Vazonai

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Vazonai

Standartinė MrGreen » 20 Sau 2014, 17:59

Aš ir tokius naudoju kaip pas agnicc, tikrai pasiteisino, o dar patogu, kad žalia stotelė visai netoli namų :lol: Man jie patinka kad būna visokių dydžių, nuo visai mažiukų vazonų iki didesnių.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Sau 2014, 11:26

vork rašė:Superiniai,ką sau galvoja lietuviai molinininkai :poke: nors mugėms lietuvoje šią nišą užpildytų.
Nežinau, aš tai seniau kai reikėdavo molinių vazonėlių visada mugėse apsiprekindavau. Parduotuvėse (tipo senukuose) būdavo be šansų gauti, tik mugėse atveždavo grynai molinių. Nors dabar tai nežinau, jau senokai nesilankiau mugėse. Kol kas vazonėlių turiu pakankamai, tai nereikia. O kadangi nereikia, tai ir neieškau :lol: Man su molinukais kita problema. Tie kas prekiauja mugėse, nepagamina tinkamo dydžio vazonėlių :( Aš juos perku kaktusams. Todėl man reikalingi maži vazonėliai. Pakankamo aukščio, ir nelabai plačiu viršumi. O mugėse kažkodėl daugiausiai prekiauja gerokai didesniais vazonėliais. Arba būna tokios tipo kaktusinės-dideli ir žemi indai, arba gerokai didesni vazonėliai nei man reikia. Todėl būtent tik dėl šito man iškyla problemų, kai pritrūkstu vazonų.
Tiesa, kauniečiai dar galėtų pasižiūrėti ir Aleksoto turguje. Yra tekę matyti ir ten prekiaujant įvairiais moliniais gaminiais. Nebent dabar kai taip šalta gal niekas nenorės sėdėti su tokiom prekėm. Bet šiaip vasarą, pavasarį galima būtų pasižiūrėti.
Žalioj stotelėj tuos vazonėlius irgi mačiau. Bet problema išlieka. Patys mažiausi būtų tinkamo aukščio, bet stipriai per platūs. Kadangi dauguma mano kaktusų nėra tokie "platūs" ir vazone užima mažai ploto, tai man nėra reikalo pirkti plačių vazonų. Kurie užimtų ir taip brangią vietą. Yra būtinybė augalus sustatyti kuo talpiau, o čia jau būtų labai neekonomiškas vietos panaudojimas. Nors kas liečia patį molį, tai tie vazonėliai atrodo tikrai labai geri. Tokie "kvėpuojantys", laidūs orui.

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 21 Sau 2014, 11:50

Mugėse nė su žiburiu nerasi neglazūruotų :poke:
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 21 Sau 2014, 17:37

Na gal kaktusams mažiems nelabai jie, bet vazono platesnis viršus orchidėjoms puikiai tinka, gerenė aeracija.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Sau 2014, 20:45

Taip, orchidėjoms ir kt. lapinėms gėlėms labai gerai. Bet man va problemos būtent su kaktusiniais vazonėliais. Kitoms gėlėms tai ne vienokius, tai kitokius dar galima rasti nusipirkti. Ir dydis-tokių mažiukų jau nereikia. Dažniausiai eina kiek didesni. Tai labai didelių problemų kaip ir neiškyla. Na nebent kai reikia rasti kokį nors gerokai nemaža vazoną. Ir ypač kai būna specifiniai poreikiai-pvz. aukšto, bet siauro. Tai tada irgi problemos būna.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 28 Sau 2014, 08:25

Jei kam aktualu dar :arrow: vakar Vilniuj Norfos bazėj užtikau Askovitos neglazūruotų molinukų - visai priimtini pagal molio faktūrą ir formą.
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
agnicc
Susisiekti:

Standartinė agnicc » 06 Vas 2014, 14:49

Įdomu ar šamoto keramikos vazonai tinkami orchidėjų auginimui?

Vartotojo avataras
agnicc
Susisiekti:

Standartinė agnicc » 14 Vas 2014, 10:41

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 14 Vas 2014, 12:24

Gražei atrodo :thumbupleft: tik prpblemele , kur toki dydeli kokoso riešuta gauti ?
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
agnicc
Susisiekti:

Standartinė agnicc » 24 Kov 2014, 22:37

Štai ką sukūrė keramikė pagal mano norus neofinetijoms .
Vazonų sienelėse yra skylučių - ten kur žaliai padažyta/glazūruota(tik foto nelabai matosi ), ....molis ekologiškas be priemaišų :)
Laikinai ( dėl vaizdo) įdėjau augalus , savaitgalį laukia persodinimo/pervyniojimo darbai :D
(Aukštis su kojelėmis 9 cm.
Viršutinis išorinis skersmuo 10 cm
Viršutinis vidinis skersmuo 9 arba 8cm
Skylės dugne skersmuo 4 cm. )
Prikabinti failai
DSC00774.JPG
DSC00774.JPG (89.31 KiB) Peržiūrėta 4962 kartus(ų)
DSC00768.JPG
DSC00768.JPG (77.13 KiB) Peržiūrėta 4962 kartus(ų)

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 25 Kov 2014, 08:09

Gal kas patartų kaip porcelianą pragręžt, jo nesuskaldžius? Ar čia koks specialus grąžtas turi būti?

Ožiukė

Standartinė Ožiukė » 25 Kov 2014, 12:16

Meri rašė:Gal kas patartų kaip porcelianą pragręžt, jo nesuskaldžius? Ar čia koks specialus grąžtas turi būti?
Aš irgi prisipirkau iš ermitažo tokiu a'la kinietikų porcelianinių vazonikų, tai vyras gręžia su stiklo grąžteliu, tokiu kaip strėlė ant galo, kuriuos pirkom senukuose :)

Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė iron » 17 Bal 2014, 12:07

O aš ieškojau ir atradau. Tai vienkartinės stiklinaitės iš Maxima. Užrašyta, kad jų tapla 220 ml. Skylutes pradūrėme su lituokliu. Čia nufotografuotas pirmasis, kuris įskilo dugne. Kiti 9 sėkmingai suskyliuoti.
Prikabinti failai
DSCN8414 (640x480).jpg
DSCN8414 (640x480).jpg (126.14 KiB) Peržiūrėta 4962 kartus(ų)
DSCN8415 (640x480).jpg
DSCN8415 (640x480).jpg (174.31 KiB) Peržiūrėta 4962 kartus(ų)
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Rgp 2014, 11:00

Ne visai orchidėjiniai vazonai, bet gal galima ir joms pritaikyti? Bet su sukulentais tai tiek galima prisigalvoti! :myliu: Daugiau čia.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 14 Vas 2015, 19:17

Grįžau prie paprastų permatomų vazonų, nes šituose: http://www.senukai.lt/out/1/html/0/dyn_ ... 357_z1.JPG , absoliučiai neaugo, sudžiūvo šaknys . Dabar raibuolės po kelių dienų atsistatė, įgavo lapai stangrumo, nes vis galvodavau, augt auga, bet ko lapai linksta žemyn. O norėjau, kad augtų visi vienoduose, deja, jie tinkami tik įstatymui, nes ir kitos gėlės pas mane juose neauga ;)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių