Dauginimas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Arven

Re: Dauginimas

Standartinė Arven » 02 Bir 2018, 08:12

O ta mikorizė visa vienoda parduodama? Nesiskiria obelėlei ar orchidėjai?

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 02 Bir 2018, 10:22

Tikrai nesiskiria, nes tai vienas ir tas pats biologinis reiskinys!
Half woman, half amazing.

Arven

Standartinė Arven » 02 Bir 2018, 11:07

Na, galvojau, kad gal paties grybo rūšis skiriasi. Ar tropikuose ir tarkim mūsų klimato juostoj dirvoj tie patys mikoriziniai grybai gyvena?

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 02 Bir 2018, 12:03

Mikorizė - tai sakykim "veiksmažodis", t.y. - šaknų simbiozė su grybais, t.y. pats reiškinys. Mikorizė yra endotrofinė ir ektotrofinė (skirtingi sąveikos būdai). Ar pačio grybo rūšys skiriasi - kaip ir nesudaro jokio skirtumo, nes jis visviena atlieka vieną ir tą patį veiksmą, su vienu ir tuo pačiu rezultatu. Ir net gi nemanau, jog skirtingo grybelio rūšys skirtingai elgtųsi vazone. Jis juk visviena grybelis.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Bir 2018, 12:50

Ar pačio grybo rūšys skiriasi - kaip ir nesudaro jokio skirtumo, nes jis visviena atlieka vieną ir tą patį veiksmą, su vienu ir tuo pačiu rezultatu. Ir net gi nemanau, jog skirtingo grybelio rūšys skirtingai elgtųsi vazone. Jis juk visviena grybelis.
[/quote]

Dėl šito tai nesutinku !
Parašysiu kaip paviždžius.
Substratą pagrinde dedam iš pušų žievįų bet ne koki kitą .
Aš į substratą dedu paparčio šaknų bet nededu kokios žolės šaknų , nes netinka .
Tas pat ir su grybeliais , nors apie juos nieko nežinau bet visa masė ruošiama ne iš bet ko o tiksliai nurodoma ko ir kiek dėti nes jeigu dėti ką panorėsime gausis šnipštas :lol:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Bir 2018, 13:53

Kai kurie augalai sudaro mikrorizę tik su tam tikromis grybų rūšimis arba jų gentimis, kai kurie nesispecializuoja ir į šią draugyatę priima skirtingas grybų rūšis.

Arven

Standartinė Arven » 02 Bir 2018, 15:37

Vat būtent. Žinau, kad tarkim ir kai kurie mūsų įprasti grybai, kurie augina vaisiakūnius, sudaro mikorizę su kai kuriais medžiais, o ne su kitais, pvz baravykai. Bet baravykas su orchidėja mikorizės nesudarys ko gero. Tai užtat ir galvoju, kad skirtinguose preparatuose gali būti skirtingų grybų sporos ir jų efektyvumas gali skirtis.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Bir 2018, 16:49

Arven, čia ne tokie grybai kurie miške auga ir mes juos valgom :)
Mano galerija

Arven

Standartinė Arven » 02 Bir 2018, 18:53

Suprantu, bet tie kurie valgom irgi sudaro mikorizę ir kiekviena grybų rūšis mėgsta keletą augalų rūšių, o ne visus iš eilės. Tad iš to išplaukia, kad tikriausiai ir su orchidėjom mikorizę sudarrys ne bet kokie grybai. O neformuojančių valgomų ar nevalgomų vaisiakūnių grybų yra begalė rūšių. Tad spėčiau, kad tie mikoriziniai grybai, kurie tarpsta natūraliose orchidėjų augimvietėse, netarpsta mūsų klimate, todėl netinka obelų augimui gerinti ir atvirkščiai. Kažkas minėjo, kad pirko mikorizinius dirvos papildus sodui ir jie neveikė orchidėjoms. Tai man atrodo normalu, nes orchidėjoms kitų rūšių mikorizinių grybų reiktų. Tad man įdomu, ar tie kuriuos parduoda orchidėjų parduotuvės yra specialūs, skirti orchidėjoms, ar ne. Jei jie atitinka natūralias orchidėjų mikorizinių grybų rūšis, efektas galėtų būti visai kitas, nei bandant sodo preparatus.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Bir 2018, 19:17

Nežinau ar mane supratot , tie vadinami grybai yra ( parašysiu savo žodžiais) kaip pelėsis , mikroskopiniai. Auginant orchidejas substrate su laiku susidaro mikro klimatas ir dalis tų grybų ieina į mikro klimatą , todėl patartina persodinant orchidejas idėti truputi seno substrato , aš dar idedu paparčio šaknų pagerinti mikro klimatą o senoi literatūroj rašo kad paparčio šaknys dar ir kaip traša orchidėjom .
Sėklom mišinis visai kitoks ir manau kad to grybo mišini yra daugiau , jis kaip pirma traša orchidėjų sėjinukam .
Gamtoje tas pat gaunasi, tik naturaliom sąlygom , kur auga tas grybas ten ir sėklos sudygsta o kur nėra grybo sėkla žusta .
Parašiau savo žodžiais bet manau nors ir mokėčiau paaiškinti moksliškai vistiek daug kas nesuprastu
Mano galerija

Arven

Standartinė Arven » 02 Bir 2018, 19:44

Aš labai puikiai suprantu mikorizės esmę. Grybas nebūtinai turi būti mikroskopinis, kad sudarytų mikorizę. Tiesiog vieni grybai turi vaisiakūnius, pvz baravykai, o kiti ne. Baravykas, nors turi vaisiakūnį, daug didesnę savo masės dalį slepia dirvoje esančiuose hifuose, kurie prasiskverbia į kai kurių augalų šaknis su jais sudarydamas mikorizę. Su orchidėjom mikorizę sudaro vaisiakūnių neturintys (kaip sakote - mikroskopiniai) grybai. Jie įsiskverbia į orchidėjos sėklą ir aprūpina medžiagomis, reikalingomis augimui, nes orchidėjų sėklos yra smulkutės ir neturi endospermo, t.y. maisto medžiagų atsargų. Tie grybeliai, sudarę ryšį su sėklomis, su orchidėja lieka visam gyvenimui ir padeda jai maitintis. (Nors skaičiau straipsnių, kur abejojama, ar suaugusiose orchidėjose šis ryšys išlieka).
O diskusija prasidėjo nuo to, kad kažkas parašė, kad bandė mikorizinius grybus iš sodo centro ir jie yra neefektyvūs. Bet tai labai logiška, kad naudojant bile kokius mikorizę sudarančius grybus, o ne specialius, kurie ją geba sudaryti su orchidėjomis, rezultato nebus. Tai tas pats, kas orchidėją apibarstyti baravyko sporomis.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Bir 2018, 20:57

Puiku !!! Susikalbėjom :thumbupleft:
Tik kad grybelis išlieka orchidejoj visą gyvenimą ir aš abejoju , nes nukritusios sėklos prie motininio augalo pasisėtu ir užaugtu bet kiek mačiau internete orchidejas gamtoi plantacijų nepriaugina . Bet čia tik mano nuomonė , mokslininkam geriau žinoti .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 02 Bir 2018, 22:36

Taigi, jeigu tikėti šaltiniu: https://www.maximumyield.com/definition/569/mycorrhiza - tai jie kaip ir atsakė į visus klausimus:
1. Egzistuoja apie 150 skirtingų Mikorizę atlikti sugebančių grybelių.
2. Taip!, Kalbant apie orchidėjas - joms būtinas specifinis grybelis, o ne bet koks, dėl to jį atitaikyti yra būtina, norint pasiekti rezultatų.
3. Kaip vieni šaltiniai teigia, jog grybelis visiškai nieko gero nebeatlieka suaugusiam orchidėjų augalui, kiti šaltiniai teigia, kad mikorizės veikiamas augalas atsparesnis ligoms, ypač parazitams, gyvenantiems substrate. (dar kažkur girdėjau, kad grybelis mainosi vitaminais ir mikroelementais)

Dėl to kaip ir galima būtų teigti, jog specifinės orchidėjų parduotuvės, parduodančios mikorizei skirtą elementą - parduodą tą, kurio ir reikia orchidėjoms.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Bir 2018, 23:36

Taip taip Slogaa :)
Jeigu spec parduotuvės parduoda bet ne kokie kinieciai ir panašus tai turėtu buti tikras mišinis orchideju sėklom ,bet tai nereiškia kad orchidejas uzauginsit , nes tam reikia ne tik teorijos o labai labai daug praktikos , noro ir laiko.
Pastebėjau kad daug pradedančių vis nori uzauginti orchidejas iš sėklų , nors nevisi moka auginti suaugusias orchidejas .
Tai patariu iš pradžių išmokti auginti suaugusias , pažinti jas igiti šiek tiek patirties o jau tada eksperimentuoti .
Ps, Slogaa čia ne Jum patariau o bendrai parašiau .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 02 Bir 2018, 23:57

O Tikrai taip, Ricardai! Seklu auginimui ne tik ziniu ir laiko bet ir irangos reikia! Tikrai ne naujokui, o patyrusiam augintojui! Plius, manau, idomiausia tai daryti su savomis uzaugintomis seklomis! O jas apturet irgi... Ziniu reikia.

Na, bet, atgaivinau tema isties ne del dauginimo, o del to, jog yra teigiama, kad mikorize yra naudinga suaugusiems orchideju augalams!! Ir butu smagu arba patvirtinti arba paneigti si teigini!

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 41 ir 0 svečių