Laistymas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Laistymas

Standartinė Ramsis » 10 Bal 2014, 16:18

evelina rašė:Mieli forumiečiai, taip esu pripratusi, prie savo laistymo būdo, kad net neatrodo, kad tai kažkas nerealaus :thumbsup: . Tikrai nenorėjau ir negalvojau, kad galiu sukelti tokias diskusijas.
O kodėl nenorėjot ir negalvojot, nesat tikra dėl savo teisumo? Bijot kad nepradės visi rankutėm plot? Ar bijot kitokios nuomonės nei Jūsų? Ar nenorite jos priimti? Ir apskritai koks kieno reikalas kaip Jūs auginat savo augalus, Jūs pasakojat savo patirtį, mes kiekvienas savo. Ir tai vadinasi diskusija. Niekas Jūsų potyrių ir apsisprendimų nebando sumenkinti ar pašiepti, reikia tik džiaugtis, kad vyksta pokalbis, ir kad į jį reaguojama, o jau mes kiekvienas atsirinksim kaip ir ką auginti ir kaip ką laistyti. Juk sakiau, mes kiekvienas turim savo praktikos ir potyrių, turim savo rezultatus ir išvadas.

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 10 Bal 2014, 16:40

Man mano laistymo būdas yra jau toks natūralus, kad atrodė, kad ir kiti priims, kaip savaime suprantamą dalyką. O jei bijočiau kitokios nuomonės, tai nerašyčiau visai, arba po tokios kritikos bangos būčiau atsijungusi. Gal laukiau klausimų. Gerai būti forumo guru ir jaustis saugiu ir klausti, kaip jaučiasi `balta varna´.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Bal 2014, 17:08

Evelina , taip gamtoje augalai nevisada atrodo idealiai , bulbos pasiraukšleja . Parašysiu kaip pavizdi . Orhideja gamtoi auga iki žydejimo apie 15 metų o namų salygom pržysta per6-8 metus . Kodel ? Todel kad gamtoi orhideja nevisada turi idealias salygas , o namų salygose gerai prižiurima ji neperdžiuva , neperliejama ir tt . Manau supratot ka norejau pasakyti ?
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 10 Bal 2014, 17:32

Tiesa pasakius, toks auginimas manęs visiškai nenustebino, nes ir pati ne vienus ir ne du metus būtent hibridiniams falenopsiams esu pritaikius. Bet ne dėl to, kad pasirinkčiau tokį metodą, bet dėl to, kad iš orchidėjų falenopsiai ne tuo vardu šaukiasi. Čia jau simpatijų reikalas, už tai jie pas mane po truputi iškeliauja [Geda2] . Jie pas mane paskutiniai laistomi, paskutiniai tręšiami, paskutiniai apžiūrimi. Žiemos metu jie pas mane tikrai būna perliejami, nemirkomi, tik perliejami gal po kokių 2 mėnesių. Šiemet išbuvo du su puse mėnesio. Bet nemanau, kad šis auginimo metodas yra labai tinkamas, nes tų kurie turi suglebusius lapus, jie ir išlieka tokie.

Aš esu įsitikinus, kad orchidėjoms būtina didelė aplinkos drėgmė. Galutinai mano įsitikinimą įtvirtino nesenai matytas BBC rodytas filmas apie tropikus. Temoje buvo dažnai paminėtas sezoniškumas: liūčių ir sausros periodai. Tai tokį sezoniškumą sukuria patys augalai. Kaip vyksta liūtys susikaupia nemažas žemės paviršiuje įvairiomis formomis vandens kiekis, kuris vėliau kaitros metu padeda vėsintis augalams. Didžiausi garintojai ir vėsintuvai yra medžiai. Pasirodo viena iš priežasčių kodėl orchidėjos renkasi medžius, nes jie garina nemažą kiekį vandens ir taip padeda vėsintis, ko jos nesugeba. (Čia kalba apie tas kurios turi galimybę kaupti, o apie tas kurios auga ant miškų paklotės, kitaip). Ir vyksta tas garinamas netrumpą laiką, per kurį susiformuoja dideli debesys, kurie vėl netrumpą laiką prapliumpa. Taip gaunasi užburtas ratas. Tai reiškia augalai niekad nebūna sausroje. Juos nuolat supa vanduo, kažkokia forma.

Ir dėl to, manyčiau, kad orchidėjų su kambario ar sukuliantiniais augalais nereiktų lyginti.

Aišku, yra išimčių ir tarp orchidėjų, bet jau čia reik daugiau domėtis jų realais.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 10 Bal 2014, 20:13

Kuo daugiau įvairių nuomonių ir auginimo būdų bus forume, tuo bus geriau, nes visada galima kažką naujo sužinoti iš kitų patirties ir pritaikyti(arba ne) sau.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 14 Spa 2014, 14:41

Ar jau pasirūpinot lietaus vandeniu žiemai ? Aš jau beveik papildžiau atsargas, 40 bambaliu po 5 litrus.
Mano galerija

Meri

Standartinė Meri » 14 Spa 2014, 15:00

ricardas rašė:Ar jau pasirūpinot lietaus vandeniu žiemai ? Aš jau beveik papildžiau atsargas, 40 bambaliu po 5 litrus.
o tai jis nesurugs :shock:

ruslik

Standartinė ruslik » 14 Spa 2014, 15:09

Meri rašė:
ricardas rašė:Ar jau pasirūpinot lietaus vandeniu žiemai ? Aš jau beveik papildžiau atsargas, 40 bambaliu po 5 litrus.
o tai jis nesurugs :shock:
[taip.gif] [taip.gif] , gali "lengvai" ir būti bakterijų šaltinis.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 14 Spa 2014, 15:10

Tikrai nesirūpinu. Man patinka ir su mano vandentiekio vandeniu laistyt 8-)
kartais sniego pasitirpdysiu.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

ruslik

Standartinė ruslik » 14 Spa 2014, 15:22

Relax rašė:Tikrai nesirūpinu. Man patinka ir su mano vandentiekio vandeniu laistyt 8-)
kartais sniego pasitirpdysiu.
Va, pritariu :thumbsup: . Mūsų platybėse drėgmės pastoviai daug ir ji yra langvai pasiekiama, kam kaupti?

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 14 Spa 2014, 15:25

Niekas net nerūgsta, nei tų bakterijų žiemos metu išlenda. Esu išlaikiusi rūsyje metus. Tiesiog užmiršau vieną bakelį. Kai atidariau, nebuvo jokio rūgimo kvapo, kaip ką tik surinktas.
Kažkaip dar anksto kaupimui. Aš kaip prasideda užšalimas, tada prisinešu, bet man reikia jau virš šimto litrų :D .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 14 Spa 2014, 15:38

Pas mus nelyja, nėr iš ko kaupt ;)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 14 Spa 2014, 16:53

Kai lietus lyja aš prisirenku vandens nuo stogo per lietvamzdžius, poto vandeni perfiltruoju per ( nežinau kaip ta medžiaga vadinas) ji kap voilokas bet ne voilokas , baltas , aš ji naudodavau akvariumo foltracijai, tai pavasari kai prisirinkau, tai du bambaliai iki šiol guli , ir jokio rugymo ar smarvės.
Mano galerija

Dausa

Standartinė Dausa » 14 Spa 2014, 23:07

Daugiabučių gyventojams daug sunkiau prisirinkti lietaus.
https://plus.google.com/u/0/photos/1110 ... 1353249942

Meri

Standartinė Meri » 15 Spa 2014, 11:07

Tik pakalbėjom apie lietaus vandenį, tai šiąnakt, kad palijo, gaila, nedaug kibirų buvau priruošus.
Ričardai, gal per sinteponą košiate, toks baltas kažkoks.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių