomeratumui ir sumetęs cymbidžiui į vazoną tai jie ten ir prasiskleidė :mrgreen:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 07 Geg 2015, 23:01

Dar vienas gan greit reanimuotas rūšinis falenopsis - pirktas silpnokas, bandė kapanotis, kažką augino, daugiau džiovino nei augino, tai traukiau iš substrato, kišau į kiminus ir tiesiu taikymu į reanimatorių. Kiminai beveik visą laiką buvo vos vos drėgni ir augalas ėmė atsigauti tiesiog akyse. Užsiaugino du lapus, daug šaknų ir net pažydėt suspėjo. Dabar jau virš mėnesio ištrauktas iš kiminų, pasodintas į substratą ir puikiausiai jaučiasi ant palangės :thumbupleft:
Prikabinti failai
IMG_08231.jpg
IMG_08231.jpg (138.92 KiB) Peržiūrėta 7048 kartus(ų)

margo

Standartinė margo » 10 Lie 2015, 19:59

Sveiki,
Labai reikia jūsų patarimo, pasidalinkite savo patirtimi. :smartass:
Kad būtų aiškiau, aprašiau visą istoriją. Net vakar specialiai dėl to užsiregistravau šiame forume. Prieš gerus dešimt metų, po ilgų mėnesių vaikščiojimo ir dūsavimo vienoje gėlių parduotuvėje įsigijau labai didelį falenopsį. Jis kažkuo primena mozaikos auginamą ir švelniai kopūstu vadinamą augalą: lapai išaugdavo iki 30-35 cm, o žiedai būdavo už delną didesni. Prižiūrėjau taip, kaip mane išmokė parduotuvėje. Manau iki šios dienos būtų augęs ir vargo nematęs jei ne keli nemalonūs nutikimai. Jau du kartus jis reanimuotas. Pirmą kartą, prieš 4 metus, kai namuose atsirado murkiantis pūkų kamuoliukas. Murkis savotiškai supato draudimą žaisti su falenopsiu, jį tiesiog „pavogė“ ir paslėpė. Kai radau, iš mano mėgstamo augalo buvo likę vos kotas ir lapų fragmentai. Visos šaknys buvo nudraskytos. Tuomet ir aptikau šį forumą ir sėkmingai per daugiau nei metus laiko trukusį reanimavimą ir priežiūrą augalą atstačiau. Bet... prieš porą metų padariau lemtingą klaidą. Saugodama falenopsį nuo katino, po peržydėjimo, poilsio metu palikau ant palangės kambary pietų pusėje. Buvo labai saulėta žiema ir visos šaknys tapo juodos, kaip anglis, nebežinojau, kurios orinės, kurios ne. Nešalinau šaknų, persodinau falenopsį ir reanimacijos būsenoje po dviejų metų užaugintas didelis lapas, pasirodė porą žalių šaknų ir pradėjo augti orinė šakniukė. Augalas silpnokas, rudenį bandė leisti žiedus, bet jie buvo gerokai mažesni ir greitai nubyrėjo.
Labai bijau padaryti klaidą, tad ką dabar daryti? Mano planas buvo vėl persodinti, nes naujos šaknys išlindo pro indo dugno skylutes, ir laistant-mirkant-tręšiant intensyvinti augimą ir stiprinti. Ar nesupūdysiu? Tos juodos šaknys gyvbingos, iš jų auga naujos, žalios. Bet ar jos atlaikys gausią drėgmę? Kaip manot? Taigi, pajuodusios šaknys, norintis gyventi falenopsis ir... aš va tokia [O.0] :x :think:

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 11 Lie 2015, 11:29

man atrodo, kad Jūs viską darot gerai. Jei sveikų, gražių šaknų nėra pakankamai, tai tų pajuodusių aš nepjaučiau( jei tas pajuodyjimas nėra puvinys ir šaknys nesuminkštėjsios) Kai naujų gražių šaknų bus pakankamai, pajuodyjusias galėsit nupjaut. Falenopsiams daug drėgmės nereikia. Po laistymo šaknys turi gerai pradžiūti, tai kaip ir nėra pavojaus supūdyti senasias. O jei pradės pūti, nupjausit

margo

Standartinė margo » 11 Lie 2015, 14:43

Ačiū, mam, taip ir darysiu [taip.gif] Pajuodusių šaknų raizgalynė, iš jų nauja gyvybė auga, o tarp senųjų naujas lapas spraudžiasi

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 11 Lie 2015, 15:51

Na, tokias aš šalinčiau. Arba persodinant palikčiau kuo mažiau tokių.

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 02 Vas 2016, 07:07

Sveiki norėjau paklausti vieno klausimo nežinau ar gerai padariau, bet pradėjau šiandien reanimuot savo phaleonopsį tai sušlapinau gerai kiminus juos nugrėžiau ir įdėjau į didelį maišiuką kad ir labai į vidų tilptu pripučiau oro ir užrišau ir nunešiau pas save į kambarį nes pas mane šviesu ir šilta ir dar padėjau ant grindų netoli radiatoriaus. Ar teisingai viska padariau? Bijau nenumarinti gėlės. Jei ką blogai padariau pataisykit, nes aš dar ne toks patyręs kaip jūs. :cry:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Vas 2016, 09:46

Kodėl nutarėt renimuoti , ar falenopsis be šaknų ? Ar ora putėt su burna , jei taip tai priputėt ne deguonies o dvideginio o tai negerai . Maišiuką teks dažnai atrišti ir vėdinti, patarčiau vietoi maišiuko pvz, mažą akvariumą naudoti arba kažką panašaus .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

zemuoge

Standartinė zemuoge » 02 Vas 2016, 12:48

Pirmiausia reikėtų nustatyti priežąstį, dėl kurios prireikė reanimacijos. Tuomet pritaikyti " vaistus", ir tik tada i " sanatoriją" ( reanimatorių)

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 02 Vas 2016, 15:46

Taip, mano orchidėja jau visai nebeturi šaknų. O ar galima kas 4 dienas vedinti ar dažniau reikia pvz. kas 2-3 dienas?

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Vas 2016, 16:01

Jei žadat maišiuke reanimuoti , per dieną 3-4 kartus vėdinti tol kol lapai bus sausi . Pasikartosiu, geriau reanimuoti plastikinėi permatomoi dėžėi .
PS. Vėdinti butina , nes kitu atveju supudysis orchidėja .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Desala15

Standartinė Desala15 » 02 Vas 2016, 16:15

Ačiū jums labai. Gaila tokios didelės dežės neturiu ir nebūtu kur dėti. O kiek maždaug laiko ją laikyti tam reanimatoriuje?

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Vas 2016, 17:47

Tol kol isišaknys . Kartais net metus tenka laukti .
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 02 Vas 2016, 18:57

O negeriau nusipirkti naujai? Galima rasti ir už eurą ir mažiau nukainuotų ir geros būklės.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 36 ir 0 svečių