Vazonai

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Vazonai

Standartinė Šilingė » 06 Bal 2010, 13:36

Mieli kolegos, kokias mintis kelia jums toks vazonėlių variantas :?: Ir dar vienas :roll:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: Vazonai

Standartinė MrGreen » 06 Bal 2010, 14:18

Nevadinčiau aš jų vazonais, bet labai gera mintis kaip galima panaudoti molį vietoj žievės orchidėjai pririšti :) O tiksliau ką pasakyti sunku, viskas priklauso nuo to kokią orchidėja norėtum riurišti, man jei visai patiko :)
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Nagas
Moderatorius

Standartinė Nagas » 06 Bal 2010, 14:40

Variantai labai geri - reikėtų pabandyti.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 06 Bal 2010, 20:57

Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 06 Bal 2010, 22:11

Tokiam jau reiktų daug vietos :?

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 21 Bal 2010, 06:49

Olivija rašė:
andriuxplind2 rašė: Pas mus yra viena parduotuvė, kurioje fantastiškai pigūs degto, gero porėtumo molio vazonai. Tai tokie "vazonikai, kad nesumeluočiau, man atrodo, ar ne po 1,5lt kainuoja :mrgreen:
Kas gamintojas? Kontaktai?
Gamintojas bankrotavęs."Hermio keramika", Kuršėnai. O kontaktus prie progos perpardavėjų galiu paimt.
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

korsa

Standartinė korsa » 15 Geg 2010, 13:43

Laba diena, esu naujoke siame forume, gal kas tikuosi atsakysite i mano klausima.Nusipirkau plastikini vazona orchidejoms su drekinimo sistema. Instrukcijoje tik buvo paaiskinta kur pilti zemes ir drenazo gabaliukus (prisegu ir nuotraukyte sio vazono). Vazonas be skyliu dugne, kai pripili vandens jis ir laikosi jame. Niekaip nesuprantu kiek to vandens pilti-ar kad liestu zemes su gele-ar uztenka tik biskuti ipilti-o vanduo vistiek garuos i virsu ir gelei pakaks tos
dregmes, nes po to tas vanduo uzsistovi.
Biskuti paaiskinsiu apie ta vazona-drenazo akmenukai pilasi i sonus, zemes dedasi ant to plastiko virsaus, o vanduo pilasi per sona ir susilaiko apacioje. Ir apskritai ar jis tinka orchidejoms?
Prikabinti failai
P5130134 1.JPG
P5130134 1.JPG (38.33 KiB) Peržiūrėta 13986 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 15 Geg 2010, 15:12

Ar vazonas tinkamas pati pasakysite kai išbandysite :) Tie "akmenukai" šonuose liesis su vandeniu apačioje ir su substratu viršuje, turėtų drėkinti substratą. Tačiau manau vistiek bus per mažai drėgmės augalo šaknims (aišku viskas priklauso nuo aplinkos drėgmės, temperatūros ir pan), todėl jei auginsi kambaryje reiks retkarčiais substrato paviršių apipurkšti vandeniu ir viskas bus gerai :)

Vartotojo avataras
Nagas
Moderatorius

Standartinė Nagas » 16 Geg 2010, 21:21

Labai keista sistema... Žinoma, nepabandžius negalima sakyti ar ji gera ar bloga. Mano galva ten apačioje yra žymė iki kiek reikia vandens pilti. Mano nuomone sistema skirta sukurti drėgną aplinką aplink vazoną (toks mini orchidariumas), bet ne atstoja lastymą. Laistyti patį vazoną vis viena teks. Be to, karts nuo karto teks plauti visą vazą ir "drenažo akmenukus", kad neuždruskėtų.

Vartotojo avataras
Maris
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Maris » 08 Bir 2010, 20:18

Gal kas turit protingų minčių kaip sukurti kokį vazoną ar kažką pan.šiai Coelogynei :?: Nes nepatinka man kaip ji auga stagaru į viršų,šaknys jaunos greit nudžiūsta :roll: iš bėdos per pusę ją eina sulenkt :| Čia foto kad dydį lengviau įsivaizduot būtų

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 08 Bir 2010, 20:58

O tu nenori jai kokio "pagalio" aprišto kiminais pasiūlyti? Galėtų ji lipti, o tu ją tiesiog prismeigtum prie to stovo.
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
Maris
Susisiekti:

Standartinė Maris » 08 Bir 2010, 21:21

Aha buvo mintis kažką su kiminais padaryt :roll:

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 09 Bir 2010, 13:56

siūlau kelis variantus -
1) pagalys su kokoso plaušais
2) jei augalas dar pakankamai lankstus, susukt jį žiedu ir prismeigt prie žemo plataus vazono ar krepšelio - pan., kaip Epidendrum keikį...gal pradėtų papildomas atšakas į šonus leisti ?
3) o jei laaaabai didelį bloką jai pasiūlyt - na, pusę pušies , pvz :lol: :lol: :lol:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Maris
Susisiekti:

Standartinė Maris » 09 Bir 2010, 15:51

Na jeigu pagalį su kokoso plaušais,tai jis labai storas,plonų nematęs aš,į vazonėlį turbūt nelabai įsikiš :roll: Ratu tai nelabai išlankstyti ją pavyks,luš,geriausiu atveju pusiau lenkt ir tikrai gal į kokį krepšelį :roll: Nu o jeigu aš dar metrinį bloką kur ant lango pakabinsiu tai tikrai reiks dėti skelbimą "ieškau prieglobsčio sau ir orchidėjom" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 09 Bir 2010, 16:06

plonų pagalių ( gal 2-3cm storio) su plaušais neperseniausiai Vilniaus Ermitaže mačiau, bet rodos jie metro ilgio nesiekia :roll:
Your trust is my inspiration

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 37 ir 0 svečių