Lyginam įvairias trąšas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Re: Lyginam įvairias trąšas

Standartinė LEXUS14 » 09 Geg 2016, 18:13

:) Gal ir yra dalis tiesos, nes kiekviena diena pasižiūriu šaknis kaip jos kinta ir pan. Tik gaila nežydi. :(

Vartotojo avataras
sesule

Standartinė sesule » 20 Geg 2016, 08:45

Besirenkant trąšas man iškilo klausimas kurį, tikiuosi, padėsite man išsiaiškinti. Skaitydama temą apie formiečių pasirinktas trąšas matau, kaip labai skiriasi trąšų N-P-K sudėtis. Kalbu ne apie tai, kad skiriasi N-P-K tarp augalo augimą ir žydėjimą skatinančių trąšų, bet apskritai. Štai keletas formiečių išbandytų, gerai įvertintų trąšų: N-P-K: 19-31-17 (birios Schulz trąšos), 18-18-18 (birios Baltik agro trąšos), 5-5-6 (skystos Baltic agro trąšos), 2,2-1,3-2,1 (skystos Orchid fockus trąšos). Ar teisingai suprantu, kad skystos trąšos visada yra mažiau koncentruotos, bet tai nereiškia, kad mažiau vertingos nei birios trąšos? Gal todėl, kad naudojant birias trąšas kai kurių junginių nepavyksta ištirpinti ir jie lieka substrate augalo nepasisavinti?

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 20 Geg 2016, 10:37

sesule rašė:Besirenkant trąšas...
gal pravers, mano skaiciavimai kazkada daryti exeliu, megejams pasiknaisiot bus info, kas is kur ir kodel taip, o ne kitaip.
pats naudoju akernes, pasidarau x20 koncentrata, imant 10g-1 litrui RO vandens. Darbine koncentracija x1, jautresnems skiedziu dar per puse papildomai, kas antra karta mazdaug tokiu ir laistau, flush'inu reciau (reik bent karta y menesi praplovima organizuot).
Is trasu esanciu pas mus man sudetis labiausiai patiko baltic agro tu 18-18-18.
Zydejima skatinanciu nelabai kaip ir yra, yra trasos su dideliu fosforo pertekliu, kuris augalui sukelia azoto trukuma, kas kartais issaukia zydejima (bent jau mano ziniom).

kaktusu trasos ten daznai buna su uzrasais 5-5-5 eiles ar 2-2-2, jiem eina koncentracijos mazesnes nei orchidejoms.
Birios dazniausiai bus didesnes koncentracijos. Kietas trasas pasiskaiciuoji kiek ten reikia sverti i koki kieki vandens, su skystomis analogiskai galima pasiskaiciuoti koky turi ju imti i koki kieki vandens. Is esmes skirtumo nera tik skystos maziau patogu, ir galioja trumpiau. Normaliai bisiose trasose visi junginiai yra arba turi buti tirpus, kur maziau tirpus ar egzotikai tai chelatu forma buna. Pats skystu nenaudoju. Skysta tik humuso kocentrata naudoju. Po kazkiek laiko laistant substrate prisikaupia drusku perteklius, ne viska pasisavima augalai, tam ir reikalingas reguliarus praplovimas, dyyydeliu kiekiu vandens (as nesuku galvos ir is krano praleidziu po dushu, paskiau gale tik su RO praskalauju.

Vartotojo avataras
sesule

Standartinė sesule » 20 Geg 2016, 11:07

Dėkui už laabai išsamų atsakymą :) ! Man labai patiko idėja ruošti stipriai koncentruotus trąšų tirpalus - lyg koks aukso vidurys tarp birių (ir nuolat kur nors nubyrančių...) ir skystų trąšų naudojimo. Tik, galvoju, ar nepradeda druskos tarpusavy reaguoti būdamos tirpale, gal kokie nepalankiai orchidėjas veikiantys junginiai gali susidaryti? Gal kas išsėda į nuosėdas...? Štai radau Baltic agro trąšų naudojimo instrukcijoje parašyta : "Paruoštą trąšų tirpalą panaudokite iš karto, likučių nepalikite sekančiam naudojimui"... :think:

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 20 Geg 2016, 11:34

kiek susiduriau buna ivairiai, toksiniu junginiu neturetu susidaryti, su nuosedom yra buve, jei uzsiguli ilgai, priklauso nuo gamintojo. Paprastai pasidarau tiek kad per 1-2max savaites susivartotu, laikyt tamsioj vietoj, vesiai, sandariai ir tiek (plastikinis butelis nuo vytauto mineralinio sandeliuke). Laistau ir kitus augalus, ne tik orchidejas, kocentracija is akies kitiems.

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 20 Geg 2016, 12:17

ačiū Girini, man ir visada buvo įdomu dėl to paruošimo ir laikymo. Dabar žinosiu, kad bent tokiom sąlygom galima porą savaičių laikyti.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Geg 2016, 12:45

Aš trąšas skiedžiu su lietaus vandeniu ir iškarto palaistau orchidėjas , likusi vandeni išpilu kitom gėlėm.
Nemanau kad tai gerai palikti vandenį kitam laikui. Patarlė. Gopšus du kartus moka :) Juk nėra trąšos tokios brangios.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 20 Geg 2016, 12:48

jei pradetu netyciom kristi i nuosedas druskos tai reiktu trumpiau laikyt, priklausomai nuo sudeties kai kuriu gamintoju trasose kalcis (speju) pirmas suranda su kuo sudaryt netirpia druska. Akernes lieka nepakitusios.
(tamsa reikalinga kad maziau sansu turetu kokie atsparus dumbliai ir bakterijos, del to patiesir neauksta temperatura (saldytuvas tiesa manau blogai butu, nes kai kuriu drusku tirpumas gali but nedidelis), sandarus indas kad CO2 maziau patektu)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Geg 2016, 12:57

Ar ne lengviau pasidaryti naują trąšų normą nei rezikuoti ? Mokslinių tyrimų nedariau bet nemanau kad visos trąšų medžiagos sumaišytos su lietaus vandeniu išlieka , nebent trąšas skiesti su disteliuotu vandeniu.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 20 Geg 2016, 13:23

Umm, kiekvienas turi laisve spresti pats ir turet kitokia nuomone. As pasitikiu savaja, kol nepateikti svarus argumentai, jog yra kitaip.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 20 Geg 2016, 22:03

Šiaip aš koncentrato nesidarau, ruošiu kiekvieną kartą iš naujo, tačiau jeigu jo lieka, nepanikuoju, sunaudoju kitą dieną. Dar :!: paskutiniu metu pradėjau orchidėjas tręšti grupėmis, tai va, tik tai grupei ir ruošiuosi atitinkamą kiekį tirpalo. Seniau bandydavau pasidaryti tirpalo visoms savo orchidėjoms iš karto, bet pastebėjau, kad laistant, perliejant, ar mirkant augalus paskutinieji pradėjo prasčiau augti. Ta prasme, kažkaip nejučiom susidarydavo pastovus eiliškumas, pradedi visada tomis pačiomis, (Cattleya) bet ir baigi pastoviai irgi tomis pačiomis ( paprastai tai būdavo Masdevallia ) iš pradžių galvodavau kad Masdevallia reikia silpnesnio tirpalo, praskiesdavau, bet efektas kartojosi. Pradėjo masiškai druskėti substratas, ruduoti lapai, sustodavo nauji ūgliai. Vėliau kažkur paskaitinėjau, kad vanduo pilstomas iš vazono į vazoną, persisotina cheminiai elementais iš substrato, ta prasme jis pasidaro labiau druskėtas, ir galbūt netgi nereikalingomis ar kenksmingomis druskomis. Dar vėliau nusipirkau TDS matuoklį, tirpalą su lietaus vandeniu pradėjau gaminti 300-400 ppm ribose, pamatavus tirpalą prieš laistant paskutines, paaiškėjo, kad jis kartais siekia net 700-800 ppm. Na tapo aišku, kad tai didelis "piriboras". Dabar tręšiu grupėmis, trašų tirpalo kiekis mažesnis, likutis po paskutinių, dažniausiai į kitų augalų vazonus. Susitvarkė, bet jau substrato druskėjimas, masdevalijos pradėjo pastoviau augti. Toliau matysiu ar mano praktika pasiteisins.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 21 Geg 2016, 09:16

Apie tai ką parašė Ramsis buvau susimastęs , tik truputi ne taip galvojau , nuomonė buvo tokia , kad pirmosios mirkomos katlėjos substratas daugiau trąšas sugeria o likusiem lieka kas lieka bet, kadangi orchidėjų turiu mažai tai nepastebėjau jokių augimo sutrikimų .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 21 Geg 2016, 16:13

Ramsis rašė:...kad jis kartais siekia net 700-800 ppm...
gal tiesiog padetu daznesnis masinis isplovimas (po dushu x ~5 vazono turi minimum)?
As nepropaguoju recyclinimo is vazono y vazona, 1 vazonas = 1 liejimas/mirkymas, per daug sansu, jog koky patogena ir perduosi, pvz pythiumas ar phytophthoros grybo zoosporom tai idealus dauginimosi ir plitimo budas. Todel kas turi augalu ferma su uzliejamais loveliais automatishkai (kai kurios orchideju fermos pvz) tai labai patogu ir gerai, bet jei uzsikrecia viena tai skaityk visa ferma turi.

Vartotojo avataras
sesule

Standartinė sesule » 23 Geg 2016, 07:59

O kaip atpažinti, kad substratas "uždruskėjęs"? Ar matyti kokios nuosėdos, ar apie tai sprendžiate iš gelstančių orchidėjų lapų? Kas kiek laiko praplaunate orchidėjas po čiaupo vandeniu, ar tai darote reguliariai, ar kai pasimato uždruskėjimo požymiai?

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 23 Geg 2016, 08:58

Pasimato drusku nuosedos ant substrato, kai pasimato jau paprastai velu plauti, tada jau persodineti reikia. Praplovimas reguliariai, individualiai atsizvelgiant kaip daznai ir kokio stiprumo trasu gauna, paprastai i menesi bent karta (kai kas vadovaujasi - 3 kart su trasom, ketvirtas praplovimas). Jei konduktometro nesimeto po ranka tai ir praktikos ir spejimo budu - jau laikas plauti ar ne.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 11 ir 0 svečių