Papildomas apšvietimas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Papildomas apšvietimas

Standartinė Ramsis » 25 Lie 2012, 21:29

Na ir ši nuomonė drąsi :)
Mes gyvenam truputėlį pamirštame Dievo kampelyje, todėl LED pas mus dar vis brangūs. Todėl siūlyčiau pasidairyti po užsienietiškas el. parduotuves, ten rasite kur kas pigiau. O LED tikrai yra veiksminga, tiesa mokslininkai vis atranda kuri spalva šviesos spektre naudinga augalam ir ką ji jiems daro, tačiau pradiniai rezultatai jau yra, ir kaip ten bebūtų jie teigiami.

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 26 Lie 2012, 07:15

sineriuke rašė:Man reikia apšviesti tikrai nedidelį plotelį,mažą akvariumą, kuriame augs pora augaliukų
o kokias būtent orchidėjas norite apšviesti? Matote, skirtingoms rūšims skirtingas apšvietimas.
Dėl led, tai galima "pagaudyti" akcijas, kai būna -30% senukuose. Jos paskutiniu metu dažnai kartojasi. Dar man patiko, kad duodama net 5 metų garantija ir nėra problemų su apkeitimu ar gražinimu, kaip kitur.

sineriuke

Standartinė sineriuke » 26 Lie 2012, 10:04

Meri, kad ir su 30% LED gaunasi nepigiai, bent jau tos, kur man siūlė senukuose fluora, tai apie 130 lt :shifty: O kolkas bent jau akvariumuke gyvens falenopsisi hilippinensis ir NOID miniukas, paskiau jau bus matyt, jei salygos patiks, tai gal dar kokį įkurdinsiu kompaktišką augaliuką :roll: Na ir žinoma kita lemputė švies virš vandos vazos :) Tai va įdomu ar nepavojinga, jei tokia lemputė švies per arti, gal turi būti koks saugus atstumas :think:
Paskutinį kartą redagavo 1 sineriuke. Iš viso redaguota 26 kartus.

Meri

Standartinė Meri » 26 Lie 2012, 10:24

kaip ir Girinis minėjo, mes esame apie tai daug diskutavę, dar kartą peržiūrėkite ankstesnius postus, ten yra sudėtos įvairios vertingos nuorodos ir pakankamai informatyvios ;)

sineriuke

Standartinė sineriuke » 26 Lie 2012, 10:27

Dėkui,perskaitysiu dar kartą, o nuorodos dėja beveik visos užsienio tinklapiu, o aš angliškai, o ir kitas kalbas tuo labiau, nesuprantu :doh:

Meri

Standartinė Meri » 26 Lie 2012, 10:28

tam yra dėdė "google"

sineriuke

Standartinė sineriuke » 26 Lie 2012, 10:30

Kuris išverčia taip, kad paskiau dar ir lietuviškai reikia šifruoti kas parašyta :lol: Na bet bent jau esmę suprasti eina, išsiverčiu, bet jau visko aiškiai tikrai neišverčia :naughty:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Lie 2012, 11:41

Sineriuke, reiktų atkreipti dėmesį, kiek lempa augalus įšildo, nes per arti prikišus galima ir paskrudinti. Tad kokiu atstumu kabinti lempą orientuočiausi būtent pagal kaitinimą ir, be abejo, augalų poreikius. Falenopsiams ryškios šviesos nereikia, o vat vandai tai kaip tik kuo šviesiau, tuo geriau.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 26 Lie 2012, 16:44

andriuxplind2 rašė:Dabar pasakysiu taip. Pasižiūrėkit į milžiniškas palmes, cikus, zamiokulkus, pachiras ir kitus augalus, kurie N metų gyvena bankuose, aklinuose ofisuose, kabinetuose tonuotais stiklais, kur nepatenka natūralus šviesos spektras. Trumpiau sakant, visi šitie išvardyti augalai (nemačiau nė vieno nuvargusio) gyvena vien dirbtinbės dienos šviesos sąlygomis :!: :idea: Todėl aš asmeniškai prieinu išvados, kad tos visos "flora" "LED" ir kitos lempos yra gal ir veiksmingos, bet tai tik paskatinimas išvilioti pinigus.
Nenorėčiau su tuo sutikti. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kokie augalo šviesos poreikiai. Yra augalų, kurie sėkmingai auga gana tamsiose vietose. Toliau nuo langų, prie tonuotų langų ir pan. Bet netikiu, kad tokiose sąlygose gyventų šviesiamėgiai (ar saulę mėgstantys) augalai. Pabandyt taip augint kad ir kokį paprasčiausią kaktusą. Gana greit taptų paliegęs, ir ilgai taip nepratemptų. Kai tuo tarpu koks papartis augtų ir bujotų.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 27 Lie 2012, 08:09

vendigo rašė:
andriuxplind2 rašė:Dabar pasakysiu taip. Pasižiūrėkit į milžiniškas palmes, cikus, zamiokulkus, pachiras ir kitus augalus, kurie N metų gyvena bankuose, aklinuose ofisuose, kabinetuose tonuotais stiklais, kur nepatenka natūralus šviesos spektras. Trumpiau sakant, visi šitie išvardyti augalai (nemačiau nė vieno nuvargusio) gyvena vien dirbtinbės dienos šviesos sąlygomis :!: :idea: Todėl aš asmeniškai prieinu išvados, kad tos visos "flora" "LED" ir kitos lempos yra gal ir veiksmingos, bet tai tik paskatinimas išvilioti pinigus.
Nenorėčiau su tuo sutikti. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kokie augalo šviesos poreikiai. Yra augalų, kurie sėkmingai auga gana tamsiose vietose. Toliau nuo langų, prie tonuotų langų ir pan. Bet netikiu, kad tokiose sąlygose gyventų šviesiamėgiai (ar saulę mėgstantys) augalai. Pabandyt taip augint kad ir kokį paprasčiausią kaktusą. Gana greit taptų paliegęs, ir ilgai taip nepratemptų. Kai tuo tarpu koks papartis augtų ir bujotų.
Kaktusų ir šiaip niekas gyvų neaugina viešose vietose. Kiek teko matyti, tai tik TEO padaliniuose stovi dirbtiniai. Vakar buvau LESTO vilniaus padalinyje. Pas juos visas interjeras apstatytas tikrai vešliais ir augtančiais Zamioculcas zamiifolia. Šviesa pagrinde dirbtinė dienos šviesos. Per metus laiko šitie augalai tikrai paaugę ir nemažai, o kiek aš suprantu, tai Zamioculcas tikrai tas augalas, kuriam patinka saulė. Bet, kažkaip negirdėjau, kad kaktusus augintų po "Flora" lempomis :think:
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 27 Lie 2012, 18:07

Kaktusams gal ir tos flora lempos neužtektų :scratchheadyellow: O kaip gi neteko matyti kaktusų viešose vietose? Ne taip retai matau poliklinikose ant palangių, kavinėse, net kai kur įstaigose. Tiesa, ne kažin kur toli nuo lango, o kiek galima arčiau lango (jei augalas didelis, pvz. kokia euphorbia), arba ant palangės. Nes atokiau nuo lango kaktusai abejoju ar ilgai gyventų.

Vartotojo avataras
zemaiteki

Standartinė zemaiteki » 13 Bal 2013, 19:43

Turiu klausimą. Gal galėsit patart.
Turiu tris palanges, visos į rytinę pusę. Pirma vėsesnė (šiuo metu apie 18 laispnių), bet šviesiausia, antra virtuvės bet už lango medis šiek tiek užstoja šviesą. O trečia šilčiausiame kambary, bet yra įstiklintas balkonas ir dar medis šiek tiek šviesą užstojantis, taigi ta palangė tamsiausia.. Ir turiu tokias orchidėjas: brassia (cambria), liežuvę, cimbidį ir keletą phalaenopsių. Kurias ant kurios palangės siūlytumėt dėt? O gal kažkurios negalima išvis ant palangės... :think:
Būsiu labai dėkinga už patarimus :oops:
Tikiuos į temą parašiau... [Geda2]

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 17 Bal 2013, 20:59

Cymbidį tempkit tiesiai į balkoną(Otik netgi įstiklintame reikia pripratint prie ryškesnės saulės) , falenopsiai gali būt ant tamsiausios arba virtuvėj, Brassia ko gero irgi virtuvėj, o kas ten liko...gali keliaut į vėsiausią kambarį...
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Gru 2013, 21:56

Per paskutinį šių metų seminarą kalba pasisuko apie dirbtinį apšvietimą ir kas kokį naudoja. Parodau saviškį, gal dar kas prisijungs su savais pavyzdžiais. Tikslas - suteikti daugiau šviesos augintiniams, kad neužmigtų letargu, o ne estetika. :)
Augalu lentyna 2013-10-11.jpg
Augalu lentyna 2013-10-11.jpg (137.96 KiB) Peržiūrėta 5791 kartus(ų)
Šaltai baltų LED juostelės, priklijuotos prie aliuminio plokštelės (3 cm skersmens, 3 mm storio, tarnauja kaip radiatorius), ir transformatorius.
Apsvietimas.jpg
Apsvietimas.jpg (68.8 KiB) Peržiūrėta 5791 kartus(ų)
Katriem augalam daugiau šviesos reikia, tie arčiau juostelių pakelti, pvz., enciklija. Apšvietimas priklausomai nuo atstumo iki juostų svyruoja 1 500-15 000 liuksų (tiesioginė saulė - virš 35 000 liuksų, apsiniaukusi diena - 800 liuksų). Enciklijos ir Cattleya forbesii miega, Dendrobium nobile aktyviai auga ir pumpurus augina, hibridinė katlėja - pumpurus ir šaknis, Laelia sincorana - gražiai parausvintą naują ūglį, pirmos kartos hibridinis falenopsis - šaknis ir tikriausiai žiedynstiebius, hibridinė raibuolė - šaknis ir lapus. Po šituo apšvietimu ir Paphiopedilum 'King Arthur' pražydo (padėtas buvo čia, kai dar tik lįsti iš tarpulapio vokas buvo pradėjęs). Aš tokiais rezultatais esu labai patenkinta. :)

Diskusijos perkeltos į "Papildomas apšvietimas 2" temą
Spausti čia

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių