Dauginimas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
ricardas
Pranešimai: 2945
Užsiregistravo: 19 Gru 2013, 15:17
Miestas: Klaipėdos rajonas

Re: Dauginimas

Standartinė ricardas » 03 Bir 2018, 00:23

Na dėl mikorizės nieko nežinau bet jeigu substratas pagamitas teisingai ir tinkama augalo priežiura tada ir augs ir zydės o visokiausių priedų ( ko prirašo neišmanėliai) nereikia dėti , nes visokie eksperimentai per dieną rezultatų neduoda , tam reikia mažiausiai metų ir ne su vieną orchideja ir ne su vieną rušim eksperimentuoti.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Pranešimai: 5669
Užsiregistravo: 22 Kov 2010, 19:51
Miestas: Netoli Kauno
Susisiekti:

Re: Dauginimas

Standartinė Ramsis » 12 Bir 2018, 21:40

Grybai labai didelį vaidmenį vaidina gamtoje. Pagrindinė jų užduotis yra sėklos startas. Vėliau kai augalas suauga jie jau ne tokie svarbūs ir kai kurios rūšys šį ryšį nutraukia. Tačiau susiklosčius nepalankioms sąlygoms jis vėl gali būti atnaujintas. Kita vertus kitos rūšys išlaiko labai glaudžius santykius visą gyvenimą. Ypač vėsesnio klimato augalai, kad ir lietuviški gegužraibiniai. Daiginant sėklas laboratoriškai, gynk Dieve, nenaudojami jokie grybai. Tiesa pasakius jų net vengiama. Yra sukuriamos sterilios maistingos terpės ir idealios sąlygos, kad sėklos ir taip sudygsta. Mikorizė atsiranda tik tada kai augalai susodinami į pirmą substratą. Orchidėjų ūkiai kartais praturtina substratą grybų mišinio papildais, tačiau dažniausiai orchidėjos jį pasigauna substrate. Todėl kategoriškai teigti, kad tropinėms orchidėjoms tinkamas grybas auga tik tropikuose nedrįsčiau. Manau, šio gėrio yra visuose platumose. Su vėsiamėgiais augalais kiek sunkiau, jie mikorizę dažniausiai sudarinėja su konkrečiomis grybų rūšimis ir jeigu vėjo nunešta sėklytė nukris ten kur nėra jai tinkamo grybo - ji pasmerkta. Todėl mūsų platumose taip sunkiai plečiasi populiacijos.

Jeigu galvojate, pirkti mikorizės papildų savo augalams, tai tiesiog įvertinkit ar jiems to reikia. Jeigu augalai suaugę jie reikiamą grybą nešiojasi su savimi, nors juo gali ir nesinaudoti. Ir kaip sakiau ryšį atnaujinti gali tik nuo labai blogos jūsų priežiūros. Todėl grybų papildai čia jau nepadės, reikia keisti auginimo įpročius. Kita vertus mikorizė padėtų augalams išimtiems iš flaskų, bet kiek žinau tokių eksperimentuotojų beveik nėra mūsų rate.

Suaugusiems augalams pridėjus mikorizės grybų jokio efekto nesimato, patikėkit tą išbandžiau. Gal net atsiranda vienas didelis minusas, greičiau sukrenta substratas.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių