Ką Jūs manote apie "Baltic Agro" trąšas ?

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Ką Jūs manote apie "Baltic Agro" trąšas ?

Standartinė Ramsis » 22 Sau 2011, 18:39

Sveiki, čia aptarsim ir pasidalinsim savo pastebėjimais apie šio forumo trąšas.
Daugelis jau esate įsigiję "Baltic Agro" trąšas parodų metu, prekybos centruose ir t.t.
Naudoju jas ir aš, tiesa kolkas visai ne ilgai, bet galiu pasakyti kad man jos visai patinka. Kiekis ( pakuotėje ) yra pakankamai didelis, kaina priimtina.
jas įsigijau vieno LOD nario rekomendacija, kolkas kol žiema, jų naudojimas mano orchidėjoms, yra smarkiai apribotas, tačiau šiltuoju metų laiku jas tikrai naudosiu pastoviai, nes praeitų metų praktika parodo, kad pastovus ir tolygus trąšų naudojimas užtikrina sveikus augalus. Aš nekalbu apie žiedus ir jų kiekį, nes po tam tikrų nesklandumų, man labai aktualu tapo - sveiki ir stiprūs augalai.
Taigi kolkas šioje temoje tik pradžia ir daugeliui dar reikia įsibėgėti kad pajustume šio naujo produkto poveikį, tačiau galbūt jau turite tam tikrų pastebėjimų.

Kitoje žinutėje įmesiu žmogaus komentarą apie tai koks elementas vaidina kokį vaidmenį augalo gyvenime.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Trašų aptarimas

Standartinė Ramsis » 22 Sau 2011, 18:41

Kaip ir žadėjau:
Jogaila rašė:Azotas. Pirmiausia, tai visos gyvybės pagrindas yra fermentiniai baltymai, nukleino rūgštys ir fosfolipidų membranos. Visa kita - užpildas, detalės, ir pan. Baltymai sudaryti iš aminorūgščių. Kiekviena amino rūgštis (todėl jos taip ir vaidnasi) turi NH2 grupę. Manaau, jau aišku, kaip panaudojamas amidinis azotas - jis tiesiog įjungiamas į šių rūgščių sudėtį. Baltymus gyvojoje gamtoje sudaro 20 amino rūgščių, o augaluose išvis randama apie 200. Gyvūnai gali pasisavinti amino rūgštis iš to, ką suvalgo, jų nesuskaidydami, o augalai gi turi viską susisintetinti patys. Substrate ne visada bus to NH2, todėl augalai evoliucijos eigoj "išmoko" tą grupę "pasigaminti" savo fermentų pagalba patys - iš NH4 (oksiduojant) ir NO3 (redukuojant). Dabartiniai biotechnologai, derindami trąšas, jas parenka būtent pagal tai, prie kokių trąšų augalai yra labiau pripratę per tą evoliuciją. Nors atrodytų, kad galima būtų juos tręšt vien NH2 ir tai būtų geriausias variantas, bet tai būtų tas pats, kas žmonėms maitintis kiaušinio baltymu, cukrumi ir aliejumi (visos pagrindinės medžiagos juose yra ). Kad augalas normaliai vystytųsi, reikia duot padirbėt jo fermentinėms sistemoms - paredukuoti, paoksiduoti Baltymai gali būt ne tik fermentai, bet įeit ir į ląstelės membranų (tai - ne tas pats, kas sienelė) sudėtį. Žaliasis pigmentas - chlorofilas - iš esmės yra baltymas ir magnis.

Fosforas įeina į membranų sudėtį (visos jos faktiškai iš fosfo-lipidų) ir yra labai svarbiuose makroerginiuose junginiuose (jie yra energijos pernešėjai nuo vieno proceso prie kito). Trūkstant jo silpnėja membranos, lėtėja fiziologiniai procesai. Visokių ten papildomų jo funkcijų irgi nemažai, bet pagrindinės - šios. Kai jo per daug, pareina intoksikacija - ans toks nelabai tirpus, ir jei jo neįjungia į organinius junginius, jis te plauko visur maišydamasis

Kalis - šitas niekur neįjungiamas, bet kaip labai "tirpiadruskis" reguliuoja visokias koncentracijas tuomi procesus greitindamas ar lėtindamas. Jo koncentracijų kitimas sąlygoja augalo lapų žiotelių varstymąsi, vadinasi ir vandens garinimą. Tai - svarbu, vadinasi ir K negali trūkt.

Magnis - tai chlorofilas - fotosintezė. Manau reikšmė akivaizdi. Nors jo reikia ne taip jau daug lyginant su anais trim, bet...

Mg+B įtakoja žiedo moteriškųjų dalių susidarymą, taigi, žydėjimui svarbūs.

B, Cu, Fe, Mn, Zn, Mo - mikroelementai. Anie aktyvina baltyminius fermentus, kai prie jų "prilimpa"

Siera - nu ana "visur prisiplakėlė" - jos ir baltymuose yra, ir energiniuose junginiuose, ir vitaminuose.

Mano studijų laikais buvo kalbama tik apei Fe chelatą, daba žiūrėk kiek jų - nauja mada. Šiaip tai iš chelatų augalai lengviau "išsimuša" metalo joną, nėra problemos kaip su dvivalente-trivalente geležim - viena forma aktyvi, kita ne. Su chelatais visi aktyvūs. Kiek apie juos http://lt.wikipedia.org/wiki/Chelatas.

Na, ką aš žinau, ką čia dar pasakoti, ką ne? Gal konkretesnių klausimų turi? Nes taip galima aiškinti kokiam elementas procese dalyvauja ar į kieno sudėtį įeina, o galima žiūrėt makro-žvilgsniu - kokį atsaką augalo vystymuisi turi...

Vartotojo avataras
Rama
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Rama » 22 Sau 2011, 19:49

Aha, tikrai pasakokite kaip kam sekasi su šiomis trąšomis. Mano turimos jau bebaigiančios galiot ir kaip tik ruošiuosi pereit ant lietuviškos produkcijos. Kam remt lenkus ar vokiečius, kai galim remti saviškius? 8-)
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 22 Sau 2011, 19:56

Man taip pat būtų labai įdomu išgirsti naudojančių nuomonę. Nes kolkas kai kuriose srityse lietuviškos produkcijos vengiu prisilaikydama tokios nuomonės (nežinau pagrįstai ar ne) kad jei kažkoks produktas pradėtas gaminti neseniai (lyginant su užsienio gamintojais) tai kažkaip labiau patikimi atrodo užsienietiški produktai, kurie jau gaminami seniai, yra seniai išbandyti, patobulinti, priderinti konkrečiam dalykui kam yra gaminami ir pan. Todėl būtų tikrai naudinga sužinoti ar lietuviškos trąšos gali konkuruoti su užsienietiškom, ar jos duoda gerą rezultatą.

Rifas

Standartinė Rifas » 22 Sau 2011, 20:26

Tai, kad gaminamos kaip ir Suomijoje ;) Bent jau ant maniškių tai taip parašyta :-)

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 22 Sau 2011, 20:36

Ar mes apie šias trąšas kalbam?http://www.sodininkai.lt/aller.php?id=3&id2=3&lang=lt, tai jos nėra lietuviškos, bet suomiškos..
Man, tiesą sakant, kilmės šalis nelabai rūpi, o sudėtį visada atidžiai išsistudijuoju.. na ir beabejo, atsiliepimai :!: Patyrusio augintojo žodis svarus :!: Šiaip tai Jogaila gerai sudėtį nušvietė, pirkčiau :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 22 Sau 2011, 22:05

Pasakysiu lygiai taip pat kaip ir Krialda, pirkčiau. Tiesa jau nusipirkau.
Aš ne toks kategoriškas kaip Vendigo, bet per savo praktiką esu išbandęs tikrai nemažai visokių rūšių trąšų. Pirkausi netgi specialiai itališkas, vokiškas, lenkiškas. Viskas ten su jomis gerai. Bet šios irgi - super, bent jau aiškiai, žinau kas įeina į sudėtį.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 22 Sau 2011, 22:28

Kalbam apie šias:
Olivija rašė:Paveikslėlis

Tik 8 Lt :arrow: Kemira trąšos orchidėjoms NPK 18-18-18, masė 200g, tirpūs vandeny miltukai,
LOD rekomenduoja :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
kažkada pavasarį su Nagu diskutavom, kad čia bent jau azotas sudėtas "priimtina orchidėjoms forma" :clap:

o trąšų turiu atsivežus, tai rytoj per seminarą galėsim "apčiupinėt"
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 22 Sau 2011, 23:00

Apie trašas irgi aktuali tema man... Gal kokių pasiūlymų ir pastebėjimų naujokams?
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 22 Sau 2011, 23:07

Aš kaip visada stengiuosi pabrėžti vieną taisyklę: orchidėjoms, ypač rūšinėms naudokite per pusę arba net ketvirtadalį rekomenduojamos dozės. Taip ir trąšų ilgesniam laikui užteks, ir augalui naudingiau. :thumbsup:
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 23 Sau 2011, 11:33

Ups, kažkaip galvojau kad šios trąšos lietuviškos :oops: Apsirikau tada, atsiprašau. Šiaip aš irgi tiek kaktusams, tiek orchidėjoms esu išbandžiusi pačių įvairiausių trąšų. Įvairių gamintojų-dabar pasirinkimas tiesiog milžiniškas. Tai galiu pasakyti kas labiausiai patinka katusams-jau senokai pastebėjau. Į ką geriausiai reaguoja, geriausiai auga. Orchidėjom tokių labiausiai patikusių trąšų, kurios išsiskirtų iš kitų naudotų-dar neradau. Tiesa, praeitais metais naudojau compo trąšas orchidėjom. Tai iš visų išbandytų šitos labiausiai išsiskyrė-augalai žymiai geriau augo, gausiau žydėjo. Bet trąšų išeiga gana didelė. Nors šiaip buvau patenkinta. Bet vis dar eksperimentuoju-nuperku tai vienokias, tai kitokias. Kolkas labiausiai esu linkusi apsistoti ties compo, bet visų dar nesu išbandžiusi :lol:

Kažin, o kodėl rekomenduojat trąšas skiesti perpus mažesnėm normom nei nurodoma ant pakuotės? Visada maniau kad jei trąšos skirtos kažkokiai konkrečiai augalų rūšiai tai ir koncentracija nurodyta tokia kokia reikalinga kad nepakenkt :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 23 Sau 2011, 11:45

Aš naudoju mažesnę normą, pavyzdžiui miltoniopsiams, dėl to, kad miltoniopsiai labai jautrūs substrato uždruskėjimui, cimbidžiams ir dendrobiams naudoju visą rekomenduojamą normą..bet tai hibridai.. Specialiai atskiroms orhidėjų rūšims skirtų trąšų nežinau :think: bijau, kad rūšinės orchidėjos dar jautresnės kai kurių druskų pertekliui..
Seminaro dalyviai tai viską išsinagrinės.. gal ir mums kokie žinių trupinėliai nubyrės :pray:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 23 Sau 2011, 12:08

O gal turite kokių pastebėjimų kokių trašų visai reikėtų vengti ar naujokam ties kuria viena rūšim apsistoti. Kažkaip turiu abejonių, kad trašų maišymas - eksperimentavimas yra gerai...
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 23 Sau 2011, 20:02

Krialda rašė: Seminaro dalyviai tai viską išsinagrinės.. gal ir mums kokie žinių trupinėliai nubyrės :pray:
šiaip, yra projektas apie trąšas šnektelt . Tiesiog sekite seminarų temas :) :poke:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 23 Sau 2011, 22:21

Man neaišku: 2,5g Kemira trąšų yra kiek arbat. šaukštelio? Nes tarkim Schultz'o trašų 1 arbat. š. = 2,1g, tik kai ten buvo pridėtas dozavimo šaukštelis, nebuvo reikalo į gramus gilintis.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių