Laistymas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Laistymas

Standartinė lerika » 15 Vas 2011, 10:15

Norėjau pasigilint, kaip kas orientuojasi laistyme, ypač toms orchidėjų rūšims, kurioms reikalingas pvz. tik substrato pradžiuvimas?Mediniai pagaliukai, ar vazonėlio svoris? Ar kaip dar kitaip? Aš sau radau tinkamiausią būdą orchidėjoms, kurioms reikalingas substrato pradžiuvimas, bet kuris turi likti drėgnas tokį varinatą: jei augalas pasodintas smulkios frakcijos substrate ant paviršiaus dedu kiminus. Kai kiminai ant paviršiaus išdžiūsta - tada lieju, tuo metu substratas kaip tik ir būna ,,pradžiuvęs''. Net jei namie skiriasi temperatūra vieną savaitę tarkim nuo kitos - vistiek gaunasi gerai ( ptfu ptfu ptfu ) pagal kiminus padidėja arba sumažėja dienų tarpas. Kaip manot ar realiai pvz tai yra teisinga? Kiek pastebėjau šis variantas netinka labai dideliems vazonams, netinka phalaenopsiams ir netinka augalams pasodintiems į stambų substratą. Kitaip kažkaip nelabai ir sugalvoju kaip atitaikyti tą viduriuką..
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
Giriniss

Re: Laistymas

Standartinė Giriniss » 15 Vas 2011, 10:45

skaidriame vazonelyje - akoskopiskai
neskaidriame - paciupineji, pakiloji, paziuri ir sprendi

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 15 Vas 2011, 14:45

Jeigu žmogus atrado savo metodą drėgmei vazonėlyje nustatyti, ir ji jam tinka-tai puiku. Nereikėtų gilintis teisingai ar ne-svarbu kad konkrečiu atveju augalui tinka. Man pagal vazonėlio svorį nelabai kas gaunasi. Nepatikima. Žiūriu arba vizualiai (jei vazonėlis permatomas), arba su lazdele.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Bir 2011, 13:31

Vidury Vilniaus problematiška gauti švaraus lietaus vandens, o vandentiekio vanduo labai kietas, ir nuo jo falenopsių šaknys negražiai nurudavo, ką jau apie kitas kalbėti. Tai radau tokią alternatyvą, gal ir kitiem vilniečiams bus pravartu, pasidalinu informacija. Parduotuvėje „Akva-art“ parduoda reversine osmoze valytą vandenį, 1 l - 0,50 Lt. Bet jie mielai ir akvariumų vandens įpila, taigi su organinėm trąšom. Tarą reik atsinešti patiems.
Paskutinį kartą redagavo 1 Urze. Iš viso redaguota 18 kartus.

Amazone

Standartinė Amazone » 06 Lie 2011, 16:50

Sveiki gyvi :)
Esu naujoke cia pas Jus. Ir noriu papasakot del savo orchideju laistymo. :oops:
Zodziu, laistau as jas nepatikesit i koki menesi karta. Kiek man ju vargsiu numire, gelbeju gelbeju, bet nu niekaip... Tada vel perku...Tai lapai susitraukia tai saknys supuva. O dabar viena nuzydejo, sugalvojau persodinti anksta jei maziukei, tai isivaizduokit ka aptikau. Buvo nelaistyta, saknys ziurint is vazonelio isores pilkos, issitraukiau o vidus jau man pageltes, puvinys kai kur atsirado... Eilini karta susinervinau ](*,) Pasidariau sau isvada kad cia tas substraktas kuri gaunu, jis netinka nes su zemem maisytas, tai isrinkau zieveles idejau keramzito, stovi savaite nelaisciau, bet dar lasiuku yra ant vazonelio sieneliu taip ir laikau nelaistau... Lapus apipurskiu su isorinem saknim ir tiek.. Kitu neklibinu, reikes Lietuvoj uzsipirkti i ka sodinti... :think:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 06 Lie 2011, 19:06

Kad viena kita šaknis būna supuvus tai viskas gerai, nieko nėra amžino. O kad viduryje vazono šaknys geltonos tai yra normalu, ten jos negauna šviesos ir jos niekada nebus pilkos kaip tos kurios auga prie permatomo vazono krašto.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Amazone

Standartinė Amazone » 06 Lie 2011, 22:05

Supratau. O nuo ko saknys susiuleja? Beje tas puvinys isimetes vidui, tais puviniu plemais tokiais :oops:
Liko viena orchideja tik su isorinem saknim, trys gal, nudziuvo ir lapai, ar verta ja man dar laikyti?

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 07 Lie 2011, 16:36

Na jaigu falenopsio lapai nudžiuvo ir jis tik tris šaknis teturi, tai nežinau :Hmmmm: Manyčiau jam jau šakės. Bet jaigu tau jis nekliudo, tai gali žiūrėt, kas bus toliau. O gal staiga tu sugebėsi jį atgaivinti. O apie šaknų siūlėjima kaip tu pavadinai, tai manyčiau, kad reiktų permesti straipsniuką apie orchidėjų šaknų sąndarą http://homeflowers.ru/content/view/117 Ir nenusimink dėl nusilpusių augaliukų. Taip jau yra gyvenime, kad viskas keičiasi ir nieko čia nepadarysi. Visiems pradžioje būna daugybė klaidų ir praradimų. Tik tokiu būdu ateina patyrimas. Ir jaigu išties radai šitą aistrą, tai laikyk ją už uodegos ir nebijok auginti tau patikusius augalus. Sėkmės ;)

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 17 Sau 2012, 20:00

Jei kam nors įdomu ir jei nesuprato kas nors, kai aiškinau, kaip aš lieju savo augalus, galiu įkelti šitą postą ;) :)
Meri rašė:andriuxplind2, o tu savo vandas molinukuose merki ar tiesiog perlieji?
Aišku, kad savų netrauksiu, bet galvoju kaip sau pasilengvinti gyvenimą, nes lb daug laiko suėda jų girdymas.
Papasakosiu dabar visą istoriją, kaip aš laistau saviškes orchidėjas. Kadangi, įpusėjus rytinį orchidėjų laistymą, pradeda rodyti vakarines žinias :lol: sukau, sukau galvą ir sugalvojau, tokią paprastą išeitį, kuri, bent jau man nepaprastai gerai pasiteisino.
Nusipirkau "Ermitaže" Lėkstutes po loveliais. :idea: Į vieną tokį, priklausomai, nuo jo ilgio telpa minimum 4 dideli ir apie 8 maži vazonėliai. Lastymas vyksta taip: Pradžioje kiekvienai aorchidėjai ant viso vazonėlio paviršiaus užpilu apie pusę stiklinės vandens, kad pasiskleistų per visą substratą ir nubėgtų į padėkliuką, o tada pasiruošiu vandenį su trąšom ir pripildau visą padėkliuką iki viršaus tuo vandeniu. Esmė kokia? Ogi labai paprasta. Sudrėkus po pirmo užpylimo substratui, vanduo, įpiltas į padėkliuką būna paimamas ir sugeriamas, tiek, kiek augalui reikia. Šitaip laistau viską, kartu ir vandas, todėl nebeliko problemų su bėgiojimu vonion :idea: :mrgreen: Beto, daugumoje, kiekvienas vazonėlis turi tokį, kaip paaukštinimą, kaip kojeles, kurių dėka, likęs likutis vandens padėkle vazono dugno nepasiekia, bet garuoja ir drėkina aplinką :)

Truputis vaizdinės medžiagos:
Paveikslėlis
Paveikslėlis

O tiems/toms, kam atrodo, kad atrodo gana prastai, galiu pasakyti, kad viskas labai neblogai pasislepia, kai užsistato dar viena eilė vazonėlių:
Paveikslėlis
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 18 Sau 2012, 07:59

O ką darai su moliniais vazonais, kurie to pakylėjimo ant dugno neturi? Taip ir stovi įsibridę, kol vanduo visai išgaruoja?

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 18 Sau 2012, 09:11

Aš panašiai darau, tik pas mane kiekvienas vazonas savam "bliūdely". Molinius statau ant visokių dangtelių plastmasinių. Labai gerai tokios mažos stiklinės žvakidės, skirtos vienai žvakei.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 18 Sau 2012, 09:19

Urze rašė:O ką darai su moliniais vazonais, kurie to pakylėjimo ant dugno neturi? Taip ir stovi įsibridę, kol vanduo visai išgaruoja?
Moliniai vazonai, foto nesimato, bet yra pakelti ant apie 1cm aukščio medinių kojyčių, todėl tos problemos ir nėra. Beto, nežinau ar tikrai, bet manau, kad nebūtų ir taip bėdos su molio indais. Kadangi daugumoj visi moliniai vazonai pas mane gaminti Lietuvoje, jie nuostabiai gerai absorbuoja ir staigiai išgarina drėgmę. Vasarą tie vazonai laistomi kas antrą dieną, nes kitaip būtų "Sachara" :lol:
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 19 Sau 2012, 08:53

andriuxplind2 rašė: Kadangi, įpusėjus rytinį orchidėjų laistymą, pradeda rodyti vakarines žinias
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
šiaip tai ploju Andriui per petį už šitą laistymo būdą. aš taip pat mielai pasinaudoju šitom vandens savybėm - kibti prie indo sienelių bei kilti aukštyn. tokiu būdu įpylus į lėkštutę vandens palauki, kol substratas pritraukia kiek telpa vandens, kitą dieną, jei kas liko, nupili. man tai sutaupo laiko, lietaus vandens, esu tikra, kad substratas sušlapo visas bei sumažina priliejimo į skroteles tikimybę laistant per viršų. lepesniem augalam tenka stebėti, kad neįmirktų per daug, arba per daug neišdžiovinti prieš laistymą. šitas laistymo būdas jau beveik išgyvendino pas mane įprastą vazonėlų pamerkimą :) bet tik todėl, kad man taip patogiau. bet turiu vistiek priekaištą - na kodėl loveliai po keliais augalais? žinom, kad negerai dalintis tuo pačiu vandeniu su keliais augalais. jau daug kas patyrėm, kaip greit išplinta kokia liga, jei jau "pasiseka" ją parsinešt į kolekciją. na nebent Andrius yra 100 proc tikras, kad jie visi sveiki, joks virusas ar bakterija netūno pasisplėpęs ir nelaukia savo valandos :D (ko tikrai linkiu!)

dabar dar apie didelių vazonų laistymą - kaip aš laistau. konkrečiai kalbu apie vandas. kadangi lietaus arba akvariumo vanduo iš čiaupo nebėga, tenka jo atsinešti, jei lietaus vanduo - dar ir palaukti, kol įšils; merkti kiekvieną augalą užimtų daug laiko ir darbo. ir į mano laistomąjį kibirėlį ne visi vazonai telpa. darau taip - atsinešu kažkiek gerojo vandens, vandą statau į "bliūdą", užpilu na gal du puodelius vandens - ir taip semiu iš bliūdo dugno ir pilu į vazoną, semiu ir pilu. žaidimas užtrunka na, gal 10 min, gal mažiau. kol sušlampa substratas pilnai, šaknys pažaliuoja. sutaupau vaikščiojimo ir vandens. tada vandą išimam džiūti, vandenį išpilam, statom kitą vandą, semiam kitus du puodelius vandens.. kaip 5 - 6 vandom užtrunka kaip tik. (čia žiemos meto laistymas, vasarą lauko sąlygom būna pamirkomos).

Amazone

Standartinė Amazone » 08 Vas 2012, 00:08

Laba diena :)
Labai nepykit, jei ne i ta tema isokau..
Toks vaizdas, kad visos geles pas mane auga isskyrus orchidejas...
Niekaip neikertu ka ir kaip daryti... jau gaila geliu... :(
Turejau (na dar turiu) orchideja tokia grazia gavau, saknys sveikuteles, pastaciau apsviestoj vietoj ne prie lango... nu ir laisciau tikrai retokai, kadangi man ju saknys supuva... O namie dregna. tai ta vargsele mano ziuriu vaikus augina, viskas gerai, na ir ka jus manot, vaikai vysta as ja issitraukiu o ten saknys daugiau kur viduje sudziuve visai... iskarpiau, sutvarkiau ikisau velei ja, bet jau imerkiau palaikiau 5 minutes taip ir stovi... praejo savaite, galvoju ka daryt tos saknytes kur matosi papilkejo, bet vazonelis nera visiskailengvas... Buvau apakus kai nuvaziavau pas vyro teta, kokios orchidejos... o ji man sako zinok jos pas mane auga darzelio zemej... sakau ka??? Kazkas nerealaus... gaila neturejau foto parato... :(
Gaila man gelyciu, as vis perku, skaitau domiuosi atrodo rupinuosi o jos man va ir neauga... :(

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 08 Vas 2012, 08:26

Laba diena Amazone,
na gal ir visai į temą pataikėt, kaip suprantu, neįsivažiuojat į falenopsių tinkamą laistymo ritmą :) aš asmeniškai nelabai kreipiu dėmesio į vazonėlio svorį. svarbiau šaknyčių vaizdas, jei jau nebe ryškiai žalios, galima laistyt :) matai, kada šaknis prisitraukus vandens, drėgna, kada jinai jau pradeda išdžiūt, o vėliau ir šiek tiek raukšlėtis.
dėl sodinimo į darželio žemę stipriai prištaraučiau, ar pasidomėjot, kiek laiko tos orchidėjos(ar tai falenopsiai?) jau toj žemėj? jeigu persodino prieš mėnesį, tai žinoma jos dar gali atrodyt puikiai, bet šaknys jų niekaip neprisitaikiusios augti lietuviškoj žemėj. pačiai siūlau nesugalvot taip pasodint :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 7 ir 0 svečių