Laistymas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Laistymas

Standartinė ricardas » 14 Gru 2014, 12:58

Savvy, aš molinį vazoną keliom dienom pamerkiu į vandeni , o paskui gręžiu su pabeditiniu grąžtu. Kai vazonas išmirksta , jis gręžiamas netrupa . p.s. reikia gręžti, bet ne su perforatorium :lol:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 14 Gru 2014, 16:03

Galima grezti, net be mirkymo iseina, jei neglazuruotas vazonas

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 14 Gru 2014, 16:27

Kai gręžiau nemirkytą - kraštai gavos ištrupėję, o jei skylutės bus arti viena kitos, gali įtrūkti begręžiant.
Mano galerija

Meri

Standartinė Meri » 14 Gru 2014, 17:12

Kad vazonas netrūktų, klijuokite lipnią pakavimo juostą ir per ją gręžkite.

Vartotojo avataras
Savvy

Standartinė Savvy » 14 Gru 2014, 22:11

Ačiū už patarimus. Bandysiu! [taip.gif]

JurgitaMakita

Standartinė JurgitaMakita » 14 Sau 2015, 16:50

Sveki, esu naujokė ir forume ir orchidėjų priežiūroje, gavau dovanų vieną nuostabią ir nuvyto. Visiškai pamiršau palaistyt, dabar turiu ir kartais kai jau pradedu prižiūrėti tai man atrodo gresia perlaistymas. Skaičiau vendigo rašė, kad kiekvienas savo būdą atranda. Tik kaip žinot kiek tos drėgmės yra normalu, kol aš išmoksiu suprasti man vėl nuvys. Skaičiau straipsnį apie drėgnomačius http://www.manotechnika.lt/buitine-tech ... -ivairove/ Bandau dabar išsiaiškinti ar galima kokią nors drėgnomačio rūšį pritaikyti orchidėjų priežiūrai??? Kaip manot?

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 14 Sau 2015, 16:59

Jei taip sunku nuspręsti kada jau laikas orchidėją laistyti, tai aš asmeniškai patarčiau ją persodinti į permatomą vazonėlį. Per permatomą plastmasę lengvai matosi kada augalas sausas, o kada dar ne. Tik prieš tai reikėtų gerai išsinagrinėti, ar šaknų gilumoję neprikišta sauja kiminų. Nes tada tikimybė augalą perlaistyti labai išauga. Kiminus reikėtų pašalinti.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 20 Kov 2015, 22:09

MrGreen, per seminarą Kaune kalbėjom apie laistytuvus, tai maniškis, "pripumpuojamas", vat toks. Esu juo super patenkinta. Purškiu tikrai daug (tai vienintelis mano orchidėjų laistymo būdas), dažnai ir jis veikia vis dar puikiai :thumbupleft:
Prikabinti failai
IMG_92831.jpg
IMG_92831.jpg (184.11 KiB) Peržiūrėta 4297 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 20 Kov 2015, 22:11

Orchidariumui toks tiks kaip tik, nes aš turiu penkis kartus didesnį tai šiltnamyje patogu, bet kambaryje nelabai :) ačiū už foto :)
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 21 Kov 2015, 09:47

mumrikas, kur pirkot? Mano jau sulūžo,kaip tik ieškau.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 21 Kov 2015, 10:34

Pirko vyras prieš trejus metus, o su vyrų atmintim tokiems nereikšmingiems dalykams tai aišku nepamena, bet aš esu tikra, kad pirko Ermitaže :)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Kov 2015, 14:17

O kaip juo naudojatės? Gal aš kažką ne taip darau? :scratchheadyellow: Prieš keletą metų irgi susigundžiau nusipirkti panašų. Ne toks, bet tokiu pačiu principu veikiantis. Pagalvojau, kad tie kinietiški paprasti pulverizatoriai labai jau neilgai tarnauja, o galvutės jų (perkant atskirai) dabar jau tiek pabrango, kad kainuoja tiek pat kaip ir naujas pulverizatorius. Tai niekada tokio pumpuojamo nesu turėjus, susigundžiau pabandyt. Pagalvojau, gal ilgiau tarnaus, bus geriau. Bet arba aš juo naudotis nemoku, arba nesuprantu jo paskirties. Likau nepatenkinta, ir vis tiek teko pirkti paprastą pulverizatoriu, gaila buvo sumokėtų pinigų. Augalų purškimui (nuo dulkių) jis kaip ir netinkamas. Nes purškia pakankamai stambiai, ir gana mažu pajėgumu. Be to, kiek papurškus tenka augalą dėti į šoną ir vėl pumpuoti, kad purkštų. Kokiems tikslams jis skirtas?

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 21 Kov 2015, 14:39

Purškeklio galvutės reguliuojamos , kuo daugiau prisuki tuo smulkiau purškia , bet yra ir tokie , kurių galvutės keiciamos .
Mano galerija

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Kov 2015, 20:04

Dėl galvutės keitimo tai nežinau, nebandžiau nuimt (ir juolabiau neieškojau pirkti naujos). Bet pas mano purkštuvą prisukus galvutę maksimaliai, jis purškia gana stambiais lašais, ir nelabai stipria srove. Ta prasme tokio stiprumo srovė dulkėms nuo augalų nuplauti netinka. Augalas labiau prisilieja, nei nusiplauna.

FUJI

Standartinė FUJI » 21 Kov 2015, 21:36

Aš irgi norėjau panašų įsigyti, kai pirkau, garantavo, kad smulkiai purkš, bet parsivežus paaiškėjo, kad gan stambiai lieja, teko grąžinti :think:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių