Orchidariumas 1

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
zozolyla

Re: Orchidariumas

Standartinė zozolyla » 14 Vas 2012, 12:04

o dabar paklausiu kvailą klausimą :oops:
Ar tiktų orchidariumui,kad šildytų vandenį ,šildomasis akmuo (vietoj laido),kur yra skirtas terariumams.

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 14 Vas 2012, 13:31

jei vandeni sildyt tai labiau tiktu akvariuminis sildytuvas su temperaturos reguliatorium pasiimt ir viskas.
del akmens tai neaisku, nezinia kokios konstrukcijos, kaikuriuos is ydejos galima butu naudot, yra tokiu kuriu as y vandeni nemesciau.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 14 Vas 2012, 14:00

Kiek suprantu tas akmuo yra skirtas sausiems terariumams, kur smėlis. Na jis yra tokia priemonė kuri statoma labai matomoje vietoje. Tiesiog jis yra visą laiką drungnas ir ant jo labai mėgsta tupėti driežai. Žodžiu taip savo roplius priverčiate būti matomoje vietoje. Dėl šildymo vandeniui aš nerizikuočiau. Gali įvykti nelaimė.

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 14 Vas 2012, 14:03

Na dėl gyvūnų orchidariume mes su vyru labai susimąstėm ir kaip sustabdėm tą mintį.Bet aš golvoju tą akmenį panaudoti tik vandens šidymui orchidariume(įpilti vandens ir nedėti keramzito) ir manau kartu garins drėgmę,dar noriu pasigaminti kriokliuką ar fontaniuką,taip pat galvoju dėti garų generatorių.Pas mane elektrinio laistymo sistemos nėra,tai taip manau palaikys daugiau drėgmės,o vintiletoriai yra.Jeigu nepilsiu keramzito tai tas šildymo laidas nelabai bus gražu,o jeigu planuoju kriokliuką tai ir laisvas vandens paėmimas ir judėjimas taip gautųsi.

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 14 Vas 2012, 14:06

dar man yra vienas neaiškumas su laistymo sistema,jeigu ji purškia sudarydama tik labai smulkę rasą ar orchidėjom to pakanka,kad sušlaptų šaknys?

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 14 Vas 2012, 15:38

Čia priklauso nuo to kiek laiko ji bus įjungta. Ta prasme jeigu ji veiks ilgesnį laiką tai nori nenori šaknys sušlaps.

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 14 Vas 2012, 16:09

Noriu paklausti nedideliam orchidariumui ar tinka lempa 220-240V 50Hz?Ji yra pailga,kaip dienos sviesos panasiai apie 30cm ilgio.
Turiu nuo tarantulo likusia,jam nenaudoju,ji truputi ir sildo.O jei tinka,tai panasiai min kokiu matmenu orchidariumui?
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 17 Vas 2012, 12:06

daugumą jau susiplanavau mintyse,dabar dar vienas klausimėlis dėl tos "lašalinės sistemos" :) pas mane ant galinės sienos yra kokoso plaušas.Ar jis gerai bus jeigu darysiu tą sistemą?ar geriau nuimti ir moliu aplipinti galinę sieną su kokiom šakom?Ir kokio panašiai storio turėtų būti skylutės vamzdelyje?

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 18 Vas 2012, 16:16

Nusipirkom terariumą.. nedidelis, taip sakant mokomasis variantas, 45x45x60cm, durelės varstomos.. apšvietimui tiks Led lempa.. bet toks klausimukas iškilo: kaip suprantu, šildomasis laidas būtinas, nes nuo Led lempos temperatūra nepakils?..

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 19 Vas 2012, 09:43

Žiūrint kokie augalai bus auginami, pas mane nėra šildomojo laido, tik ventiliatorius, nes augalai vėsamėgiai ar vidutinės temperatūros mėgėjai, todėl papildomos šilumos nereikia, bet jei auginsite šilumamėgius augalus tada papildomas šilumos šaltinis reikalingas.
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 19 Vas 2012, 21:59

zozolyla rašė:daugumą jau susiplanavau mintyse,dabar dar vienas klausimėlis dėl tos "lašalinės sistemos" :) pas mane ant galinės sienos yra kokoso plaušas.Ar jis gerai bus jeigu darysiu tą sistemą?ar geriau nuimti ir moliu aplipinti galinę sieną su kokiom šakom?Ir kokio panašiai storio turėtų būti skylutės vamzdelyje?
Molis man čia netinka visai, jis plausis ir po kurio laiko gali visai nusiplauti, manau palikit plaušą, tik prieš tai jį gerai apdorokit fungicidu.
Dėl lašelinės sitemos, ar tikrai ji reikalinga :question: nebent ruošiatės auginti drėgmemėgias orchidėjas, tokias kaip masdevalijos. Bijau kad gali būti taip, kad ją įsirengus reiks vėliau atjungti nes pakaks tik purkštukų ir šalto rūko generatoriaus, ir žinoma laikas nuo laiko rankinio augalų laistymo.
O skylutės na 1mm.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Vas 2012, 10:45

Orchidkarma blogerė rašė, kad atsisakė tos lašelinės sistemos savame vėsiame orchidariume, nes nepatiko, kad sistemoje ilgą laiką cirkuliuoja tas pats vanduo. Jei viena orchidėja kuo nors suserga, per vandenį gali ir kitoms prikabinti. Kaip nepatartina tuo pačiu vandeniu kelias orchidėjas laistyti, taip ir lašelinė sistema tokį pat pavojų kelia.

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 20 Vas 2012, 11:00

tai cia bendra visu recirkuliacijos sistemu problema, tiek kapsinciu tiek purskiamu tiek kriokliuku kurie drekina aplinkinius augalus, jei tik vanduo recirkuliuojamas tai ir gresme yra. physano laiks nuo laiko paduot, ir geras karantinas augalams tada butinas, kad tik visai sveiki augalai patektu i orchidariuma ir nepakliutu uzkrestas, plius gera doze paranojos. ypac pavojingi yra pythium ir phytophtora sukelejai (tie patys kurie uz mara atsakingi augalu), hidroponikoj auginanciu baubas, daug orchideju fermose prazude.
vien del to neatsisakyciau drekinimo sistemu, tik reikia turet omeny visus galimus pavojus.

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 21 Vas 2012, 09:00

pas mane purškimo sistemos nebus užtai ir galvojau tą lašalinę daryti+krioliukas+ir (jeigu gausiu nebrangiai) garų generatorius,o orchidariumas pas mane planuojamas šilumamėgėms :)

rodostoma

Standartinė rodostoma » 01 Bal 2012, 21:14

Na,stai pagaliau,ir mano svajones startas :) Viska sukonstravo mano vyrelis,o sieneles dizaineris as :oops: Aisku iki visisko grozio ,ir orchideju apgyvendinimo dar reiks padirbeti su samanele .O kas gausis pamatysime veliau.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių