Lyginam įvairias trąšas

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
P@ulius

Lyginam įvairias trąšas

Standartinė P@ulius » 23 Sau 2011, 12:14

Aš pvz niekada netręšiu vienos rūšies trašom. Nežinau gerai ar ne, bet kiekviena tręšimą naudoju vis kitas. Turiu 2-3 rūšis trašų ir kaitalioju. Nei viena gėlė nesiskundė, priešingai, kaip tik labiau auga ir žydi.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Re: Trašų aptarimas

Standartinė vendigo » 23 Sau 2011, 13:40

Aš irgi maišau trąšas. Kartais dažniau keičiu, kartais rečiau. Būna kad ilgesnį laiką tręšiu kažkokiom vienom. Nepastebėjau kad trąšų kaitaliojimas atsilieptų kaip nors neigiamai. Gal klystu, bet man atrodo kad trąšų kaitaliojimas kaip tik turėtų būti gerai. Vienose trąšose yra dadėta kažkokių vienokių mikroelementų, kitose trąšose kitokių. Tai kaitaliojant augalai kaip ir daugiau gauna įvairesnių medž.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Kas ką žino apie trąšas?

Standartinė Relax » 23 Sau 2011, 21:46

Gal turit kokių nors atsiliepimų apie "Flortis" trašas? Gal kas esat bandęs jas?
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 23 Sau 2011, 23:31

Kaštonė rašė:Man neaišku: 2,5g Kemira trąšų yra kiek arbat. šaukštelio? Nes tarkim Schultz'o trašų 1 arbat. š. = 2,1g, tik kai ten buvo pridėtas dozavimo šaukštelis, nebuvo reikalo į gramus gilintis.
Schulzo tuo sauksteliu pasemtas trasas specialiai laboratorijoje pasveriau, nes idomu buvo. Rezultatai - saukstelis su nubrauktu kaupu, ty lygiai tiek kiek telpa tik i sauksteli gavosi apie 1.4 -1.5g, saukstelis su tokiu geru kaupu apie 2.6g, saukstelis su nedideliu kaupu apie 2.2g, skaiciai zinoma gal kiek subjektyvus nes subjektyvus kaupas virs saukstelio

beje ant lipduko schulzo parasyta 1tbs=2.1g, bet realiai ten tas saukstelis ivardintas kaip 1/4 tablespoon, tai teisingiau buvo rasyti 1tbs=8.4g, 1/4tbs=2.1g, na bet kai visi intuityviai manau deda ta maza sauksciuka esanti indelyje i 4 ltr (ar priklausomai nuo poreikio) tai nebeda, bet ziurek koks zmogus dar apsiziures ir padarys 1 saukstelis=1 litras netyciom

Meri

Standartinė Meri » 24 Sau 2011, 12:11

Kartu su orchidėjomis atsisiunčiau iš vokiečių Spezialdünger für Orchideen N-P-K 20+5+10+ Spurenelemente in Chelatform. http://www.orchideen.com/Shop/ 1ml/Liter entspricht 0,1 Promille Dünger und erhöht den Leitwert um ca. 150uS
Esu patenkinta, bent kol kas nieko blogo nepastebėjau. Noriu, kad sustiprėtų augalų žalia masė, būtų atspari saulės nudegimams.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

hm

Standartinė vendigo » 05 Vas 2011, 16:28

Su tais vertimais tai begalo pikta :evil: Tiksliai išversti nesugeba, o lietuviškas etiketes klijuoja tiesiai ant originalo instrukcijų :evil: Aš vasarą irgi pirkausi itališkas trąšas senukuose. Lietuviška dozė buvo nurodyta dvigubai didesnė nei originalo kalba. Gerai kad radau buteliuką kur etiketė buvo užklijuota ant šono (vienintelis toks buteliukas buvo). Tai turėjau galimybę pamatyti "klaidą". Dabar pirkdama bet kokias trąšas visada patikrinu ar vertimas sutampa su originalu. Tik kad ne visada tai būna lengva padaryti-mėginant praplėšti užklijuotą etiketę neretai plėšiasi ir buteliuko etiketė.

kaa

Re: Lyginam įvairias trąšas

Standartinė kaa » 09 Geg 2011, 12:38

gal kas pasufleruotų dėl itališkų Nardotte trašų naudojimą? kiek jų reikia dėt 1 litrui?

Meri

Standartinė Meri » 09 Geg 2011, 13:11

kaa rašė:gal kas pasufleruotų dėl itališkų Nardotte trašų naudojimą? kiek jų reikia dėt 1 litrui?
dosage: 0,70 gr/l

Meri

Re: Kas ką žino apie "flortis" trąšas?

Standartinė Meri » 23 Geg 2011, 08:36

Esu išbandžius ir lb nusivylus, mano falenopsiams nepatiko jos. Po tręšimo lapai suglebo, pradėjo gelst. Gal reikia lb. stipriai didinti skiedimo santykį, nžn.
Vandoms tai nieko, normaliai. Tačiau jų ateityje nebenaudosiu.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 30 Geg 2011, 14:38

Turiu klausimuką: ar sudrėkusios trąšos praranda savo savybes?
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 01 Bir 2011, 13:11

Sudrėkusių trąšų orchidėjoms nenaudoju, jei dar gerokai aptirpusios, tai kažkuriie elementai dugne nusėda, man tai nepatinka, o jei dar kokios sudėtingos sudėties trąšos, mažiau patvarūs junginiai gali skilti.. Kad nebūtų gaila išmesti, visas jas ištirpinu vandeny ir sunaudoju žydinčios gėlėms.

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Standartinė DobileliS » 17 Bir 2011, 11:03

O kaip vyksta pats tręšimo procesas?
Gėlės daro žmones geresnius ir laimingesnius; tai saulė, penas ir vaistai sielai.
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 18 Bir 2011, 19:12

Na geriausia orchidėjas tręšti, kai prieš tai jos palaistytos (bet aš kartais tręšiu ir prieš tai nepalaisčius :oops: ) . Aš pasiruošiu trąšų tirpala ir juo laistau orchidėjas. Kadangi mano visi vazonikai sudėti į kibirėlius, tai lieju tol kol apsemia vazonika ir palaikau kokias 10 min.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 18 Bir 2011, 19:50

Kiekvienas tręšia vis kitaip, todėl aprašinėti tręšimo procesą nėra tikslo. Aš visas savo orchidėjas tręšiu kiekvieno laistymo metu, silpnu trąšų tirpalu.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 18 Bir 2011, 19:59

MrGreen rašė: Aš visas savo orchidėjas tręšiu kiekvieno laistymo metu, silpnu trąšų tirpalu.
Ir žydėjimo meetu? Skaičiau, kad..... trąšos, žydėjimo metu, tik skatina greičiau peržydėti :Hmmmm:
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 10 ir 0 svečių