Reanimacija

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Reanimacija

Standartinė iron » 26 Kov 2010, 11:54

Nuo 2009-10-18 mano vanda po kardinalaus amputavimo pakabinta žemyn galva pagal Ramsio "receptą" su kyšančiu, skalbinių segtuku susegtu kotu

PARODĖ ŠAKNELĘ

Štai vaizdai:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Taigi, tik po penkių mėnesių...

Tiesą pasakius, nežinau, kaip turėčiau toliau elgtis. Bet manau, kad kol kas nieko nekeisiu, tegul toliau kabo...
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Reanimacija

Standartinė MrGreen » 26 Kov 2010, 17:00

Kantrybė ir laukimas atsiperka :) Aš ir manau geriau nieko nekeist, tegul auga naujos šaknys.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 26 Kov 2010, 20:51

tegul taip ir būna, kai bus normalaus ilgio galėsit bandyt sodint arba tvirtint į krepšelį

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 27 Kov 2010, 18:41

Kol kas daugiau šaknelių nesikala...
O aš tikėjausi, kad šaknys išlįs viduje kur nors tarp , kur drėgna - ne išorėje... Teks stebėti "aikštę", kad šaknelė kiek vėliau netaptų kliūtimi atsegus segtuką ištraukti kotą pro skylę :lol:

Vartotojo avataras
Nagas
Moderatorius

Standartinė Nagas » 30 Kov 2010, 18:40

Metodika labai linksmai atrodo :) Ir, kas svarbiausia - duoda rezultatų! Man nei vienos bešaknės vandos taip ir nepavyko atgaivinti. Tikiuosi, kad jums geriau pasiseks. Lauksim tolesnių rezultatų :!:

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 01 Bal 2010, 11:13

Ramsis rašė:tegul taip ir būna, kai bus normalaus ilgio galėsit bandyt sodint arba tvirtint į krepšelį
Tai ir laikau kol kas taip pat. Tik daugiau šaknų nelenda, o ta vienintelė - ilgėja.

O kokiu būdu į tą krepšelį reikia tvirtinti tokias bešaknes ar mažašaknes?
Krepšelis nuo jos pačios tai yra. Vaza - irgi. Tik manau, kad ir į tą krepšelį įtupdžius ją dar reiktų kaip nors toje dėžėje toliau laikyti įkabinus (neaišku tik: aukštyn ar žemyn kojom) - gal greičiau daugiau šaknų išleistų...

Vartotojo avataras
Maris
Susisiekti:

Standartinė Maris » 02 Bal 2010, 00:57

iron rašė:
Ramsis rašė:tegul taip ir būna, kai bus normalaus ilgio galėsit bandyt sodint arba tvirtint į krepšelį
Tai ir laikau kol kas taip pat. Tik daugiau šaknų nelenda, o ta vienintelė - ilgėja.

O kokiu būdu į tą krepšelį reikia tvirtinti tokias bešaknes ar mažašaknes?
Krepšelis nuo jos pačios tai yra. Vaza - irgi. Tik manau, kad ir į tą krepšelį įtupdžius ją dar reiktų kaip nors toje dėžėje toliau laikyti įkabinus (neaišku tik: aukštyn ar žemyn kojom) - gal greičiau daugiau šaknų išleistų...
Aš su vandų reanimacija irgi dar nesusidūręs bet kažkaip atrodo,kad gal geriau būtų netvirtint ją, o sodint,fiksuot...visvien kol augalas nestiprus substrate šaknim pastovesnis mikroklimatas būtų :roll:

Zyginta

Standartinė Zyginta » 01 Vas 2011, 12:16

Klausimas patyrusiems: jei falenopsio lapelių nebėra, nes įsimetė puvinys, išopėjo ir žuvo visa viršutinė augalo dalis, tik liko gyvos žalios gana didelės šaknys, ar dar iš to kupstelio šalnų raizginio dar kas nors gali išaugti? Kažkada tokia bėda buvo nutikusi mano mamos gėliukui, tai iš pažeisto augalo buvo išaugusios dvi ataugėlės , kurios praskleidė po du lapelius. Laikau šiltai drėgnai maišelyje ant radiatoriaus. Ar dar prikelti galima lavonėlį? Ar net nevargti ir pasiųsti į šiukšlių kibirą?

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 01 Vas 2011, 12:25

Zyginta rašė:Klausimas patyrusiems: jei falenopsio lapelių nebėra, nes įsimetė puvinys, išopėjo ir žuvo visa viršutinė augalo dalis, tik liko gyvos žalios gana didelės šaknys, ar dar iš to kupstelio šalnų raizginio dar kas nors gali išaugti? Kažkada tokia bėda buvo nutikusi mano mamos gėliukui, tai iš pažeisto augalo buvo išaugusios dvi ataugėlės , kurios praskleidė po du lapelius. Laikau šiltai drėgnai maišelyje ant radiatoriaus. Ar dar prikelti galima lavonėlį? Ar net nevargti ir pasiųsti į šiukšlių kibirą?

jeigu saknys sveikos tai siuksliadezei dar eile neatejus, kol kiti patars ka konkreciau siulau siltai/dregnai(tik siukstu neperdregnai) ir sviesos pakankamai,
mano keletas tokiu augalu pastoveje "mertviatnike" po kiek laiko sumaste prisikelti.

Zyginta

Standartinė Zyginta » 01 Vas 2011, 12:28

Iš kokių požymių galima būt suprasti, kad gyvybė "keliasi?

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 02 Vas 2011, 16:38

turi atsirast pumpuriukas, toks panašus į žiedstiebio "snapelį", bet reikia apsišarvuot kantrybe ir dar kartą kantrybe. Žiemą tokie procesai lėtai juda...o gali ir po metų tekt išmest...neprabudusį...
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Zyginta

Standartinė Zyginta » 03 Vas 2011, 08:33

Bus matyti, jau dabar gaila į tą sutvėrimą žiūrėti, jei visai nesupus, tai gal kas bus iš jo...dabar ant radijatoriaus "kojeles" šildosi, o ar kas bus labai abejoju, na, nebent kai kastuvo kotas pradėtų žaliuoti pavasarį... :-)

P@ulius

Standartinė P@ulius » 11 Vas 2011, 11:18

Kur geriau statyti reanimatoriu, ar kur silciau bet tamsiau (pvz prie radiatoriaus) ar kur sviesiau, bet vesiau (pvz palange)? :think: As pats deciau prie radiatoriaus, bet noriu suzinot kitu nuomone :)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 11 Vas 2011, 11:31

Mano manymu tai abu variantai netinkami. Augalo atsigavimui būtinai turi būti šilta, vėsioj aplinkoj kažin ar augalas sumąstys augti. O be šviesos augimas irgi vargiai ar įmanomas. :think:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 11 Vas 2011, 11:39

Na, aš pasirinkau tamsesnį variantą, bet šiltesnį ir abu falenopsiai, greičiau nei per savaitę išleido po kokius 3mm šaknytes, tik va, dabar kažko sustojo... :think: Nors ir senai žiūrėjau... Tai mano nuomone gal vistik geriau šilčiau, bet tamsiau, nei šviesiau ir šalta...
redaguota
Patikrinau, bet vistik... Vienas nusinaikino ir tą šaknelę, nežinau kas nepatiko... Abiem sąlygos tos pačios, kitas laikosi be pakitimų, kokia buvo tokia ir yra...
Tiesa, paminėjau paminėt, kad kai nukarpiau šaknis, buvo gumbas pavoliotas cinamone ir po kelių dienų praleistų maišiuke buvo gumbas apibarstytas rusiškais milteliais "KORNEVIN". Šiandien vėl apibarsčiau.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių