Auginimas S/H (semi-hidroponikoje)

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Auginimas S/H (semi-hidroponikoje)

Standartinė Urze » 29 Sau 2018, 10:47

Slogaa, kadangi jau minėjote, kad auginate vieną ar kelias orchidėjas semihidroponikoje, gal galite pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis, į ką reikia atkreipti dėmesį, kada tinkamas šis auginimo metodas, kada ne?

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 29 Sau 2018, 15:06

Žinoma, pasidalinsiu viskuo, ką iki šiol sužinojau ir papraktikavau.

Pirmiausia pradėsiu nuo to, kad beveik visas orchidėjas auginu neorganinėj terpėj (ty. - SERAMIS (40%) ir LEKA(60%)... (aš vis dar nežinau kaip vadinasi šitie reikalai lietuviškai, dėl to pridėsiu nuotrauką) Tik Cymbidiumai mėgaujasi žieve ir pora kitų, atsitiktinai ir laikinai pakliuvusių žiemos metu į žievę.
57b2146764edb_LECASeramisP1010214.JPG.2b57935c00c81fa27de099f4eec1adbe.JPG
57b2146764edb_LECASeramisP1010214.JPG.2b57935c00c81fa27de099f4eec1adbe.JPG (343.19 KiB) Peržiūrėta 3886 kartus(ų)
Aš asmeniškai, nesirinkčiau jokio kitokio substrato, nes jame atradau daug pliusų. Persodint lengva, nes substratas nekimba prie šaknų - aš jų niekaip nepažeidžiu, viskas gražiai nubyra papurčius. Neįrantis reikalas taip pat kaip ir galimybė naudot vėl ir vėl pavirinus.

Vienintėliai minusiukai tie, kad neorganinis substratas NE hidroponikoje pakankamai greit džiūsta, dėl to, mano manymu, LIetuvoje šildymo sezono metu gali tekt dažnai laistyt. :think: Šį substratą, ne s/h, Anglijoje laistau kas tris, keturias dienas. Ir žinoma, tas užknisantis reikaliukas, jog Seramį pirmo naudojimo metu reik gerokai praplaut nuo jo gaminimo dulkių.

Semihidroponikos instaliacija pas man, taip sakant, labai ūkiška. Paprastas plastmasinis vazonėlis su skylėmis apačioje įkištas į šiek tiek didesnį - molinį, be skylių. Žinau, jog pagal gražius ir pavyzdingus pavyzdžius, vazonėlis turėtų būt su pragręžiotomis skylėmis apačioje, tam tikram aukštyje, bet ką padarysi.. aš tinginukė. :doh: Ar tai keičia s/h esmę - tikrai ne, nes vanduo teliūškuoja moliniame vazone be skylių.

Asmeniniai pastebėjimai:

1. S/H LABAI LABAI tinka augalams, neturintiems šaknų, arba, tiems, kuriems jų trūksta ir reiktų prisiaugint. Mano pasodinta Cattleya Final Blue, neturinti nei vienos šaknies į semi hidroponiką, per tris-keturis žiemos mėnesius baigia užpildyti vazonėlį.
semihydro.jpg
semihydro.jpg (66.52 KiB) Peržiūrėta 3886 kartus(ų)
2. S/H Tinka tiems, kas turi problemų su reguliariu laistymu. Manau labai tinkantis pavizdžiai - kelionių, atostogų metas, daugybės augalų turėjimas, užmaršumas. halo

3. S/H turi šiek tiek neestetinio vaizdelio su dumblių žaliomis apnašomis. Šiek tiek biologijos žinių :geek: : Norint augti dumbliui reikalingi fiziniai faktoriai, tokie kaip: drėgmė ir SAULĖ. Jeigu saulė nepatenka - dumblis augti negali. Todėl patarimas semi hidroponiką instaliuoti neperšvečiamuose induose/vazonuose. :smartass:

4. S/H trąšū atžvilgiu, drįsčiau teigti, jog kažkokių specialių trąšū tikrai nereikia. (Su trąšomis, pakolkas, savo patirties nenoriu viešinti, tik užsiminsiu - jog darau eksperimentą, ir naudoju visiškai ne orchidėjų trąšas, o organines, skirtas visiškai kitiems augalams auginti.. kas iš to išeis - nežinia, bet praėjo pusmetis ir orchidėjos vis dar su manimi :shock: ) Trąšos, tik išdžiūvus vandeniui, virsta į druskų apnašas, kurios kenkia augalo šaknim. Todėl s/h privalumas tas, jog realiai, trąšos visada lieka vandenyje ir niekada neišdžiūsta, taip negalėdamos virsti į druskas ir kenkti. Dėl to tikrai nemanau, kad būtina kažkokių specializuotų trąšų semi hidroponikai.

5. Laistymas lengvutis. Kad ir kokia būtų S/H instaliacija - vargo didelio nėra.. Savo atveju išpilu seną vandenį iš molinio vazono, pastatau atgal į jį augalą su plastmasinių vazonu ir pilu vandens per viršų tiek, kiek man atrodo reikia.

Vienintėlis niuansas, kuris man kelia klausimą yra Kas toliau?

Sakykime, neturinčiam šaknų augalui patiko s/h , ir jis prisiaugino pilnai šaknų iki ten, kur stovi vandens rezervuaras. Pagal idėja - augalo šaknys atsiduria 24/7 vandenyje. Vienintėlis ventiliacijos ir oro pralaidumo šaltinis yra pačio seramio ir lekos poros. Ar to užtenka?

Kitas šio klausimo variantas yra turėti aukšto tipo vazonus, kurių tik pačiam dugne būtų rezervuaras, ir šaknys jo niekada nepasiektų. .. Ar tai iš vis įmanoma ir kokio dydžio turėtų būt vazonas? :doh:

Taigi, mano moralas būtų:

S/h skonio reikalas, turintis savų minusų, savų pliusų. Vienintėlis mano patarimas būtų toks, jog vertą išmėginti su augalais, neturinčiais šaknų arba vargstančiais su jomis.

Patarimas NR1:
Augalas, neturintis šaknų S/H instaliacijoj nesilaiko, todėl aš ji "pririšu" su viela. PEr patį augala prie vazono dugno skylės.

Patarimas NR2:
S/H kenčia nuo to, jog viršutinis vazonėlio sluoksnis (maždaug 5cm) visada išdžiūsta greičiausiai ir beveik niekada nebūna šlapias. Aš atrenku lekos mažiausias granules, ir sudedu jas viršuje. Čia kažkoks fizikinis reikalas egzistuoja, kad kuo mažesni rūtuliukai - tuo daugiau sąlyčio. Kuo daugiau sąlyčio, tuo geriau pasiskirsto vanduo. :smartass:

Pamėginau parašyt savo teorines ir praktines žinias. S/H augalai auga pusmetį.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Sau 2018, 15:53

Slogaa, super, ačiū. Leca yra labai panašu į keramzitą. Turiu kelis klausimus:
1. Kokio dydžio yra seramis dalelės?
2. Ar vandens rezervuare visada būna? Jo būna tik keli cm ar iki pusės vazono ar daugiau? Ar kuriuo nors laiku būna visas vazonas užtvindytas? Ar tas nedaroma, nes semaris ima vandenį iš rezervuaro apačioje ir dalinasi su kitomis seramis dalelėmis, nes liečiasi viena prie kitos? Ar vazono dugnas paprastai siekia vandenį rezervuare?
3. Ar gaunasi, kad šaknys visada yra apsuptos drėgno substrato?
Va šita dalis man kažkaip kliūna, ypač su visokiom katlėjom, kurios nori, kad šaknys kiek pradžiūtų. Gal šaknų atauginimui tas tinkama, nes augalui lengviau užsitikrinti reikiamą drėgmės kiekį teturint vos kelias šaknis, bet paskui, kai jau šaknų daug, ir toliau jas drėgnai laikyti? Hmm. Problemų gali kilti su tom pastoviai drėgnom šaknim šaltojo sezono Lietuvoje metu, nes nuo vėsios palangės šaknys gali pradėti nykti ir pūti. Bet šiaip įdomu. Gal reiks išbandyt su viena hibridine katlėja, kuriai šaknis nupūdžiau ir jos statusas šiuo metu yra "kabanti virš šiukšlių kibiro".

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 29 Sau 2018, 16:42

1. Tradicinis seramis yra pakankamai smulkus (to didesnio reikia ieškot per visas europines parduotuves, jis labai nepigus). Mano taip pat yra smulkus.
2. Kalbant apie mano instaliaciją: - taip, 90/100 rezervuare visada būna vandens, kurio būna apie 30% viso vazono dydžio. Niekada, net laistant, nebūna visas vazonas užtvindytas vandeniu, nes taip - viskas vyksta fizikiniu dėsniu: vanduo keliamas į viršų per substrato lietimosi vietas. Vazono dugnas liečiasi su vandeniu rezervuare - tokiu principu jis ir patenką į patį augalo vazoną.
3. Taip, šaknys visada yra apsuptos drėgno substrato.

Ir Šita liūdnoji dalis yra ne tiek ir liūdna. Seramis ir leka - du labai skirtingo dydžio komponentai. Kurie sukuria KRŪVA oro nišų, plius plastikiniame augalo vazone galima pridaryti daug papildomų skylučių (s/h tai niekaip neįtakoja) (matosi net mano nuotraukoje). Taip pat vertėtų neužmiršti, jog seramis ir leca patys yra porėti.
Galima tikriausiai spręsti, kad nors ir substratas visada drėgnas - jis neapsupa visų augalo šaknų. Todėl, mano manymu, visos šaknys nėra šlapios. Anglijoje, tamsiuoju paros metu namų kambario temperatūra žiemą nukrenta iki 16 laipsnių. Pakolkas pūvimo nematau. (bet nepamirškim, kad Anglijoje žiemos laikotarpis gerokai trumpesnis)

Bet vėl gi pasikartosiu - orchidėjom be šaknų semi hidroponika su šlapiu viršum turbūt bene greičiausiai augintis šaknis skatinanti terpė : ))))
siūlau išbandyt

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 29 Sau 2018, 18:20

O man vis dėlto labiausiai užkliuvo tręšimas, kaip ten bebūtų, bet trąšos kaupiasi. Nebent po tręšimo būna eilė laistymų su kokiu nors filtruotu vandeniu, kuris išpauna trąšas. Mano praktikoje, būtent keramzitas, seramis ir medžio anglis yra patys didžiausi druskų kaupėjai, o ypač tada kada vandenyje yra daug ištirpusiu cheminių medžiagų.
Jūsų praktika tikrai įdomi. Tačiau kažkas šiame reikale yra vistiek ne taip, antraip daugelis pasaulio orchidėjų augintojų seniai būtų pasirinkę tokį auginimo metodą.
Lauksime tolimesnių rezultatų.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 29 Sau 2018, 20:34

Na apie tokį auginimo būdą ne mažai skaičiau , ir daugiausiai tokio auginimo griebiasi mažai patyre orchidėjų augintojai ir eksperimentuoja su falenopsiais bet dauguma ''atsikande'' tokio auginimo pradeda auginti tradiciniu būdų .
Ne įsižeiskite , bet mano toks posakis- bele kitoniškai , kad tik ne žmoniškai.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 29 Sau 2018, 23:31

Manau, kad kas kaip moka, tas taip šoka.
Man, tam, kad pakeist augalą iš S/H į "tradicinį" auginimą, tereikia jį ištraukt iš antro vazonėlio.
Man patinka dungiafunkcionalumas ir paprastumas. Kam kankint tuos augalus, persodinėt kas porą metų. Kam stebėt - ar jau reik palaistyt, ar dar ne.

Taip sakau vien dėlto, nes pakolkas S/H neįrodė man kitaip.
Bet kas ten žino, gal jau po metu čia sakysiu, kad kokia tiamtia liamtia buvau ir kam taip dariau :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 29 Sau 2018, 23:51

Ričardai, auginimas čia jau kiekvieno reikalas, kaip suprantu nesate to bandęs? Man asmeniškai labai įdomu, kaip čia viskas vystysis toliau, kiek suprantu iš tų kelių pavyzdžių, bent jau orchidėjoms šaknis atauginti gana geras būdas. Todėl neatmetu galimybės, kad pats būtinai pabandysiu, tik reikia surasti ant ko.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 30 Sau 2018, 00:53

Ramsis rašė:
29 Sau 2018, 23:51
Ričardai, auginimas čia jau kiekvieno reikalas, kaip suprantu nesate to bandęs? Man asmeniškai labai įdomu, kaip čia viskas vystysis toliau, kiek suprantu iš tų kelių pavyzdžių, bent jau orchidėjoms šaknis atauginti gana geras būdas. Todėl neatmetu galimybės, kad pats būtinai pabandysiu, tik reikia surasti ant ko.
Taip nesu taip auginęs .
Aš nesakau , ne taip ne auginkite , čia kiekvieno asmeninis reikalas.
Tik man keista , jeigu augintojas sugeba supūdyti augindamas paprastame substrate tai nenustebčiau kad šitame drėgmės ne ką mažiau.
Juk žinote , kad visokiausių substratų žmonės prigalvoja ir į žemę sodina ir kaip vandenini augalą įkiša į vandeni ir įdomiausiai tai kad kitus mokina - meskit lauk tuos substratus ir kiškit į vandenį ir dar nuotrauką parodo , falenopsis žydintis įmerktomis šaknimis iki viršaus .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 30 Sau 2018, 11:47

Aš, va, paskaičiusi diskusiją ėmiau ir susimąsčiau - kaip tik turiu egzempliorių, kuriam reikia atauginti šaknis... Hmmmmmm...... Pamedituosiu šia tema iki savaitgalio [galvoju.gif]
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Sau 2018, 12:58

Pritariu Slogos klausimui, kas toliau po kiek laiko auginimo s/h. Tikrai įdomu, kiek ilgiausiai galima semihidroponikoje išlaikyti orchidėją (ir kokią būtent). Pirmam temos puslapyje yra Zozozylos pavyzdys su 2 metus s/h auginamu hibridiniu falenopsiu. Trąšų kaupimasis substrate yra aktualus tiek žievių substrate, tiek neorganiniame. Bet jei dėl žievių irimo persodinant orchidėjas kas kelis metus tuo pačiu pašalinama ir druskų kaupimosi problema, tai su neorganiniu substratu reikia specialiai daryti substrato praplovimus, kad trąšų neprisikauptų per daug ir kad neužkištų keramzito ir seramio porų. Tačiau iš s/h gal kaip tik lengviau pašalinti besikaupiančias druskas, nes nėra reikalo ilgiau mirkyti kaip kad žievių, kad druskos ištirptų ir pasidarytų įmanoma jas išplauti, nes s/h substratas turėtų būti nuolatos drėgnas ir dėl to lengviau turėtų išsiplauti druskos. Tiesa, KatėKatinaitė pirmam temos lape minėjo, kad s/h turėtų būti naudojamos šiam auginimo būdui skirtos trąšos, tai gal jos kažkokios kitokios ar kitaip besielgiančios.

Aš dažniausiai perlaistau orchidėjas, kai būna per didelis vazonas, per smulkus substratas ir per dažnas laistymas. Dažnai dar prisideda ir neįvertinimas, kad augalas yra ramybės periode bei vėsesnis bei mažiau saulėtas laikotarpis, kas sąlygoja mažesnį augalų sunaudojamo vandens kiekį. Jei pasirenkamas nedidelis vazonėlis su daug skylučių (gal netgi tie, skirti vandens augalams, kur labai tankus tinkliukas, kad šaknim nepatogu būtų pro skylutes išlįsti?) ir ne pats stambiausias neorganinis substratas, tuomet šaknis supa drėgnas oras,tačiau jos neturėtų mirkti, ir būtų daug oro tarpų ir gal tai būtų tinkamos sąlygos bent daliai orchidėjų. Pavyzdžiui, gal masdevalijoms ir kitiems iš Pleurothalidae grupės tas būtų tinkama, arba vyžūnėms ir kitiems augalams, kuriems reikia užtikrinti pastovią drėgmę ties šaknimis? Gal net ir miltonijoms, miltoniopsiams, daliai oncidijų? Tokioj pastovioj drėgmėj išlaikyti katlėjas ir jų giminaites, sauliamėgius dendrobius, kurie nori išdžiūti tarp laistymų, ilgai (daugiau nei metus) tikriausiai neišeitų, gal tik jų reanimacijai tas tinkama.

Taip kad, mano nuomone, kai kurioms orchidėjų grupėms tas visai gali būti tinkama net ir ilgiau nei kelis metus, o kai kurioms gali būti tinkama tik sąlyginai trumpą laikotarpį. Bet Slogaa teisingai pasakė, kad pereiti iš s/h į įprastą laikymą labai paprasta - nebepili vandens į rezervuarą ir substratas išdžiūsta ir gaunasi kone tas pats, kas auginimas žievių substrate, tik kad substratas neorganinis (t. y. neyrantis) ir nėra reikalo kas kelis metus persodinti. Tad bus tikrai įdomu su keliais augalais išbandyti.

Šilinge, jei primedituosi išvadą, kad reik išbandyti s/h, gal galėsi tą įamžinti nuotraukose ir jas įkelti čia, kad būtų atskaitos taškas nuo pat pradžios? Na ir, žinoma, tada raportuoti kas kokį pusmetį, kaip sekasi? :D Aš kaip tik tokį planą rezgu.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 30 Sau 2018, 14:57

Mano patirtis su maximiniu falenopsiu gal ir ne visai čia tinkama,nes auginu išvis be substrato, bet kažkuo į S/H panašu.
Situacija banali , bet jau tiksliai nebeprisimenu, kodėl reikėjo reanimuoti nužydėjusį miniuką (gal išvirto iš vazonėlio ir pasimatė supuvusios šaknys?).
Užkabinau lapais už stiklinio indo kraštų, apačioj pripyliau vandens,įdėjau į plastikinį maišelį ,užrišau ir palikau ant stalo be jokių papildomų apšvietimų.
Pusmetį gerą išvis apie jį neprisiminiau, kartais užmesdavau akį, ar lapai nesiraukšlėja.Taip jis gyvena mažiausiai tris metus, jau ne vieną kartą žydėjo, dabar irgi ruošiasi.
Vasarą pripildavau daugiau vandens su trąšom, išpildavau, kai atrodė, kad jau pagėrė, kartais likdavo dugne ir šaknys mirko ( bet nepuvo), visaip pasitaikydavo. Kai vanduo apaugdavo dumbliais, išimdavau, išplaudavau, ir vėl palikdavau.
Manau, jei labiau juo rūpinčiausi tręšimo ir apšvietimo prasme, žiedų sulaukčiau daugiau, bet kol kas rezultatai tokie )

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 30 Sau 2018, 15:31

Ričardai - čia asmeniškai jums - https://www.youtube.com/watch?v=jLC3WlMkVD4&t=266s (vienas estetiškiausiu ir gražiausių, mano manymų, youtube kanalų apie orchidėjas)

Vandens kultūra aš per daug nesidomėjau, nes man visą tai labai basiai nepaaiškinamai skamba.
Tuo tarpu grįžtant prie S/H - čia egzistuoja šiokia tokia biologija, fizika ir paaiškinami faktoriai. Ką įmanoma logiškai paaiškint, tas, mano manymu, praktiškai veikia. Tik ar veiks gerąją prasme - viskas priklauso nuo sąlygų bei augintojo fantazijos.
O dėl bandymu.. na, žmonės evoliucionuoja.. kažkada juk skambinom iš telefono būdėlių lauke.. žiūrėjom nespalvotą televiziją. Neeksperimentuodama žmonija nieko nebūtų išradus ;)

Ir šiaip, mano manymu, visokie auginimo būdo pasirinkimai priklauso TIK nuo aplinkos reiškinių ir šiek tiek nuo pačio augintojo. Šiltuose kraštuose žmonės pasikabina orchidėjas ant medžių ir vargo nemato visus metus. Amerikoje Cymbidžius augina kaip lauko augalą žemėje. Va jum ir geriausios sąlygos auginimui.

Urze - Mano nuotraukoje pavaizduota Cattleya - ateina į tą klausimo stadiją. Ilgiausi šaknų galiukai jau siekia vandens rezervuarą. Ir pagal jų greičio augimo tempus labai greitai jos visos atsidurs būten ten. Vazonėlis čia mažiukas, dėl to normalu, kad jos jį perraugs ir anksčiau ar vėliau teks persodint į didesnį. BEt kol tai ivyks - šaknys gulės vandens rezervuare. Aš pasidomėsiu, ką literatūra rašo ir kiti sako, apie tokį reikalą :scratchheadyellow: (t.y kaip fiziškai/biologiškai tai įmanoma paaiškint, nes tai kažkiek pradeda liest visišką vandens kultūrą).

Taip pat mielasis Bc. Saint Andre pas mane turi vos vieną nupiepusią šaknį, jį planuoju perkelt į S/H. PAdarysim dokumentiką taip pat.

Dėl trąšų - pagal S/H teoriją, jos niekada nepavirsta į druskas, todėl išsiplauna kas kartą, kai laistote augalą per naują. Plius yra teigiama, kad augalas suvartoja REALIAI visas trąšas, nes jos pastoviai yra "available", ištirpusios vandenyje. TAčiau tai tik teorija. Praktikoje - pas save nepastebėjau druskų nuosedų kažkur vazonelyje. Bet aš ir savo trąšų nereklamuoju, nes jos ne orchidėjinės.. :doh: bala žino ką jos iš vis ten veikia..

Miltonijos, Miltoniopsiai jau dabar galiu teigti, kad S/H tikrai patinka. TAčiau su mažiau drėgmę mėgstančiais - vėl gi, tik eksperimentai...

Mano patarimas bandantiesiems būtų toks:

S/H instaliuoti dviejuose vazonuose, ty vienam plastmanisiam mažesniame, kuriame gyvens augalas, su skylutėmis visur, ypač apačioj, kurį įdėsite į kitą, didesnį ir be skylių. Tokiam atvejy, jei kažkas nesigaus, ar nepatiks, tiesiog išimsit iš antrojo vazono.
Yra dar vienas būdas, imant vazoną be skylių, skyles pragrežioti 5cm aukščiu nuo vazono dugno. Tie jūsų penki cm ir bus rezervuaras, o vandens lygis niekada nepasikels auksčiau skylių. Tačiau tokiam atvejy, teks traukt augalą lauk, jei sumąstysit, kad S/H jums nepatinka.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 30 Sau 2018, 16:28

Išsiaiškinau, ką teorijos žinios sako apie šaknis, būnančias S/H rezervuare ar vandens kultūroje.

Taigi, S/H-nikos rezervuaras ne visada būna 100% pilnas. Po palaistymo, praėjus laikui, vanduo senka, palikdamas vietos orui. Oras, gi, įeina į substrato poras (kurių yra tikrai labai nemažai) ir jose pasilieka iki kito laistymo. Kai porose esantis oras vėl atsiduria po vandeniu - H2O esančios O molekulės įsilieja į vandenį. Akvariume, oro filtras veikia tokiu pačiu principu - prisotina vandenį deguonimi, kuriuo kvėpuoja žuvys.
Todėl teoriškai šnekant, šaknys atsidūrusios po vandeniu, visviena yra apsuptos oru. Ir žinoma šaknims oras yra būtinas, nes be jo jos negali įsisavinti mikroelementų.

Panašiu principu vandens kultūroje yra auginami kiti augalai. Augalų šaknys mirksta vandenyje, kai tuo tarpu vandens apačioje pastatyti oro burbuliatoriai, kurie prisotina vandenį (kaip apkvariume) deguonimi. Arba yra pilamos specialios trąšos, kurios chemišku budu prisotina vandenį deguonimi.

Taigi, teorinis paaiškinimas egzistuoja. :)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 30 Sau 2018, 16:51

Slogaa, aš nesakiau kad ne auginkite , čia kiekvieno asmeninis reikalas.
Tiesiog mane toks auginimo būdas ne domina, auginu orchidėjas savadarbiam substrate ir man tinka ir orchidėjom patinka.
O apie jotube , tai kiek žiūrėjau ir ne tik apie orchidėjas tai daug yra nesąmonių, jeigu nežinočiau tai gal ir patikėčiau bet kai 100% žinau tai ir netikiu.
Yra žmonių kurie nori jotubėj pasirodyti- išsiskirti kaip baltai varnai , svarbu kad daug butu peržiūrų .
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 13 ir 0 svečių