Laistymas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Laistymas

Standartinė ricardas » 10 Bal 2014, 10:35

Evelina , jūs rašot kad orchideja pati parodo kada nori gerti, tai yra liejat kai lapai suminkštėja , paleipsta , o jūs nesusimastėt kad orchideja nori gerti tada kai substratas nėra pilnai išdžiuves ir lapai nepaleipsta ? Kai substratas pilnai išdžiuva ir lapai paleipsta , tai jau gaunas augalo degradacija o tada jau augala ne pagirdot o gaivinat .Jūs nepykit ant manes ir forumiečiu , tiesiog mes visi norim jum paaiškinti kad tai kaip jūs laistot , toks laistymas netinkamas . Juk čia dauguma orhidejas augina ne vieną dešimtmeti metų ir turi po kelis šimtus orhideju , tai patariu jum paklausyti ju patarimu .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 10 Bal 2014, 10:49

Manau, gerai paskaityti įvairių patirčių, o paskui, auginant ir pritaikant visas žinias, atrasti sau ir augalams labiausiai tinkamą. Man, laistytuvui, daug naudos davė rastas http://orchids.targlif.com/. Jo autorė nėra gausaus laistymo šalininkė.
:) pataisau, kad ji yra saikingo laistymo šalininkė
Paskutinį kartą redagavo 1 mam. Iš viso redaguota 10 kartus.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 10 Bal 2014, 10:56

mam rašė:Manau, gerai paskaityti įvairių patirčių, o paskui, auginant ir pritaikant visas žinias, atrasti sau ir augalams labiausiai tinkamą.
:thumbupleft:
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Bal 2014, 11:54

Evelina, aš remiuosi mokslinėmis žiniomis apie augalus. :) Augalai negali gyventi be atmosferos, šviesos ir vandens. Pažiūrėkite į Jūsų minėtos fotosintezės formulę - vanduo ten užima labai svarbią vietą. Tad jei augalai kaip tas falenopsis trečioje nuotraukoje ir gali kurį laiką išgyventi be vandens, dar nereiškia, kad jis gerai jaučiasi ir puikiai auga. Nebus šaknų, aprūpinančių vandeniu, nebebus ir augalo. Tad vanduo yra tikrai svarbus augimo faktorius.

Netikslinga lyginti žmogų ir augalą, jie pernelyg skiriasi. Žmogus be maisto gali išbūti mėnesį, o be vandens - vos savaitę. Tačiau jo metabolizmas daug greitesnis nei augalo. Augalams vanduo reikalingas ne tik vėsinimuisi, mikroelementų pernašai ir įsiurbimui iš aplinkos, bet jis yra ir universalus tirpiklis, kuriame vyksta beveik visos biocheminės reakcijos, ir maisto gamybos pagrindas (prisiminkime fotosintezės procesą). Kai augalas negauna pakankamai vandens, jis ne tik "ištrokšta", bet ir badauja. Dėl to ir sakau, kad geriau nelaukti pavytimo, o palaistyti diena ar dviem aksčiau. Tik tiek. :) Aš šiaip labai džiaugiuosi, kad surašėte savo patirtį čia, žiūrėkit, koks sujudimas kilo! Vadinasi, žmonėms įdomu. Ir pati galvoju šiek tiek pakeisti laistymo įpročius.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 10 Bal 2014, 12:12

[quote="ricardas".Jūs nepykit ant manes ir forumiečiu , tiesiog mes visi norim jum paaiškinti kad tai kaip jūs laistot , toks laistimas netinkamas . Juk čia dauguma orhidejas augina nevieną dešimtmeti metų ir turi po kelis šimtus orhideju , tai patariu jum paklausiti ju patarimu .[/quote]
ricardai, juk kaip rašėt, pats auginat daug metų orchidėjas, o pasirodo, kiek dar daug nežinot. Todėl naujos informacijos ieškojimas, išbandyt kažką naujo, tik sveikintinas dalykas :)

Aš taip pat esu pamažinus raibuolių laistymą, pasodinus savaip, nes kaip ir dauguma nuo pradžių galvojau, kad vanduo joms nepakenks.

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 10 Bal 2014, 12:14

Na,kaip ten bebūtų,bet toks laistymo principas puikiai tinka kambariniams lapiniams augalams ir sukulentams...Ir jie puikiausiai sau auga ir džiaugiasi gyvenimu,o kodėl gi negalėtų ir kai kurios orchidėjos taip būti laistomos,juk kiti augalai puikiai tai toleruoja :razz_:
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Bal 2014, 12:56

Eliss , taip auginu orhidejas daug metu , auginau kaip pasakius senoviniu būdu bet kai suradau Jūs intenete apsidžiaugiau , nes sužinojau labai daug naujoviu , susipažinau su puikiais žmonėmis , kurie visada ateis i pagalba . Žinoma naujoviu daug sužinojau bet kartu suderinau ir savo auginimo metoda ir rezultatai gaunas neblogi .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 10 Bal 2014, 13:43

ricardas rašė:...auginau kaip pasakius senoviniu būdu...
kazka tokio ir itariau, prie ko ten paparcio saknys buvo, istoriskai budavo laikoma osmundos saknyse, dabar tai egzotika sunkiai gaunama ir brangi, pakeista pilnai kitais substratais. Nuo tu laiku atsirado nemazai naujo gerio.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Bal 2014, 14:00

Taip tikiu kad dabar daug visokiu naujoviu , bet šis auginimo būdas man pasiteisino ( paparčio šaknis ) tik dar stypraus augimo metu patrešiu organinėm arba mineralinėm trašom , sipnos koncetracijos .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Bal 2014, 14:10

Jokie augalo augimvietės aprašymai nepasakys geriau už patį augalą, ko jam reikia
Čia drįstu prieštarauti. Augalai auga ir yra prisitaikę prie tokių teritorijų kur gali išgyventi. Labai dažnai, tokios teritorijos turi savo periodiškumus, t. y. lietaus sezonai, sausesni, vėsesni, šiltesni. Augdami daugybę metų, jie adaptavosi prie esamų sąlygų. Juk labai logiška, kad lietus lyja tada kada lyja, o ne tada kada jau augalai pradeda rodyti vandens trūkumą. Esant tam pačiam sezoniškumui, augalai sureguliavo ir savo augimo, poilsio, žydėjimo periodus. O pagalvojant gerai, orchidėjos, kurias turime mes, auga būtent tokiose zonose, kur drėgnuoju sezonu, lyja daug ir dažnai, sausuoju periodu, lietaus mažiau, bet aplinkos drėgnis toks aukštas, kad augalai sugeba vandens poreikius patenkinti vien iš rūko. Todėl manau nekreipti dėmesio į natūralias auginvietes, mažų mažiausiais būtų nelogiška.
Orchidėjos yra ypatingi augalai, jie yra lėtapėdžiai, jos lėtai auga, tačiau ir visus blogumus parodo daug vėliau nei kiti. Pritarsiu tai nuomonei, kad lapų menkas suglebimas, gali būti labai jau neigiamas poveikis bendram augalo stoviui. Būtent dėl to ir parašiau, kad 1 metų patirtis dar gali būti per maža išvadoms.
Tačiau aš esu visu 100 proc už tai, kad kiekvienas su savo augalais tvarkomės taip kaip atrodo teisinga.

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 10 Bal 2014, 14:12

osmundos saknu rinkimas gana ribotas ir dabar daug kur uzdraustas, musu krastuose paparciu saknys nevisai tas pats yra (rusys kitos (nemazai saugomu), nesudaro tokio tinklo pozeminio, kitaip visai atrodo ir elgiasi), be to papartynu naikinimas gali susilaukti susidomejimo is aplinkosaugininku. (68 straipsnis. Savavališkas miško paklotės naikinimas, žalojimas ar rinkimas, cia kaip minimum pradziai)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Bal 2014, 14:41

Taip sutinku kad gamtos žalojimas . Aš iškases paparti , ir jei tos šaknys man tinka, aš jas nupjaunu o pati šaknyna užkasu atgal , pastebejau kad kitais metais jis atželia . Mano manymu , žalos padarau minimum . O del osmundos tikrai nieko nežinau .
Mano galerija

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 10 Bal 2014, 15:28

ricardas rašė: o jūs nesusimastėt kad orhideja nori gerti tada kai substratas nėra pilnai išdžiuves ir lapai nepaleipsta ? Kai substratas pilnai išdžiuva ir lapai paleipsta , tai jau gaunas augalo degredacija o tada jau augala ne pagirdot o gaivynat .
Jei substratas nėra pilnai išdžiūvęs, tai gali orchidėja gauti iš jo drėgmės? Iki degradacijos augalui dar toli, jei po laistymo, praėjus parai atsistato lapai/bulbos. Pasižiūrėkite orchidėjų augančių gamtoje nuotraukas, ar bulbos gražiai išsipūtusios ar pasiraukšlėjusios?
Urze rašė:Evelina, aš remiuosi mokslinėmis žiniomis apie augalus. :) Augalai negali gyventi be atmosferos, šviesos ir vandens. Pažiūrėkite į Jūsų minėtos fotosintezės formulę - vanduo ten užima labai svarbią vietą. Tad jei augalai kaip tas falenopsis trečioje nuotraukoje ir gali kurį laiką išgyventi be vandens, dar nereiškia, kad jis gerai jaučiasi ir puikiai auga. Nebus šaknų, aprūpinančių vandeniu, nebebus ir augalo. Tad vanduo yra tikrai svarbus augimo faktorius.

Urze, neneigiu to, vanduo svarbus, bet ne svarbiausias, be šviesos augalas gali pradėti augti, bet nesivysto :no:, gal jie abudu stovi vienoje eilėje, pagal svarbumą?
Urze rašė:Netikslinga lyginti žmogų ir augalą, jie pernelyg skiriasi. Žmogus be maisto gali išbūti mėnesį, o be vandens - vos savaitę.
Tiesiog į komentarą atsakiau tokiais pačiais palyginimais.
vork rašė:Na,kaip ten bebūtų,bet toks laistymo principas puikiai tinka kambariniams lapiniams augalams ir sukulentams...Ir jie puikiausiai sau auga ir džiaugiasi gyvenimu,o kodėl gi negalėtų ir kai kurios orchidėjos taip būti laistomos,juk kiti augalai puikiai tai toleruoja :razz_:
O gal galima bulbines orchidėjas prilyginti sukulentams? Sukulentai kaupia drėgmę storuose lapuose arba kaudeksuose, kai kurios orchidėjos taip pat turi bulbas, kuriuose kaupia vandenį. Neanalizavau, bet manau, kad orchidėjos, kurios neturi bulbų auga drėgnesnėse vietovėse, be aiškiai išreikšto sezoniškumo, o bulbinės orchidėjos auga vietose, kur stipriai išreiktštas sezoniškumas ir yra drėgnasis ir sausasis periodai. Todėl drėgmę kaupia ne tik šaknyse, o ir bulbose.

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 10 Bal 2014, 15:35

Ramsis rašė:
Jokie augalo augimvietės aprašymai nepasakys geriau už patį augalą, ko jam reikia
Čia drįstu prieštarauti. Augalai auga ir yra prisitaikę prie tokių teritorijų kur gali išgyventi. Labai dažnai, tokios teritorijos turi savo periodiškumus, t. y. lietaus sezonai, sausesni, vėsesni, šiltesni. Augdami daugybę metų, jie adaptavosi prie esamų sąlygų. Juk labai logiška, kad lietus lyja tada kada lyja, o ne tada kada jau augalai pradeda rodyti vandens trūkumą. Esant tam pačiam sezoniškumui, augalai sureguliavo ir savo augimo, poilsio, žydėjimo periodus. O pagalvojant gerai, orchidėjos, kurias turime mes, auga būtent tokiose zonose, kur drėgnuoju sezonu, lyja daug ir dažnai, sausuoju periodu, lietaus mažiau, bet aplinkos drėgnis toks aukštas, kad augalai sugeba vandens poreikius patenkinti vien iš rūko. Todėl manau nekreipti dėmesio į natūralias auginvietes, mažų mažiausiais būtų nelogiška.
Orchidėjos yra ypatingi augalai, jie yra lėtapėdžiai, jos lėtai auga, tačiau ir visus blogumus parodo daug vėliau nei kiti. Pritarsiu tai nuomonei, kad lapų menkas suglebimas, gali būti labai jau neigiamas poveikis bendram augalo stoviui. Būtent dėl to ir parašiau, kad 1 metų patirtis dar gali būti per maža išvadoms.
Tačiau aš esu visu 100 proc už tai, kad kiekvienas su savo augalais tvarkomės taip kaip atrodo teisinga.
Atrodo rašome apie tą patį, tik skirtinga kalba ir nesuprantam vienas kito. Aš ir rašiau, kad laistymo dažnumas priklauso nuo sezoniškumo. Taip lietus lyja, kada lyja ir vieną kartą lyja, kai augalui dar netrūksta drėgmės (bet tuo atveju vėjas ir grynas oras suveikia ir drėgmė neužsistovi), o kitą kartą, gal lyja, kai jau augalui trūksta drėgmės? Jei augalai būtų neprisitaikę, tai jų jau nebūtų. Taip augalas turi savo augimo ritmą, kuris atitinka naturalias augimvietes, ir poilsio periodu reikalauja mažiau vandens, o drėgnuoju periodu, kai auga, reikalauja daugiau vandens.

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 10 Bal 2014, 15:37

Mieli forumiečiai, taip esu pripratusi, prie savo laistymo būdo, kad net neatrodo, kad tai kažkas nerealaus :thumbsup: . Tikrai nenorėjau ir negalvojau, kad galiu sukelti tokias diskusijas.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių