Auginimas S/H (semi-hidroponikoje)

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Auginimas S/H (semi-hidroponikoje)

Standartinė Urze » 19 Sau 2019, 12:42

Abitale, o kodėl norisi kontroliuiti podūras? Ar daro kažkokią akivaizdžią žalą, ar tiesiog nepatinka jų vaizdas, o gal dar kita priežastis?

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 19 Sau 2019, 13:40

Urze rašė:
19 Sau 2019, 12:42
Abitale, o kodėl norisi kontroliuiti podūras? Ar daro kažkokią akivaizdžią žalą, ar tiesiog nepatinka jų vaizdas, o gal dar kita priežastis?
Jų prisiveisia tiek daug, kad lipa lauk per vazonų viršų, lekštutes, pilnos lentynos būna. Taip pat pastebėjau, kad mėgsta prilįsti į tarplapius, ypač jaunų ūglių (ypatingai daug pas Paphinia ir kitas minkštų lapų orchidėjas). Bulbophyllum vazono viršus po laistymo atrodo, kaip 'aštuonių milijonų blondinų vakarėlis'. Estetikos tikrai nepriduoda, o dėl žalos... mmmm... kas per daug tas nesveika - gerokai apmažinus jų populiaciją, atrodo, kad ir augalas atsigauna, paryškėja lapų spalva, standumas. Substratas dar nėra nei sukritęs, nei suiręs, kaip ir nėra būtinybės persodinti orchidėjų. Nežinau ar man vienai čia jų tiek daug prisiveisia ar kaip? :scratchheadyellow:
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 19 Sau 2019, 15:59

Paskaičiau Abitalės posta ir prisiminiau , kai substratas buna suires tai visokio "gėrio" prisiveisia , nesiginčisiu jei tų vabaliukų buna nedaug bet jeigu knibždėte knibžda tai tikrai ne į gerą . Jeigu nuo tų vabaliukų augalas atrodo nusilpes tai lauk bėdos ty, silpną augalą ir baisesni kenkėjai puola .
Prisiminkite kad net didžiausi orchideju augintojai tokiose substratuose neaugina , jeigu butu pasiteisines toks ar panašus auginimo budas jie tikrai augintu .
Tik nepagalvokit kad peikiu toki auginimo buda , bandikit , eksperimentuokit bet kiek kas eksperimentavo visi karčios duonos atsikando ir perėjo į iprastinį auginimo budą .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 19 Sau 2019, 16:06

Na šiaip, aš jokiu būdu nesu prieš auginimą S/H, tik dvejoju dėl tokio auginimo būdo organiniame substrate. O šiaip ir pati turiu keletą orchidėjų S/H keramzite, keramzite+vulkaninė uoliena.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Sau 2019, 12:58

Abitale, reik arba leist kartais substratui išdžiūt, arba kokį plėšrūną įleist (kad ir plėšrų šimtakojį). :D Keliolika podūrų - nieko tokio, bet jei jau milijonais tos blondinės susirenka, tada tikrai ne pats estetiškiausias vaizdas.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Sau 2019, 13:52

Gustina, aš apie šimtakojus :D kaip sako, viena bėda ne bėda o jeigu tie šimtakojai medžioti po namus iškeliaus ir neduok Dieve dar draugų prisives :lol:
Mano galerija

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 20 Sau 2019, 17:52

Urze, ačiū :)! Bijau džiovinti substratą, nes tiek Paphinia, tiek Promenaea su pumpurais, kai tik drėgmės pritrūksta, nudžiovina pumpurus. Bet įtariu, kad kažką ne taip darau, per drėgna turbūt, nes šiandien aptikau koloniją ir ne vieną juodų erkučių (tos, kur dažniausiai pas Vandas apsigyvena), jos irgi nėra pavojingos, bet reikia imtis kažkokių rimtesnių veiksmų. Sakot šimtakojis? Baisoki jie man... Gal koks voriukas padėtų? Jei ką tai Neem Azalio reiks griebtis ;) taip nenoriu šiuo metu persodinėti orchidėjų, kad ištirti substratą... vizualiai tikrai neatrodo baisiai blogai.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 06 Vas 2019, 15:52

Abitalė rašė:
19 Sau 2019, 16:06
Na šiaip, aš jokiu būdu nesu prieš auginimą S/H, tik dvejoju dėl tokio auginimo būdo organiniame substrate. O šiaip ir pati turiu keletą orchidėjų S/H keramzite, keramzite+vulkaninė uoliena.
Na va matot, kaip gyvenime būna - pakolkas, visi mano eksperimentai man nieko blogo neatnešė, nors aš labai tikėjausi padarinių. Katlėja, pasodinta į S/H ir į ŽIEVES jau skaičiuoja antrus metus. Ta mano žievė pakankamai smulki, tad jau turėjo sutręšt - bet vis dar nesutręšo! Vabaliukų turiu tik keramzito/seramio S/H vazonuose. Bet jų labai nedaug. (beje, juos labai neblogai išgaudo tūklės !!)

Vasarą persodinsiu pora katlėjų, kurios buvo pasodintos į mano eksperimentinius vazonus - bus labai smagu pažiūrėt ir padaryt išvadas.
ricardas rašė:
19 Sau 2019, 15:59
Prisiminkite kad net didžiausi orchideju augintojai tokiose substratuose neaugina , jeigu butu pasiteisines toks ar panašus auginimo budas jie tikrai augintu .
Tik nepagalvokit kad peikiu toki auginimo buda , bandikit , eksperimentuokit bet kiek kas eksperimentavo visi karčios duonos atsikando ir perėjo į iprastinį auginimo budą .
Oi, Ričardai, kaip su jumis aš nesutinku...
Didžiausi orchidėjų augintojai turi idealias sąlygas orchidėjų auginimui - tam pritaikytus šiltnamius, patalpas, orchidariumus. Visi šie reikalai palaiko pastovią temperatūra, drėgmę, vandenį, šviesą. Tokių sąlygų kaip jie suteikia savo augintiniams - ne visi galime suteikti ir mes. O tai reiškia, kad tenka improvizuot ir taikytis prie savųjų sąlygų.

Semi Hidroponika su katlėjomis man pasiteisino neįtikėtinai. Aš jas turiu tik dvi ir beveik nuo pat atsiradimo jos augo pas mane S/H. Dabar, žiūrint į jas, pradeda susidaryt jausmas, kad geriausiai jas ir temoku augint :lol: . Jos niekada pas mane nepradžiūsta, auga greičiaus nei bet kuri kita orchidėja - žydi gausiausiai. Ir vat, nežinau, kur ta karti duona..

Manau, Ričardai, išbandykit ir jūs :)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 06 Vas 2019, 16:34

:Slogaa, va va , augintojai turi šiltnamius ir orchidejom sudaro geras auginimo saligas bet liginant su S/H čia visai kitka , nes šiltnamiuose orchideju saknis tiek nemirksta kiek S/H ir neliginkit šiltnamio auginima su S/H , čia du labai skirtingi dalikai.
Pvz, katlejom kaikuriom kad suskatinti žydėjimą ( aš taip darau) nakties metu temperatura palaikau +12, +14, tai va klausimas ? Jeigu S/H auginime palaikisite tokia temperatura ir substratas bus drėgnas o gal net šlapias tai juodasis puvinis garantuotas.
Dabar pabandikit paprieštarauti :lol:
Mano galerija

balka

Standartinė balka » 07 Vas 2019, 11:23

O kodėl augalui reikia būtinai suteikti sąlygas kuo labiau identiškas natūraliom? Taip tokiu būdu jis tikriausiai augs ir jausis gerai, bet dažnai tai neįmanoma. Ir augintojas atsiduria užburtame rate, kol galų gale tiesiog neaugina dalies augalų.
Galbūt yra kita opcija - rasti sąlygas, prie kurių augalas prisitaiko ir taip pat jaučiasi gerai? Ir tos sąlygos nebūtinai yra labai artimos natūralioms.
Mano supratimu S/H yra būtent ta antroji opcija, kuri be abejo tinka ne 100 proc. visiems, bet kai kuriems augalams - tobulai :)

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 07 Vas 2019, 19:30

Ricardai - zinoma, kad siltnamis nera lygus S/H! As nelyginau ju dvieju, as tiesiog pabreziau, kad kai kurie augintojai turi super salygas auginimui, o tie kas ju neturi - tenka kazkaip suktis!
Ir taip, Ricardai - pasigincysiu su jumis del temperaturos ir S/H !

Viskas labai paprasta - manau, kad S/H tinka VISIEMS. Catasetumam, D. Nobile, Katlejom (jom tai ypac) ir t.t Issigandot visi perskaite Nobilius su Catasetumais, nes jiems reikia is vis poros menesiu ne tik saltu, bet ir ekstra sausu? Viskas paprasciau nei paprasta - auginat viska dvejuose vazonuose ir kai reikia zemint temperatura arba visiskai nelaistyt - istraukiat pagrindini vazona is antrojo.

Jusu atveju, Ricardai - dar lengviau! Norint pazemint temperatura kuriam laikui - tiesiog leidziat pilnai isdziut arba lygiai taip pat iatraukiat is antrojo vazono.

As taip noreciau, Ricardai, kad jus pamegintumet su kokia Katleja! Tada arba apsidziaugtumet, pamate rezultatus, arba galetumet pasidalint savo pastebejimais!

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 07 Vas 2019, 21:21

O vat man kol kas nepasiteisino S/H su vienu Dendrobium phalaenopsis - šaknys tik pasiekia apačią su rezervuaru vandens ir juoduoja galiukas, paskui supūva, teko persodinti į substratą, kad išgelbėčiau naujus ūglius ... Kitas tokio tipo Dendrobium pusantrų metų laikėsi neblogai ir žydėjo, bet dabar jau masiškai gelsta ir krenta lapai.. Irgi reiks traukti lauk ir žiūrėti (ištraukusi foto padarysiu). Supratau, kad žiemą mano namuose netinka S/H sistema. Kitų jokiu būdu neatkalbinėju nuo S/H, tiesiog darau asmeninę išvadą ir ją dalinuosi. Kol kas iš keturių S/H Dendrobium du nepavyko, du vegetuoja..

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 07 Vas 2019, 22:32

Dianit, bėda tame kad net nebandisiu tai mano namų temperatura, nes šaltą žiemos naktį temperatura nukrenta net iki +10 ,
Tai va , jeigu auginčiau tame substrate tai butu sunku reguliuoti substrato drėgme , beliktu tik vienas variantas , šaltuoju metu nakčiai nukėlinėti orchidejas nuo palangiu kur silciau statyti o dieną vėt tempti ant palangiu.
Dėje, aš žiemos metu katlejas ir lieju ir kartais mirkau , tai žinau kokiu oru ir kiek ir kada ir kaip lieti :)
Supraskit tai kad kas vienom orchidejom tinka tai kitom ne tinka ir netgi katlejom yra skirtingos saligos .
Pvz, cattleya rex šiltamėgė , cattleya Hardyana irgi šiltamėgė bet ??? Kur gali augti c, hardyana ir puikiai jaučiasi tai c, rex tokiose saligose butu AMEN .
Ta ir noriu pasakiti, pasikartosiu, kas vienom tinka , kitom ne tinka .
Taip sutinku !!! Kad šiame substrate galima daug orchideju auginti bet jeigu namuose bus šilta ty, maži temperaturu svyravimai. Dianit, auginkit ir butinai mums pranešinėkit kaip sekasi :)
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Vas 2019, 10:58

Manau, kad norint, jog auginimas semihidroponikoj pasiteisintų, šis metodas turi tikti ne tik orchidėjai, bet ir augintojui ir jo turimoms aplinkos sąlygoms. Nes jei katlėja X pas Slogą gerai auga S/H, tai nėra jokios garantijos, kad ta pati katlėja X gerai augs ir pas mane, nors ir bus tam pačiam S/H.

Slogaa, bet jei žiemai vazonas išimamas iš vandens rezervuaro (dekoratyvinio dėklo), tai ar tai tebesiskaito S/H? Man buvo susidaręs įspūdis, kad S/H visad turi neišdžiūti. Nors augalui tai dzin, kaip pavadinsi. Jam visai gali tikti toks vasarą drėgnas, žiemą sausas S/H variantas.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 08 Vas 2019, 16:04

Urze - na, jei taip labai laikytis taisyklių - tai taip, S/H kaip ir negali būt nutraukiamas - t.y. augalas neturi niekada išdžiūt. Bet čia gi visas auginimo gražumas tame ir atsispindi - kad galima reguliuotis savaip. O tai reiškia, kad sezoninu metu S/H lengvai pakeičiamas į reguliarų auginimo būdą ir dėl to, Ričardai - tai nesudarytų jums jokių problemų, tiesiog instaliuokit S/H savo Katlėjom vasarą! O pas mane namuose, beje, temperatūrų svyravimai labai nemaži. Naktį ir dieną laikosi vos +17, ir per parą tik kokios 5h būna 23. :geek:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 29 ir 0 svečių