Papildomas apšvietimas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
divatielis

Re: Papildomas apšvietimas

Standartinė divatielis » 09 Spa 2011, 12:20

Man labai įdomu kiek ilgaamžis LED apšvietimas ir ar po metu nesilpnėja jo produktyvumas? Gal kas Žinot? Ir dar gal kas žinot, kiek LED apšvietimas yra produktyvesnis už paprastas flora lempas? Iš anksto Dėkoju už atsakymą :)

Vartotojo avataras
Kaštonė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Kaštonė » 09 Spa 2011, 13:04

Dėl ilgaamžiškumo - cituoju Ramūną ("Augalų apšvietimas LED", žurnalas "Orchidėjos" Nr. 3 (5)):
"... toks apšvietimas ne tik ekonomiškas, bet ir ilgaamžis, tarnaujantis iki 50 000 val. (apie 11 metų), apšvietimą įjungiant 12 val. per parą."

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 09 Spa 2011, 13:29

Turėtų būti pakankamai ilgaamžis apšvietimas, jeigu Elmo parduotuvėj suteikiama net 5 m. garantija. Vadinasi 5 m. garantuotai turi be problemų šviesti. Nes priešingu atveju remontuos, ar keis diodus nemokamai. Iš kitos pusės, kiek teko pirkti paprastas elektrą taupančias lemputes (ne augalams), tai apie jas irgi rašo kad tarnauja 3 m. ar net daugiau. Bet kiek mes jų mėginom pirkti, tai daugiau spjovėm ir neperkam. Kainuoja brangiai, o tarnauja vos kelis mėn. (kau kurios ir tiek nedegdavo). Taip kad rašyti gali viena, o kaip yra iš tikrųjų neaišku. Vistiek reikia tikrinti ir žiūrėti.

Už paprastas flora lempas LEDas sakyčiau labiau apsimoka. Nes bent jau akvariumams sako kad tas fluora lempas po metų reikia keisti. Ten spektras susilpnėja, ar kaip ten būna. Vienu žodžiu atitarnavusios metus laiko jau tampa neefektyvios. O kainuoja nelabai pigiau nei LED. Tai šiuo atžvilgiu LEDas labiau apsimoka. Dar vienas minusas fluora lempų (bent jau man), kad jos efektyvios tik pakabintos 10-15 cm nuo augalo. Jei pakabini aukščiau, naudos iš jų nėra. O pas mane augalai labai įvairaus aukščio. Nuo gana žemų, iki pakankamai aukštų. Tai pakabinti kad visiem augalam būtų 10-15 cm visiškai neįmanoma.
Atsiliepimus apie savo įsigytą lempą gal dar per anksti rašyti, gal reikėtų sulaukti pavasario kad įvertint jos privalumus, arba privalumų nebuvimą. Bet visgi šiokius tokius teigiamus dalykus ją panaudojus pastebiu. Kitaip sakant-efektas yra.

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 09 Spa 2011, 15:32

Hm na ačiū labai už atsakymus. Man dabar dilema ar LED ar Flora lempos. Žmogus, kuris taip pat senokai augina augalus man pasakojo taip - sako, kad po metu jų produktyvumas gerokai sumažėja ir gali jas mesti lauk, nes naudos jau per mažai iš jų. O tai, kaip žinia, brangus malonumas. Dar jisai kalbėjo, kad niekur nėra rades kiek produktyvesnis LED už fluora lempas. Niekur nerado jokio tyrimo atlikto ar pan, kad būtų parašyta procentais, kad tiek ir tiek LED pranašesnis ir tt... Žodžiu, jis man patarė rinktis flora lempas, nes jos yra pigesnis ir patikimesnis variantas. Tai aš ir svarstau dabar, ką daryt :Hmmmm:

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 09 Spa 2011, 17:01

Nu nežinau kaip čia tos flora pigesnės gaunasi :scratchheadyellow: Už savo trumpą fluora lempą atrodo mokėjau lygtai 38 Lt. (jei neklystu). Tos ilgos kiek žiūrinėjau, kainos buvo maždaug nuo 68 Lt. ir daugiau. Tai jei po tiek mokėti kasmet, o už savo LEDą mokėjau 79 Lt., tai kaip skaičiuot reikia kad fluora pigiau gautųsi? Tiesą sakant renkantis tarp šių dviejų variantų, aš asmeniškai rinkčiausi LED. Ir pigiau, ir elektros mažiau sunaudoja, ir tarnauja ilgiau, ir naudot patogiau (bent jau man).
Savo orchidėjom tarp paprastų dienos šviesos lempų buvau įkišus vieną trumpą fluorą lempą. Kažkokio efekto nepastebėjau. Pirkau ją specialiai nupjautai vandai-kad pagreitint naujų šaknų dygimą. Tai kai vandą pakabinau tiesiai po lempa (kaip ir buvo rekomenduojama-10 cm atstumu), tai efektas lyg ir buvo. Šaknys gal kiek greičiau išlindo. Manau kad padėjo. Bet kai kabindavau virš visų orchidėjų, tai kažkokio efekto nemačiau.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 09 Spa 2011, 17:07

Taip LED tarnauja ilgiau, bet jų "produktyvumas" taip pat mažėja :neutral: :idea: kaip ir divatielis rašė. Bet manau geriau toks apšvietimas žiemos metu negu jokio, o vasarą visi augalai vistiek keliauja į lauką :roll:
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 09 Spa 2011, 17:31

Jeigu jokio apšvietimo, tai žinoma geriau toks. Tik dabar divatielis mąsto ką pirkti geriau, naudingiau, ir labiau apsimoka-fluora lempas, ar LEDą. Puikiai suprantu žmogaus dvejones. Nes pati prieš pasiryždama pirkti tą LEDą irgi ilgai svarsčiau ir galvojau. Visgi kainuoja tikrai daug. Tai manau ir pas jį dabar panašios mintys galvoje kaip buvo pas mane :lol:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 09 Spa 2011, 19:39

Visų pirmiausiai susitarkim kad kalbam apie kokybiškus LED ;) taigi kokybiški LED turi atšviesti ne mažiau kaip 50000 valandų ir tik po šio laiko jų intensyvumas sumažėja 70 proc. tai nereiškia kad jie užges jie pradės šviesti silpniau. Kol pasieks šią ribą, šviestuvas turėtų degti apie 11 metų po 12 valandų per parą.
Tad, kaip ten bebūtų šio laiko tikrai užteks atsipirkti pinigams kuriuos investuojame į LED apšvietimą. O naudojamt fluora lempas jas keisti reiks ne mažiau kaip kas du metai, nes jos tikrai pasidaro neefektyvios.

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 10 Spa 2011, 21:00

Dėkoju visiems už atsakymus. Lieka apsispręsti - širdis linksta prie fluora, protas sako, kad LED :lol:

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 10 Spa 2011, 21:26

fluora + biolux koks nors ar salta dienine, bet cia as taip rinkciausi, ir kitiem savo nuomones nepersu, fluorescentines keist reik kas du metai minimum, geriausia kasmet, elektroninis balastas "must have" ( nuo paprasto analoginio skirtumas yra, ilgiau tarnauja lempa ir maziau mirga (T5 visos jau elektroniniais)).
Paskutinį kartą redagavo 1 Giriniss. Iš viso redaguota 12 kartus.

Meri

Standartinė Meri » 11 Spa 2011, 06:28

anksčiau, kai įsižiebdavo fluora lempos, kaimynai vis klausinėjo, ar ne kanapes auginu :w00t: , o dabar, kai įsižiebia Led - ar kartais ne kavinę atidariau :lol: .
Įdomūs tie žmonės, o mes, orchidėjų fanai, dar įdomesni 8-)

kaa

Standartinė kaa » 11 Spa 2011, 07:58

Vendigo , kiek teko pirkt senukuose Flora (Osram) ~60 cm - apie 26-30 lt kainuoja. (www.esenukai.lt)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 11 Spa 2011, 10:45

kaa rašė:Vendigo , kiek teko pirkt senukuose Flora (Osram) ~60 cm - apie 26-30 lt kainuoja. (http://www.esenukai.lt)
Aš tokią ir pirkau. Nepamenu kiek mokėjau. Man atrodo brangiau truputį buvo. Bet negaliu garantuoti, nepamenu. O žiūrėjau ilgesnių (atrodo 120 cm), tai kainos nuo 60 Lt. kažkur prasideda. Tiek senukuose tada kai žiūrėjau, tiek zooparduotuvėse. Man asmeniškai 60 cm lempa per trumpa. Pas mane stalo ilgis 110 cm, tai praktiškai reikėtų mažiausiai 2 lempų. Įtariu kad jei apšviest visą plotą (ir į plotį), tai tiek būtų mažai. Tai praktiškai LEDas išeina pigiau, nei ta fluora. Kai dariausi sau apšvietimą, pirkausi tą 60 cm fluora, ir 2 dienos šviesos lempas. Su šviestuvais žinoma. Kažkaip pakabint ir pajungt juk reikia. Tai tiksliai irgi nepasakysiu, bet kainavo tikrai virš 100 Lt. už viską. El. sunaudojimas irgi galima paskaičiuot. 2 dienos šviesos lempos atrodo po 18W, ta trumpa flora lygtai 12W. Dabar LEDą pirkau 7W. Skirtumas yra. Jei tada kai visa tai pirkau būtų buvęs toks pasirinkimas, labai abejoju ar būčiau rinkusis tas vamzdelines lempas. Dabar tai tiesiog gaila buvo dar kartą mokėt tokį pinigą. Kai jau prisipirkau, sumokėjau gana brangiai, ir po poros metų vėl panašiai tiek mokėt. Tai dėl to ir dvejojau.

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 12 Spa 2011, 10:57

Taigi, apsisprendžiau, kad fluora pirksiu ;) Didelis Ačiū Giriniui už vertinga info. :kisscheek: ;) - man ji labai padės perkant

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 08 Lap 2011, 13:15

Truputį pasidalinsiu pirmais pastebėjimais dėl savo LED lempos. Susidarė toks vaizdas, kad toks apšvietimas geriau negu nieko, tačiau visiškai neatstoja natūralios dienos šviesos, ir juolabiau saulės. Augimui efektas lyg ir neblogas. Bet žydėjimui tai nieko gero neduoda. Turiu vieną vandą, kuri vasarą tiesiog puikiai augo. Labai laukiau ir tikėjausi žiedų. Bet, deja, vasarą kažko žydėt nesugalvojo. Pradėjo žiedstiebį leisti tik rudenį, stovėdama po lempa :( Tai dabar po tiek laukimo tikriausiai galima pasakyti kad žydėjimui teigiamo poveikio ši lempa neduoda. Vanda šiaip netaip išstenėjo vos 4 žiedukus, ir tie patys laaabai mažyčiai. Mažiausiai bent perpus mažesni nei turėtų būti (kaip žydėjo pirktinė).
Taip pat pas mane problematiška su dendr. biggibum žydėjimu. Žydėt jis susiruošia tik link žiemos, ir tikriausiai dėl šviesos stygiaus nors stovi ant palangės (rudenį dienos jau trumpos) žydi labai skurdžiai. Prikrauna pumpurų, bet realiai išskleidžia vos vieną ar kelis žiedelius. Visi kiti žiedai dar būdami pumpuro stadijoj nugelsta ir nukrenta. Šiemet situacija ne kitokia. Pastebėjus kad dar būdami visai mažulyčiai apatiniai pumpuriukai jau pradeda gelsti, nusprendžiau pabandyt atnešt po lempa. Jau kuris laikas stovi po lempa, bet jokio teigiamo efekto nematau. Tikriausiai reikės nešti atgal ant palangės.
Tai bendras vaizdas susidaro toks, kad augimo skatinimui lempa lyg ir veikia. Bet žydėjimui kažkokio stimulo ar efekto nėra.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių